Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

mandragora
27. zář 2007

lukin,mně také dělaly podrobný UTZ,a doktor měřil miminku uši,koukal na nosní kůstku a prý se DS pozná i podle jazyka,jestli ho má mimi venku,tak je to Ds.já to měla vše vpořádku,ale stejně malinkatý červíček ve mně hlodá,ale před tímhle vyšetřením,jsem přemýšlela jako ty,že si mimi stejně nechám.

mandragora
27. zář 2007

lenkabu,to ti věřím,ty nervy jsou děs,ale neboj.toho odběru jsem se nebála,ale toho čekání.ještě,že jsem nešla,já bych měla nervy v kýblu.

hellca
27. zář 2007

lukin:líbí se mi na tobě právě ta odvaha. To že jsi se hned rozhodla pro miminko-ať už bude zdravé nebo ne. Už pro to si zasloužíš aby bylo opravdu naprosto zdravé. A věřím že určitě bude.Já mám doma dvě děti. Kluka a holku. Klukovi je 14let-narodil se zdravý-ale týden po porodu prodělal hnisavý zánět pobřišnice.Během jednoho týdne ho dvakrát operovali a moc naděje nám nedávali-měl spoustu komlikací,včetně otravy,která mu poškodila spoustu orgánů. Má nemocnou slezinu(která mu požírá bílé krvinky-tím pádem má sníženou imunitu),trpí cirhozou jater,portální hypertenzí(což má za následek tvorbu varixů-které čas od česu prasknou a syn začne silně krvácet).Naposled krvácel o prázdninách-a nebýt rychlého zásahu záchranné služby...nechci domyslet. Je toho spousta čím už si od narození prošel-a narodil se úplně zdravý.Takže vím o čem píšeš.A i kdybych to mohla vědět před jeho narozením-vím že bych nešla na potrat. Samozřejmě D.s.je něco úplně jiného-ale ty děti si nevytrpí to co např.musí někdy vytrpět můj syn...

lenkabu
27. zář 2007

Na odběru mně děsí jen komplikace, horší než zubař to nebude 😉 Doufám, že se trochu uklidnim na genetice a když po odběru týden nezavolají, už je to v pohodě. Já jsem zdravotní sestra a doktorka říkala,že tohlejí dělají všechny 😀 Však jsme to říkaly už v práci že zdravotník má vždycky všechny komplikace a nejlíp ještě nějaký co neexistují 😀

mandragora
27. zář 2007

ta genetika,to je jen pohovor o nemocech v rodině.já měla taky strach z komplikací.kdy jdeš na odběr?

lenkabu
27. zář 2007

Aha, já myslela,že budou dělat i ultrazvku. Co se dá dělat. Na odběr jdu buď hned v úterý po genetice nebo ve středu, záleží kolik budou mít lidí.

mandragora
27. zář 2007

jo,jo.napřed udělají gentiku,to je pohovor,pak by jsi mšla jít na Utz a pak na odběr.a po odběru ještě jeden ultrazvuk.aspon to holky tady tak psaly.tak tfuj,tfuj,tfuj,určitě to dobře dopadne.

lenkabu
27. zář 2007

Pohovor o nemocech bude dobrej...já to vím sotva po babičky 😅 Děkuju za podporu, ještě se tady určitě ukážu 😉

lukin
27. zář 2007

hellca: Tak to mi je líto, co se stalo tvému synovi ☹ Tohle je oproti DS mnohem horší. Člověk nikdy neví, co se stane za pár dnů, měsíců, let. A pokud by mé dítě mělo opravdu DS, když je celkem velké riziko 1:190, tak se ho nevzdám a už teď ho mám moc ráda 😉 Jinak je mi 22 let, takže mě to riziko celkem překvapilo, protože jsem slyšela, že větší rizika mívají spíše starší matky.

hellca
27. zář 2007

lukin:Mi je teď 32 let. První dítě jsem měla v osmnácti.To se myslím ani taková vyšetření jako jsou teď nedělaly-a možná to tak bylo lepší... Já myslím že ty čísla jsou fakt jen čísla-nemysli na to.Když i riziko 1:50 nakonec prokáže že dítě je úplně v pořádku tak si myslím že to je fakt jen test,který spíš škodí po psichické stránce-ale moc užitečný není... Já se ty výsledky dozvím snad už ve středu-tak dám vědět jak dopadly. Ale modlím se ať je to v pořádku... Jsem fakt strašně nervozní už dva týdny a chci to mít za sebou

lenkabu
27. zář 2007

lukin: mně je 25 a mojí švagrové (byla na amnio v srpnu) je 23...a v okolí mám několik starších těhulek a všechny mají triple testy negativní 😖 Ještě víc to snižuje moji důvěru k triple testům, i když bych je nikdy neodmítla. Ale kdyby někdo vymyslel něco spolehlivějšího,¨budu hrozně ráda.

jitka711
27. zář 2007

Ahoj, je mi 32let. Jsem poprvé těhotná. Snažily jsme se o bejboška 2 roky. Vyšlo to 🙂 Jsem ve 20tt. Vše probíhalo ok, až jsem si říkala, že to není ani možný. taky mi nevyšly testy a v 17tt jsem podstoupila AMC. Souhlasím, není to příjemné, trochu mě to i bolelo. Ale za tu jistotu to stojí. Měla jsem riziko 1:180. První výsledky jsem měla do týdne. Jsou v pořádku 🙂 🙂 Chápu ten strach. Ale bylo mi řečeno, že je to jen statistika, můj doktor se dokonce setkal ve své ordinaci, s tím, že triple testy vyšly u jeho pacientky ok, ale pak se narodilo postiž. dítě. Sesřička mě uklidňovala, že jeden ze 6 odběrů chodí na AMC. Abych se zbytečně nestresovala. Je to jen orientační, co vytypuje počítač a na výsledky má snad i vliv hladina hormonu. Ještě bych chtěla říct, že před odběrem jsme měly velký ultrazvuk, bylo to tak nádherný pozorovat bejboška, že ostatní strach šel stranou.

lenkabu
27. zář 2007

Mně dr. řekla že když týden po odběru nikdo nezavolá, můžu si oddychnout. Jinak výsledky za 3 týdny. Doufám,že mi odběr udělají hned 2.10. v úterý...a 10.10. mám 25. narozeniny,tak si říkám,že když se do narozek nikdo neozve, už si je pěkně užiju 😀

hellca
27. zář 2007

lenkabu:Budu ti držet palce at je všechno v pořádka-a bude uvidíš. Necháš si říct pohlaví? To je první mimi?

hellca
27. zář 2007

jitka 711:To jsem ráda že je tu někdo i v mém věku. A ty výsledky už po týdnu ti sdělili po telefonu? A volala sis sama-nebo ti řekli hned že se do týdne můžeš optat? Mi totiž řekli že do tří týdnů to pošlou poštou,tak jsem si volala a ptala se jestli to nepůjde dříve a řekli mi že za týden si mam zavolat a řeknou mi to nejdůležitější... Tak ve středu budu opět volat-to čekání je fakt hrozné!!!!

lenkabu
27. zář 2007

hellca: je to naše první a pohlaví si určitě říct necháme. Loudila jsem to na doktorce už na uzv v 15 tt a vypadalo to spíš na holčičku 🙂 Já myslím od začátku že to je holčička,tak to budu vědět 100%. Aspoň něco dobrýho z těch nervů 😉

jitka711
27. zář 2007

5ekly mi, že pokud nevyjdou, budou volat sami, ale, že si mám po týdnu zavolat pro jistotu sama. Po telefonu řekly, že zbytek výsledků mi příde poštou do 14dní. Což, je dnes a nic 😖

lenkabu
27. zář 2007

Jitko: jestli nevolali, je to v pohodě 😉

jitka711
27. zář 2007

Jinak, jsme se s manželem dohodly, že si to nenecháme říct. Poznámku si udělaly, ale doktor byl tak ukecanej, že nám to řekl. Asi takhle: Toho klučíka jste nechaly v čekárně pro ty ostatní. A já se smála, jako blázen 😀 Přála jsem ji holčičku, nevím čím to bylo, ale stejně jsem si to myslela. 😉 Manžel, se pak ptal ještě doktor na kolik je to procent. A on mu s úsměvem odpověděl na 117%. Sice jsme chtěly překvápko, ale jsem ráda, že to teĎ vím.

jitka711
27. zář 2007

Jinak přeji všem, které to čeká, krásná a zdravá miminka!!!!!!!!!!!!!!!!!

lenkabu
27. zář 2007

jitka: doktor je borec 😀 😀 😀

Já věřím že všechny budeme mít zdravá miminka, jen máme teď to čekání na ně znepříjemněný.Ale o to víc se pak budeme těšit.

jitka711
27. zář 2007

🙂

gabba
27. zář 2007

ahoj holky dneska jsem byla na tom velkém ultrazvuku a byl vidět pindour a ptám se doktora kdy mik příjdou vysledky z odběru a on mi říka že je to jen na telefon že se nic neposílá 😒 tak já nevím ☹ hlavně že víme že jsme zdraví přeji všem pevné nervy 🙂

lenkabu
28. zář 2007

gabba: gratuluju 🙂

petruna
1. říj 2007

ahoj, tak se taky přidávám (zdar Lenkabu 😉 )
dnes jsem si měla volat na výsledky tripplů a můj dr. mi sdělil, že po mě Gennet bude chtít ještě plodovku, protože tam byla vyšší hladina bůhvičeho...a že si mám do Gennetu zavolat.
Volala jsem tam a rovnou jim řekla, že si nejsem jistá, zda budu amnio chtít, tak mě objednali na 12.10., na vyšetření, kde mi dr. řekne víc a když budu chtít amnio, můžu jít rovnou ten den a když nebudu chtít, tak tam jen podepíšu nějakej papír....
Ptala jsem se, jestli mi můžou říct o jaké riziko přesně jde (už se v tom trochu orientuju díky kamarádkám, co taky riziko měli) ale sestřička mi řekla, že by mi to stejně nic neřeklo a že mi to řekne doktorka. Je to normální, že mi po telefonu nic nesdělila ? Kdbyy mi řekla 1:500 výš, tak by mě to mohlo uklidnit.
já jsem na tom asi jako lukin, na potrat bych taky nešla, tak pořád zvažuju, jak se k amnio stavět.
Mám kamarádky, co měli riziko 1:230 apod. a jedna dokonce 1:35 a všechny mají zdravé děti (amnio odmítly), takže tripply považuju za dost debilní testy, které mají za úkol matky jen děsit a stresovat....
taky chci mít jistotu, že je dítě ok, ale na druhou stranu, když mi po amniu řeknou, že není v pořádku, tak stejně nedokážu jít na potrat. A řikám si, že je lepší žít v naději, než vědět a zbytek těhu probrečet...(jasně že bych řvala jak blázen, DS nikdo nechce, ale zároveň si myslim, že bych ho dokázala mít ráda a že bych ho nedokázala zabít....) Manžel je naštěstí stejného názoru...

lenkabu
1. říj 2007

Ahoj petru: máš odpověď už i v březnovkách 😉 Mohli tě teda objednat dřív, takhel budeš dost dlouho čekat 😖 Jestli si chcete nechat i postižené miminko,tak bych na amnio nešla a nechala si udělat jen genetický uzv. Podle toho byste měli určitě aspoň vědět jak na tom mimi je. Já bych to asi chtěla vědět už během těhotenství než se smiřovat s postižením po porodu.Ale je to samozřejmě na vás.

gabba
1. říj 2007

ahoj holky tak co hellce se to blíží už bude 3.10. lenkabu a kdy jdeš ty? neboj bude to dobré a máš pravdu raději se připravit během těh na horší než pak po porodu to se člověk může i zhroutil ale každý je jiny. Petri nebolí to a budeš mít klid a bude ti veseliji když už budeš vědět že je vše ok jinak ten brouček bude hlodat 😉 měli by ti říct na co máš podezření si tam zajdi já bych ji dala že by mi to nic neřeklo dokonce jsem si sama volala do fakultky na výsledky domu mi nic nepřišlo a na kontrole mi doktror řekl že se výsledky neposílají no jo máme to my maminy těžké

petruna
1. říj 2007

tak jsem to ještě jednou zvážila a asi je lepší, pokud bych si postižené dítě nechala, to vědět s jistotou a trochu se na to připravit (něco načíst atd...)
takže uvidim, ale jestli mi řeknou, že to mám 1:200 a výš a budu mít v pořádku ultrazvuk, tak se na amnio asi vyprdnu. No uvidíme. Každopádně dám vědět....
hellca, lenkabu : moc držím palce !!!!!

daluri
2. říj 2007

Ahoj Petru, obdivuju Tě, že si chceš nechat mimi, ikdyby nebylo v pořádku, ono je to těžké vzdát se někoho, koho nosíme pod srdcem, ale musíš vědět, že budete mít sílu na to vychovat ho, ikdyž by bylo nemocné. Ale dle toho, jak tu holky píšou, tak většina měla zvýšené hodnoty a amnio bylo v pořádku. Za ten klid to stojí, abys to podstoupila. A jak sama říkáš, kdyby se snad přece jen potvrdilo, že by to nemuselo být v pořádku, tak je třeba toho hodně prostudovat, aby jste do toho nespadli po hlavě. Přeji Ti, aby jsi se dobře rozhodla a hlavně, aby vše bylo v pořádku. Věřím, že bude!!! 😉

hellca
2. říj 2007

Ahoj holky.Já jem to nevydržela a volala jsem už včera-ale ještě nic... Mám si volat teda až zítra odpoledne. Čím blíž to je tím jsem nervoznější.Dopoledne jdu na to sono a odpoledne mi snad už řeknou jestli je vše v pořádku. Jestli ne tak tam budu volat dvakrát denně a´t je popoženu-včera mi totiž řekli že na tom odečtu výsledků ještě nepracují. To mě naštvalo-protože už jsem si říkala,že když se sami neozvali tak to bude dobré-ale ozvat nemohli když to ještě někde čeká až to zhodnotí.Snad jsem je včera popohnala. Jinak dík že jste v tom s náma čekatelkama i když už některé máte klidnou dušičku a můžete si užívat přípravu na miminko naplno...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru