Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lenkabu
2. říj 2007

Ahoj holky, tak já měla jít na amnio dneska,ale zrovna dneska je nedělají, nevím proč..tak jdu zítra v 10. Už aby to bylo za mnou, to čekání je fakt nanic.

hellco: moc ti přeju aby to už zítra bylo v pohodě 😉

kaculi
2. říj 2007

hellca: taky přeju, ať jsou ty zítřejší výsledky v pořádku.
Já na ně budu muset počkat ještě 15 dní... 😒

gabba
2. říj 2007

hellca klid ty první testy na ds ae dělaly už dávno pak tě odloží a dělají ty matky jsou jsou ve vyšším týdnu nebo to mají špatné atd. by ti dávno volali ted se to jenom vyhodnocuje já měla to samé pak mi řekl že už na tom pracuji ono se to prý nějak podrobně zkoumá na nějaké nemoci atd ale ten základ je dávno zpacovaný!!! tak mi to řekla a on to chce vidět černé na bílem tak pořád mlží zavolej dneska ve tři to je konec pracovní doby ti řekne já to taky tak udělala a pak další den si volala na podrobnější výsledky a taky ok! budeš chtít vědět co to je?
lenkabu: mi řekli že se to dělá jen ve středu tak vydřž bude to v poho hlavně lež aspoň tři dny navař si připrav nějaké kvalitní dvd a uteče to jak voda držím palečky

lenkabu
2. říj 2007

Tady je normálně dělají úterý a středa, jen tohle úterý ne 😖 Aspoň si skočím večer na předporodní kurz, jinak bych nemohla.

hellco: to je pravda, DS se ví docela brzy, pak se dělají další rozbory,ale řeknou ti to všechno fakt až za ty 3 týdny

hellca
2. říj 2007

Holky dík-jsem o něco klidnější. Až budu vědět na čem jsem hned dám vědět... gabbi:chci vědět co to bude. Mám doma kluka i holku-takže je to vlastně jedno,ale ať vím co kupovat. Po dětech už skoro nic nemám-třetí jsem neplánovala.... Tak ať nemám kluka v růžovém,nebo opačně

andrea73
2. říj 2007

Ahoj Leni, tak Ty jdeš na amnio? Tak Ti držím palečky, já ji taky podstoupila a v pohodě. Ale do smíchu mi tedy nebylo, měla jsem strach jak čert...a nejhorčí jsou ty 3 týdny čekání. No každopádně ať vám všem dobře dopadnou výsledky 😉

lenkabu
2. říj 2007

andrej: no jo, už je to tak 😖 Celý těhotenství mám bez problémů tak aspoň někde si to musím vybrat 😒 Věřím, že to bude v pohodě,ale už bych to chtěla mít za sebou.

andrea73
2. říj 2007

tak já to tu budu průběžně během 3 týdnů pozorovat, jak jsi dopadla, jo? Tfuj tfuj tfuj, ať je to v pohodě, budu na Tebe myslet holka jedna ušatá 😀 😉

andrea73
2. říj 2007

jo a budeš si chtít nechat říct pohlaví? To bylo to první, co jsem chtěla vědět, to abych v těch 3 týdnech stresu mu mohla říkat jménem a trochu ho uklidňovat 😅

hellca
2. říj 2007

andrea73:Tobě řekli pohlaví hned? Podle čeho-podle sona? Mi budou dělat to podrobné sono teprve zítra... Zatím mi vždycky řekli že to ještě není vidět...

hellca
2. říj 2007

lenkabu:budu na tebe taky zítra myslet... A držím palečky!

hellca
2. říj 2007

kaculi:taky držím palečky... A vydrž to čekání-bude to v pořádku uvidíš. Ale je to nápor na nervy jak se patří že jo? Já si připadám že čím blíž je den kdy konečně budu vědět na čem jsem-tím jsem nervoznější

lenkabu
2. říj 2007

Já si to nechám říct hned, jsem zvědavá od začátku těhotenství 😀 Díky všem za podporu 🙂

andrea73
2. říj 2007

Hellčo mi to řekli podle UTZ, ten odběr se provádí pod UTZ a tehdy byl Marco krásně natočený, že mi to řekli těsně před zákrokem...no a pak mi to přišlo ještě potvrzené z výsledků 🙂

kaculi
2. říj 2007

hellca: to čekání je fakt nekonečné, jsem nakonec moc ráda, že jsem se nenechala zvyklat doktorem a nešla po tom odběru na nemocenskou, v práci na to nemyslím, rychleji mi to utíká a hlavně jsem mezi lidmi. Myslím že doma bych se zbláznila 😒
Mě taky řekli pohlaví ještě před tím odběrem - jen se zeptal jestli to chci nebo nechci vědět. Ale já jsem teda neviděla vůbec nic, budu muset věřit doktorovi 🙂
A od toho odběru mimuško řádí - každou chvíli se vrtí, nejvíc v poledne a večer - až si říkám, jestli je to normální...

hellca
2. říj 2007

kaculi:mi se zacalo to moje mimi taky od toho odběru vrtět pořádně... Předtím to bylo jen takové nic a teď už to je i vidět jak se koupu. Naskočí boulička a zase zmizí.... Ale já jsem ráda že o sobě dává vědět-alespoň vím že mu je hej...

petruna
2. říj 2007

holky dneska jsem volala do Gennetu, aby mi rekly driv (nez 12.10., kdy tam jsem objednana) na cem jsem, protoze ta nejistota je nejhorsi...jako rict, mate neco spatne, jdete na amnio a vic nic, mi pride dost divny...
mluvila jsem s primarem Stejskalem (tusim) a byl moc milej. Ze prej mam problem v tom, ze moje tehotenstvi vypada podle krve mladsi nez podle ultrazvuku a ze tim padem mam riziko 1:140 , kdybych prej byla mladsi (je mi 30), tak by to bylo 1:250.
Proste nase mimino je moc veliky....dr. me docela utesoval a jeste si delal srandicky, ze ma asi velkou hlavu po tatinkovi....o downovi sam od sebe nemluvil, jen kdyz jsem se zeptala...rizika jsou, ale vsechny vysledky jsou prej jen hodne orientacni...ze by mi amnio doporucil (podle me se tim proste sychruji), ale ze by to v mem pripade nevidel az tak cerne...
Stve me, ze presne nevim, kdy jsem pocala. Nejpresnejsi stari miminka je prej kolem 12 tt, jenze to memu dr. zrovna nefungoval UTZ... Pomerne presne to je i v 9tt, 10tt a 11tt. Ja byla na UTZ v 9tt a to jeste mimco souhlasilo s MS....tak nevim co si o tom myslet...fakt by me zajimalo, co presne z me krve usoudili...
utesuju se tim, ze my mame v rodine velky mimina. Sama jsem mela pres 4 kila mamu po porodu honili po vsech certech jestli nejsem postizena...st. segra prej byla taky velka, na to ze byla prvorozena a mladsi taky....
nechci riskovat potrat jen proto, ze je moje dite vetsi nez ostatni....ale uvidime co nam reknou na ty konzultaci.konecny rozhodnuti nechavam i po velkem UTZ...

lenkabu
2. říj 2007

petru: tak aspoň že ti řekli něco konkrétního. A doktor byl docela optimista. 😉

kaculi
2. říj 2007

Petru: opravdu buď ráda, že aspoň víš, proč máš na ty testy jít a ještě ti doktor dodával optimismus do žil. Já jsem jen dostala telegram že se mám dostavit na vyšetření a nikdo mi nebyl schopný říct, proč tam vůbec jdu a jak vysoké mám riziko. To mi řekli přímo až na klinice (zároveň s UTZ a odběrem plodové vody).

petruna
2. říj 2007

kaculi : no u me to chteli udelat podobne, ale ja jsem nechtela 12 dni nevedet proc mam jit na plodovku..nestacilo mi vedet jen , ze tam mam jit....to by me nasr....
no on dr. nerikal, ze mam bejt uplne v klidu, jen rikal , ze by to v mem pripade nevidel tak tragicky...kazdopadne riziko 1:140 je docela hodne...ale znam lidi co ho meli vyssi a maj zdravy deti...proste jsem se rozhodla, ze nebudu nervovat...
neco si do te doby nactu...treba jak presne urcujou stari ditete podle krve....asi to souvisi s HCG, ne ? a taky by me zajimalo, jak moc je to presny....fakt skoda, ze jsem si nezapisovala "akce s manzelem " 😎

petruna
2. říj 2007

jsem z toho fakt zmatena...skoda ze mi nerekl presne, jak stary mimco podle te krve vypada....jestli o 14 dni mladsi nebo jak....taky mi ten dr. rekl, ze je to porad lepsi, nez kdbyy mi vyslo, ze je mimco mensi nez ma byt. Ze je horsi, kdy dite zaostava ve vyvoji nez kdyz vypada vetsi a starsi...fakt nevim....a taky dost mluvil o tom, jak i negativni vysledky triplu muzou bejt postizeny dite...ze naprostou jistotu nebudu mit nikdy, ani po amnio....
to je fakt, vetsina postizeni (co jsem cetla) vznika pri porodu ....(treba muj kolega je telesne postizenej a stalo se mu to pri porodu,....)

andrea73
2. říj 2007

Petru já ho měla 1:250 a to z důvodu mého vyššího věku (v té době mi bylo 33)a taky v pohodě. A můžu Ti říct, že jsem byla strašně ráda, že jsem to podstoupila, neboť Ti vyvrátí veškeré vady miminka a pak máš alespoň celý zbytek těhu klidný, nemusíš se ničím zatěžovat...snad jen tím, jak rosteš do šířky 😅

andrea73
2. říj 2007

jj je to pravda, zrovna tady mamina v některé diskuzi měla negat. výsledky tripl testu a nakonec porodila mimčo s DS. Takže TT není 100%, amnio už je podle mě víc jisté.
Zkusím to pohledat...

petruna
2. říj 2007

andrea : no, u nas taky hraje roli to, že bych v případě prokázání postižení na potrat nešla...Nedokázala bych to a myslím, že bych psychicky trpěla víc, než kdbyy miminko umřelo samo od sebe....Chci to nechat na přírodě a nechci zabít vlastní dítě jen proto že není úplně ok...ale rozhodně si nemyslím, že by holky, co by na potrat šly byly sobecké. Úplně je chápu a nikomu to nezazlívám. je to každého věc, s čím je schopen se vyrovnat a s čím ne.... Jen vím, jak to cítím já...no a v případě té amnio...ja bych prostě neunesla přijít o zdravé dítě jen proto, že chci mít jistotu, že je v pořádku, i když vím, že riziko potratu není až tak velké. Ale pořád je větší než naše riziko postižení...
Ale jak řikám rozhodnu se až podle toho co nám v Gennetu řeknou, neříkám, že na amnio na 100 procent nepůjdu...tu možnost připouštím...třeba když bude hodně pravděpodobné, že dítě nebude v pořádku. V tom případě, bych se na to postižení chtěla nějak předem připravit...a vědět...

petruna
2. říj 2007

taky jsem dost cetla (behem té chvilky, co vím, že nemám ok triply), že je amnou velky zasaj do zivota matky a ditete....
např :
"Unikání plodové vody vagínou (ačkoliv amniocentéza je prováděna přes děložní stěnu) se vyskytuje asi u jedné ženy ze sta. Velmi vzácně se stává, že vyšetřující jehla poškrábe nebo propíchne plod a následky, někdy i velmi závažné, se mohou objevit až při porodu.
Studie potvrdily, že novorozenci, kteří byli prenatálně vystaveni amniocentéze nebo CVS mohou mít narušený plicní růst a zrání a děti, které se narodily po časné amniocentéze (prováděné v 10.-13.týdnu), mají vyšší pravděpodobnost potíží s dýcháním a mnohem častěji vyžadují po narození intenzivní péči.
Velká evropská studie zjistila, že amniocentéza prováděná v rámci prenatální diagnostiky může zvýšit riziko předčasného porodu a může být příčinou velmi nízké porodní hmotnosti u přibližně jednoho dítěte z dvou set. Nezralost a velmi nízká porodní hmotnost jsou hlavními rizikovými faktory fyzického a intelektuálního postižení, včetně mozkové obrny. "

Ale neberte to tak, ze tady bojuju za nechozeni na amnio...jen pisu duvody, proc ja na ni jit nechci...chapu, ze to spoustu holek uklidni a ze to tak je pro ne lepsi...fakt vas chapu 😉

petruna
2. říj 2007

andrea : díky za odkaz. Ty maminy downiku hrozne obdivuju. Ja aky patrim k tem, co si mysli, ze by na to nemeli...ale bohuzel (pro to decko "bohudik" ) bych prioste na potrat nesla...
Doufam, ze se nas DS nebude tykat a kdyz jo, ze se to da prezit 😅

petruna
2. říj 2007

ja mysli, ze pro dite je ale daleko horsi jine postizeni nez zrovana DS, proste kdyz chybi nejak organ a nebo je opravdu vazne nemocne...Tam bych se asi vic rozmyslela, to uz by hranicilo s trapenim ditete...ale myslim, ze deti s DS jsou stastne deti....
tohle je hrozne tezke tema...kazda si prejeme zdrave deti....

andrea73
2. říj 2007

Petru v tom případě Tě fakt obdivuju, že bys byla schopná se starat o postižené dítě, pokud máš fakt bezva partnera, který Ti bude oporou, pak je to OK. Teď Tě nechci strašit, ale moje mamča pracuje s postiženými dětmi a vím, co to obnáší. Já bych na to neměla, je to opravdu starost 24 hodinová a ten, kdo se pro to rozhodne má můj obdiv a respekt.
Bohužel většina mužů, kterí dříve při partnerce stáli se obrátili, neměli povahu na výchovu postiž. dítěte a mnohdy si pak zařídili nové rodiny a měli zdravé děti. My ženy vydržíme jako kůň, chlapi jsou měkoty. Holky to jen obrazně, ne že mě teď ukamenujete, já vím, že všechny budete mít zdravé děti 😵 😵 😵 ....jen chci říct, že všechno má dvě strany mince 😉

petruna
2. říj 2007

andrea : ja vim, co chces rict... 🙂 a obdivovat me urcite nemusis, protoze nerikam, ze bych na to mela, mam z postizeneho ditete stejnou paniku jako holky, co rovnou vedi, ze pujdou na potrat...fakt se toho dost bojim!!!jen si dovedu predstavit nechat si napr. downa a netvrdim, ze je to pohodicka... 😅
manzel ma stejny nazor, ale je fakt, ze si rozhodne nemyslim, ze by to tak bylo porad. S tim musi kazda matka pocitat...ze to chlap nemusi zvladnout.
doufam, ze to ale nebudeme muset resit...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru