Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

cincinnati
23. led 2011

@tucla No to čekání na výsledek je hrozné. Je to poprvé, co mi nevadí, že je neděle. Zítra po druhé hodině si máme volat na výsledky. Myslím na to celou dobu už od toho odběru.

makreluska
23. led 2011

@cincinnati To bude dobré,máš nízké riziko.Já budu volat až ve středu a vlastně am bude volat muž.Chci to slyšet od něj.
@tucla Já v den odběru začala cítit pohyby,pozdě odpoledne a cítím je tak každý den.Jsem prvorodička a ty pohyby byly tak zřetelné,že jsem si ani nemyslela,že by to mohlo být něco jiného.

tucla
23. led 2011

Já čekala na výsledky celé tři týdny. Tak držím pěsti, ať vám to dobře dopadne.

makreluska
24. led 2011

@cincinnati Tak jak to,že nepíšeš,jak jsi dopadla? Určitě je to ok,ale napiš to sem! 🙂

cincinnati
24. led 2011

@makreluska Já se dnes zdržela v práci, byly tam hrozné fofry. Pak nákup. Na výsledky jsem volala 3x a pořád nebyly. Naposledy po 17.hodině mi to řekli. Miminko je zdravé a je to holčička - takže Nelinka. 🙂

makreluska
24. led 2011

@cincinnati Velká gratulace! Ty pracuješ? Já jsem tedy dostala strach z komplikací a eventuélního potratu a jsem do čt doma! Gratuluji k holčičce!

cincinnati
24. led 2011

@makreluska Mám celkem náročnou práci a nemůžu si moc dovolit být na neschopence kvůli hypo a taky náklady na mimi budou... Já už v neděli nevydržela ležet, břicho už mě přestalo bolet, tak jsem neviděla důvod, proč zůstávat doma. Kdyby mi bylo zle nebo se necítila, tak bych do práce nešla...

makreluska
24. led 2011

@cincinnati Náklady na mimi mě taky drží v práci,chtěla bych pracovat až do května.Chodím z práce úplně vyčerpaná,dělám 12 hod směny denní a noční a po těch nočních jsem na odpis.Kde jsou ty doby,kdy jsem jela po noční se psama na trénink.V současnosti musím jít spát....Já nikdy nemarodím,tak se o tři směny nezblázním,ale holt to má každá jinak.
Já se bojím,že bych o mimi přišla,mám bolest v podbřišku,ale spíš mě bolí svalstvo,raději si počkám,ve čt už jdu na noční a ještě na kontrolu na gyndu.Teda,vše se bude odvíjet od středečního výsledku.Bojím bojím,už počítám hodiny do středy,at už je rozhodnuto,tohle je děs....

34blondie
24. led 2011

tak mne dneska řekli,že výsledky budou za 4 až 6 týdnů,že jsou busy 😲 ...jenomže to bych už byla po 24 týdnu,takže pokud by byly špatné,nedalo by se s tím nic dělat:(((......to snad není možné,mohu prý jen doufat,aby byly dřív.....

ludva
24. led 2011

@makreluska Pokud se necítíš, tak raději odpočívej 😉 Využij toho, že můžeš, ono se to nezblázní 🙂
Každý se cítí jinak 😉 Držím palečky 😉
Pracuješ na směny? To se vůbec v těhotenství může podle Zákoníku práce?
😕 😕

ludva
24. led 2011

@34blondie Jak je to možné? Tady jsou výsledky za dva maximálně za tři týdny.... 😕 😲
Pokud nejsou v pohodě, tak volají samozřejmě dříve, aby se mohlo jednat..
Přeju ti pevné nervy a samozřejmě zdravé miminko - pokud možno růžové 😉

editah222
25. led 2011

@34blondie u nás jsou výsledky taky až za ty cca 4 týdny, pokud někdo chce výsledky hed tak si musí zaplatit. Já ty penízky dala a výsledek jsem měla druhý den. Taky si, ale myslím, že kdyby to nebylo OK tak volají hned.

34blondie
25. led 2011

já jsem taky chtěla zaplatit,ale řekli mi že to nejde......zatím jsem se objednala na zítra na velký utz.....taky mne chtěli dát až za měsíc,ale to už sem z nervama nevydržela a jdu tedy najednou zítra......řekli jsme si s mužem,že počkáme tedy těch dva a půl týdne jak mi původně řekli při odběru a pak jim nedáme pokoj......ten čas nás hrozně tlačí 🙄

makreluska
25. led 2011

Já za ten test,kdy budu vědět výsledky zítra nic neplatila???? No doufám,že to na tý genetice nezmršili a že ty výsledky budou!

pampeliska1
25. led 2011

Ahoj holky, taky mám za sebou AMC, bohužel u nás to nedopadlo ☹ To je ale jiný příběh... Jen jsem vám chtěla napsat ohledně toho placení/neplacení

@makreluska @editah222 ono je to všude jinde s tím placením/neplacením. My jsme třeba neplatili nic..záleží to na centru, kde AMC provádějí a někdy i na doktorovi, jestli to napíše na pojišťovnu nebo si to nechá zaplatit..
Tak se nemusis Makreluska bát, že by něco zmršili 😉

makreluska
25. led 2011

@pampeliska1 To mě mrzí,že to u vás nedopadlo! ☹ Snad to bude příště lepší.Je mi to líto,ale pevně doufám,že do této skupiny nebudu patřit. At se ti zadaří nové mimi co nejdříve! 🙂

makreluska
26. led 2011

TAK V RYCHLO TESTU JE TO BEZ POTVRZENÍ DOWNA,NA KTERÝHO JSEM MĚLA RIZIKO. JÁ TED AKORÁT BULÍM,JSEM PSYCHICKY VYČERPANÁ,MUSÍM JÍT SPÁT,JSEM TOTÁLNĚ K.O.DOUFÁM,ŽE KONEČNÝ TEST NIC NEUKÁŽE !!!!

vilibalda
26. led 2011

@makreluska Gratuluju k výsledku a držím palce, ať i konečné výsledky jsou stejné! 🙂 Tripl testy jsou často falešně pozitivní, tak je třeba je zkusit brát z rezervou. Lehce se to řekne, že? Ale já jsem v podobné situaci a amniocentéza mě čeká až v pátek, tak si to snažím nepřipouštět.

makreluska
26. led 2011

@vilibalda Někde jsem četla,že by se výsledek rychlotestu na downův syndrom či něco jiného neměl lišit od kompletních výsledků,ale může tam být i něco jiného,co nehledali v rychlotestech.Já určitě neměla falešně pozitivní,je mi 36 a mám riziko kvůli věku.
Držím ti palce a at to dobře dopadne. 🙂

margotg
26. led 2011

@vilibalda jej, to jsi na tom úplně jako já před rokem, myslím, že jsem byla taky28 ledna a Jituška se narodila 7. července 🙂 Ty tripl testy to je +-autobus. Ze sta poz. testů jsou tak 3 opravdu DS, ale ty nervy to je pakárna.

cincinnati
26. led 2011

@makreluska Pohlaví ti neřekli ?

ludva
26. led 2011

@makreluska Proč myslíš, že nejsi falešně pozitivní?
Je třeba si uvědomit, že dnešní prvorodičky jsou velice často kolem 35. let staré.
To by se potom rodily jen nemocné děti? Na věk se vyprdni! V mém okolí znám jednu mamku, které bylo 26, druhé 32 a děti s DS 😔 a pozor! obě měly triply v pohodě....
Můj gynekolog je obecně proti triplům.
Hoď už se konečně do klidu, chudáček miminko, vždyť musí být strašně vystrašený a buď konečně v pohodě!!!!!! 😉 😉 😉
Mmch, v pětatřiceti jsem rodila třetí dítě, v porodnici jsem byla tak stejně stará jako moje kolegyňky prvorodičky 🙂 😀 😀

makreluska
26. led 2011

@cincinnati Já pohlaví budu vědět až při kompletních testech,při rychlotestu jsem to vědět nechtěla,kdyby to nevyšlo....

makreluska
26. led 2011

@ludva Já si pod falešně pozitivní představuju to,že ti vyjdou špatně tripl testy s nějakým rizikem,ale ty testy vycházejí ze špatného určení stáří těhotenství.Když by ti udělali nové tripl testy s přesným určením těhotenství a vyšly by ok,tak byly falešně pozitivní.Ale jelikož já mám těhotenství naprosto přesně určené a k tomu můj věk,tak ty testy mi to riziko ukázaly a že to není DS neznamená,že testy byly falešně pozitivní,protože to riziko tam skutečně bylo,ale měla jsem štěstí!!! Takto jsem to naštudovala v odborné literatuře- v pojednání od lékaře.

Jinak až ted mi dochází ta radost a úleva,ale oprostím se od obav až po komplet testech.Holky díky za podporu!!!

makreluska
26. led 2011

@margotg Jo,byla to pakárna.Po výsledku jsem brečela jak šílená,ale ne radostí,ale tím,že už to napětí skončilo a musela jsem to napětí a ten stres ze mě "vyhodit"ven.

zuzka72
26. led 2011

@34blondie já měla výsledky za 21dní a AMC dopadlo ne moc dobře, odtekla mi plodovka a přišla jsem málem o děti, čekalo se, jestli se voda obnoví, naštěstí to dopadlo dobře a dnes je klukům 11. měsíců a jsou naprosto zdraví....
@makreluska mě vyšlo, že plod B bude postiženej snad vším, co existuje-výsledky hrozny, ale nakonec se ukázalo, že sehrál roli věk a krev, ale obavy tu byly a velky.... i teď ho sleduji i když vím, že je v pořádku, červíček mi hlodá, jednou vyřčené už v mozku zůstane ☹

makreluska
26. led 2011

@zuzka72 Kamrádce řekli,že její mimi možná umře,měl šílenou žloutenku a že bude mozkově postižený.Kluk je dnes 2,5 roku starý a je ok a už si s tím kámoška neláme hlavu.Jestli vidíš mimčo zdravé,tak asi je a užívej si ho.

zuzka72
26. led 2011

@makreluska no jasny to si maslím taky, ale víš jak.....ta obava tu je...

p.e.t.u.l.k.a
26. led 2011

Já jsem odběr podstoupila , vyšly mi tripply na DS 1:30 ,ale nejhorší bylo čekání na výsledek ☹ Na to s manželem doteď vzpomínáme ,ale naštěstí všechno dopadlo dobře 😉

makreluska
26. led 2011

@zuzka72 Taky jí to někdy napadne,ale Honzík se jeví zdravý.Dle neurologů taky,navzdory předpovědím.Mívá to i štastné konce!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru