Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

hormoni
7. dub 2011

@mimys neboj!!!! já to měla tak, že jsem byla poslaná na plodovku od svýho dr a když už jsem tam šla (odebírali mi jí v 16. týdnu), tak mi tam můj dr vypsal rovnou žádanku na tripply, protože to (vzorky krve) tam od nás z nemocnice stejně posílají...takže pokud jdeš pouze na odběr krve, tak ti nikdo plodovku brát nebude! teda pouze pokud bys chtěla a taky by sis to musela zaplatit 😀 , ale to si myslím, že nehrozí... 😉

mimys
7. dub 2011

@hormoni No to nééé, to opravdu nehrozí 🙂 já se plodovce chci vyhnout. Samozřejmě, pokud nevyjde z testů něco šílenýho. Ale snad zase když nevyšel ten scr. v 1. trim špatně, tak doufám, že to bude OK.... ( jako ostatně doufáme všechny...)
To mě překvapilo, že ti ji brali už v 16 týdnu, to jsem ještě neslyšela .. takhle brzy. ....

hormoni
8. dub 2011

@mimys já myslím, že by to mělo být v pohodě 😉 ...No a plodovku berou od ukončeného 16.týdne, tedy 16+...předtím nic a jinak asi do 14.týdne (teda myslím) se odebírají choriové klky (to je něco podobnýho jako plodovka)...

flagicka
18. dub 2011

ahoj holky,jdu ve středu na odběr plodovky měla jsem špatné výsledky krve ☹ tak se trochu bojím........hlavně to ekání na výslekdy 14dní nejdou ty výsledky nějak urychlit?

adenka84
18. dub 2011

@flagicka ahoj,
mě čeká plodovka 29.4. to ty už budeš možná znát výsledky...
také se hrozím toho čekání..jestli to jde urychlit to nevím...mě řekli, že se ta plodovka musí kultivovat 14 - 18 dní...což je hrozná doba...výsledky prý budu mít, ale do 14 dnů...už bych chtěla mít výsledky u sebe...pevně doufám, že vše bude OK...jinak bych se asi zbláznila..na mimi jsme čekali 4 dlouhý roky...podařilo se mi otěhotnět po 4 IVF...nezvládla bych, kdybych se ho měla vzdát...to fakt ne...raději na ty špatné věci nemyslím...
z jakého důvodu jdeš na plodovku ty? Věk nebo máte nějaké onemocnění v rodině?
My jdem kvůli manželově odchyle chromozomu, miminko musí mít buď chromozom po mě a nebo po manželovi...nesmí mít žádnou jinou odchylku...
jediná pozitivní věc na plodovce je, že se už dozvíš na 99, 9% co čekáš...mě už to tedy prozradili na screeningu, ale je to jisté jen na 80% - zatím to vypadá na holčičku..uvidíme zda se pan Mudr trefil..

Budu ti moc držet palce, aby byli výsledky co nejdříve a hlavně v pořádku a ty jsi si pak mohla užívat krásné a phodové těhotenství a radovat se ze zdravého děťátka..

vrtenka
18. dub 2011

@flagicka Ahojky, já jsem šla na odběr 1.4 v pátek a výsledky jsem měla hned v pondělí - teda ty předběžné...PCR metoda, ale to se platí, my jsme za to dali 2500, ale nevydržeůla bych čekat. Jinak celkové výsledky mi přišly dnes, tedy po 14 dnech a vše je ok huráááá.

Všem všem držím pěst, ať to dobře dopadne a po odběru hlavně odpočívat.

adenka84
18. dub 2011

@vrtenka tak to moc gratuluji....

vrtenka
18. dub 2011

@adenka84 Děkujeme, jsme moc šťastní, že to dobře dopadlo.

adenka84
18. dub 2011

@vrtenka to věřím, to asi každá maminka..užívej si to..

flagicka
19. dub 2011

@vrtenka to je dobře,že to máš ok 🙂 tak se opatruj já dám pak vědět jak jsme dopadly 🙂

hormoni
19. dub 2011

Hodně záleží, kam na ty odběry jdete, já měla předběžné výsledky do 48 hodin a nic jsem za to neplatila - v Gennetu v Praze nic nechtějí! Ale na kompletní výsledky se těch 14 dní čekat musí...Musí tam totiž něco vypěstovat a to urychlit nejde... 😒
Jinak vám budu všem moooc držet pěstí!!! Ale určitě to dobře dopadne 😵
@vrtenka moc, moc gratuluju!!! Je to super pocit, že jo?! 😵

vrtenka
19. dub 2011

@flagicka Moc držím pěsti 🙂

vrtenka
19. dub 2011

@hormoni nejúžasnější pocit 🙂

flagicka
19. dub 2011

@vrtenka děkuji 🙂

jeta
19. dub 2011

Už to mám taky za sebou ač čekáme čtvrté. Tentokrát jsem šla na plodovku poprvé kvůli jedné hodnotě která byla o trochu niže než je běžné. Bylo to snížené AFP. Poměr na DS 1:120. Měla jsem v tu chvíli ty nejhorší myšlenky, ale nakonec jsem to přežila, ani jsem necítila že mi někdo píchal injekci do bříška jen na mne doktor lehnul div mne nerozmáčkl ale to kvůli mimi aby mu neublížili, tak si ho natlačil co nejvíce nahoru. Tři povinný dny jsem ležela, seděla ani jsem nevařila a odpočívala. Podezření na obávaný DS nemáme jsme vpořádku a asi zase kluk. Už máme 5-ti letého, 2 letého a 10-ti měsíční holčičku. No ale ani mi to moc nevadí, když vím, že je to v poho. Výsledky mi volai ještě ten týden, což byl minulý. Dokonce mi volali třikrát. Teď jen čekám na ten jejich papír co posílají poštou. Jinak už bychom v tom zbytku neměli mít žádné nebezpečí. Aby toho nebylo málo, tak tento týden se nám nejstarší osypal neštovicemi, tak jsem opět začala volat lékařům zda-li jsem znovu v nebezpečí, jelikož jsem je jako dítě neprodělala a bylo mi řečeno, že i kdyby, tak to plod nijak neohrozí. Jsme v 19 týdnu, ale na infekční bych se musela jet ukázat. Zatím tajně jen doufám, že je nedostanu to spíše další dvě děti to mohou mít. Ty ať to klidně mají ale já moc nechci. Tak se všechny čekatelky držte a uvidíte, že to dobře dopadne.

adenka84
20. dub 2011

@jeta tak to je moc dobře, že je mimi v pořádku..držím palečky ať se ti neštovice vyhnou obloukem...

jeta
20. dub 2011

Ahoj. Doufám, že se mi neštovice vyhnou i když by mne to neohrozilo ale moc o ně nestojím. Ještě čekám, že se chytí ostatní děti ale těm je to jedno ty to budou mít za sebou. No jinak se na 19tt vůbec necítím ani mi nepřipadá, že bych měla nějak moc veliké bříško i když ono to přijde a potom už budu jen funět a funět.

lucielorenc
21. dub 2011

Ahoj holky, vyšly nám špatné výsledky z krve na vývojové vady -podezření na Downův syndrom 1:5 a Smith-Lemli-Opitzův syndrom 1:17.Včera jsem byla na odběru plodové vody a výsledky budou až za 3 týdny. Hrozně se toho bojím, protože ta pravděpodobnost je celkem šílená. Vyšly někomu taky takové špatné výsledky a miminko bylo na konec zdravě?

janulal
21. dub 2011

@lucielorenc : ahojky, mě vyšly taky špatně triple testy , 1: 100 trisomie č.18 a 1: 25 Smith - Lem.-Op. syndrom, tak jsem šla taky na odběr plodové vody. Ty 3 týdny čekání byly hrozné, ale naštestí se nic nepotvrdilo a máme krásnou zdravou holčičku. 😵
Tak ti moc držím palce, ať vám to taky dobře dopadne. Takové výsledky ještě nemusí vůbec nic znamenat, triple testy jsou hodně nepřesné.

hormoni
22. dub 2011

@lucielorenc moc držím palce!

jeta
22. dub 2011

Taky moc držím palce ať to dobře dopadne.

lucielorenc
26. dub 2011

Děkuji za podporu 🙂

vladla
26. dub 2011

Ahoj je tu někdo,kdo byl na odběru plodové vody v Českých Budějovicích?

jeta
26. dub 2011

Ahoj. Já jsem byla na odběru plodové vody v Českých Budějovicích u Dr. Čutky. Samotný odběr je v pohodě nic nebolelo. Ještě ten týden mi volali výsledky na DS který jsem měla 1:120 žádný velký drama. Teď čekám až mi to pošlou poštou na to mají tři týdny. Vůbec se toho nebojte.Jsem z Českých Budějovic a čekáme čtvrté dětátko.

mimys
26. dub 2011

tak jsem po delsi době tady... dneska mam vysledky z tech zatracených tripplu :-/
ach jo 1:110... doktor me doporucuje plodovku, žed vysledky jsou špatny .. a ja na ni tolik nechtela :-/
pritom screening v 1 trim byl 1:860 ... tak teda nechapu, k cemu se dela, kdyz se pak k nemu vubec neprihlíží????
V praze u apolinare tripply nedelaji vubec a kdyz vyjde dobre 1. scrrening, tak nikdo nic nereší..... že jsem nešla tam... nemusela bych se ted nervovat. zitra jdu do gennetu v liberci na genetickou konzultaci a vubec nevim, jestli mi tu vodu budou chtit brat hned??? kdo ví ??? 😒 😒 ☹

jeta
26. dub 2011

Ahoj. Já měla z tripplu výsledek 1:12O na Dawnův syndrom a byla jsem doporučena na plodovku nervy jsem z toho měla jako prase ale nakonec o žádné velké drama nešlo. Už před tím mi to řekla jak má doktorka tak i genetik takže jsem jen po plodovce tři dny hodně odpočívala a čekala na telefon jak jsme dopadli. Ještě ten týden mi volali, že je vše vpořádku. Teď čekám až mi pošlou poštou psaní. Tak klid to nejsou tak špatný výsledky ale naopak znamená to, že jedno ze 110 miminek bude nemocné. Jedna maminka tady psala že měla výsledek 1:5 a to už je špatný ale tohle co máte vy určitě není taky žádné drama. Plodovku vám určitě vezmou ale budete potom klidná. Já čekám čtvrté a byla jsem teď na vodě poprvé. Tak držím palce.

jeta
28. dub 2011

Ahoj všichni. Dnes mi volali z genetiky po třech týdnech, že nám plodová voda dopadla dobře a mimi je vpořádku. Takže všem ostatním přeji to samé. Už ten týden co jsem tam byla mi volali, že to je vpořádku ale teď je to 100%. Tak se všechny držte kdo má DS v poměru podobném jako já 1: 120 to není tak hrozné.

spimira
28. dub 2011

@lucielorenc ahoj já jsem měla riziko na DS 1:30, prožila jsem 3 týdny ve strachu a obavách, nakonec se potvrdilo,že miminko je zdravé 🙂 , máme krásného zdravého chlapečka 😉 Neboj se ty budeš mít taky, držím palce, ať vše dobře dopadne.

mimys
28. dub 2011

Ahoj holky uz jsem zpatky... vcera plodovka 😖 no uz jsem rada, ze to mam zasebou. Myslela jsem, ze me na to nikdo nepremluvi, ale kdyz tam pak vidite pred sebou ty vysledky 1:110 a rikaji vam, jak by ktere cislo u tech vselijakych hormonu melo vypadat a jak vypada... nejak clovek ztrati nervy a kyvne...
no nic prijemnyho teda... ale vydrzet se to da... prvni vysledky mam uz dneska, tak DS nehrozi!!!! uuf, jak ja si oddychla !!!! dalsi vysledky za 14 dnu, ale ty uz pry nejsou u mne tak dulezite, tam jsem riziko mela male....1:6000
kdybych mohla, tak snad dneska bouchnu šampus !!!!!

jeta
28. dub 2011

Ahoj. Gratuluji k výsledkům. No ten šampus nech na později. Taky jsem měla takovoutu myšlenku ale pít nemůžeme. Hlavně že je to v poho.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru