Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

hellca
8. říj 2007

Taqk dnes už mám výsledky poštou. Docela rychle. Tak až budete holky vědět jak jste dopadly napište. Myslím na vás

kaculi
8. říj 2007

Když ono se to tak hrozně vleče.... 😒 Už aby byla středa, hned ráno začínám volat a nedám pokoj dokud se něco nedozvím!
Ostatním maminkám přeji také pevné nervy a hlavně ty nejlepší zprávy!

lenkabu
8. říj 2007

Já to budu mít ve středu týden od odběru,tak se zatím uklidňuju tím že nikdo nevolá. Chci zavolat přesně za 14 dní,takže příští týden.

kaculi
8. říj 2007

Lenkabu: teď se dívám, že máte termín 2 dny po nás 🙂 Taky už jsi zauvažovala, aby to nevyšlo na 29. února? Přítel si z toho dělal srandu a těší se, že bysme ušetřili za dárky na narozeniny... 🙂 No jo, chlapská logika...

lenkabu
8. říj 2007

kaculi: my jsme s manželem přesvědčený, že určitě porodím na přestupný rok 😀 😀

kaculi
9. říj 2007

Lenkabu: když mi doktor řekl termín, hned mě napadlo - příští rok je určitě přestupný - a taky že jo! Teď věřím tomu, že se prcek narodí toho 29.2., protože to hrozně nechci 😵 A u mě platí, že když něco nechci tak jako bych to přivolala 😉

hellca
9. říj 2007

holky-ale zase by ty vaše děti byly věčně mladé... Mi kdyby v osmdesáti bylo teprve dvacet...

zolik
9. říj 2007

Lenkabu - tobě řekli, že si můžeš zavolat už za 14 dní, mě nejdřív 19.10. ale spíš až toho 22.10. jinak přestupný rok to jistí. Termín mam dle UZ 28.2 to je dost blízko.
Takže dobré zprávičky všem co čekají na výsledky

tlap.ka
9. říj 2007

ahoj holky,
chci se zeptat, byly jste před odběrem plodovky na krvi? Mě totiž posílají nejdřív na krev 22.10. a prý podle toho,jak to dopadne,tak pak se uvidí,ale vzhledem k tomu,že mi už je 31,tak myslím, že mě to stejně nemine. navíc mi holky říkaly,že pokud se nejde ve správný týden na tu krev, výsledky jsou s odchylkama a na plodovku posílají. Mám v tom prostě ještě binec,ale až budu mít druhýho mimíska,tak už budu vědět všechno 😉
a jinak já si nějak neumím představit, že bych dala mimčo pryč, kdyby bylo postižený - teda asi - máme u nás ústav pro tyhle děti a jsou to zlatíčka, no ale doufám, že se nebudu muset takhle rozhodovat 🙂

kaculi
9. říj 2007

Hellca: no jo, věčně mladé - ale né jen papírově 😠 Zrovna v neděli jsme probíraly s kamarádkou jak už moc "stárneme", prohlíželi jsme fotky ze stužkovacího plesu před 8 lety, kde jsme byly ještě mladý kočky a srovnávaly to s nynějším stavem 🙄 Závěr nebyl povzbudivý... 😀

zolik: mě taky řekli že si mám volat až za tři týdny, ale budu to zkoušet už teď po 14 dnech - co kdyby...

kaculi
9. říj 2007

tlap.ka: já jsem byla na krvi u svého gynekologa v 16tt, ten ji posílal na rozbor do Olomouce a z tama si mě potom pozvali na podrobnější vyšetření a po mém souhlasu mi udělali i amnio.
Já jsem slyšela, že stačí i zvýšené protilátky v krvi, slabší viróza, nebo krvácení v I. trimestru a už jsou výsledky zkreslené.
Hlavně se ničeho neboj a dopředu se netrap.

tlap.ka
9. říj 2007

kaculi a to já se zase netrápím, prostě si říkám, že všechno, co se mi děje je normální 😉

kaculi
10. říj 2007

tlap.ka: tak to docela závidím - já jsem zmatkař a jakmile se stane něco co neznám, okamžitě vidím ty nejčernější scénáře 😖

daluri
10. říj 2007

Holky, už jsem tu psala, ale jen příspěvky. Teď bych chtěla poradit nebo aspoň vyslechnout názor. Čekáme 4té mimi, krev v 16 týdnu mi vyšla dobře, když jsem byla se synem na genetice, kde nás poslal dr,vzhledem k tomu, že trochu oba blbě slyšíme, tak nám vzali krev na molekulární rozbor- geny, mutace... DOšly výsledky, že ani já ani syn nejsme nositelé těch mutací pro sluch. Tudíž mimi by mělo být ok, ale ikdyby byly výsledky jiné, nemělo by to vliv na ukončení těhu. Pro amnio mám předpoklad, že můj a manželův věk v den porodu bude 70 a 4měs, hranice je 70. Zítra jdu na Gy a pořád řeším dilema, jestli ho požádat o amnio, říkám si, mám tři zdravé děti, výsledky vyšly dobře, tak co pořád hledám. Jenže pak si tu přečtu vaše příspěvky, že může ta krev být zkreslená a už zase jsem na vážkách. Dr mi připadal, když jsem se ho na to ptala v srpnu, že to je zbytečné, že nemám věk, děti zdravé, vady v rodině nejsou, malé riziko potratu..ale to je opravdu malé, pokud se dodržuje klid. Takže potřebuju poradit. Já vím, že to rozhodnutí bude hlavně na mě, ale jestli můžete, napište. Díky 😉

lukin
10. říj 2007

Pokud si chceš miminko nechat, což předpokládám, že nejspíš ano, tak pak je amnio zbytečná 🙂

maart
10. říj 2007

Ahojky Daluri...ja normalne do teto diskuse neprispivam, ale tak jsem Ti jenom chtela rict, ze jsem amnio odmitla. Cekam svoje 3. miminko a vsechny utz i AFP testy dopadly dobre - prvni geneticky utz jsem mela ve 13. tydnu tehu, to bylo i se sijovym projasnenim...vysledky byly vyborne, pak AFP testy byly taky negativni (vim, ze to nejsou moc duverihodne testy, ale i tak me to uklidnilo) a dalsi genet. utz v 19. tydnu byl taky na jednicku, takze jsem nevidela zadny duvod k amniu. Jedina indikace byl u mne vek (je mi 36 😉 ), ale to mne pripadalo "velmi malo" k tomu, abych se priklonila k odberu plodovky...Preju Ti krasne tehotenstvi a zdrave krasne miminecko.

daluri
10. říj 2007

Díky moc !!! 😉 A nápodobně...

lenkabu
10. říj 2007

Ahoj holky 🙂

zolik: mně řekli ať volám v průběhu 3. týdne po odběru.Ale švagrová byla na amnio v srpnu a výsledky byly přesně po 14 dnech,tak co bych to nezkusila. A byla taky v HK. Genetička taky říkala, že se mi sestřičky podívají jak daleko je rozbor a kdyžtak řeknou kdy mám volat,takže za týden ve středu budu žhavit drát určitě 😉

daluri: já bych se na tvém místě zeptala jestli u vás existuje možnost nechat si udělat genetický UZV. Většinou se za to něco platí, tady u nás myslím 650. Určitě by to stačilo.

tlapka: nejdřív ti vezmou triple testy a až podle výsledků se uvidí, jestli půjdeš na amnio. Od 35 let se už triply nedělají a doporučuje se rovnou amnio,ale ty jsi přece ještě mladá 😉

kaculi
10. říj 2007

Tak teď jsem si volala na kliniku - dnes (po 14 dnech od odběru) mi výsledky neřeknou, mám si volat až za týden, ach jo ☹

lenkabu
10. říj 2007

Neboj, když ti nevolali doteď sami tak je to v pořádku 😉 Já mám dnes přesně týden od odběru a už se docela uklidňuju, kdyby něco,tak už volají.

tlap.ka
10. říj 2007

lenko - díky za info, no mladá, někdo by řekl, že na první dítě už stará,ale s tím si hlavu nelámu 😉

gabba
10. říj 2007

ahoj holky držím Vám všem palečky 😉 bude to dobré
jít nebo nejít je to spíš o tom jestli to dáváte psychicky věřím že vždycky to vyjde dobře 😉
jinak novinky u mě začala mě pálet žáha šílené 😠 tak papa G.

lenkabu
15. říj 2007

U nikoho žádný novinky? Já zkusila dneska volat poprvé, jen na zkoušku (12. den po odběru),ale ještě nic.Teď už ale budu volat denně. 😉

gabba
16. říj 2007

lenkabu: taky koukam že nikdo nic 😉 neboj kdyby to bylo blbé tak ti už dávno volají takže v klidečku ale jistota je jistota pevní nervíky 😉
Hellca: prosím tě co všechno jsi měla v tom dopise děkuji 😉

zolik
16. říj 2007

ahojky, lepší žádné zprávy než špatné, že. 🙂
Leni, až to budeš vědět písni, ať tam nevolám zbytečně brzo. I když už se na ty výsledky úplně klepu. To čekání je čím dál horoší. No musíme doufat, že to bude v poho.

lenkabu
16. říj 2007

gabba: já se už nebojím když se neozvali,jen jsem zvědavá jestli je to ta holčička 😅 😀

zolik: dneska ještě taky nic, mám volat koncem týdne, což je podle mně zítra 😀

kaculi
17. říj 2007

Ahoj, no já už to snad nevydržím ☹ Mám si volat dneska, po třech týdnech po odběru a teď mi tam řekli, že sestřička která mi může říct výsledky je u výkonů a mám si volat až kolem poledne 😢 Teda to bude dneska dlouhý den...

lenkabu
17. říj 2007

kaculi: to tě teda napínají 😠 Jiná sestřička to tam neumí přečíst? Co dělají když má ta jedna vyvolená volno? Já budu zkoušet volat taky po poledni,tak sem pak písnem.

zolik
17. říj 2007

holky, držím palečky ať je to OK. A tobě Leni tu vysněnou holčičku. Taky bych asi o chloupek víc tu holku, ale my je v rodině neumíme. Takže raději počítám s jistotou 😅

lenkabu
17. říj 2007

zolik: já sem pak hned napíšu ať víš jestli můžeš taky volat 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru