Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

gabba
18. zář 2007

děkuji děkuji, nestraš to už bych nedala ti dva mi budou stačit 😉 a kde nakupuješ? kupuješ i kočárek a jaký? taky tu koukám kde co je chodím na www.mimibazar.cz jinak jsem nic nenašla 🙂 🙂

macek28
19. zář 2007

Gabba,kočárek zatím nekupuji,ten nechávám na poslední chvíli a zatím ani nevím jaký,pořád váhám.Ted k věcem,nejvíce chodím na aukce do mimibazárku,jak píšeš.Sice je to risk,poněvadž zboží pořádně nevidíš,ale riskuji a věřím prodávajícím maminám,že neprodávají škaredé věci.Ještě se mi nestalo,že bych byla se zbožím nespokojená.Vše mám defakto za poloviční cenu i s poštovným a opravdu je to velmi zachovalé.Včera jsem vyhrála zimní fusaček do autosedačky,nebo mi přijde hudební hrazdička na suchý zip,která se může upevnit,jak na kočárek ,tak i autosedačku,dále nerozbitnou termosku na čaj,antikolikové kojenecké láhve ad Chicca a Mam,overalky,dupky,zkrátka co mně fakt zaujme nebo to chci,že se mi to moc líbí!Sleduji aukce a večer,když má aukce končit,tak přihazuji cenu a čekám,jestli to výjde!A nebo se dá nakupovat nové zboží,přímo od výrobce,odpovíš vzkazem,že máš třeba zájem,nebo chceš jinou barvu zavinovačky a oni Ti na meil podají veškeré informace a zboží třeba i zarazervují.Tak ted magořím já,už jsem si zakázala tam chodit,poněvadž ted jsem to fakt přehnala,musím se krotit,až zas příští měsíc!

kaculi
19. zář 2007

Zdravím vás. Jsem taky nastávající maminka a při hledání informací jsem zabrousila na toto fórum. Právě dneska mi přišly výsledky z Triple testu, jediné co mi napsali je že se mám dostavit na konzultaci. Mám strach, nevím z jakého důvodu a co by se mělo na té konzultaci odehrávat... Nemohli byste mi napsat, jak to probíhá? Děkuji

labell
19. zář 2007

kaculi: nevím jestli už nepíšu pozdě, ale takhle to bylo u nás. Byli sme v Prenatalu v Brně. Napřed si nás vzala do kanclu doktorka a ta se ptala mě i manžela např.: kolik májí sourozenců naše mamky, taťci, jestli ještě máme babičky, jestli sou všichni zdravý atd. Pak nám řekla jaké rizika obnáší ten odběr plodové vody a zda do toho chceme jít a jestli chceme zadarmo čekat na výsledky 14 dní, nebo si zaplatit 1950 korun a vědět je ještě ten den. Jo a ještě jestli chceme vědět pohlaví. Souhlasili sme a poprosili o ty rychlejší testy. Pak sme šli za další doktorkou, ta nám udělala ultrazvuk při kterém se dívala kolik má mimi prstíčků a na srdíčko. Zeptala se jestli chceme vědět pohlaví a hned nám ho řekla. Pak mi odebrala tu plodovou vodu, vůbec to nebolelo, bylo to jak když tě někdo šťouchne prstem do břicha. A to bylo všechno. Jen mi ještě protože sem negativni krevní skupina pichla injekci. A nakonec ti prodají šumivé tblety a by netvrdlo břicho. Výsledky nám volala doktorka ten večer ve 20.00. Naše mimi je zdravé. A po 2 dnech nám to přišlo i poštou. Zbytek výsledku bude do 14 dnů. Snad ti to pomůže!!

gabba
19. zář 2007

kaculi: ahoj tak u nás to bylo asi takhle v po mi dělaji triple test ve čt mi volaji že nám hned přijít tak jsem letěla na gyndu tam mi řekl že mam podezření na DS 1:140 a mám jít na genetiku tak jsem letěla na genetiku tam jsem sestavila rodokmen až po babičky 😉 a ve středu jsem šla na odběr plodové vody nikdo mi nenabídl rychlo testy a tak jsem čekala po 14 dnech jsem šla na gyndu a tam mi doktor řekl že kdyby bylo něco zle tak mi do tří dnů volají max do týdne.Pak jsem volala na fakultku a tam je uháněla o výsledky jsem ho utloukla a pořád volala nakonec v po mi řekl že je vše ok a v út mi potvrdil že je to úplně čisté a že budeme mít chlapečka 😉 tak hlavu vzhůru a pevné nervy 😉

kaculi
19. zář 2007

Díky za odpovědi. Dozvěděla jsem se to dneska, na tu konzultaci jedu až příští středu.
Takže pokud si mě pozvou, tak mi budou automaticky (teda pokud dám svolení - a to určitě dám) budou dělat ten odběr plodové vody? A hned ten den?
Měla jsem hrozný strach ale po přečtení tohohle fóra jsem se trošku uklidnila. Snad to bude v pořádku...

labell
19. zář 2007

kaculi: myslím že jestli dáš svolení k AMC tak Ti to budou dělat hned ten den. A neboj je to fakt v pohodě. Jen pak musíš být v klidu, doporučují nezvedat nic těžkého a aspoň 3 dny ležet. Hodně štěstí!!!!

kaculi
20. zář 2007

Labell: ani nemám strach z toho odběru, to se určitě dá vydržet. Spíš se bojím výsledků ☹ .
Připadá mi, že všechno musím mít komplikovaný - v krevních testech mi našli zvýšený protilátky na toxoplazmosu, takže jsem se klepala tři týdny než mi doktor potvrdil že je všechno v pořádku a jen jsem se trochu uklidnila, dostala jsem pozvání na genetiku.
A děkuji za podporu!

labell
20. zář 2007

kaculi: a teď tam máš špatně co? jestli se můžu zeptat. Já sem měla zvýšené riziko na Downa 1:120. Což si myslím že nebylo uplně nejlepší vzhledem k tomu že je mi 26!

kaculi
20. zář 2007

Labell: právě že vůbec nevím. Přišel mi jen telegram, že se mám dostavit příští středu na konzultaci do Olomouce na kliniku, o tom kvůli čemu tam nebylo vůbec nic! Nebylo tam uvedené ani telef. číslo, takže ani nevím, do které nemocnice bych si měla zavolat. Tobě to do toho telegramu napsali?
Jinak mě je taky 26 a až do babiček jsme všichni zdraví, takže nevím na co by mohli mít podezření...

labell
20. zář 2007

kaculi: oni ty testy poslali mé doktorce a když sem jí volala o výsledky, tak řekla že vyšly pozitivně a že si mám přijít pro žádanku na genetiku.A k tomu mi dala i ty výsledky kde bylo vše napsaný. U nás sme taky všichni zdraví, taky sem to nechápala. Určitě to budeš mít taky v pohodě!!!!

kaculi
20. zář 2007

Tak já si zítra zkusím zavolat svýmu doktorovi (dneska tam bohužel není) a zjistit výsledky testů. Ale když mi bral krev na ty testy tak mi říkal, že s výsledky (pokud něco najdou) budou kontaktovat dřív mě než jeho.

labell
20. zář 2007

Je to asi jak kde. Spoustě holek volali přímo z genetiky, ale já sem si měla zavolat sama.

gabba
20. zář 2007

kaculi: zítra si skoš normálně k doktorovi neboj vše ti řekně a vysvětlí je to jeho povinnost aspoň tak mi to řekla na genetice! Určitě ti řekne jaké máš výsledky. Mi to zavolala sestra do práce ☹ to bylo šílené ale pořád lepší než dopis domů já bych určitě letěla na gyndu uvidíte že se vám hned uleví 😉

gabba
20. zář 2007

hellca: kde jsi ozvi se ☹ 🙂

daluri
21. zář 2007

Tak mi včera řekli výsledky z triple testu, jsou negativní, vše je OK. Tak mám radost, chtěla jsem jít ještě na amnio pro jistotu, ale dr mě asi nepošle.. Jak to tady tak čtu, připadá mi zvláštní kolika mladým holkám pod 30 vychází zvýšené hodnoty..A pak Vám na amnio vše dobře vyjde.. Ale četla jsem v časopise, že to tak je často, že krev je blbá a amnio většinou vyjde v pořádku. Tak se všechny držte!!! 😉

kaculi
21. zář 2007

gabba: teď jsem si volala na gyndu - jim výsledky ještě pořád nepřišly, takže mi k tomu nemůžou nic říct. Jen mi sestra řekla jak to bude probíhat a že se nemám bát, že tam posílají hodně maminek.
A taky mě překvapilo, že i opravdu mladým holkám se objevuje zvýšené riziko na DS, myslela jsem že je to problém spíš po 35 roku.

labell
21. zář 2007

kaculi: to jo a hlavne sem se divila když mi do těch výsledku napsali že zvýšené riziko na downa je vyšší pouze vzhledem k věku matky. Jak už sem psala je mi 26.

hellca
21. zář 2007

gabbi:Tak jsem konečně vylezla z postale. Odběr byl v pohodě-trochu to zabolela a už byly ampulky naplněny. Poctivě ležím od té středy-dneska sem tam vylezu ale ještě polehávám.Neměla jsem naštěstí žádné bolesti břicha ani špinění nic podobného. Mimi od té středy začalo pravidelně kopat-tak věřím že je v pořádku. Ted jen trnu když mi zvoní telefon-ať to nejsou špatné zprávy. Naštěstí to byly zatím čísla z mého seznamu-žádné cizí... Ale i tak ve mně hrkne když zazvoní. To čekání je horší než ten odběr...

hellca
21. zář 2007

kaculi:prožíváš teď přesně to co já před týdnem... Jen s tím rozdílem že já jsem hned dostala u své doktorky ty výsledky-tak vím že jsem na genetiku musela pro špatné výsledky z tripl testu-podezření na DS 1:230 Strach samozřejmě mám-dokud nebudu mít výsledky jsem v nejistotě.Ale už u mé doktorky mi sestřička říkala,že ty testy vycházejí falešně.Naše sestřička dělá svoji práci jak říkala 15 let a na genetiku posílají téměř každou dvacátou maminku-A ZA TĚCH PATNÁCT LET SE DAWNUV SY.PROK8ZAL V JEJICH ORDINACI JEN U JEDNÉ MAMINKY a té bylo 43let. Tím mi dost pomohla s odhodlání všechno podstoupit.

labell
21. zář 2007

hellca: tobě taky nenabídli ten rychlejší výsledek, aby ses nemusela tak nervovat?

kaculi
21. zář 2007

hellca: mě právě hrozně ubíjí to věčné čekání na něco. Předtím jsem 2x čekala na výsledky krve, teď čekám na to vyšetření a potom zase budu čekat na výsledky. Bojím se začít těšit na miminko a chlubit se všude kolem protože se hrozně bojím toho zklamání ☹
Ale jak už jsem se tady dočetla - ty výsledky prý může ovlivnit i krvácení (měla jsem asi ve 2 měsíci slabší, 1 den) a taky zvýšené protilátky (a ty se mi taky potvrdily), takže se tímhle uklidňuji. A taky mi pomáhá číst si tady a zjišťovat, že v tom "nejsem sama", že si tím prošla spousta maminek.
Tak ti taky držím pěsti, ať se výsledky dozvíš co nejdřív a skončí ta nejistota a hlavně ať to dobře dopadne!

gabba
21. zář 2007

Hellca neboj to by dneska volali bude to ok zavolej si na fakultu p.Balcar http://www.fnspo.cz/kliniky/lge/personalni_sloz... řekni mu at se ti podíva jak to vypada u mě byl moc ochotný jestli ti ty testy tedy dělají ve fakultce nebo vydrž do po já kdybych to věděla kde se to dělá tak ho taky prudím jsem se to dozvěděla až po 14 dnech 😒 tak jsem ho prudila každy den
neboj bude to ok a za pár dní se tomu zasmějem 😉

cigovka
21. zář 2007

Ve středu jsem podstoupila odběr plodové vody,protože mi vyšel AFP pozitivní.Byla jsem hned rozhodnutá podstoupit odběr plodové vody.Nebylo nic hrozného,akorát doktor říkal,že mimi je rošťák.Teď musím čekat 14 dní na výsledy a to je nejhorší.Všem,které podstoupily odběr plodové vody přeju,aby jim to dopadlo dobře.

hellca
21. zář 2007

labell:Já jsem byla v Osravě a přímo jsem se ptala jak dlouho to trvá a řekli mi až tři týdny.Nenabídli mi rychlejší varanu-jen řekli že kdyby to bylo špatné do týdne volají a sami,a jinak to chodí poštou. Já bych si taky raději připlatila a mohla jsem už mít klid

hellca
21. zář 2007

gabbi:tak jsem to zkusila-ale prý je ještě brzy.V pondělí to zkusím znovu... Budu je otravovat dokud budu muset...

hellca
21. zář 2007

kaculi:já jsem taky krvácela-ve čtvrtém týdnu(asi tři dny slabě).Dostávala jsem pak nějaké injekce-jednu hned a jednu po týdnu.Od té doby už jsem ani nešpinila... Možná na tom něco bude... Hlavně se moc netrap ať neubližuješ i tomu malému-já si taky říkám že se musím už kvůli prckovi držet-i když je to těžké. Toho odběru pl.vody se neboj vůbec-to u zubaře je to horší. A poslechni je a fakt lež a pak se šetři.I na té genetice mi doktorka říkala že pokud to nepodcením nic malému nehrozí.A taky byla milá a říkala mi že je to banální vyšetření a že drtivá většina těch testů je úplně v pořádku. Tak se hlavně drž-uvidíš že to zvládnem

gabba
22. zář 2007

hellca: zabreč do telefonu možná tě urychlí ale podle mě v po by ti mohli říct ten DS podle mě mi to taky udělal dříve když jsem tam volala 😝 pan doktor byl chápavy 😉 mi ten papír ještě nepřišel a to bude tuto středu konec 4 týdne asi toho mají opravdu hodně

hellca
23. zář 2007

cigovka:Tobě řekli že do 14ti dnů budeš mít výsledky? To máš fajn-mi řekli tři týdny a víc... Mají toho prý strašně moc...je hodně maminek.To bude miminek...

hellca
24. zář 2007

Tak jsem tam znovu volala-ale řekl mi přímo tem pan Balcar,že to dříve než 3.10.vědět nebude. Ten proces prý musí určitou dobu probíhat než se z něj dají porovnat určité chromozomy... Ale poznačil si mě a toho třetího ve dvě hodiny mi řekne to hlavní-na zbytek si počkám než to pošlou poštou... Tak ještě devět dnů čekání a nejistoty...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru