Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

aruna
18. kvě 2007

ahoj holky, nedá mi to, abych se k vám nepřipojila. dnes jsem byla v gennetu, vše ok, triple i UTZ, ale doporučili mi amnio, protože 3 měsíce před porodem mi bude 35. riziko mám 1:1900, neb všechno ostatní je ok. tak moc nevím. kdyby mi bylo 35 den po TP tak mi to nedoporučí? přijde mi to trochu postavené na hlavu... máte s tím prosím nějaká zkušenosti? díky

macanet
18. kvě 2007

Ahoj aru, riziko 1:1900 mi nepřipadá moc vysoký, já jsem měla 1:150 a to mi je 26, ale nevím, jak je to s tím věkem.Nějak to nechápu, přece, když máš všechny testy v pořádku, tak proč? Ale asi vzhledem k tomu, že ti bude 35 tak chtěj mít jistotu.Není to povinný, můžeš to odmítnout, ale já bych radši šla, je víc matek starších než 35 let a všechno bylo v pořádku.Zkrátka jak jsem četla i v knížce, nebo časopise, po 35 by na to měla jít každá maminka.Možná to berou, že ti bude těch 35 tak zkrátka kvůli jistotě 😉

aruna
18. kvě 2007

no, právě... ale mně je ještě 34 🙂 až v létě mi bude 35 ☹ a riziko 1:100 amniocentézy mi právě přijde mnohem vyšší... přesně 19x 😉 😉 😉 každopádně díky, budu přemýšlet...

macanet
18. kvě 2007

Budu držet pěstičky a hlavně nám pak dej vědět!! Budem na tebe myslet, pokud se rozhodneš pro podstoupení 😉

aruna
18. kvě 2007

díky 🙂

elucinka
18. kvě 2007

Ahoj arruno, s věkem jsme na tom stejně, mně bude v termínu (přesně na den) 35 🙂 V Gennetu jsem byla taky, po výsledcích z tripple + všech ultrazvuků včetně velkého ve 20tt se zdá být vše ok, takže mi amnio ani nedoporučili. Takže jsem tam nebyla.

aruna
18. kvě 2007

tak díky... já jsem taky připravená nejít, pokud i testy ve 20tt budou ok. díky!

carlisse
18. kvě 2007

aruno já nevím, jestli bych na to šla, když bych věděla, že všechny testy jsou ok a je to "jen" kvůli věku... Byla jsi na placených testech ve 12tt? Pokud ano, rozhodně bych na amnio nešla. Dohromady s tripple testem dávají dost spolehlivý obrázek o miminku. Já jsem prostě vyplašená z toho rizika potratu po AMC, sice je minimální, ale nějaké je a to by mě asi odradilo. Já jsem AMC podstoupila, protože to na UZ ve 12tt vypadalo špatně s hodnotou NT, tak to je pak jistější, ale nevím, v tvém případě bych asi nešla, ale konečné rozhodnutí je na tobě...

majkeela
18. kvě 2007

aruna - já se přiznám, že bych nešla, pokud by byl screening v I. trimestru OK, triple OK, tak bych nešla - jenom kvůli věku. Já jsem měla dobrý test v I. trimestru a špatný triple. Mimi jsem měla níž a po genetickém UZ mi amnio ani nedoporučili, protože riziko potratu bylo vyšší než riziko postižení. Bohužel znám i případ, kdy ve 20tt byla holka na amniu (stejný případ - špatné triple a dobrý test v I. trimestru), dostala infekci a druhý den po amniu potratila. Tímto tady ale nechci nikoho strašit... Je třeba si uvědomit že amnio je poměrně drahý zákrok, takže každá maminka, která amnio podstoupí je pro doktory dost velký zisk. Přeji hodně štěstí a hlavně správné rozhodnutí🙂

aruna
18. kvě 2007

kočky, díky, koukám, že jste tu samé rozumné 😉 zatím jsem opravdu v poho, i fyzicky, i psychicky a já sama dilema nemám. jsem rozhodnuta nejít. ale doporučili mi alespoň "genetický pohovor", tak jsem zvědavá, zda to bude nátlak, nebo rozumné povídání. mám to příští týden, to jdu také ke svému gynekologovi, který je asi 35 let porodník a moc si ho vážím, tak uvidím, co mi na to řekne. sama v sobě dilema nemám, neřeším to rozumem, ale pocitem... tak jen nechci, aby mi někdo tlačil na "rozum" a zodpovědnost 😀

zdenucha
18. kvě 2007

Aruna,i já si myslím že pokud ti vše vyšlo dobře tak nechoď jsou to zbytečné nervičky taky vím o čem mluvím AMC jsem podstoupila měla jsem nízké hodnoty z krve v 16tt naštěstí je to snad v poho.Uvidíš jak dopadne pohovor.Přeju hodne štěstí a ať ti to dopadne dobře. 😎

carlisse
19. kvě 2007

aruno genetická konzultace je docela dobrá věc, nátlaku bych se nebála a i kdyby to zkoušeli máš plné právo odmítnout ne?

aruna
19. kvě 2007

jasně. díky, kočky!! jdu si užívat sluníčka na zahradu a pak šupky do lesa se psem... potřebuji se po tom týdnu v práci pořádně nadýchnout 😀 tak krásný den i vám!!!

janaf
31. kvě 2007

Ahojte dievčatá, tak píšem po dlhom čase a chcem sa s vami podeliť o výsledky z amnia - budeme mať chlapčeka a podľa všetkého zdravého. Takže našťastie som nepatrila do trojpercentnej rizikovej skupiny podľa nameranej hodnoty NT - hrúbky presvietenia šije.

macanet
31. kvě 2007

Gratuluju moc k dobrým výsledkům a hlavně k chlapečkovi 😉 Tak ať šťastně dál těhulkuješ a hlavně zdravíčko vám oboum 😉

carlisse
5. čer 2007

janaf gratuluju moc ke klučíkovi!

martinka28
11. čer 2007

Ahojky, omlouvám se, že jsem sem tak vpadla, ale zítra mě taky čeká amniocentéza a jsem z toho už celkem vyjukaná, přečetla jsem kdeco a už to asi radši číst nebudu, moc pak na to člověk myslí, já jsem měla M.Down 1:340 vzhledem k věku matky, je mi 28, ale na tu plodovku jsem rozhodnutá jít, nechci nic riskovat, jen pak ty 3 týdny čekání nevím jak zvládnu ☹

petaska
11. čer 2007

Ahojky všem! Loni v říjnu jsem se taky klepala strachy-podle výsledků odběrů krve mi vypočítali pravděpodobnost DS na 1:250-podotýkám je mi 25, tehdy 24, v rodině žádné problémy...takže šok.
Ani vteřinu jsem ale neváhala, jestli na amnio půjdu-prostě jistota za tři týdny je lepší, než čekat dalších pět měsíců, jestli mimi bude zdravé nebo ne.
Samotná zákrok byl v pohodě-byla jsem v ČB a pan doktor byl natolik ukecanej, že jsem ani ten odběr nevnímala-narozdíl od přítele, kterýmu bylo špatně jen z té jehly 😅
Horší bylo čekání-tři týdny a nic, čtyři a furt nic, nakonec mi to zjišťovala gyndařka-dopis s výsledkama mi přišel ještě o tři dny později-to už bych asi nevydržela! Takovou úlevu jakou jsem zažila přeju vám všem čekatelkám!
Ale teď jsou našemu pokladu dva měsíce a dvanáct dní a dělá nám samou radost 😉

macanet
11. čer 2007

Martinko tak hodně štěstí a ať to dopadne dobře a miminko je zdravé 😉Petasko tak to jsme na tom byly podobně, taky stejný riziko a 25let, naštěstí to dopadlo dobře a teď nás čeká"jen" porod 🙂

peige
12. čer 2007

Já bych se taky ráda podělila s váma o amnio, doktorka vzhledem k věku (32)mně doporučila v 1. trimestru NT-plus screening, který byl negativní, v 16TT, mě vyšlokomb. riziko pro M,Down 1:110 a věkové 1:650, hrůza... Tak jsem podstoupila genetickou konzultaci, celkem dost nepříjemnou 😖 , bylo "cítit", že jde spíš o to mě do amnio dostat než se se mnou v klidu pobavit co s tím. Je fakt, že jsem tam šla s tím , že na základě NT-plus... je vše O.K.a na amnio nechci jít. Neukecali mě podepsala jsem revers a hned mě poslali na UTZ, který Down popřel. Tak to bude vše O.K. Zatím se mějte všechny těhulky pěkně 😉

martinka28
13. čer 2007

Ahojky holčinky, Maci děkuju za podporu, byla jsem na té amniocentéze včera a řekla bych, že to bylo celkem taky v pohodě, MUDr. byl mladíček, nanejvýš bych mu tipovala 30, ale bylo to celkem rychlý, jen teda pak ty 3 týdny to si teprve užijeme, ale dneska jsem byla u svého gynekologa a viděla i mimíska, srdíčko tluče a i se trošku pohnulo, tak ještě to čekání, no ale ťukám snad to dobře dopadne, v rodině taky žádný vrozený vady nebo nějaké nemoci nejsou, no uvidíme 😎

macanet
13. čer 2007

Martinko držím pěsti, ať to dobře dopadne, věř , že jo, akorát to čekání je naprd, tak ať to rychle utíká 😉 Hlavně teď odpočívej a pak nám dej vědět 😉

jajcka
27. čer 2007

Ahoj holky jsem tu poprvé a když čtu vaše příběhy a příspěvky, musím se taky přidat. Jsem v 17 týdnu těhotenství a ted´ 25.6 jsem byla na odběru plodové vody,nic moc přijemnýho, ael nebolelo to. Hlavně po zákroku mi ukázali, že mimi je v pořádku a že si vesele v mém bříšku kope. výsledky budou až 17.7 docela doba, Doufám, že mimi bude v pořádku. chci se ale zeptat, když máte takové zkušenosti za jak dlouho po odběru můžu mít sex? Anebo se můžu normálně koupat ve vodě? Platí ty čtyři dny co mi doporučili klid, anebo mám raději počkat týden? Děkuji za odpověd Jana.

macanet
27. čer 2007

Ahoj Jani, tak my se sexem počkali až po kontrole, kdy jsem si byla pro výsledky.Já jsem ležela asi týden , bylo mi doporučeno týden odpočívat, nic nezvedat a tak jsem jen odpočívala. Přeju ti aby výsledky byli v pořádku tak jako nás všech, co tu jsme 😉 Tak hlavně odpočívej a dobré výsledky!! 🙂

jajcka
27. čer 2007

Ahoj, děkuju za odpověd, ono je vážně lepší asi počkat, vydržet než mít pak obavy. Mě taky řekl dr, že nemám nic zvedat a ani se nějak víc fyzicky namáhat, takže ted´ opravdu skoro nic nedělám. Ještě jednou děkuju a doufám a sama sobě držím palečky, že to bude ok. 😅

carlisse
2. črc 2007

Marti a Jani držím vám palečky aby byly výsledky v naprostém pořádku.
Jinak já po AMC ležela tři dny (včetně dne odběru) a pak jsem byla ještě nějakých dalších 5 dní celkem v klidu, lehce jsem uklízela, chodila venčit psíka, ale všechno v klídku, žádný stres.
Sexík byl někdy po dvou týdnech a koupání ti neporadím, já jsem "sprchovací" 😉

martinka28
2. črc 2007

Ahojky holčinky, tak se musím "chloubnout", že mi volal v pátek dr. a že výsledky z toho odběru plodovky jsou v naprostém pořádku, měla jsem z toho opravdu nervy a netrvalo to ani ty 3 týdny, ale člověka to opravdu vyděsí!
Jani neboj dopadne to taky určitě dobře.. Já jsem teda opravdu ležela jen ten první den a pak ty další dva dny jsem byla taky v klídku, s koupáním taky nevím, taky mám ráda jen sprchu a vzhledem k tomu, že zítra to budou ty kritické tři týdny tak si myslím, že ten sexík už by šel 😉 jinak jdu ještě na velký ultrazvuk 9.7. Ale jinak bych na tu amniocentézu šla podruhé určitě znova - kdyby se muselo, člověk má pak hned větší jistotu, než čekat těch zbylých cca 5 měsíců..

jajcka
2. črc 2007

Ahoj holky, děkuju a rozhodla sem se, že koupání neee. Sprcha mi nevadí, ale není nad to, když se člověk může ponořit do plný vany. No vidíš Marti, tak ty už jsi v klidu, gratuluju že to všechno dopadlo dobře. Já si musím ještě 2 týdny počkat. 😢 Teprve dnes (po týdnu sem se vrhla na úklid), jinak sem byla v klidu a pohodě. Sexík musí hold počkat.

martinka28
4. črc 2007

Ahojky,
Jaji neboj to zvládneš a určitě bude všechno v pořádku, držím pěstičky, je to docela zásah do organismu,ale stojí to rozhodně za to, vím o 3 děvčatech co na tom byly a všechno je o.k., ten pozitivní screening je prostě jen falešný, i to všude píšou, že to prostě takhle vychází, je tam spousta faktorů, který na to mají vliv, i lidský! ale stačí nabrat krev o jeden den později a už to vyjde pozitivně, všude o tom píšou jako o falešné pozitivitě a to je snad v 70%, tak neboj a určitě pak dej vědět jak to dopadlo..

skuli
5. črc 2007

Ahoj holky,jsem tady dnes poprvé.Jsem těhotná po 7 ,mám 2 zdravé holky a 4 krát jsem samovolně potratila.Naposledy loni v září.Teď jsem ve 20.týdnu a včera jsem byla na odběru plod.vody kvůli věku,je mi 35.Nic to nebylo,ani to nebolelo.Včera jsem odpočívala,ale dneska jsem celý den dělala a zavařovala rybí karbenátky,které máme moc rádi.Držím všem těhulkám palečky,ať to dobře dopadne.Mějte se fajn.Macek

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru