Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

lisounek
12. kvě 2008

ivkan: tak to je super, jsem moc rada, ze to i u Tebe dopadlo dobre...tak se drz a ted uz snad jen same pozitivni informace vid?? A vysledky uz vis taky?? No predpokladam, ze ano a ze jsou v pohode, vid, ze to uteklo jak voda??

ivkan
12. kvě 2008

No výsledky ještě nemám. Byla jsem na tom minulou středu a řekli ať si zavolám za 14 dnů (tj. 21.5. - přesně v den mých naroznin).
Snažím se ale myslet pozitivně 🙂 a je je fakt, že ty dny utíkají rychle.

lisounek
12. kvě 2008

aha tak to bude darek 😎 v podobe dobrych zprav

ivkan
20. kvě 2008

Ahoj, tak jsem si volala na výsledky. Měla jsem teda až zítra, ale já už to nemohla vydržet. A výsledek je takový, že je všechno v pořádku 🙂))))))))))))))))))) Já jsem tak šťastná.

lisounek
20. kvě 2008

ivkan: gratuluji mocccc !! uzivej si to holka ted je to uz pohodicka 🙂

gabka.d
21. kvě 2008

☹ ☹ Ahoj, no nám taky vyšel pozitivní test z krve,včera to přišlo, jsem hrozně nervózní a pořád musím brečet, k tomu mi ještě přítel odjel na služební cestu...děs a hrůza. Snažím se myslet pozitivně, ale nějak mi to moc nejde. Jen jak to tady čtu, tak začínám být klidnější, protože všichni píšou že vše bylo po plodovce OK, no ale ty co to OK neměly se asi sesypaly a tudíž nenapsaly, kdo ví kolik jich bylo...

ivkan
21. kvě 2008

Lisounek: díky moc. Včera jsem měla nepředstavitelnou radost - všechno ze mě spadlo. Nechala jsem si říct, co to bude, ale zatím si to necháváme pro sebe 🙂
Gabka: Nestrachuj se. Musíš doufat, že je to v pořádku. Já jsem teda test měla negativní, ale hladina hormonu estriolu byla na polovině, tak mi navrhli plodovku a já to neodmítla a jsem teď za to strašně ráda. Celou dobu co jsem čekala na výsledky jsem si říkala, že to bude dobrý a celkem zdárně jsem to přežila. Dost mě držel manžel, který špatné věci řeší až když je nutnost, takže jsme o tom doma ani moc nemluvili, abysme si nenavodili zbytečnej stres a tak jsme to přečkali. Zato včera když jsem volala na výsledky, tak jsem se bála úplně neuvěřitelně. Teprve tehdy mě přepadl neuvěřitelný strach, co když mi řeknou špatný výsledek. Držim ti moc palce a věřim, že to dopadne všechno dobře. Půjdeš na odběr plodové vody?

gabka.d
21. kvě 2008

ivkan: na plodovku určitě půjdu, ale tyhle nervy teď v těhu strašně špatně snáším..pořád se mi chce brečet a nevím jak se mám rozptýlit.. asi je velká šance že to bude OK, no jenže je tu to ALE. uvidím co mi řeknou v pátek, určitě na tu plodovku půjdu ať máme klid, ať už to dopadne jak chce, hlavně ať něco víme.na mimi jsme čekali 3 roky a teď tohle, a další děti budou zdravé? nevím jak to je, jsem z toho všeho zmatená. ☹

lukin
21. kvě 2008

gabka.d: Víš jak, ani s plodovkou nemáš jistotu, že se ti narodí zdravé dítě. Samozřejmě ti to moc přeju. Ale občas mám dojem, že plodovka akorát nadělá neplechu. Můžu se zeptat, jaké máš riziko?

gabka.d
21. kvě 2008

lukin: to já nevím, já nevím nic, přišel dopis že mám zvíšené riziko, pár papírů v kterých mám zmatek a pozvánka na pátek na 8,00hod

laada
21. kvě 2008

Ahoj holky, nechci nikoho děsit.... jen jděte prosím na odběr naprosto fit, bez nachlazení, kašle...rýmy atd...

Držím pěsti ať vše dopadne o.k.

gabka.d
21. kvě 2008

laada: a to proč? bože jak já z toho mám nervy...

laada
21. kvě 2008

gabko nervy neměj .... kolik ti je ? Měla si v 10tt vše na ultrazvuku v pořádku?

laada
21. kvě 2008

Je důležité, aby si nebyla nachlazená nebo neměla jiné zdravotní problémy... jak píšou holky rzvýšené riziko tam je, ale nakonec se pořád ukzauje, že tripple testy vychází falešně pozitivní a vše je v naprostém pořádku....

laada
21. kvě 2008

Bohužel mě sestra neupozornila, že rýma a kašel vadí.... měla jsem virózu a odběr sem i přesto podstoupila...to bylo špatně... proto sem se rozhodla vám napsat nic takovýho nepodceňovat... 😔

gabka.d
21. kvě 2008

no mě v 10tt teprve doktor potvrdil těhu, tak nevím jestli bylo všechno OK, je mi 23, jinak díky za upozornění, ale pořád nechápu proč to vadí, mám hold ráda ve věcech jasno 😉 nachlazená nejsem a do pátku to snad už nestihnu... okdyž hned v pátek mi to asi neudělají když mě potvaly na konzultaci.

laada
21. kvě 2008

Já sem bohužel odběr nachlazená podstoupila a zdravé miminko sem ve 21 tt potratila 😔 Tím, že sem byla nachlazená mi zavedli do plodových obalů a vody zánět a už se to vezlo......

Proto ještě jednou říkám nechci strašit, ale opravdu nic nepodceňujte a zvažte i riziko potratu... je to složitý vím, že moc nepodpořím, ale kdybych to věděla dřív...jednala bych jinak 😔

lisounek
21. kvě 2008

gabka.d: prosim te vim co te ted napada, ale hlavne se neplas...fakt to k nicemu nepomaha...ja jsem proste verila,ze bude vse ok a bylo 😉 ..pocti si tu par stranek, coz uz jsi asi udelala...ja rozhodnuti amnia nelituju a nikdy nebudu, sla jsem s obavami ale mnohem hur by mi bylo, kdybych ji nepodstoupila a ted uz si to mohu konecne uzivat....po amniu jen par dni lez a fakt nic ale nic nedelej....ja jsem se i sprchovala az druhy den a fakt jen kratce, jinak jen na zachod a najist a porad polehavat....s tim nachlazenim zkusenost nemam a nevim,zda to muze mit takovy vliv 😔 o tomhle mi nikdo nerikal a dokonce mam znameho gyndare, ktery mel zajem, aby to dobre dopadlo....

lisounek
21. kvě 2008

laada: tak to je mi lito a fakt to slysim prvne, jak by mohli pres ten odber prenest virozu do plodove vody (hlavni lozisko virozy je prece v krku a tak, ale fakt nevim)?? to se mi moc nezda, ale odbornik na to nejsem.... 😕...tezko posoudit, jak by clovek jednal, kdyby byl v tve kuzi asi bych premyslela stejne...noo tak snad se brzy zase podari drzim pesti 😉

laada
21. kvě 2008

Ještě jednou se omlouvám, za případnej stres ... neměla sem v plánu nikoho vyděsit, jen sem se taky chtěla podělit se zkušeností, že né vždy to může dopadnout dobře a lékaři si riziko potratu dobře uvědomují a přesto se tento zákrok denně vykonává jako na běžícím pásu.....

Držím vám pěsti ...a přeju ať je těch smutných případů co nejméně...

ronie
21. kvě 2008

laduško 😔 ale neboj teď už to bude ok a bude mimi a zdravé, ale taky bych nevěděla jesi jít nebo ne..právě že taky vim, že těch pozitivních falešných testů vychází hodně ☹ asi bych ale šla-o tom nachlazení by teda rozhodně měli upozorňvat sakra-ono je to logický, že to je velmi rizikový ☹

laada
21. kvě 2008

lisounek já to bohužel (teď když se mi to stalo samotné) prvně neslyším..Jak píšeš ložisko je v krku, ale viróza ti koluje i v krvi a tím vpichem se to dostane až k miminku... do pl. vody....

Mám to i v závěru v lékařské zprávě....

gabka.d
21. kvě 2008

laada:promiň že jsem tak naléhala, je mi líto že jsi o miminko přišla,
lisounek: tak já teda budu věřit a všem zakážu o tom mluvit dokuď nebudou výsledky... to je asi nejlepší způsob ochrany proti stresu.horší je že jsem na nemocenské, tudíž jsem dopoledne sama doma,tak do budou dlouhá dopoledne,než se to dozvíme...no ale nějak to přežijem.

Děkuji všem za podporu, a všem co mají nějaké potíže přeji ať vše dobře dopadne

lukin
21. kvě 2008

Mě trochu udivuje, že věříte, že čekáte zdravé dítě, a přesto jdete na amnio. Každopádně to nechci nikomu rozmlouvat, je to každého věc. Jen to pak bohužel může dopadnout tak, jak v případě laady ☹ Před dvaceti lety amnio nebylo a matky byly mnohem spokojenější a nestresovaly tolik.

laada
21. kvě 2008

gabko moc ti držím pěsti a věřím, že je tvůj mimísek v pořádku 😵

gabka.d
21. kvě 2008

lukin: já tam teda nejdu jen tak, že jsem se doma nudila tak sem vymyslela, že začnu lítat po doktorech, ale když mi lékař řekne že je riziko Downova syndromu, tak chci mít jistotu......

gabka.d
21. kvě 2008

lukin: že mám zdravé dítě jsem věřila doku%d nepřišly výsledky z genetiky

lukin
21. kvě 2008

gabka: Jistotu čeho? Pak bys dala miminko pryč, kdyby měl Downův syndrom?

gabka.d
21. kvě 2008

lukin? jistotu čehokoli, ať vím na co se máme případně připravit, nebo jak mám začít uvažovat...hlavně něco vědět
na tohle nemám náladu,sorry, jestli tě tady něco pohoršuje tak to nečti, je mi líto jestli máš nějakou špatnou zkušenost, nebo averzi vůči něčemu,ale já hold v nejistotě žít neumím a ani nechci!!!

laada
21. kvě 2008

lukin mě dopadly tripple v pořádku a na amnio jsem nechtěla ale na gentice mě do toho nějak "nuceně" vnutili... 😖 kvůli vadám v rodině mého manžela 😖 ale opravdu mi přijde, že tam tlačí každého nás ten den šlo 16 a když si vezmete, že rizko potratu je dost velký... ze stovky žen - 1 potrat to je sakra vysoké číslo oproti riziku postižení...... 😖

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru