Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

macanet
2. dub 2007

kach, tak hodně štěstí a hlavu vzhůru 😉 My jdeme na 4D ultrazvuk ve čtvrtek, tak jsem zvědavá, jestli neuvidíme jen prdelku.Jinak dnes tam mám asi celý fotbalový tým.Já byla taky na odběru a prováděl to primář , takže taky povolaná osoba, asi to nemůže dělat každej , je to zodpovědnost 😉 Carlisse koukám, že taky Adélka? 😉 a nebo u vás Adámek, u nás jen Adélka. 😉

zuzka_majko
2. dub 2007

ahojte babule ja som mala amnio robenu veelmi neskoro ☹

carlisse
2. dub 2007

macanet: Chtěla jsem původně Terezku, ale neladilo by nám to s příjmením🙂)) Natálka zas neprošla přes manžela a Adélka se nám také oboum moc líbí. No my se to dozvíme až v srpnu, jestli Adi nebo Adi 😀

macanet
2. dub 2007

No my měli mít Markétku, ale to by byl hřích jí to dát, když mám termín 9.7 a svátek má 13.7 ☹ Znám to od sebe, svátek 20.4 a narozky 29.4 otrava 😠 Tak já tě budu sledovat, co nakonec máte, teď sleduju březnovky, je to mazec 😉

kach
2. dub 2007

holky, je to v pořádkuuuuuuuu!!!!! 🙂 🙂 🙂 Jinak celkový výsledky by měli být za dva týdny. Myslíte, že se mám stále bát nebo už to trošku můžu pustit z hlavy. Já měla podezření na chromozomy a ty jsou naštěstí v pořádku.

sylvous
2. dub 2007

Kach mockrat ti gratuluju!!!!!Mne vubec nerekli, ze by na ty chromozomy mohly mit vysledky uz driv,u me slo taky o ne-podezreni na DS.Rekli ze budou vysledky za 15 dni. Ale rikam si, ze kdyby tam neco bylo tak by snad uz zavolali, kdyz jsem tam byla uz ve ctvrtek, teda alespon doufam ... 😒 Jinak ja jsem byla na odberu v Krci.

macanet
2. dub 2007

Tak to je paráda, mělo by to být asi v pořádku, mě řekla doktorka, že jak mi nebudou volat do tří dnů, tak je to většinou v pořádku. 😉

carlisse
2. dub 2007

macanet taky to takhle postupně sleduju🙂
Ale na druhou stranu Markétka je krásný jméno 😀 (hádej jak se jmenuju? 😀 )
No ono Adámek je na Vánoce a Adélka 2.9. a my budeme rodit někdy kolem 15.8., tak uvidíme🙂 Ale nedokázali jsme prostě vybrat jiná jména🙂
Manžel je 8.4. a svátek má 13.4. a taky remcá🙂
Docela jsem se držela, přemýšlela jsem po amc to budu vědět na 100% co to je, ale pak mi to přišlo tak strašně nedůležitý, že jsem se nemusela ani přemáhat🙂

kach moooc gratuluju! Já jsem si po těch 24hodinových výsledcích vydechla, ale přeci jen červíček hlodal, hlavně když výsledky už 3 dny "přenášeli" a pak přišla úleva ještě mnohem větší, ale důležité pro mě bylo, že vyloučili Downa.

Sylvo dělají to co já vím jen v Gennetu ty výsledky do 24 hodin, mají na to speciální metodu. Nemůžou ti zavolat dřív, protože musí nejdřív vypěstovat nějaký buňky z toho vzorku nebo tak něco, takže proto to trvá tak dlouho.

macanet
2. dub 2007

No oni nezkoumaj tu vodu, jen se podle barvy určí, zda je čistá, kalná, by byla blbá.Pak obsahuje odumřelý buňky z tělíčka mimča a z toho to nějak zkoumaj.Jé ty seš Markétka, moc hezký 😉 Kluk měl být Ondra, původně Šimon, ale to neprošlo, příjmení máme na N ☹ Takže manža je Aleš!

carlisse
2. dub 2007

macanet jj🙂
No každopádně naše mimčo nebude žádný Béčko 😀

carlisse
2. dub 2007

macanet: se svým jménem jsem maximálně spokojená, máma chtěla, abych byla Flóra, naštěstí babička zasáhla 😀

macanet
2. dub 2007

Jé ještě že babička zasáhla!Já jsem si taky na Marcelu zvykla, taky co bych si vybrala že? U nás o marcele rozhodla právě babička, ale moc to nedomyslela, ale já měla být až o 14 dní dýl 😉

carlisse
2. dub 2007

popravdě řečeno já ty svátky moc neřeším. Našeho mrňouska stejně nebudu šidit. Dárky dostane vždy k narozeninám i svátku a pokud to bude klučina, tak bude dostávat dárek k svátku už ráno a ostatní k Vánocům večer a sourozenec mu to aspoň bude závidět 😀

macanet
2. dub 2007

Já si taky vždycky ohlídala, abych měla něco k svátku a k narozeninám.Svátek se slavil zvlášť a narozky za týden.Nikdy jsem nebyla ošizená,akorát, že by bylo lepší to mít dál od sebe.Takhle to dělají známí se synem, má narozky na Štědrý den, tak dostane dárek ráno a ostatní večer.

carlisse
2. dub 2007

vždycky když manžel začně "fňukat", že má svátek hned po narozkách, tak ho uklidňuju, ať je rád, že se narodil v Čechách a ne třeba v USA. Takhle má alespoň nějaký svátek🙂)) A stejně to není podle mě moc důležité...

eliz
3. dub 2007

Ahojte holky,koukám že Kach i Carlisse jste byly taky v Gennetu. Já jdu na konzultaci taky k Dr. Hlavový,tak doufám,že to bude fajn.Slyšela jsem na Gennet zatím jen samý pozitiva,tak se tam snad ještě začnu těšit 😀
Kach gratuluju k prvním skvělým výsledkům!
Dneska se sem už nedostanu,protože jsem ráda,že jsem PC ukořistila aspoň na 10 minut.Tak snad zítra 😉

macanet
3. dub 2007

eliz budem držet pěstičky 😉Tak zítra! 😅

eliz
4. dub 2007

Ahojda,tak jsem PC ukořistila hned po ránu 😀 ale koukám,že se tu včera nic moc nedělo 😅 Tak vás jen zdravím a už se těším až půjdu odpoledne zase z práce 😀

carlisse
4. dub 2007

eliz u té jsme taky byli na konzultaci a všechno nám podrobně vysvětlila. Jinak ti bude rovnou dávat podepsat souhlas s AMC nejspíš, ale můžeš odmítnout, kdybys to nechtěla podstoupit, je to opravdu jen tvoje volba.
Já byla z Gennetu nadšená, jediné, co mě mrzelo, bylo to delší čekání na výsledky (konečné) než slíbili. Ale co, dočkala jsem se a včera nám UZ dopadl také skvěle🙂 Už je ten náš frajer (nebo frajerka)v albíku🙂

eliz
4. dub 2007

Carlisse mimčo je nádherný 😵 Gratuluju k dobrému UZ 🙂
No mě sestra při objednání řekla,že jdu k tý dr. na konzultaci a popřípadě mě ještě ten den strčí k nějakému gynekologovi na plodovku,tak abych měla doprovod a odvoz,takže předpokládám,že si s paní primářkou pokecáme o nemocech,dozvím se konečně výsledky krve (do dneška vlastně nevím,jak moc špatně vyšly 😲 )a pak se uvidí.
Jinak já jdu na UTZ až 27.4.-to už snad budu mít kdyžtak i výsledky z Gennetu.
Tak už se loučím,musím ještě napsat kámošce k svátku a uvolnit PC.
Ahoooj

carlisse
4. dub 2007

eliz budu držet palce, ať to dobře dopadne. Jinak kdybys šla na tu plodovku, tak si tě tam pozvnou i na ten velký UZ. Dělají si ho pak sami, jako kontrolu těch maminek, co jim dělali AMC.

macanet
4. dub 2007

Ahoj holky! Carlisse, moc hezký miminko, i fotečky! taky musím vystřelit, manža jde něco dělat ☹

kacaba74
4. dub 2007

Ahoj holky....byla jsem taky na odběru plodovky a na výsledky si mám zavolat 11.4.,tak bych se vás chtěla jen zeptat,jestli všechny informace řeknou do telefonu nebo jestli tam pak musím přijít...díky

kach
4. dub 2007

Kacabo, nevím, kde jsi byla na odběru, ale v Gennetu to řeknou do telefonu, u nás to dokonce řekli manželovi (podle mého rodného čísla), protože já byla tak nervní, že jsem se tam bála i zavolat.

macanet
4. dub 2007

Ahoj já byla v trutnově, tam nám řekli, že pokud bude něco v nepořádku, zavolají do tří dnů sami, jinak musíme počkat těch 14 dní. Jinak když by bylo něco špatnýho, zvou si maminky zvlášť do poradny a podrobně proberou co a jak. Tak ať máš dobrý výsledky 😉

carlisse
4. dub 2007

kacabo pokud bys chtěla znát kompletní výsledky naprosto přesně, tak se zeptej pak svého gynekologa, dostane výsledky písemně. Mě řekli jen, že je to v pořádku, to mi úplně stačilo🙂

eliz
5. dub 2007

Hezké čtvrteční ráno 🙂 Chtěla bych být dneska školákem a mít prázdniny 😀
Carlisse díky za info.Musím se pochlubit-včera jsem si nechala konečně skoro po 4 letech udělat nové brýle 😅 Jo a konečně už mi začlo trošku růst bříško 😵 Ode dneška přesně za týden mě čeká ta Praha,tak už aby to bylo...Vy jste všechny v tomhle přede mnou,tak už vás chci taky dohnat-i s těma dobrýma výsledkama 😉 Půjdu se nasnídat a sem se dostanu zase až zítra ráno,tak se mějte a Kacabo držím palce ať čekání rychle utíká a hlavně ať výsledky jsou OK 😉
Papa

macanet
6. dub 2007

Ahoj holčiny, tak jsem včera byla na tom 4D ultrazvuku, je to paráda, sice zabírají jen hlavičku a ručky a ramínka, ale stojí to za to. Fotečky pak dodám, máme problém, nejde nám to spustit v počítači ani na DVD, takže budem muset dneska volat panu doktorovi a uvidíme, upozorňoval nás, že pokud to nebudem moci spustit, takže nám to přepálí ještě jinak.

carlisse
6. dub 2007

Marcel tak to je úplně supr, protože my nechceme vědět pohlaví, tak aspoň nás nebude lákat se podívat🙂 Už se těším na fotečky.
Já už chci takyyyyy ale ještě si počkám, jdeme na 4D 13.5.

macanet
6. dub 2007

Jo je to sranda, prcka dělala na pana doktora dlouhej nos a pak se za něj chytla 😀 je to asi nějaká herečka 😉 Jinak bude celej tatínek, pusu plnou a nos jako pršáček 😀 Po mě to vypadá jen bradičku a kačku 😀

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru