Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

andrea73
20. říj 2007

Piškotku ty tripple testy Ti fakt mohly vyjít zvýšené kvůli chřipce. A velký vliv má věk matky, čím je matka starší, tím větší je riziko vrozených vad. Vůbec se tím netrap, všechny kočeny co znám a podstoupily to, mají zdravé děti. 😉 🙂

betty124
20. říj 2007

Ahoj piškotku,to jsem já Tvoje maminka.Věřím,že všechno bude v pořádku.V rodině nejsou žádné zdravotní problémy.Jen bud v pohodě,protože miminko cítí to samé co ty,ono vnímá Tvoje pocity,když budeš věřit,že bude vše v pořádku.Vaše miminko bude taky v pohodě.Moc se na Vás všechny tři těším,až Vás zase uvidím.Málokdy jsem to říkala,ale ty to víš,že Vás mám moc ráda a dala bych za Vás život.Věř,bude to v pořádku.

hellca
21. říj 2007

Piskotku:Máš bezva maminku... Važ si toho. A má pravdu-nestresuj se a uvidíš že to všechno je v pořádku. Držím palečky a věřím že za dva tři týdny na to budeš mít už jen nepříjemnou vzpomínku-ale už budeš vědět že je všechno jak má a konečně se začneš chystat na to krásné...

tlap.ka
21. říj 2007

ahoj holky,tak mě čeká krev zítra, doufám, že to všechno vyjde dobře, i když uvidíme - v prvním trimestru jsem měla chřipku,datum podle poslední menstruace a ultrazvuku se mi liší skoro o dva týdny a před otěhotněním jsem měla rozházenou MS a to všechno prý ovlivňuje ty výsledky, tak uvidíme, jestli mě poženou na plodovku nebo ne ☹ ale jsem optimista, tak to snad dopadne 🙂

kaculi
22. říj 2007

Lenkabu: moc gratuluji k výborným zprávám 😀
Taky jsi tušila, co budeš mít? Já jsem k němu i o něm od začátku podvědomě mluvila v mužském rodě a přítel taky uvažoval, kde sežene malé kopačky 😀
O víkendu jsme byli na ultrazvuku - doktor nám prcka nahrál na DVD a je to nádherný! Pořád se vrtí, zavírá pěstičku a pohybuje bradou 😀
Tak ještě jednou gratuluji tobě i zolikovi a přeji už jenom samé radosti při čekání na mimouška!

lenkabu
22. říj 2007

kaculi: děkuju 🙂 Tušila jsem to od začátku, byla jsem si skoro jistá že je to holčička,ale přece jen jsem byla pěkně napnutá když jsem se ptala 😅 Já jdu v pátek na genetický uzv do nemocnice...pak doktor si mně chce ještě zkontrolovat když jsem dělala na JIPce. Tak se těším, určitě mají lepší uzv 🙂

tlap.ko: uvidíš, klidně to může být v pořádku. A kdyby ti vyšlo zvýšený riziko,zajdi sem...tolik holek už sem přišlo řešit amnio a všem dopadla dobře 😉

akisek
22. říj 2007

Ahoj holky,mně je 25 a riziko z Triplů mi vyšlo 1:75. Ve středu jsem byla na plodovce a teď čekám na výsledek.Ale ať mi někdo něco říká o věku.. Ozvu se,jak jsem dopadla. Za dlouhé dva týdny.Všem držím palce, odběr není nic proti čekání. A to já se bojím všeho.

dermajetics
22. říj 2007

já u prvního dítěte byla taky na amniocentéze.Strach z odběru byl šíleně velký,ale opravdu horší bylo ty tři týdny čekání jak to dopadne.První těhu dopadlo dobře 😉 Přeji všem hodně štěstí

gabba
22. říj 2007

akisek neboj bude to ok to ti vyšlo na ds? čekání je hrozné ale pak ta uleva neboj bude to ok 😉

lenulenka
23. říj 2007

Akisek: ahoj, také jsem byla na amnio - v úterý a máme stejné výsledky triplů 1:75. Mě je 28. To čekání je fakt hrůza a navíc už mám veliké bříško a jak cítím pohyby, tak si říkám, že to prostě musí dobře dopadnout. Vůbec nevím, jak bych se rozhodla, ale právě kvůli tomu bříšku a pohybům by rozhodování bylo mnohem mnohem mnohem horší. Tak snad nám řeknou radostnou zprávu - budeš volat nebo čekat na poštu? Já volat, měsíc bych nevydržela... Hodně štěstí.

petruna
23. říj 2007

lenulenka : neboj, určitě to dobře dopadne a nebudeš muset řešit nějaký hrůzy !!!
kamoska mela 1:35 a ma zdravou holcinu !!!

lu777
23. říj 2007

má kámoška měla taky 1:35, bylo jí asi 37 let a chlapeček je moc krásný 🙂

lenulenka
24. říj 2007

holky ahoj, díky moc za podporu. Jsem speciální pedagog, tudíž mám s dětmi s různými vadami zkušenosti a něco o tom vím, ale je jiné s nimi pracovat (ačkoli tuhle práci mám moc ráda) a jiné je čekat na vlastní výsledky. Nevím, jestli není horší o tom vědět podrobnosti, než být laik. Ale každopádně věříme s manželem, že to bude v pořádku. Je pozitivní, že většině maminek dopadne vyšetření dobře.

andrea73
24. říj 2007

Jé Lenulenko máte krásné datum TP 😵

makinka.1
24. říj 2007

Ahoj holciny.Chci se zeptat,jestli se vsude tak dlouho musi cekat na vysledky.Mam taky pred sebou za par tydnu odber a nevim,jestli za tu dobu cekani nezesilim.Klidne bych si i priplatila,ale chtela bych to vedet co nejdriv.

lenulenka
24. říj 2007

ahoj andreo, to máme - vychází to podle pohybů, jinak podle PM je to 2.3. 😵

Makinka: výsledky u nás v HK posílají poštou do měsíce, jinak telefonicky to jde tak nejdřív za 14 dní (což je rozdíl). A pak prý někde jde za poplatek zjistit výsledek za 4 dny, ale to je jen myslím na Downův sy, na neurální trubici ani na jiné vady to nejde (myslím, že takhle, ale 100% o tom moc nevím). Zkus si zavolat na genetiku a zeptat se.

labell
24. říj 2007

makinka: u nás v Brně ti to za 2000 řeknou ještě ten den, ale je to jen na Downův syndrom.

makinka.1
25. říj 2007

Diky holky. 😉

jolca
25. říj 2007

Ahojda, blahopřeji všem k super výsledkům, Já mám výsledky z amina od konce srpna takže jsem se odmlčela , ale přesto pravidelně sleduji Vaší diskuzi a mám z vás všech velkou radost..
Lenkabu moc moc blahopřeji, ty jsi mě tenkrát moc podržela a tak jsem netrpělivě čekala na tvé výsledky i když jsem věřila že ti to s miminkem dobře dopadne. Takže ještě jednou blahopřeji k holčičce. My také čekáme holčičku termín máme 31.12. Tak se opatrujte Ahojda.
🙂

lenkabu
25. říj 2007

jolca: děkuju 🙂 to máte napínavý čekání jestli bude holčička ještě letos nebo napřesrok 😀

minda
25. říj 2007

Tak i já čekám na výsledky AMC. Amniocentézu jsem podstoupila včera, samotný zákrok vůbec nebolel, klasické píchnutí jehlou, trošku tupý tlak, když se nabíraly zkumavky, ale ne bolest. Potom jsem slezla z lehátka, vyslechla si poučení a jela s manželem domů. Každá maminka to ale snáší jinak. Přede mnou byla maminka, které asi po AMC nebylo dobře a ležela ve vedlejší místnosti. Radši jsem ale celý včerejšek proležela, trošku jsem potom cítila slabý tlak v podbřišku, ale nic vážného. Dneska jsem v pohodě. Nemocenská se dává 14 dní. Teď čekám na výsledky, prý mám počítat se 3 týdny. Z krve nám vyšly pozitivní výsledky na Downův syndrom a Smith-Lemli-Opitzův syndrom.

lukin
25. říj 2007

minda: co je ten druhý syndrom? Můžeš ho nějak ve zkratce popsat?

doriska
25. říj 2007

Lukin,
takové děti se rodí s různým druhem postižení, patří sem mentální retardace, zpomalení růstu, postižení orgánů, poruchy přijímání potravy. Konkrétně to bývá mikrocefalus (malá velikost hlavy), široký nos, nízko posazené uši, u chlapců nedovyvinuté genitálie, druhý a třetí prst u nohy jakoby spojené dohromady. Dále mohou být přítomny vady srdce, plic, ledvin, zažívacího traktu. Zajímavé je, že statisticky nejvyšší výskyt je ve střední Evropě, konkrétně v ČR a na Slovensku. V afrických zemích a v Asii se naopak skoro nevyskytuje.

minda
26. říj 2007

Smith-Lemli-Opitzův syndrom - podle toho co mi genetik řekl a co jsem vyčetla, tak se jedná o poruchu ve tvorbě cholesterolu a projevuje se mnohočetnými vadami a těžkým duševním opožděním. Tento syndrom prý nevzniká sporadicky, ale jen když se sejdou rodiče, kteří oba nesou skrytou mutaci toho genu. U rodičů nositelů se to nijak neprojeví, jen u dítěte. Genetik mě trošku uklidnil, že je to velmi vzácná vada a on osobně se s touto vadou za svou praci 17 let setkal jen 2x. Doufám, že nebudeme další pár v jeho praxi.

zolik
26. říj 2007

ahojky holčiny,

všem co tady čekáte na výsledky, strašně moc držím palečky. Je to dlouhé predlouhé čekání. Ale výsledek je opravdu z většiny v pořádku. V HK ho měli za 16 dní, tak snad ho budete mít taky co nejdřív. Budu sem na vás jukat a čekat na dobré zprávičky. takže tfuj tfuj pro štěstí

piskotek1
28. říj 2007

Dekuju za podporu, hlavne mamince. Tak jsme v patek byli na odberu, mame riziko na Downuv s. 1:220 a dle veku 1:1400, tak nevim kterym se ridit.Ultrazvuku je v poradku, akorat podle PM jsem mela byt 17+5 tt a podle mereni prcka jsme pozadu 17+1 neni to naznak te nemoci? Odber nic moc, neprijemnej pocit a tahani. Koukala jsem na tu obrazovku, ze zatajenym dechem,prcek byl nastesti v klidu a mista bylo dost. Jak jsem vstala, tak se mi udelalo nevolno, ale chvile sezeni a bylo to dobry. Ultrazvuk, byl uzasnej. Pan doktor nam v klidu vysvetloval, co prave dela a jake casti prcka nam ukazuje - srdicko, ledviny, vsechny prstiky a i pohlavi slo nadherne videt a mame pindika. Nevedela jsem jestli se smat ci brecet, ale to urcite znate. Vysledky na DM budu vedet zitra, jsem docela nesva, ale kdo by nebyl.

lenkabu
28. říj 2007

piskotku: držím palce, to je dobře že vám výsledky řeknou tak brzy 😉 To bude dobrý uvidíš 😉 Teď pěkně lež a odpočívej ať se pak můžeš pustit do nákupů v modrém 🙂

hellca
28. říj 2007

piskotku:tak hned napis jak se dozvíš výsledky.Budou v pořádku uvidíš. A pak hurááá na nákupy v modrém!!!! Myslím na tebe a věřím že je vše jak má být

dermajetics
29. říj 2007

holky přeji vám všem k dobrým výsledkům a ty co na ně čekáte,ať to taky dopadne co nejlépe.Já to první amnio prožívala šíleně.....Teď s druhým těhu taky už mám strach jenom z odběru krve na AFP,aby dopadlo dobře....Ale ještě máme čas...

sius
29. říj 2007

Holky co chodite do prace...jak dlouho jste zustaly doma? Doktor mi rikal o tydenni neschopnosti...ale cetla jsem ze byvaji nejake mamci doma i tri tydny. Ja mam termin na 4.12., takze mi to vychazi akorat na vanocni silenstvi...tak z toho mam stres uz ted🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru