Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

kominice
4. zář 2007

Ahoj já byla na amniocentoze loni v květnu a ty tři týdny co jsem čekala na vísledky jsem málem nepřežila. Byl to šílený. Poslední týden se mi zdáli i hrozné sny, že bude malinkej postiženej. Když jsem si jela pro výsledky, tak mi bylo řečeno, že hladina je stále trochu větší, ale že se to srovná. Spadl mi velikánský kámen ze srdce a dneska mám krásnýho kluka 10.měsíců starýho. Nakonec jsem ráda, že jsem tam byla, protože pak má člověk jistotu že je vše o.k. 🙂 😉

.danda.
4. zář 2007

Ja jsem si o amnio pozadala, testy i UTZ mam v poradku, ale v rodine je downuv syndrom a chci mit absolutni jistotu zdraveho minimka.

gabba
4. zář 2007

daluri: nebojte jdou pomalu a postupně ne najednou a píííchh opravdu a mě to brali u nožiček. klidně si i zazpívejte jako já 🙂 ted čekám na výsledky a je mi z toho divně a smutno na celkový zákrok jsem už zapoměla teď už jen ty výsledky ach jo ☹

renousek
4. zář 2007

Ne, že bych se dívala v téhle záležitosti na peníze, ale doktor mi říkal, že když si o amnio požádám sama bez doporučení, stojí to dost peněz, nevíte kolik? Navíc jsem slyšela, že ani u amnia není 100% jistota, že bude všechno v pořádku, myslíte že stojí za to do toho jít? Strašně váhám... ☹

gabba
4. zář 2007

na DS myslím 100 procent spíš takové ty věci jako že by neslyšelo nevidělo to 100 procentní neví aspon tak jsem to pochopila a na interupci můžete jít jen z důvodu toho syndromu nebo roštěpu. Tak jsem to pochopila já, ale proč myslet hned na nejhorší. Nevím zkuste ten www.gennet.cz tam jsem cenu nenašla tak to platí pojišťovna ale kdyby jste jim napsala vzkaz tak vám určitě poradí 😉

macek28
4. zář 2007

Ahoj holky!Kamila3,dík za odpověd.Dnes jsem byla v poradně a předepsala mi ještě k hořčíku,magnesii lactici 3krát denně a ještě k tomu mám pít nápoj pro těhotné.Ale je tu jiný problém,chytla jsem nějaký zánět z odběru,vůbec to nechápu a baštím antibiotika,proto mně je pořád tak divně.Takže holky dodržujte po odběru klidový režim,práce počká!Acornika,také jdu až ve 20tt na velký ultrazvuk a hlavně se zaměří na srdíčko mimouše.

gabba
4. zář 2007

a jak se to projevilo ten zánět? díky

macek28
4. zář 2007

Gabba,pořád je mně divně,měla jsem i po odběru 3 dny teploty,tlak mi začal kolísat a hlavně z krve,vůbec to nechápu,prý se to někdy stává,je to nepřirozený zásah,ale za pár dní budu určo fit,hlavně at už vím výsledky!

gabba
4. zář 2007

tak to jo to jsou komplikace od začátku já chci jít totiž zítra do práce tak jsem se zlekla to čekání je šílené vůbec to neutíká já byla ve středu a vy?

gabba
4. zář 2007

tak si poležíte odpočinete v tv sice nic není 😀 ale hlavní je zdraví držte se 😉

hanavec
6. zář 2007

ahojte, můžete mi prosím někdo pomoci odpovědět - snacha tři týdny přenášela, po komplikovanm porodu sdělili - podezření na DS - přitom krevní testy ji neodeslaly ani na odběr plodové vody, jsme absolutně paralyzovaní. teď čekáme na výledky, řekli měsíc - je to fakt tak dlouho. prosím o jakékoli informace

kamila3
7. zář 2007

HANAVEC: JÁ JSEM BYLA TAKY NA PLODOVÉ VODĚ A POTOM PODLE VÝSLEDKŮ SE UKÁZALO,ŽE JE MÉ DÍTĚ ZDRAVÉ.ALE CO JSEM SE DOČETLA Z LETÁKU CO TAM MĚLI,TAK ANI ODBĚR PLODOVÉM VODY NEZACHYTÍ 100% VŠECHNO.BYKLA JSE V BRNĚ V CENTRU REPNATÁLNÍ MEDICÍNY A TAM ONI SAMI ZACHYTÍ 80% DS NEŽ BĚŽNÝ LÉKAŘ.A ZBYTEK.... SE PROSTĚ NARODÍ.MYSLÍM ,ŽE S PŘENÁŠENÍM TO ASI NESOUVISÍ,DÍTĚ SE NARODÍ KDY SE MU CHCE,AŤ JE ZDRAVÉ NEBO S DS.ALE NEZOUFEJTE,TŘEBA TO BUDE DOBRÉ.BOHUŽEL VÝSLEDKY JSOU NA DLOUHÉ ČEKÁNÍ.DĚTI S DS MAJÍ URČITÉ RYSY,ZKUSTE JE VYPOZOROVAT NEBO SE PORADIT S DĚTSKÝM DR.ALE MOŽNÁ SPÍŠ BYCH SE S NÍM POMAZLILA A AˇJE TO TAK NEBO TAK ,NENECHALA BYCH SI ZKAZIT TY NEJHEZČÍ CHCVÍLE PO NAROZENÍ.VÍM,ŽE SE MI TO LEHCE ŘÍKÁ,ALE I TAK TO MUSÍTE PŘEKONAT.DRŽÍM PALEC.

gabba
7. zář 2007

pochopila jsem dobře že ji krevní testy vyšly dobře? tím pádem nešla na plodovku? přenášení podle mě nemá vliv čekání je šílené!! určitě to dopadne dobře držím palce G.

jolca
7. zář 2007

mě na genetice v HK doktorka řekla že z plodové vody je výsledek na DS 100% ale mimi může mít jiné zdravotní problémi které se z plodovky nezjistí. Ahojda

koc
7. zář 2007

daluri, já byla na amnio v loni v lednu - důvod věk ( v době porodu mi bylo 36 let, věk manžela žádného dr. nezajímal)+ riziko rozštěpové vady. Pokud by nebyl důvod (riziko mi v Gennetu určili kombinací výsl.krevních testů a genet.vyšetření) pro amnio a přesto bych toto vyš. chtěla podstoupit, pojiš´tovna nehradí, ale pacient. V Gennetu jsem se setkala s velmi dobrým přístupem, stejně jako v Pronatalu, kde odběr provedli. Vždy zdůrazňovali, že rozhodnutí je na mě, seznámili se všemi případnými riziky, i s tím, že na 100% lze zjistit DS, některé choroby se ale nezjistí. Jinak pokud mohu trochu uklidnit - vpich jehly jsem téměř necítila, manžel mohl být se mnou, lékař pod sono mi říkal, co právě dělá, co přijde,opatrně jehlu zavedl a já jsem mohla sledovat na obrazovce, kam až skutečně jehla dosahuje. I když jsem se o malé bála, lékaři jsem plně důvěřovala... Vse dopadlo o.k., doporučili mi ležet 3 dny a celkem týden se šetřit. Držím palce, ať se rozhodneš jakkoliv a máte zdravé mimi... 🙂

duha69
8. zář 2007

cauky, já bych potřebola vědět, jak dlouho se má dodržovat po odběru klidový režim, chodim do práce a kdybych už teď zůstala doma přijdu o místo,praci mam klidnou žádná tělesná námaha, prace na PC

evi3
8. zář 2007

Duha, bola som na amnio pred 3 mesiacmi, po odbere som bola tzyden na PN. Gynekologicka mi tu PN vypisala bez problemov. Myslim, ze tyzden PN, po takomto vykone je uplne v poriadku - 2-3 dni som polehavala a zvysok som sa len motkala po byte a chodila si kupovat jahody a melon do blizkeho obchodu. A este dalsi tyzden, som velmi nebehala, nic netahala a davala som pozor.
Tak snad kvoli 1 tyzdnu o pracu neprides. Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo.

gebi
10. zář 2007

ahojky, ja som bola na amnio minuly tyzden na klinike v HK a tam nám doporucili klidovy režim teda PN až 14 dní, je tam dobrá starostlivost. Výsledky budem mat až za 14 dní, tak mi držte prsty. 🙂

lenkabu
11. zář 2007

Fakultní nemocnice v HK doporučuje 3 dny po odběru absolutní klid na lůžku a 3 týdny klidový režim a žádný sex. Doktoři to dost zdůrazňují, já bych si těch pár dní klidu dopřála 😉

gabba
11. zář 2007

ahoj holky tam mi bylo řečeno od mého gynekologa, že když nevolají tak do týdne tak to je dobré trošku mi padl kámen ze srdce, ale zítra po druhé hodině si mám zavolat /je to přesně 14 dní/ a oni mi řeknou přesně, ty hlavní testy se asi dělají hned a když je problém tak se to řeší.tak doufejme zatím pa G.

macek28
11. zář 2007

Gabba,já budu volat 14.9 v pátek,bude to přesně 14 dní,kdy jsem byla na odběru,do telefonu mi řeknou to nejdůležitější plus pohlaví miminka.A potom mi dojde poštou během týdne celková zpráva.Budu Ti držet palce,hned písni,jak si dopadla,já zas písnu v pátek,jo?Pěkný večer všem a pa,pa v pátek.

gabba
11. zář 2007

macek28:to jsou nervičky jsem zvědavá jak to bude po tom telefonu a to pohlaví mě taky zajímá. TO jsou tak šílené dny a noci už aby to bylo za námi 😉 mluvil dost pozitivně tak doufám že má pravdu 🙂 zítra den D pa a zítra se ozvu G.

fredanek
11. zář 2007

Ahoj holky,tak včera jsme byly pro výsledky a ještě jsme šli na podrobný UZV.Byly to fakt nervy.Zatím nám řekli jenom jeden výsledek a to AFP a je to v pořádku,je to prý nejdůležitější a zbytek pošlou mému doktorovy i s pohlavým.NA uzv bylo všechno v pořádku,spočítala jsem si i prstíky 🙂Tak ted si to snad to těhotenství začnu už užívat.Jo ještě říkali ,že volají když tam něco najdou.Tak zatím papa

.danda.
12. zář 2007

Ahojky, tak amnio je za mnou. Dalo se to vydrzet. Byla jsem v HK a jak se tu uz zminujete, absolutni klid na luzku 3dny a pak 3tydny bez sexu, bazenu a velke zateze. Vysledky budu mit az pristi tyden telefonicky. Jem objednana na UTZ a pak si mam prijit na genetiku pro papiry s vysledky. Tak jsem zvedava.

gabba
12. zář 2007

tak nic vysledky budou zítra v jednu mě snad trefí ☹ pa zítra

zuuu
12. zář 2007

ahoj všem, mám dneska po amnio v Podolí - ležím a ani nedutám...jsem zvědavá, kdy mě ta "vystrašená nálada" přejde... 😒 jinak odběr ok, za 14 dní jdu na utz...výsledky rychlotestu budou do 48 hodin, ale pak musím čekat ještě na jeden výsledek 5 týdnů...

macek28
13. zář 2007

Tak holky,dnes jsem nevydržela a zavolala,čekám ZDRAVOU holčičku.Vše je OK,akorád manža je trošilinku zlamaný,prý příště!Přeji Vám všem ty nejlepší výsledky ,dodržujte po odběru klidový režim.Hned je mi líp,je to obrovská psychická uleva vědět,že je vše v pořádku.

gabba
13. zář 2007

macek28: tak to moc gratuluji!!!

macek28
13. zář 2007

Dík a co Ty,už máš výsledky?

gabba
13. zář 2007

nemám já se picnu jsem volala do fakultky, pán si vzal sešit a říká mi že to ještě nemají je tam toho prý hodně a já jsem měla odběr brzo a jsou tam matky které ho měly až 18-19 týden tak dělají je. Tak mám volat v pondělí. Jsem se aspon ptala na DS že to už by měli vědět! a on že to už by vědělia že nic !tak já nevím to bude víkend na prd 😒 kde to tobě dělali, že to byla taková rychlovka?

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru