Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

m1rti
5. čer 2008

ahoj holky, jsem tady poprvé. V pátek 13.6.mě čeká odběr plodové vody? Můžete mi někdo popsat zážitky. Princip chápu, spíš mě zajímají pocity, jestli vám dělali ultrazvuk hned po odběru, nebo jste tam ještě čekaly atd.
Moc díky.

laada
5. čer 2008

gabko když se ty kultivace vyvíjí nějak jinak než mají tak hned volají...buď v klidu čím dýl to trvá tím llíp 😵

už se taky doma snažíme 😵

laada
5. čer 2008

m1rti hlavně nechoď nastydnutá na odběr a komplet zdravá...
Jinak to probíhá v celku dobře... pouze štípnutí pod ultrazvukem a bolest to není ...přeju ať vše klapne 😉

gabka.d
5. čer 2008

já mám teda pocity z toho trochu smíšené... nechci strašit, ale je to moje zkušenost.
Doktorovy to nějak nešlo odebrat, tak asistovala sestra, bylo to nepříjemné, chvilkama docela dost.
Ultrazvuk dělají hned při tom, takže doktor vidí kam píchá a kdyby se miminko nějak pohlo tak jehlu vytáhne.
Šla jsem po 10min. domů, jen jsem pro jistotu byla pár dní v klidu a nic nedělala a to doslova. Ještě nedávno jsem měla strach jestli je vše OK, protože jsem mimčo necítila, ale včera jsem viděla jak pěkně řádí...
Na to nastydnutí se mě taky ptaly, je to důležité abys byla úplně zdravá.

Laada: taky si myslím že kdyby něco bylo špatně tak už to vím, ale přece jen už to chci mít černé na bílém 😵

jitdan
6. čer 2008

m1rti: neměj opravdu strach......Vím, že se to špatně říká (píše), ale já se nervovala (ze zákroku a z výsledků) a úplně zbytečně a tím jsem vlastně škodila mimískovi. Představa, ža mi někdo vrazí jehlu do břicha a co zrovna mimísek(?), atd, atd...... Prostě to jen štípne. Dá se říct, že to vůbec nebolí. U mě to bylo ještě menší štípnutí než u odběru krve. Jen cítíš tlak, ale to není také nic hrozného. Obyčejný tlak 😀 Dr. to celou dobu sleduje na UTZ, takže by to včas vyndal a nebo by to zrovna tam nepíchl.......Mně nejvíc bylo nepříjemné to, že než ti tam zavedou tu hrozně slaboulinkou jehličku, tak Ti potřou dezinfekcí celé břicho. A to fakt poctivě... No a ta smrdí a ten pocit, že mě tak dezinfikují byl pro mě nejhorší, protože jsem si říkala kdoví co mě čeká, že to tak dezinfikují.....Horší je to čekání na výsledky, ale ty ve většině případů dopadnou dobře a tak bude dobře-uvidíš. Pak napiš Tvůj pocit a výsledek!!! Já měla riziko 1:65 a vše o.k.
Jinak jak mi odebrali vodu, tak se hned pan Dr. podíval znova na UTZ, na srdíčko mimíska a měla jsem jít na 5 minut na chodbu a pak jet domů. Byla jsem tak ráda, že to mám za sebou, že jsem se z toho celá rozklepala. U odběru byl můj manžel a pak mě vezl domů.....Řekl mi: klepat jsi se měla předtím a néééé teď 😀 Proč se klepeš?
Asi povolily nervy, nevím.....Šla jsem pak hrozně opatrně, vyšla 4-patra bez výtahu (tak bydlím) a ten den jsem proležela. Druhý jsem si vzala dovolenou (to jsem si i uvařila a tak v klidu se pohybovala) a další den jsem už normálně mazala do práce. Pak mě čekaly ještě 2 kontrolní UTZ a vše o.k.
Jinak před odběrem já už cítila i pohyby (17.týden), ale neměla jsem ještě žádné bříško (teď se to říct nedá)🙂 No a po odběru hned vyskočilo. Pak jsem se dočetla, že to tak bývá 🙂
Po tom odběru máš takový pocit, že se musíš hrozně šetřit......cítíš se křehčí, atd.........A tak se podle toho i chovej. Ono si samo tělo říká jak s ním naložit....Uvidíš, že Ti i samo dá najevo, že už můžeš vše a nic nehrozí......

jaul
6. čer 2008

m1rti: Za sebe bych rekla, ze to nic neni 😎 Procti si par prispevku tady, kazdy to ma jinak a neboj se toho!
gabka.d: No tyjo, se s tim couraj, ja mela vysledky za 14 dni, vim, ze nekde se musi cekat i o dost dyl. Tak pak pisni 😎 Drzim palec 🙂

m1rti
9. čer 2008

jitdan: moc díky za vyčerpávající informace. Jinak každý večer se pozoruju - dost holek píše, že už má pohyby. Včera jsem měla pocit, že by to už mohlo být ono, ale před spaním jsem jedla, tak jsem tomu nepřikládala váhu. Uvidíme. Jak to budu mít za sebou, tak dám vědět - v pondělí 16.6. Mám PC jen v práci. Vidím, že se ti to už krátí..... mám doma taky červencovýho Martínka, ale ten už bude mít 17 let. Narodil se 7.7.1991 - vyšlo hezký datum. Jinak můj e-mail: martapetlachova@centrum.cz (líp se mi tam hledají zprávy). Zdraví Marta

lena13
9. čer 2008

m1rti,ja jsem taky byla plodove vode.Tady mi to ani neumrtvily,ale vubec to nebolelo a navic jsem mela vysledky opravdu do druheho dne.No,ale co vim v CR seto umrtvuje tak nebo urcite to nebude bolet a vsechno dobre dopadne.Budu drzet pesticky i s Claudinkou 😉

lisounek
9. čer 2008

holky co ja vim, tak v CR se to tedy bezne neumrtvuje, co by se na tom umrtvovalo, vzdyt to ani nestaci bolet 😕 a taky to umrtveni by bylo vic bolestivy nez samotny odber.... 🤐

jabber
9. čer 2008

neumrtvuje se nic 😉 , vždyť by to byla akorát injekce navíc a jak píše lisounek - možná by i bolela víc než odběr 🙂

gabka.d
9. čer 2008

jo holky to je fakt, umrtvení by bolelo víc...

Já jen mám strach jestli je všechno OK.. řekli mi že výsledky budou DO 3týdnů, to je v pátek a výsledky nikde...a to už dneska pošta byla...kde se to sakra courá? Zas to leží někde na hromadě za městem a přijde to za 5 let, ne? 😖

gabka.d
10. čer 2008

tak dneska tyky žádný dopis... už mám fakt chuť někam zavolat azeptat se jestli už to posílali, ale kam?... 😖

lisounek
10. čer 2008

gabka.d: tak to je divny, proste zavolej tam, kde jsi byla na odberu nebo svemu gyndari, zda mu neco prislo.... 😕

lisounek
10. čer 2008

ale neboj nic to bude v poradku, jinak by volali uz co nejdrive 😉

gabka.d
11. čer 2008

tak dnes jsem volala do nemocnice, kde jsem byla na odběru..a řekli mi že to klidně může trvat i 4 týdny 😖
a proč zrovna u nás? 😠 😠

jitdan
17. čer 2008

gabka.d: nám řekli, že výsledky budou trvat 3 týdny. Že si máme pak zavolat. No a také se to prodlužovalo..... Vždy řekli, že je ještě nemají, abych zavolala další den (trvalo to nakonec 29 dnů) a ten poslední den mě pěkně vystrašili. Řekli, že u někoho se ty buňky nějak nemnoží a že snad to nejsem já, že přesně nevědí.......?! Že si mám zavolat za další hodinu. No, byly to nervy, ale když jsem si konečně zavolala ve správnou dobu, tak výsledek byl: JE TO V POŘÁDKU! Mé riziko bylo 1:65. Tak se neboj, vše už budeš brzy vědět a určitě to bude dobrá zpráva. Držím palce!

gabka.d
17. čer 2008

jitdan-
díky, ale už mě to vážně štve, mě řekli ať nikam nevolám, že mi to jedoduše přijde... a stále nic. co když to leží ně kde na poště nebo v kanále?s česko poštou bych se ani nedivila... už se mi to fakt zdá divné a nevím co mám dělat 😒

jitdan
18. čer 2008

gabka.d: vydrž...................vím, že je to hrozné. Kdyžtak tam zavolej zase za 2 dny a řekni jim jestli nemůžou prověřit to, že Ti výsledky už poslali.....?! Pokud řeknou, že už poslali, tak by na poště asi ohluchli!!! 😠
Myslím si ale, že je to o.k. Prostě to dlouho trvá. Oni nejdřív ty buňky kultivují a pak se množí a to opravdu není ze dne na den........Neboj, kdyby bylo něco špatně, tak už opravdu víš. To by viděli, že tam už nějaký chromozom je prostě špatný.....Dej pak vědět.

laada
18. čer 2008

gabko dali by ti už dávno vědět. Zajdi za svým gynekologem ať ti to telefonicky prověří

laada
18. čer 2008

známé to vyšlo špatně a do týdne po odběru jí volali ať se dostaví a hned šla na zákrok... nevím do kterého tt se provádí zákrok ale myslím že hraniční je 22 tt takže takovou dobu to by ti volali....

nensy
18. čer 2008

no jasně pokud je špatná amnio tak volaj hned gabka

lisounek
18. čer 2008

laada: myslim, ze je to do 24 tt jeste mozne ten zakrok udelat a to by si nemohli lajznout takhle nedat vedet, vzdyt to je hruza....ja ty predbezny vedela do tydne a ty celkovy za 14 dni (volali mi sami i dobry vysledky a jeste mi rekli, ze to do toho tydne prijde a bylo to)...proste se snazili ty nervy co nejvice zkratit..fakt nechapu co je to za pracoviste takovou dobu, asi uz bych jim tam neco rekla.... 😠

gabka.d
18. čer 2008

ahoj holky, tak dnes taky nic nepřišlo, byla jsem u svého dr. v pátek a ptala se jestli to nepřišlo jemu, řekl že se mu to ještě nestalo, že to určitě přijde mě. Na to aby mi to ověřil telefonicky sem se neptala ☹ . ale snad to přijde..ať se nemusím rozčilovat na poště...

gabka.d
19. čer 2008

dnes taky nic, to bude v pondělí tóčo 😠 , já jsem dlouho v klidu,ale jak se naštvu tak se neznám... 😅

gabka.d
20. čer 2008

no tak žádné tóčo nebude, konečně to přišlo, asi jsem to přivolala...
Miminko je zdravé 🙂 🙂 🙂

lisounek
20. čer 2008

gabka.d: tak vidis, velka gratulace a konecne pohoda vid?? udelejte si radost nejakym nakupem 😉

jitdan
20. čer 2008

gabka.d: gratulka-jak jinak 😀
Kup něco miminku a pořádně si oddechni!!!

gabka.d
20. čer 2008

děkuji,ani nevíš jaký balvan mi spadl ze srdce. no snad na nás čeká už jen to hezké, nákup bude to si piš, a taky si dám velkou porci zmrzliny... 😀 😀

lisounek
20. čer 2008

gabka: a co pohlavi?? 🙂

gabka.d
20. čer 2008

to nenapsaly ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru