Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

gabba
24. zář 2007

tak to je dobré kdyby to bylo blbé tak ti to řekne oni to ví do dvou dnů +-já vím jsou to nervy ale uvidíš bude to ok 😉a pak se ti uleví 😉 já ještě nemám ten dopis tak nevím ve středu je to konec 4 týdne 😠 oni to množí a množí a to je dobře ale ten základ je fakt rychlovka 😉

hellca
25. zář 2007

Kaculi:Co je stebou? Ozvi se... Už máš termín toho odběru? Řekli už ti výsledky tripl testu-ať víš proč tě vlastně na tu genetiku posílají? Držím ti pěsti ať to všechno zvládáš.

hellca
25. zář 2007

gabbi:Ty už si užíváš nakupování a plánování že jo? To je super... Já zatím počkám-ale až budu mít jistotu že je všechno jak má tak si to konečně užiju. To už budu vědět jestli je to holčička nebo chlapeček-tak začnu chystat výbavičku. Musím kupovat všechno znovu.Po dětech už nic nemám-myslela jsem si že už víc dětí mít nebudu. Ale těším se jako by to bylo první....

kaculi
25. zář 2007

hellca: už se mi to přiblížilo, na ty odběry jedeme už zítra. Pořád nevím nic určitého proč tam jedu, doktorovi jsem volala naposledy v pátek a to mi řekli, že výsledky nemají. Naštěstí se přítel snaží vymýšlet program, abych na to moc nemyslela takže jsem to přežila s minimálním stresem. Jen dnes mám od rána divný pocit v žaludku - jak před maturitou... Zítra dám vědět co nám dělali a jak jsme dopadli.
Ale včera večer jsem byla docela v šoku - večer jsem ležela na posteli, krémovala jsem si bříško a najednou mi v podbřišku vyskočila taková tvrdá malá boulička. Trvalo to asi půl minuty (stihl si sáhnout i přítel) a pak to zase zmizelo. Že by už??? 🙂

hellca
25. zář 2007

kaculi:no jasně...už ti ukazuje že je tam.Já jsem to taky zpočátku měla stejně-jen se mi napnulo břicho a naskočila malá kulatá boulička-až to i trišičku zabolelo.A od toho odběru se mi hlásí každý den... Někdy se jen vyboulí a zase zmizí a někdy už je to přímo kopnutí(většinou úplně v podbřišku-až se mi z toho chce na malou. Asi tlačí na močový měchýř). Hodně mě to uklidňuje-alespoň vím že je v pořádku když se hemží..

hellca
25. zář 2007

Ty máš termín jen 10 dnů po mně a já už cítím pohyby dva týdny... Tak to je určitě ono

kaculi
25. zář 2007

Tak to je super 🙂 Včera mě to trošku vyděsilo, protože mi připadalo že se ta boulička objevila hodně nízko a cítila jsem jakoby tlak. A taky jsem si myslela, že je na to ještě brzo - četla jsem, že prvorodičky cítí pohyby až kolem 20. týdne. Teda už se hrozně těším, až to prcek udělá zase 😵
Takže budeš mít taky únorátko? A nechala sis říct, co čekáte?
A s tím termínem - jen doufám že prcek nepříjde na svět o den později - je přestupný rok 😅

hellca
25. zář 2007

kaculi:Já si to nechám říct...doma mám kluka i holku a ani jednou se mi podle sona netrfili.Pokaždé mi to řekli obráceně-tak první mimi byl kluk-a vozili jsme ho v červeném kočárku.Napodruhé jsem se ptala znovu a zase se zpletli-tak jsem měla holčičku v modrém. A podle té plodové vody to je přesné tak si to nechám říct...

hellca
25. zář 2007

kaculi:zítra ti budu držet pěsti.Hlavně se ničeho neboj-nebolí to a je to rychlé. Hlavně fakt odpočívej-to už ti ale řeknou co máš a co nemáš dělat sami... A pak ještě přečkat to čekání na výsledky-to už je asi horší než všechno to před odběrem-ale budeme to mít dobré uvudíš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kaculi
25. zář 2007

Hellca: jéé, tak to jsem myslela že když řeknou pohlaví, tak je to 100%ní 🙂 A to jsi předtím taky byla na tady tom vyšetření, nebo ti to řekl gynekolog?
Já si to určitě říct nechám, ale ostatní budeme ještě chvíli napínat. Přítel by chtěl klučíka, ale jinak je nám to úplně jedno - hlavně když bude prcek v pořádku.
Taky moc doufám, že to bude v pořádku!!! Ale tobě už by se určitě ozvali, kdyby se jim něco nelíbilo ne?

yasmin07
26. zář 2007

Holky, v kolikátém tt jste byly na amnio? a vždy vám řekli pohlaví?

lukin
26. zář 2007

Teď mi volala sestřička z gyndy a že se mám hned dostavit, že mi vyšel pozitivní screening. Co to znamená? Takže dítě bude postižené? Jsem v 17. týdnu. Ale pryč ho nechci dát a taky nechci jít na odběr plodové vody. Zněla celkem vážně a že je to fakt naléhavé ☹

labell
26. zář 2007

yasmin: mě ho dělali v 19tt a pohlaví mi řekli, ale bylo to jen podle ultrazvuku. Přesně se ho pak dozvím po 14 dnech z plodovky.

gebi
26. zář 2007

yasmin: ja som na amnio bola v 17tt a pohlaví mi nepovedali, že by to bola "spíš veštírna" hovoril doktor, takže v pondelok idem pre celkové výsledky a tam sa dozviem i pohlavie.

daluri
26. zář 2007

Lukin, určitě Tě pošlou na plodovou vodu, neboj se a podstup to, většinou to pak je dobré, však když si přečteš tady tu diskuzi, tak dost holkám vyšly zvýšené výsledky a podstoupily amnio a pak to bylo OK. Já jsem taky v 17 a ikdyž mám krev ok, zvažuji amnio, jelikož máme už tři děti a chci mít jistotu..

hellca
26. zář 2007

kaculi:Mi se podle sona zpletli u obou-ale bylo to normální sono v poradně(a navíc kluk už má 14 a dcerka 10let-tak to možná byly zastaralé přístroje)...Dnes už je všechno modernější a jistě i přesnější. Dnes jsem byla od toho odběru poprvé v poradně-ale dost mě zamrzelo,že mi naše p.doktorka ani neudělala sono-myslela jsem si že pro jistotu zkontroluje jestli je vše v pořádku.Jak jsem se jí na to ptala tak mi řekla že na sono jdu stejně příští středu do té Ostravy a že kdyby něco nebylo v pořádku tak už bych měla bolesti,nebo bych špinila. Možná jsem hysterka-ale určitě bych byla klidnější,kdyby mi to sono udělala... Ty dnes asi odpočíváš po tom odběru... Tak až budeš moct vstát ozvi se jak jsi to zvládla-a proč vlastně si tě tam volali... Drž se

hellca
26. zář 2007

lukin:pozitivní screening neznamená ještě nic... Jsou to strašně zkreslené a nepřesné testy,které často vycházejí falešně pozitivní.Naléhavé to je,protože ze zákona jsou povinni tě co najdříve informovat jaká ryzika ti podle těch testů hrozí. Mi napřiklad vyšel Dawnuv syndrom s ryzikem 1:230. To mě taky samozřejmě strašně polekalo.Ale už naše sestřička mě ujišťovala že posílají každou dvacátou maminku a pak se ukáže že je vše v pořádku.Já jsem na ten odběr šla-protože chci vědět hned na čem sem. Nebolí to a je to rychlé-mnohem víc mě trápí to čekání v nejistotě na výsledky. Ale věřím že to byde dobré. Ale i tak se mi hlavou honí všelico... Dej pak vědět co ti tam vyšlo špatně... Ale neměj strach

lukin
26. zář 2007

hellca: Vyšel mi Downův syndrom 1:190, ale odběr plodovky jsem odmítla. I kdyby se to potvrdilo z plodovky, tak na co mi to bude? Nechám si ho tak jako tak.

.danda.
26. zář 2007

Ahojky thulky. 5.zari jsem byla na odberu v HK a tepve vcera (na 3 pokus 😠 ) jsem se dozvedela vysledky. Vse je v poradku a cekame chlapecka 🙂 .

yasmin : na odberu jen byla v 16tt 😉

gabba
26. zář 2007

lukin: já se na to dívám tak, když jsi rozhodnutá si miminko nechat i kdyby melo DS tak by jsi mohla aspoň naštudovat něco více o DS ale když to budeš mít v pohodě tak bude klidnější já bych to psychicky nedala čekat tak dlouho do porodu ☹ tak by se s tím člověk srovnal už teď ale záleží na tobě jak se rozhodneš
Hellca: výsledky ještě nemám doma a jsou to 4 týdny tak nevím zítra jdeme ne velky ultrazvuk tak se těším a ty jsi taky v poho už by ti dali vědět 😉
danda: tak gratuluji taky budeme mít chlapečka 😉

hellca
27. zář 2007

lukin:Já věřím že bude zdravé-jen se budeš asi až do porodu trápit kvůli tomu že nějaké ryziko ti určili.Ale ještě před pár lety takové testy nebyly-a maminky se namusely zbytečně stresovat.Moje známá to odmitla taky-a má zdravou holčičku. Tam jde spíš o ten klid v duši. Já jsem na to šla-ale doteď nevím jestli bych dokázala jít na potrat...tak si někdy taky taky říkám proč jsem tam vůbec šla.

hellca
27. zář 2007

gabbi:Já jdu na ten podrobný ultrazvuk ve středu dopoledne-a odpoledne si budu volat na ty výsledky z plodovky-zatím řekne jen to nejhlavnější:ale o to mi jde.Jak vyloučí D.s.tak už budu čekat klidně ty další týdny... Ani nevíš jak vám holky závidím že už to máte za sebou a hlavně že to máte v pořádku. Mi se tak uleví až to bude za mnou...

hellca
27. zář 2007

lukin:Jestli se můžu zeptat-jak na tvoje rozhodnutí nepodstoupit ten odběr zareagovali? Nechali tě v klidu,nebo se snažili tě ovlivnit? Já si myslím že ti v tom dvacátém týdnu na tom podrobném ultrazvuku udělají dost detailní vyšetření i s tím prosvícením šíje-a i tam ledasco poznají.A pokud tam nic nenajdou tak tě taky uklidní.Myslím že právě gabba tady v té diskusi psala že ještě před výsledkama z plodovky jí u toho prosvícení šíje pan doktor řekl že to bude v pořádku-a bylo.

kaculi
27. zář 2007

Hellca: tak už to mám za sebou. Na tom vyšetření jsme byli dohromady asi 20 minut - nejdřív nám doktor vysvětlil o co se jedná: měla jsem zvýšené riziko trisomie (slyšela jsem o tom poprvé, prý se to projevuje abnormalitami na tělíčku), pak nám udělal podrobný ultrazvuk, na kterém žádné výchylky neshledal a všechny měřené části miminka odpovídaly době mého těhotenství (prý by to měl takhle poznat), ale nechala jsem si udělat i odběr plodové vody, abych měla 100% jistotu. Takže si mám volat na výsledky za 3 týdny a potom tam znovu přijet na kontrolu. Ten odběr samotný trval dohromady asi 3 minuty, nemůžu říct že by to bolelo ale měla jsem u toho takový zvláštní pocit a ještě včera mě trošku píchalo v podbřišku (ale úplně na jiném místě, než mám vpich).
Nejhorší je, že se mi vůbec nechce odpočívat, nejsem vůbec unavená a spíš si připadám nabitá energií.
Jo a musím se pochlubit - budeme mít chlapečka Petříka 😀

kaculi
27. zář 2007

Ještě k předchozímu - bylo to riziko na 18 chromozom, tzn. podezření na Edwardsův syndrom. Teď jsem si našla, že tato nemoc hrozí 1 z 10.tisíc narozených dětí, u 99% je prokazatelná srdeční vada (naše srdíčko bylo i bilo naprosto v pořádku), malá ústa i nos (taky v pořádku), špatně postavené prsty na ruce (u nás taky tak jak má být) a celkově prý plod zaostává (velikost máme taky správnou).
Tak snad... Stejně si oddychnu až budu mít v ruce výsledky
😒

lukin
27. zář 2007

hellca: No doktor se celkem divil, když jsem to odmítla, ale dal mi podepsat tzv. negativní revers, tzn. že tam napsal, že jsem byla poučena o odběru plodové vody a že s tím nesouhlasím a já to podepsala. Dneska jsem už úplně v klidu. Už vlastně i včera jsem začala být. Mám miminko rádo i kdyby bylo postižené. Ale já na to nemyslím a věřím, že bude zdravé 🙂 No a taky doktor říkal, že ve 20. týdnu mi udělá podrobný ultrazvuk a bude se snažit něco z toho poznat, ale říkal, že DS se z ultrazvuku stejně nedá poznat. A já to beru tak, že dítě může být zdravé, a při porodu se může něco nepovést, a pak má stejně trvalé následky nebo tak, víš? Takže nic není jisté a ten odběr nepovažuji za důležitý, a navíc když tam je jednoprocentní riziko, že žena potratí.

lenkabu
27. zář 2007

Ahoj holky, tak se přidávám ☹ Mám pozitivní triple testy, riziko na DS 1:700, s doktorkou jsme se dohodly na amniocentéze, protože na můj věk(25) je to docela vysoké riziko. Je to ironie, že zrovna do týhle diskuse často chodim i přispívám a teď se přidám 😖

hellca
27. zář 2007

kaculi:tak to určitě bude v pořádku. Gratuluju k chlapečkovi-to bude mít taťka radost...

mandragora
27. zář 2007

lenkabu,to se mně nezdá tak vysoké,já myslela,že posílají až od 1:300 níž?já měla 1:220,už to teda přesně nevím,ale mně zase plodovka nebyla doporučena,kvůli tomu,že jsem před tímhle těhu dvakrát potratila po sobě.tak jsem byla na podrobnéu UTZ a dpoadl obře,tak jsem plodovku odmítla.

lenkabu
27. zář 2007

mandragora: není to tak hrozné,ale tady posílají i s nižším rizikem než mám já. Já teď už jít chci, musím mít jistotu že je dítě zdravé. Už jsem celkem v klidu, jen to byl šok.A netěší mně to čekání. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru