Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

e.k.t
20. led 2008

suzia děkuji, není to mou zásluhou že jsme v pohodě. prostě jsme měli jen štěstí, oba jsme hodně tolerantní, tak se respektujeme a nehledáme chyby. Uvidíme co s námi udělá mimi, zlí jazykové tvrdí že mimi bude náš konec, ale asi se pletou nebo jen závidí. Jejich potíž ne naše

ceeruti
20. led 2008

suzia-zhroutila jsem se,moje tehu bylo od zacatku hodne problematické a tohle me dorazilo..vse bylo ale hrozne rychle,v patek jsme se dozvedela,že je to špatné,že musim na geneticky utz-ten to riziko jeste zhorsil,ten den jsme jeli do Krče na genet.konzultaci,tam nam doporucili okamžite CVS,tak nas Dr v centru vzal hned a vysledek druhy den odpoledne!! Ale i tak,od toho patku jsme nespala,nejedla,zhubla..Ale i když jsem se dozvedela,že je to O.K,dostavala jsesm se z toho jeste dlouho..Ja vlastne od 12 tydne vím,že je to holcicka 😀 A jak jsme hubla tak jsem to už nabrala,ale musim se hlidat 😎 A to si vem,jaké to mé riziko bylo 1:9 uvidís,Tvoje mimi bude zdravoučké!!Moc mačkam pesti 🙂

suzia
21. led 2008

Ceeruti- Mooooc Te obdivuji fakt moooc jeste ze se miminku nic nestalo z tech nervu.Mela jsi opravdu ohromne riziko fakt klobouk dolu uklanim se 🙂 Mno ja jdu dnes k doktoroj aby se ubec podival jestli je uvnitr vse ok po AMC takze mam pekny nervy jeste navic snad me malinkoujlidni.dneska jsem dala svuj tel mamce protoze mi Lenkabu psala ze ji rikali ze kdyz v tech testech neco najdou ze do tydne volaj a takovej telefonat bych nezvladla.presne za tyden tam zkusime zavolat a uvidi se.Diky ze mi drzis pesti.Moooc si toho vazim.ja se furt uuklidnuju tim ze jsem moc mlada ze to tak nemuze byt a na druhou stranu si rikam paneboze ja o toho mimiska urcite prijdu do ted mi vse vychazelo a tohle bude ten zlom ☹

petule24
21. led 2008

andrejko, tak je pondělí, tak dej vědět jak jsi ty dopadla, držím ti pěstičky.
Víš, líbí se mi, že si za svými rozhodnutími stojíš a nenecháš se zlomit zpátky... - ono hodně lidí něco jiného říká a něco jiného dělá... a já jsem zrovna taky ten typ co jak řekne, tak udělá... - a občas narážím 😀 , ale už jsem zvyklá.

a co je SMA - je to onemocnění Werdning Hoffman - neboli spinální, muskulární atrofie - tedy, svalová nemoc. Partnerova neteř jí ma, ale zjistili to až když ve 2 letech přestala chodit.... - Zítra ještě budu volat do Motola na konzultaci (z vlastní iniciativy) a uvidím co se tam dozvím, jestli to vubec ten tripl test dokáže odhalit nebo jestli jen ploovka, víš...

Drž se a dej vědět. papa P

ewuli
21. led 2008

Ahoj, já byla na AMC před Vánocemi,ale ne kvůli špatným výsledkům triplle testů,ale kvůli tomu,že miminku se nějak pozastavil růst ledvin a mám málo plodové vody. Možná proto mě ten zákrok trochu bolel,ale dá se to vydržet.Po telefonu mi řekli,že výsledky mám v pořádku,ale čekáme,co se bude dít dál...Zítra mám kontrolu po 5 týdnech a už jsem z toho nervózní
😢

e.k.t
21. led 2008

to je nepříjemné, když máš o drobečka starost že u něj není vše v pohodě. Málo plodovky to by ještě nebylo to nejhorší ale ty ledviny z toho bych taky byla nesvá, držím pěsti aby to bylo v pořádku

andrejak
22. led 2008

ahoj petule24, omlouvám se že jsem včera nenapsala,ale nějak jsem to nestihla 😉
Dostal jsem antibiotilka, jelikož se doktorovi nelibilo, že ještě pořád krvácím,když mě pak ještě vyšetřoval ultrazvukem, tak zjistil že tam mám ještě nějaké zbytky nebo co, prý by se to mělo po další menstruaci dát uplně do pořádku. Jestli ne tak mě to bude muset vyčistit, tak doufám že to bude o.k. Ptala jsem se jestli to neznamená, problém co se týče otěhotnění ( samozřejmě až si najdu pořádného chlapa) tak říkal že ne.....
Za 14 dní jedu na kotrolu.
Děkuji za vysvětlení co to je SMA... Ježiš chudák holčička..... ☹ Dej mě pak určitě vědět co ti řeklli, budu na tebe myslet...........Je moc dobře že vyvýjíš vlastní iniciativu.
Být zásadová je někdy opravdu dost náročné.........(.ale to určitě víš o čem mluvim 😀 )
také občas narážim,ale stejně jako ty jsem už zvyklá 😉 ale dřív jsem taková nebyla k tomu jsem se musela dopracovat (lépe řečeno dospět) 😀
Měj se pěkně a zítra napiš co ti řekli pa

veronikapulkertova
24. led 2008

Ahojky holky, jsem v 16.tydnu, muj vek je 24. Projasneni sije mi dopadlo dobre, ale pro jistotu jsme zazadali po TTP testech o geneticke testy. Byla jsem objednana za 3 tydny. Vcera mi volala sestricka, ze z TPP testu vyslo, ze mam zvysene riziko Downova syndromu, ALE ZE TY VYSLEDKY(HODNOTY) BYVAJI VYSSI a preobjednala me na drive. Kdyz jsem se z toho dnes trochu vzpamatovala a volala tam, abych se zeptala, jake hodnoty vysly, JINA sestricka odpovedela, ze tam je napsano jen, ze mam vyssi riziko. Ale sestricka co volala vcera tvrdila,ze hodnoty byvaji i vyssi nez mam ja? Jsem na tom psychicky hure, kdyz vim,ze mi to sestricka nechce rici. Myslim,ze mam pravo to vedet? Mam jeste vetsi strach,nez kdyby mi to rekli.

suzia
24. led 2008

Holky chtela bych se zeptat jsem uz 9 dni po odberu a z genetiky mi nevolali ze by bylo neco v neporadku myslite ze je to na dobre ceste ze by volali kdyby neco??byla jsem ve FN Hk

e.k.t
24. led 2008

Některé závažnosti mohou zjistit už za týden, ale něco trvá tři týdny než se namnoží dostatek buněk. Ale spíš si myslím že je to v pohodě, tak jako si to myslím u nás, na odběru jsem byla 9.1. a nevilali, tak věřím že 29 budou jen pozitivní informace

suzia
24. led 2008

veronika- me volala primo doktorka a rekla mi to co tobe jen po tel ale ja jsem tam k ni hned jela a ona mi ten papir dala tak tam zkus zajit osobne.me je 21 a riziko na downa mam1:150 takze vim cim prochazis naprosto v pondeli chci volat na vysledky po AMC snad bude vse ok. Hlavne se nenervuj to jsou slova kazdeho ja vim a vim ze to ani nezabira ale nejdriv si tam dojdi a ona ti vse vysvetli

suzia
24. led 2008

e.k.t Dekuju ja mam riiziko na downa a cetla jsem ze to vedi hned za 3 dny a to ostatni trva.tak ubec nevim.na vysledky budu volat v pondeli dam vedet ale ty dej urcite taky!!!!

licina
24. led 2008

Veronika:
Co je to TTP test????

kacka.va
24. led 2008

verčo, často sestřičky fakt nevědí a řeknou ti to až na genetické poradně přímo genetici, co a jak.
suzi: záleží jestli ti pokud ti po amniu neudělali ty zrychlené testy (myslím, že jim říkají fish-testy), tak výsledky budou fakt až za těch 14 dní až 3 týdny. Většinou, když dělají ty zrychlené, tak odebírají o něco víc plodovky, než normálně a mně výsledky nevolali, musela jsem si zavolat na genetiku sama.
Jinak holky, nebojte, 1:150 je ještě dobré, my měli 1:35

suzia
24. led 2008

kacko a dopadlo vam to vsechno dobre?? a tyy jsi mela odvahu tam zavolat??ja jsem poverila mamku sama bych to nezvladla..a ty zrychleny prave ne me o nich ani nikdo ubec nerek kdybych to vedela urcite je budu chtit i za jakejkoliv poplate takze bohuzel si budu muset pockat..

kacka.va
24. led 2008

jojo, nakonec dobře. když jsem tam volala, tak mi bušilo srdce a hrozně jsem se bála, ale na druhou stranu jsem se uklidňovala, že už budu vědět, co a jak. Nejhorší bylo, že jsem tam zavolala a paní mi řekla, že ty výsledky jim ještě neposlali a že to bude urgovat a že mi hned zavolá. volala asi za hodinu a ta hodina pro mně byla horší, než ty dny předtím.
ty zrychlený nejsou na vyžádání, to je asi podle toho, jaké to riziko je a to rozhoduje genetik. Ze mně ale stejně nakonec vycucli jen těch 20 ml, protože se mrňousková začala vztekat, aby jí nikdo plodovku okolo ní nebral.

e.k.t
24. led 2008

určitě dám vědět, myslím že to bude v pohodě, ale i kdyby ne, tak je to náš osud a mimi si stejně necháme. Na to že nám doktoři řekli že bez jejich pomoci žádné děti mít nebudeme, a byl to verdikt konečný, protože manžel s pomocí nesouhlasil, tak už jen to že jsem tu mezi vámi je zázrak a jestli mimi bude zdravé nebo ne patří k tomu zázraku. Chci vědět na co se případně máme připravit, proto jsem na amnio taky šla i když bez by to asi bylo jednodušší

veronikapulkertova
24. led 2008

Suzia: Ahojky, jake vysetreni to bylo,ze jsou vysledky tak rychle? Ja na Downuv syndrom budu cekat 14 dni az tri tydny? :(
Licina:
Jinak TTP je jakysi tripple test...

kacka.va
24. led 2008

verčo, ten zrychlený se dělá i při podezření na Downa. Ale záleží, jaké máš riziko.

veronikapulkertova
24. led 2008

Mam riziko prave na Dawna, zkusim se ten zrychleny test popsat, diky za radu.

veronikapulkertova
24. led 2008

poptat...

kacka.va
24. led 2008

no, pochybuju, že by to udělali na tvojí žádost, protože je to prý dost drahé. Já spíš myslela, jaké máš riziko hodnotově. Jako jestli třeba 1:200 nebo 1:300

petule24
25. led 2008

ahoj Andrejko,
nevadí, že jsi nestihla napsat, ráda si počkám 🙂. Jak je prosím tě možný, že v tobě kousek nechají? jak je tohle v téhle době možný? Kamarádce to taky tak kdysi udělali a jen to zjistili, šla pod kudlu a na dovyčištění, je to neuvěřitelný.... Hlavně aby ti to dopadlo jak má a zmizelo to samo a nemuseli ti zase zasahovat do organismu.
S tím SMA máš pravdu, není to sranda, naštěstí neteřinka má to nejmenší možné zatížení, tak je to dobrý, je krásná a hrozně chytrá, víš. Mám jí moc ráda, je to malá rozumbrada, je teda rozmazlená, ale jinak skvělá.
Bohužel jsem se jí nedovolala, má to vyplé, tak si myslím, že je zase někde v zahraničí, tak se s ní opět pokusím spojit přes email. A stejně se toho 12.2. zeptám, jestli by nebylo ještě lepší podstoupit ten genetický 3D ultrazvuk.
S tou zásadovostí ti rozumím, ale zase na druhou stranu je dobrý, že zásadová být dokážeš, protože lidi si alespoň uvědomí, že tvoje slova nejsou jen tak do větru.
Opatruj se a dej vědět.

labell
25. led 2008

Holky nechci se vám do toho motat, ale ten zrychleny test vám prostě někde udělají a někde ne a je jedno jaké máte riziko!!!!!!! Nám o něm řekli hned a stál 2000. A myslím že se děla jen při podezření na Downa.

veronikapulkertova
25. led 2008

kacka.va: Jak uz jsem psala vyse, sestricka mi nechtela namerene hodnoty rizika na Downa rici... :( Jdu na genetiku ve stredu, je mi jedno,co to bude stat, pokud to pujde urychlit. To cekani me ubiji ... :(

kacka.va
25. led 2008

labell, jenže když máš velké riziko, tak ho dělají skoro automaticky 🙂.

kalerat
25. led 2008

Labell a kde jsi byla na odběru, koukám, že jsi z Brna?? a jaké jste měli riziko?

suzia
25. led 2008

a ceho poznaj ze jde o downa jaka hodnoota je vyssi nebo naopak,??

licina
25. led 2008

suzia:
na výsledcích Tripl testů......, tam máš napsaný rizika....

suzia
25. led 2008

Licina jenze co ja z tech cisel poznam...ceho ma bejt vic a naopak ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru