Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

jajcka
5. črc 2007

Ahoj holky, nejdřív děkuji Všem, kteří mě i mému malému (nebo malé), drží palečky a rozhodně potom co se dozvím výsledky dám vědět. A ty Macíčku musíš na sebe být hodně moc opatrná, když si 4krát potratila, raději opravdu hodně odpočívej.

martinka28
6. črc 2007

Ahojky, Jaji určitě pak dej vědět, ale určitě to dopadne dobře, držím palečky... Skuli být Tebou tak opravdu moooooc odpočívám, po tom, se Tě potkalo bych to opravdu neriskovala, ale i Tobě držím palečky..

perisu
8. črc 2007

Ahoj holky,objevila jsem Vaše stránky,protože mi vyšel pozitivní screening,začala jsem o tomto tématu více pátrat.Když jsem to zjistila byl to pro mě hrozný šok a od doktora jsem se toho bohužel také moc nedozvěděla,jen,že je to riziko dauna,řekli,že to bude OK a nějaké další základní informace.Tady jsem se ale dočetla,že všechny máte nějaký poměr 1:(...),já nic takového nevím,vím pouze,že grav hebd je 15.Znamená to snad,že moje pravděpodobnost je 1:15????!!! ☹ Doktora se už zeptat nemůžu,má dovolenou Na odběr plodové vody jedeme 12.7.,mám z toho hrozné nervy,nic takového jsem si nedokázala představit.

marcax
9. črc 2007

perisu, grav hebd znamená, že jsi v 15. týdnu těhotenství. 🙂

perisu
9. črc 2007

marcas,já vím 🙂 včera sem se na to ještě koukala a pak mi to došlo...tak sem trošku uklidněná

marcax
9. črc 2007

perisu, já jdu na odběr také 12.7.(do Gennetu), ale naštěstí výsledky budou druhý den, tak odpadne to hrozné čekání. 😉

masacek
9. črc 2007

Ahoj holky,za cvíli budu řešit asi stejné problémy jako vy.Bohužel mám špatné zkušenosti s odběrem pl.vody.11.7 jdu na sceening a pak se uvidí.Mám taky děsný obavy.Již jednou jsem po odběru potratila a podruhé mi to moc nedoporučují ale co když budou výsledky špatné?Když bude sceening v pořádku na kolik % je to pravdivé?Výsledky ze sceeningu mi řeknou hned ten den?

masacek
9. črc 2007

marcax jak to že budeš mít výsledky hned druhý den?V Gennetu je to takhle rychle?Já na ně poprvé čekala 3týdny.

jajcka
9. črc 2007

Ahoj holky, před 14 dny sem byla na plodové vodě, myslíte, že kdybych si zkusila zavolat dr, že mi ty vysledky řekne? Nebo až vážně po třech týdnech?Je to hrozně dlouhé.

jajcka
9. črc 2007

Hm, tak neřekne, já už tam volala. Musím čekat.

marcax
9. črc 2007

masacku, záleží, kam půjdeš na screening.Já jsem měla výsledky druhý den.Riziko DS vyšlo 1:1200, přesto na odběr PV jdu.Jde jen o odhad, jedině analýza chromozomů s použitím punkce může poskytnout jednoznačnou diagnózu, tedy potvrdit, nebo vyloučit DS.jajcka, mě výsledky v Gennetu slíbili do druhého dne(tzv. FiSH-test, tyto testy vyžadují drahý biochemický high-tech aparát, pacientky si ho hradí) a za těmito rychlými výsledky si prý stojí.Nestalo se, že by negativní rychlé výsledky se za 14 dní změnili v pozitivní.

perisu
9. črc 2007

marcax,to se máš,do druhého dne výsledky,já jdu do ČB,sem na to hodně zvědavá jak to tam bude,už aby byl alespoň odběr za námi a pak to čekání...Je to naše první miminko,a nikdo v okolí tyhle problémy neměl,MUSÍ TO BÝT OK!

jajcka
9. črc 2007

To čekání je strašný, ještě týden. Už mám 2 za sebou a nemůžu to vydržet, ale snad to bude ok. Jinak by možná dr dal vědět.

marcax
9. črc 2007

jajcka, alespoň máš za sebou ten zákrok, to ti závidím...v dobrém! 🙂 Když jsem byla na odběru PV minule v Podolí, výsledky jsem také měla za 3 týdny.Přitom datum na výsledcích byl týden starý,naštvali mě, asi nechápou, jak nám je.Ale prý když se jim něco nezdá, volají co nejdříve, určitě máš výsledky dobré. 😉 perisu, budu ležet po odběru bez hnutí 3 dny, bojím se komplikací. ☹

perisu
10. črc 2007

marcax,jo,to já mám také v plánu ležet ty 3 dny,aby se ještě něco nepokazilo,ale už se nám to blíží...Takže hlavu vzhůru...

jajcka
10. črc 2007

Marcax, to máš pravdu, taky sem byla vyklepaná z toho zákroku, ale nakonec sama poznáš, že možná fakt to čekání je horší. Ten zákrok nic není. Ale ten klid doporučují to je pravda.

marcax
10. črc 2007

masacku, našla jsem, že spolehlivost AFP je 60-70%. perisu,v kolik hodin jdeš na odběr? já až v 15. hod. 😒

perisu
11. črc 2007

Já tam mám být na 9.hodinu,tak ti budu držet... 😉

marcax
11. črc 2007

perisu, zítra ti držím palečky! 🙂 V pátek už nám bude líp!....snad...

masacek
11. črc 2007

Ahoj holky,na screeningu vše špatně,zítra jdu na odběr choriových klků.%VVV mám hodně vysoké a podle toho jak se mnou jednali si ty VVV chtějí jen potvrdit.Ještě málé procento naděje mám ale myslím že hodně malé.
Vám všem držím palečky

marcax
12. črc 2007

masacku, screening může být falešně pozitivní.U posledního chlapečka jsem měla screening v 1. trim. i AFP pozitivní, z PV se postižení nepotvrdilo!Moc, moc na tebe budu myslet a držím palce, aby bylo miminko zdravé.Výsledky budeš mít určitě brzy, aby tě dlouho nenervovali.

pessy1
autor
12. črc 2007

ahojky, taky jsem byla na odběru plodové vody a nic to není, je to jen trošku neoříjemné, ale odběr trvá ASI MINUTU a tak to nic není.Potom ale radši poléhávejte, nic těžkého nezvedat,odpočívat!Na odběru jsem byla v HK a výsledky byly až za 3 týdna, urychlit se to nedá, musí se to kultivovat.Já jsem měla podezření na dauna 1:210 vše ok.držím všem palečky, určitě to dobře dopadne.Všichni se obrací na to, že v rodině nic není, nikdo dauna nemá,ale dědičnost je tu 10%, záleží na tom, jak se naše geny spojí s geny partnera. ☹

patina
12. črc 2007

Masáčku, moc ti držím palce a věřím, že výsledky budou dobré a miminko v pořádku. Svou dávku smůly jsi si snad už vybrala.
Hodně štěstí

marcax
12. črc 2007

Výsledky z odběru chor. klků jsou do 24 hod.Nejdéle do 48 hod.

ice.tinka
12. črc 2007

Holky kolik je vlastně normální hodnota šíjového projasnění a od kdy je na to přihlíženo jako na zvýšené???????

marcax
12. črc 2007

ahoj, mám odběr PV za sebou! 🙂 Zítra v 16 hod. mám volat na výsledky.ice.tinko, myslím, že jsem četla, že za zvýšené se považuje víc než 2,5mm.

perisu
13. črc 2007

Ahoj odběr fakt nic nebyl,pak mi teda do skoku moc nebylo,já jsem na tyhle věci náchylná,takže se mi hrozně motala hlava a byla jsem slabá jak moucha.Marcax,to je super,že se výsledky dozvíš už dneska,držím aby bylo vše v naprostém pořádku 🙂 Na mě si vzali číslo,prý dávají vědět telefonicky dřív než pošlou dopis,ale řekli nám 14 až 3 týdny,což je asi v normě,ale je to šílaná doba...takže teď budeme vyčkávat a hlavně věřit.Jinak nám řekli,že miminko je asi o jeden týden mladší a má už 15 cm a leželo na zádíčkách,když sme ho viděli naposledy měl jen 2 cm 🙂

marcax
13. črc 2007

ahoj, volala jsem na výsledky, jsou v pořádku, čekám chlapečka. 🙂 Snažila jsem se 24 hod. jen ležet, teď už víc sedím i chodím..masáčku, doufám, že ti odběr dopadl také dobře, napiš.perisu,také ti přeji dobré výsledky a co nejdříve!

perisu
13. črc 2007

Moc blahopřeji...jak k výsledkům tak k chlapečkovi 🙂

johanda
13. črc 2007

Holky, já zírám, že vám někde řekli dílčí výsledky na MS Down už druhý den. Já si počkala 5 týdnů a přežít to byl děs. Pokud budu ještě někdy těhotná triple test odmítnu. Je nespolehlivý. Mnohem přesnější je metoda měření šíjového projasnění, dělá se dřív a triple testem se může doplnit. Problém je, že k téhle metodě je třeba velmi přesný ultrazvuk a speciální proškolení gynekologa. Moje gyndařka je 100 let za opicema, nebyla mi o tom schopná říct téměř nic.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru