Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

piskotek1
29. říj 2007

Dekuju. jsem radosti bez sebe,Downův syndrom , vyloucen. Jen jeste ty konecny vysledky, ale snad to bude dobry. Ted hura na vdavky a nakupy.

Sius: ja byla na odberu v patek a do nedele jsem lezela. Bylo mi receno to samy, tyden doma, ale nejsem, nastesti je mi fajn. Urcite zalezi na tom jak ti bude a drzim palce at je to OK.

lenkabu
29. říj 2007

sius: 3 dny by měl být absolutní klid na lůžku a 3 týdny klidový režim..tzn. dlouho nechodit,dlouho nesedět, nic těžkého nenosit, nesexovat a žádný sport, obzvlášť ne plavání kvůli infekci...takže neschopenku bys měla dostat na 3 týdny.

piskotek: gratuluju a už klidně nakupuj, ty ostatní testy budou v pohodě.

zolik
30. říj 2007

piskotku, tak jsem nakoukla a hnedka skvělá zpráva - velká gratulace k dobrýmu výsledku. Teď už se nestresuj a raději prckovi něco pěkného kup, pohlaď bříško a něco mu povídej. A uvidíš, jak bude rád 😀

hellca
30. říj 2007

piskotku:vidíš a je to jak má být. Moooooooooc gratuluju!!!! A vy ostatní holky co ještě čekáte-bude to dobré jako u nás většiny. Věřte tomu a vydržte!

akisek
31. říj 2007

Ahoj holky, dneska mám 14 dní po amniocentéze - jsem jak na trní. Máte někdo zkušenost, za jak dlouho v Hradci Králové řekli výsledek na zavolání? Stačí 2 týdny, nebo spíš déle? Díky moc! Je pravda, že zatím nikdo nevolal, že by byl nějaký problém. A to mi říkali při odběru, že kdyby byl problém, ihned volají i za 4 dny.

zolik
31. říj 2007

ahojky Akísku,

zkus tam zavolat, já tam volala po 16ti dnech na echo Lenčibu - byly jsme stejný den a výsledky v poho. Ale už sestřička v telefonu mi řekla, že výsledky poslaly den předem doktorovy a ve zprávě jsem měla datum tisku ještě o dva dny dřív. Takže za zkoušku nic nedáš. 😉 Držím pěstičky a až budeš vědět písni

akisek
31. říj 2007

Ahoj,tak jsem tam volala a mám znovu zavolat v pátek po 14.hodině, ještě to nemají zpracované. Byla jsem na odběru 17.10. Bude to v pátek 14 dní a tři dny. Snad to dopadne dobře..dám vědět

zolik
31. říj 2007

já byla na odběru taky ve středu 3.10. a výsledky v pátek 19.10. už byly hotové.

to už budeš mít na tuty. Tak držím pestičky dál, ale teď už to bude v poho, když nevolali¨.

akisek
31. říj 2007

V pátek tam zavolám, už se nebojím špatných výsledků, ale strašně jsem zvědavá na pohlaví.. 🙂

lenkabu
31. říj 2007

akisku: zkus zavolat i zítra, v pátek budou stopro,ale mohly by už zítra..já byla na konci taky už v klidu a hrozně zvědavá na pohlaví 😀

lentilka2
1. lis 2007

Dobré ráno. Jsem tu poprvé a hlavně proto, že bych potřebovala odpověď na jednu otázku. Vy, co jste podstoupily amniocentézu, rodily jste pak přirozeně nebo předčasně na základě vyvolání porodu? Sestřenka byla včera na ozvách a v poradně už v nemocnici a tam jí dr. řekla, že by chtěla těhotenství ukončit už nyní, tedy v 38. týdnu, že se to tak po odběru plodobé vody dělá. Sestřenka byla v takovém šoku, že se ani nezeplata proč. Ale po celé těhotenství o tom vůbec nikdo nemluvil. Celé těhotenství proběhlo bez problémů, nenastaly ani nyní.
Děkuji za rychlou odpověď, ať víme na čem jsme. Zdravím všechny čekatelky i maminky.

lenkabu
1. lis 2007

lentilka: to nevím proč 😨 Upřímně si myslím že je to blbost, vždyť není důvod...na konci těhotenství už ani děloha neví že nějaká amnio byla 🙄 😨

kaculi
1. lis 2007

Tohle taky slyším poprvé 😲 Nic mi o tom neříkal ani můj gynekolog a ani doktor na klinice, na které jsem podstoupila odběr plodové vody.
To by jí jako předčasně vyvolali porod o měsíc dřív? Nějak v tom nevidím rozumný vysvětlení...

lentilka2
1. lis 2007

Tak sestřenka je zatím volná, zatím jí nepřijali do nemocnice. Dnes tam byl jiný dr. a ten jí řekl, že se zatím dít nic nebude. A nic víc jí neřekli, jen, že má přijít v sobotu zase na ozvy. A zase jí nikdo nic nevysvětlil a ona se samozřejmě nezeptala.

gabba
2. lis 2007

lentilka ale není v tom neco jiného mi se to nějak nezdá proč by to dělali tak dopředu nemá špatný tlak nebo něco takového. Ať se nebojí a zeptá se mě to opravdu zajímalo jestli mě to náhodou nečeká taky?! 😲

akisek
2. lis 2007

Ahoj holky, slíbila jsem, že se ozvu. Dnes měli hotové v HK výsledky plodovky, volala jsem tam a budeme mít zdravou holčičku :o) a já jsem děsně chtěla kluka..Moc vás všechny zdravím a držím palce. Hlavně pevné nervy na to dlouhé čekání na výsledky. Je to teď strašná úleva!

martasek
2. lis 2007

Lentilka,já jsem taky byla na amnio v únoru a rodila jsem normálně v termínu v červenci,měla jsem naplánovaný CŘ přesně na termín. Tohle jsem v taky ještě neslyšela.

lenkabu
3. lis 2007

akisku: gratuluju 🙂 Mně se zdá že příští rok se snad narodí jen holčičky 😅 😀

monja
4. lis 2007

ahoj holky, v patek jsem vezla svoji mladsi sestru na plodovku do Brna.chudera byla cela rozklepana a pry se mimis dost vrtel, tak ji to bylo hodne neprijemne.nicmene vecer volali vysledky, zadna geneticka vada tam nastesti neni 🙂 🙂 🙂

lenkabu
4. lis 2007

monjo: gratuluju 🙂 Ať sestra teď hodně odpočívá bude to dobré 😉

gabba
4. lis 2007

ne my budeme mít "zase" kluka tak aspon bude mít ten náš na výběr 😉
akisek: gratuluji a ted šup do nakupování vždyt ty šatičky jsou nádherné 😉

zolik
5. lis 2007

akisku obrovská gratulace ke zdravé holčičce. To je paráda, tolik nás to podstoupilo a snad samé dobré zprávičky.

kaculi
5. lis 2007

Taky sem chodím každou chvilku nakukovat a mám radost, že ty testy vychází všem nastávajícím maminkám dobře 🙂
My jedeme ještě zítra do Olomouce na kontrolu - byly jste taky po tom odběru znova na klinice? Ale ještě pořád mi nepřišly výsledky poštou, takže si myslím že nám je chtějí předat tam spolu s výstupním vyšetřením.

hellca
6. lis 2007

Holky gratuluju!!!! Věřím, že se brzy něco změní a nebude muse tolik maminek stresovat zbytečně. Snad jim musí dojít že ty tripl testy jsou úplně nespolehlivé... Vždyť opravdu pozivní gen.vady nejsou ani u jednoho procenta z vyšetřovaných vzorků plodové vody. Všechen ten strach je zbytečný a plno holek to odmítne a bojí e až do porodu-to pak má vliv i na miminko. Místo klidu a těšení zbytečně zažíváme paniku,strach a nejistotu... Fakt by se měli zamyslet jestli to není zbytečné.

akisek
7. lis 2007

Taky moc gratuluju všem! Jen se občas zamýšlím, z jakých tedy výsledků Triplů se rodí děti s Downem? Není to pak z těch falešně negativních Triple testů? Protože kamarádka sestra měla negativní triply a pak se na porodním sále dost divili všichni. ☹

piskotek1
10. lis 2007

Tak a mame to za sebou, i celkove vysledky jsou zcela v poradku. tesime s na ultrazvuk a vezmu sebou i maminku, to si nesmi nechat ujit.Pristi tyden v tuto dobu, budu jiz vdana pani, tak hura do zivota,naplno
🙂
Vsem maminkam, ktere timto teprve musi projit, preju hodne stesti

vikvik
10. lis 2007

mno holky a to se mi doktor snazil namluvit, ze jenom 7% pozitivnich vysledku triplu jsou falesne pozitivni. ja mam dojem ze spis jen 7% jich je doopravdy pozitivnich :( bych to zakazala!
vsem gratulace ke zdravym mimiskum!

petruna
11. lis 2007

Hellca : ja jsem plodovku odmitla a nemam strach az do porodu 😉
proste jsem si jen nenechala od doktoru namluvit, ze bych mohla mit postizene dite. Pred genetickou konzultaqci jsem ve stresu byla, to joo, ale pak uz ne a ze jsem plodovku odmitla nikdy litovat nebudu ! naopak.
Triply by se meli nahradit necicm jinym, to je jasny.
Vim, ze to nemuzu brat celkove, ale zatim jsem se tu nesetkala s maminkou, ktera by mela spatne vysledky z amnio, za to se tu zacinam setkavat s maminkama, co po amnio potratili (jedna z dubnovek apod...)
vsem ktere maji amnio v poradku a miminko se jim udrzi moc moc gratuluju !!!!!

petruna
11. lis 2007

piskotek : jee, tak to gratuluju, k vysledkum i ke svatbe. Moc si to uzijte a nezmrznete 🙂

hellca
13. lis 2007

petruna:já jsem plodovku neodmítla-ale hned po odběru mi bylo jasné že jsem jít neměla. Protože jsem si uvědomila,že bych si miminko nechala tak jako tak... Takže to vlastně bylo jen riziko,že se něco stane právě v důsledku toho odběru... Teď jsem šťastná že výsledky jsou v pořádku-ale vím že už bych nešla a hned bych to odmítla.... A fakt to nechápu,že je toho tolik falešně pozitivního a přesto se lékaři snaži maminky přesvědčovat ať to amnio podstupují...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru