Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

baca
30. zář 2010

@pe.martina bohužel nemuseli, je to na 90% spolehlivý test, ale taky se uklidňuju 🙂 , my máme na downa riziko 1:230

liliz
30. zář 2010

@anavirez Ahoj, tak se ozývám, jak jsem slíbila. Dnes mi volali výsledky (byla jsem v Prediku ve Zlíně) a všechno je úplně v pořádku. Čekáme naprosto zdravého chlapečka. Jsem šťastná jak blecha.

Proto bych chtěla povzbudit všechny holky, které mají nervy na pochodu ze špatných triplů. Většinou to všechno dobře dopadne, i když ne všechny mají štěstí, což mě moc mrzí.

Ségra má kámošku, která má během čtyř let 3 dětičky 🙂 🙂 🙂 a říkala, že za ty tři těhu se nepotkala ani s jednou maminou, které by triply vyšly dobře a všechny nakonec mají zdravé dětičky. Tak všem držím pěstičky, ať mají taky štěstí a užijí si těhu v klidu 😉

anavirez
1. říj 2010

@liliz ahojky, jsem moc ráda a šťastná, že máš výsledky v pořádku. ja jsem uz doma po revizi delohy a s manzelem se po urcite dobe budeme opet snazit a doufat ve stastny konec. 🙂 dekuju

anavirez
1. říj 2010

@lucie.krajcarova
nu, tak v tom mam hokej
okolo 13tt jsem byla objednana na genetiku, na UZ a ve stejny den mi brali krev a z te zjistili poz. Edw., pote jsem byla na odberu klků nu a po pozitivnim nalezu na placente mi nabidli odber plodove vody, takze jsem to mela asi jinak, nebo jsem byla na jinych testech - z krve zjistovaly chromoz. vady, hladinu ruznych hormonu, vse vzhledem k rod.anam. a memu veku
toz tak to bylo v olomouci ve FN

lucie.krajcarova
1. říj 2010

@pe.martina ahojky, měli by ti říct přesně, co vyšlo. říká se to např. down 1:250 porodům. takhle nevíš nic... mě to takto řekli do telefonu, protože to bylo vážné. jinak to asi nechávájí na prohlídce, až tam dorazíš.

lucie.krajcarova
1. říj 2010

@anavirez aha, tak to máš opravdu zvláštní postup. neměla jsi dřív nějaké komplikace, že ti dělali tolik vyšetření? na jednu stranu je fajn, že je to prostě v tom prvním trimestru. fakt. utvrzuji se v názoru, že na odběr klků půjdu. třeba pak už ani na tu plodovku nebudu muset.
Jinak my se už snažíme (čekala jsem 2 cykly,. aby se tělo a psychika daly dohromady). beru listovku a už jsem dobrala femygard. tento přípravek má opravdu dobré výsledky, tak ti ho taky doporučím 🙂

pe.martina
1. říj 2010

@lucie.krajcarova Teď jsem se vrátila od Dr. dostala jsem poslední výsledky co nevyšly moc dobře a musíme vyplnit dotazník s rodinnou anamnézou až po babičky a dědečky a příští středu jedeme na genetiku a uvidíme co mi řeknou .......... vzhledem ktomu, že můj taťka je adoptovaný, tzn. že z jeho strany nevíme vůbec nic o nemocech atd. tak mě asi ta plodovka nemine ☹ ale co, aspoň to budeme vědět 100% .............. člověk musí myslet pozitivně 😉

anavirez
1. říj 2010

@lucie.krajcarova no mame neco v RA, tak proto jsem asi vice sledovana. jinak dekuju za typy. taky jsem v obdobi snazeni brala listovku a jeste baby plan.

liliz
1. říj 2010

@anavirez Děkuju. Moc mě mrzí, co se vám stalo. Ale máte Adélku, ta vám určitě dělá samou radost a pomůže vám aspoň trošku překonat toto těžké období.Přeju ti, aby vám vše vyšlo, tak jak si přejete.

slovnicek
7. pro 2010

Ahoj holky, prave jsem absolvovala odber plodove vody a mam dva dotazy a prosim o Vase zkusenosti. 1) po samotnem odberu mi dali antibiotika na 3 dny. Je to bezny postup? Nikde jsem o tom totiz dosud neslysela a prekvapilo me to .... navic jsem je odmitla (zdravotni problemy po nekterych lecich) tak se bojim jestli to bez antibiotik bude dobre ... 2) prekvapila me barva plodove vody ... byla zluta - spise tmavsi nez svetlejsi ... Je to OK? ... Dekuju za pripadne zkusenosti 😉

lucie.krajcarova
7. pro 2010

@slovnicek ahojky, mně antib. nedávali, tak nevím. a bohužel barvu vody jsem neviděla..

slovnicek
7. pro 2010

@lucie.krajcarovan Juuu, to byla odpoved - rychlovka 🙂 Dekuju 🙂

emtu
7. pro 2010

@slovnicek Ahoj, já tedy žádná antibiotika nedostala a ani jsem od nikoho známého, kdo amniocentézu podstoupil, neslyšela, že by je dostal. Hlavně buď 2 dny v naprostém klidu, co nejvíc, nebo lépe pořád lež a pro nic se nenatahuj, to je prý nejblbší pohyb. O barvě plodovky nevím nic. Já byla tak konsternována Mudrcem, který při odběru stihl ještě mluvit do telefonu, který mu sestra držela u ucha, že jsem se na tu inijekci úplně zapomněla podívat. Ale paní, co jí to odebírali přede mnou, tvrdila, že ta její plodová voda byla oranžová 😲 .

elana
7. pro 2010

@slovnicek plodovka je hlavně moč miminka, tak samože je žlutá 😉 , jinak ta tmavší barva je způsobena buď momentálně vyšší koncentrovaností (jako u lidí) nebo se do ní dostalo trochu krve, pokud šli přes placentu, to je normální a na hodnocení nemá vliv, sediment červ. krvinek matky se po stočení odstraní.

slovnicek
7. pro 2010

@emtu
@elana

holky dekuju 🙂. Uz se toho stavu bez ATB a barvy nebojim 😉 😀 ... teda, ale ten Mudr. s telefonem u ucha - to je sila 😠 ...

paji72
7. pro 2010

holky můžu se poradit?jsem těhotná po IVF.1 screening mi vyšel negativní 1:1483.DR. mi doporučuje amnio,kvůli věku.je mi 38 a čekám první mimi a nevím jestli do toho jít nebo ne.ještě budeme mít konzultaci s genetikem.bojím se riskovat mimi,jen proto,že jsem starší rodička,když výsledek mám negativní

baca
7. pro 2010

Já bych nešla. Měla jsem strach jít, i když nám vyšel tripl test 1:230 na downův syndrom. 1. screening byl negativní 1:2500. Obzvlášť vzhledem k věku a IVF byhc měla ten strach dvojnásobný. Ale taky záleží, jestli bys byla schopna mít postižené dítě. Já bych na potrat pravděpodobně nešla, s DS určitě ne.
Já jsem ráda, že jsem nešla. Mám teď už měsíc problémy s tvrdnutím břicha, dvakrát jsem byla v nemocnici na kapačkách a aspoň si nemusím vyčítat, že je to určitě kvůli amniu.

editah222
7. pro 2010

@paji72 při tvém riziku bych na amnio nešla, přijde mi, že riziko věku se u nás zveličuje. Ale rozhodnutí je jen na tobě. Já jsem odběr absolvovala a můžu k tomu říct jen toto - samotný odběr v pohodě, ale to čekání a nejistota potom byla děsná. U nás je naštěstí všechno v pořádku.

fiallinka
8. pro 2010

@paji72 myslím, že je to zbytečné, tobě to číslo navíc hodně zhoršuje věk (přestože není nijak hrozný, ale skáče to tam hodně)... asi bych šla na dobrý ultrazvuk, ať si klidná, a to by mělo stačit.

eyael
8. pro 2010

@paji72 - mě bude podobné rozhodování čekat taky, v lednu jdeme na KET a i když mi budete "teprve" 37, je mi jasné, že mě budou chtít na amnio hnát taky. Jsem rozhodnutá, pokud screening dopadne dobře na ní nejít. Mám první dítko z IVF a díky problémům s otěhotněním a těhu se hodně bojím, že bych potratila. Na triple testy bych až tolik nespoléhala, jsou často falešně pozitivní. Držím palce, ono je to stejně vždycky nakonec na matce jak se rozhodne, k ničemu tě nemůžou nutit 😉

34blondie
15. led 2011

koukám,že tu dlouho nikdo nebyl,ale tak se po delší době přidám já......dnes jsem na záznamníku měla,že mám kritické hodnoty krevních testů na DS a vývojové vady......obědnali mne na příští týden na amnio a na testy budu samozřejmě čekat další 3 týdny....takže dohromady měsíc budu jako tělo bez duše......jenomže jde už o mé 3. těhotenství(mám už veliké 2 kluky) a je mi 37 let......a navíc se mi zdá toto těhotenství opravdu divné,nemám,ačkoliv jsem v 17. týdnu žádné pohyby.....i když UZ v 11.týdnu dopadl ok.......takže tímto mi jen tak trochu potvrzují mé obavy,že není vše v pořádku.......děsím se toho co bude......mužskej brečí jak mimino(nemá ve svých 43 letech žádné děti)..................takže po rozhovoru s doktorkou jsem přemýšlela jestli se utopim,oběsim nebo se podívám v kolik mi jede vlak🙂)))))nemám na to nervy.......ale určitě by jen stačilo vyjít před barák a zůstat tam stát(ted je tam -32 stupnů)

lucie.krajcarova
15. led 2011

@34blondie ahoj, neházej ještě flintu do žita, třeba je mimi jen líné kopat nebo prostě menší, že ho necítíš.no a nakonec budeš ráda, že čekáš tři týdny na DOBRé výsledky. protože kdyby něco nebylo ok, tak ti volají hned, abys měla čas na rozmyšlenou. ten uz v 11. týdnu myyslíš jen ultrazvuk nebo i NT test? jo a ještě mi pověz, kde bydlíte, že tam máte tak strašnou zimu? u nás je skoro jaro, na teploměru skoro 10 stupňů..

andara
15. led 2011

@34blondie neboj, moje kolegyne z prace, je ji 40let (ma 15 kluka a dvojcata holcicky o 2roky mladsi), tak se rozvedla a s novym pritelem otehotnela (protoze on zadne deti nema), tak samozrejme ji vysel blbe krevni test, sestricka ji strasila DS, velkej utz-kontrolovali srdicko, protoze mimca s DS maj vetsinou vadu-to v poradku, ale dr rikal, ze to nic neznamena takze podstoupila odber plodovky, vse v poradku a pak na utz zase, ze nevidej ledviny, tak ji zase zvali na kontrolu, byla z toho spatna- taky se bala v jejim veku. Ale v prosinci porodila holcicku a uplne zdravou, v poradku🙂 doktori obcas strasej, ja si taky uzila. Ale pokud ti vysel test v 11tt v poradku, bude to dobre-ten je nejpresnejsi! Jinak znam i holky-dvojcata, co otehotnely nastejno a obou vysel blbe jak test v 12tt, tak tripple test -takze nasledovala plodovka a u obou vysla dobre a obe maji zdrave skoro dvoulete deti (jedna kluka, jedna holku) 😉

andara
15. led 2011

@34blondie jo a ty pohyby- sice si vicerodicka, ale pohyby driv citit nemusis, opravdu se neboj.Drzim palce

34blondie
15. led 2011

ahoj....tak nejdřív objasním tu teplotu....bydlíme v Edmontonu,v severní Albertě,CA......aktualně ted v 7 hodin ráno -35.......takže nemůžu přijít ani na jiný myšlenky procházkou venku ve zdejší nádherné přírodě.........no a proto těhotenství je ten život v zahraničí děsný,všechno je tu dost jinak než znám od nás,všechno na dlouhý lokte,amnio mne teprve čeká příští týden,pak 14 dní na výsledky....do té doby mne jistě klepne pepka 😝 😝 nebo se ubrečim.......mám za sebou noční spánek ,celé 2 hodiny a to ještě nočních děsů 😖 ......nemohli jsme leta mít miminko,až letos jsme mysleli,že to může být ta vymodlená holčička........doktorka tomu moc šanci nedává,je to stará čínanaka a zachránila tu moc lidí,když si s nimi doktoři nevěděli rady.......tak jen mne zřejmě čekají muka před verdiktem......navíc mám rakovinu děložního čípku a jako nežádoucí vedlejší účinky toho jsou neustále se opakujíci herpesové infekce a to je to co zřejmě dítě poškodilo......ty infekce způsobují vady nervového systemu........to jsem se dočetla....tak nevim,jen čekám a řvu ☹

lucie.krajcarova
15. led 2011

@34blondie takže jsi v Kanadě. no máš to docela drsné, to je pravda... nechceš si něco napsat do profilu, jako město, věk nebo aspoň týden těhotenství? je to takové veselejší, když je vidět, kdo tady píše.

34blondie
15. led 2011

omlouvám se ale to v jakém jsem týdnu za této situace ted nechci psát do profilu,když mne genetici straší že vzhledem k výsledkům už může být za 3 týdny po všem.....

lucie.krajcarova
15. led 2011

@34blondie aha chápu. no jsem na tebe zvědavá. ono to většinou přijde bez varování, tak bych se nedivila, kdyby ti to dopadlo moc dobře.

staninka77
16. led 2011

Prominte že sem vpadám.
@34blondie-Holka držím ti moc palečky nemáš to jednoduché viď.
I já měla velké problémy když mně ve 14.tt zjistily vrozenou toxoplazmozu v těhotenství musela jsem podstoupit amniocentézu i odběr pupečníkovou krev a to čekání bylo hodně děsné zda to miminko má či nikoliv ale je zdravej dopadlo to perfektně jen já jí mám stále hodnoty neklesají ☹ .
I tak tě moc dobře chápu jak ti v tuhle chvílu je.
Mocti budu fandit aby vše miminko zvládlo a ty sním taky budeš hodně hlídaná já si myslím že má ten malej človíček právo na život a dr.ti budou říkat že né ale má. 🙂
Hodně sil ti posílám i přez tu dálku. 🙂

cincinnati
17. led 2011

Ahoj holky, v pátek jdu na odběr plodové vody a moc nevím, co mě čeká. Můžete mi prosím napsat, jak sledují mimčo při odběru plodové vody ? Jestli taky utz přes břicho nebo vaginálně ? Moc díky

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru