Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

macanet
23. únor 2007

Já si myslím, že lepší je to podstoupit i přes určitá rizika, ty rizika jsou zvýšený tím, že třeba krvácíte, nebo máte nějaký problémy a tak vás na to ani doktor nepošle.Ale když to je všechno v pořádku, tak si můžete oddychnout, že máte miminko opravdu zdravé.A navíc jako bonus pokud chcete se dozvíte pohlaví 😉

carlisse
23. únor 2007

Tak na AMC nakonec jdu, ale už jsem klidnější. Byla jsem na genetické konzultaci v Praze v Gennetu a podle UZ už NT vypadalo normálně, ale stejně mě tam posílají. 5.3. mě to čeká a do 24 hodin budu vědět výsledky chromozomálních poruch a do 14ti dnů případné jiné poruchy, ale to co hrozí podle UZ mě se týká právě chromozomů, takže jsem ráda, že to jde tak rychle.

dashak
23. únor 2007

macanet, moje kamarádka díky odběru přišla o miminko. Musela ho porodit v 6. měsíci mrtvé. Jasně, že člověk je klidnější, když pak přijdou dobré výsledky, ale vidíš, že to riziko odběru se opravdu vyskytuje.

carlisse
23. únor 2007

macanet já pohlaví vědět nechci, takže tahle výhoda se mě netýká🙂)
dashak a určitě to bylo amniocentézou???

macanet
23. únor 2007

Tak já byla v Trutnově a čekala jsem 16 dní na všechny výsledky ☹ První týden utekl jako voda a druhý se hrozně táhnul, ale dopadlo to dobře 🙂 Já měla taky ultrazvuk dobrej, všechno měření v pořádku, jen ta blbá krev vyšla hodnota na D.S. zvýšená, dodneška nevím proč to vyšlo blbě, nikdo neví 😒

carlisse
23. únor 2007

macanet a to ti vyšlo blbě z tripple testů nebo z těch placených v I. trimestru?

macanet
23. únor 2007

Z TT,vyšla zvýšená hodnota na D:S, myslím 1:250? Já vím dashak, ale zase čekat na to celých 9.měsíců, co to bude jestli zdravý, nebo ne?Ty rizika tam jsou, ale pokud neměla žádný problémy od začátku těhotenství, tak je to fakt smůla.Jak jsem psala už předtím, nás pořád hlídali, domů jsme mohli až po 4 hodinách ležení a doma jsme museli taky týden jen ležet a jen na záchod a zase do postele, primář zvedal prst a varoval nás! 😀 říkal ženský, ani kafe si neuděláte samy jasný? 😀 Docela mě překvapilo, když jsem se dočetla, že někde po zákroku hned posílaj domů.

carlisse
23. únor 2007

Já už mám domluvené s manželem že v den zákroku + dva další si vezme dovču a pak se budou chodit starat "babičky". Už mi slíbily, že mi i uvaří a budou hlavně venčit pejska, o toho jsem měla nejvíc starost.

dashak
23. únor 2007

No, my jsme měli zůstat hodinu po zákroku v nemocnici a pak jsme mohli jet domů. Doporučovali nám zařídit si odvoz, tak tam se mnou šel manžel, pak jel zase do práce něco zařídit a pak přijel, ať nejsem doma sama kdyby něco. Já jsem byla na nemocenské víceméně od začátku, takže jsem byla doma. Píchli mi to přes placentu, kterou jsem měla na přední stěně a dost to potom bolelo, celkem se mi ten první den špatně chodilo a normálně se mi i špatně čůralo, protože jak jsem zatlačila, tak to bolelo. Měla jsem to trochu oteklé a malá ta tam snad skákala nebo co, furt mě kopala, takže jsem si užila. Jinak jsem toho moc nenaležela, protože jsme dávali trochu do kupy její budoucí pokoj, takže jsem trošku poletovala a byla jsem celkem z toho dost vyčerpaná.

Té kamarádce taky museli propíchnout i placentu a zřejmě tam něco poškodili a mimi nemělo přísun kyslíku ☹ Zjistili to navíc až v poradně, takže celkem nebezpečné i pro ni. No musela ho porodit, ptala jsem se jestli ji ho ukázali a ona že ne, že by ho ani nechtěla vidět, že prý už byl docela zdeformovaný 😖

Tak teď už má 2,5 měsíční holčičku, otěhotněla půl roku po tom, ale na svého chlapečka nikdy nezapomene a moc se o tom nechce bavit.

Já rodila v sedmém měsíci, malá měla růstovou retardaci a já preeklampsii. Ta retardace souvisí prý s preeklampsií, ale taky to mohl způsobit ten odběr, jestli tam něco poškodili. To se nikdo nedoví 😔

macanet
23. únor 2007

carlisse, u nás to bylo to samý, staral se manžel, když měl volno, což byla pro něj dobrá průprava 😉 A jinak moje mamka, která vařila a venčila naši Sáru, máme to 2 patra bez výtahu, takže by to byla fuška.Já neměla žádný problémy, ani potom mě nic nebolelo, jen ten první den, co jsme přijeli domů, jsem cítila ten vpich, ale jinak dobrý 😉 Mě brali před rokem vzorek z prsu taky jehlou, trochu silnější než tohle a to byl vlastně vpich do tkáně, takže to bolelo hodně a bylo mi furt blbě.Tohle jsem ani necítila.Dostala jsem inj, na protilátky do prdelky a ta teda bolela víc 😒 To moje kamarádka šla dneska na potrat, jelikož má postiženou sestru, těžce a dělali jí amnio v 8tt a bohužel miminko to má ☹ Ona si ho nenechá, i když má za sebou dva potraty samovolně, ale tohle by bylo to samý, co sestra.Takže na jednu stranu je dobře, že tohle vyšetření existuje, protože jinak by se utrápili.Tím nechci strašit!!!!

carlisse
23. únor 2007

macanet my jsme taky rozhodnutí, že kdyby něco, tak si miminko nenecháme, ale teda něco jiného je 8tt a 17tt a dýl...
Netušila jsem, že jde amnio už takhle brzo. Já když jsem byla na konzultaci jsem byla na začátku 15tt a řekli mi, že je docela riziko potratu, tak radši počkáme. V 8tt už mají dostatek plodovky pro odběr?

macanet
23. únor 2007

Jí prej vzali jen trošek na zkoumání tý nemoci, co má její sestra.Jinak by šla pak ještě mezi tím 16tt-20tt.My jsme o tom s manželem taky mluvili a taky bychom to nezvládli, u jeho tatínky dělá zaměstnanec a ten má 18 letýho kluka s D.S a ten nosí plíny a neví co dělá, takže si ho občas bere do práce a ten tam jen sedí, hroznej pohled a navíc začíná bejt agresivní, takže stejně možná jednou skončí v ústavu.Neboj carlisse, určitě to bude dobrý, pessy1 to měla taky tak 😉

magda.sebkova
23. únor 2007

Ahoj holky, tak jsem se taky přihlásila... Příští pátek jdu na kontrolu, jsem teď ve 4. měsíci.Ten týden přesně nevím, pokaždé je číslo podle ultrazvuku jiné než podle měsíčků a tak, takže zhruba 14. týden. No a mezi 16-18 tt mě čeká taky odběr pl.vody. Docela Vám závidím, že už to máte za sebou, a ahlavně pak to čekání na výsledky. A vám co ještě ne, držím moc moc palečky... protože fakt jen když to člověk prožívá, chápe ty pocity... 😉

macanet
23. únor 2007

Magdi určo to dopadne dobře, u nás v okolí neznám mamču, která by to měla špatný.U nás na to posílaj každou druhou povídala sestřička,já bych ty TT zrušila, akorát to tu ženskou vystresuje, že neví na čem je.Tak budeme držet pěstičky a pak dej vědět! 🙂

macanet
23. únor 2007

Jen ten klučina, o kterým jsem psala, ale před 18-ti lety nabyli takový možnosti, jako teď a navíc ona ho měla dost pozdě.Maj 2 dospělý děti kolem 30.

m.a.r.t.a.
26. únor 2007

ahoj holky,taky teď čekám na výsledky.dělali mi to teď ve čtvrtek,tak jsem tři dny ležela a mám kontrolku,doktor mi dal dokonce i vycházky,chtěla jsem se zeptat,jak dlouho je potřeba být doma?díky 🙂

macanet
26. únor 2007

Pokud nemáš neschopenku od začátku, tak většinou dávaj po amnio 14 dní, záleží na druhu práce, kterou děláš?

masacek
27. únor 2007

Moc všem držím palce!Mě 14.3čeká screening.UTZ a pak taky odběr plod.vody!!

carlisse
8. bře 2007

Tak AMC mám od pondělí za sebou, v úterý jsem volala na výsledky a miminko nemá DS!!! Za 2 týdny budou ještě kompletní výsledky, ale toho už se tak neděsím.
Odběr byl docela v pohodě, jen když vyměňovali baňky a vyndavali jehlu docela to bolelo, ale přežít se to rozhodně dá. Dneska jsem 4. den po prvně u PC a podbřišek už ani moc nebolí.

pessy1
autor
8. bře 2007

ahoj carlisse, no vidíš, říkaly jsme ti to.Taky jsem ji podstoupila, miminko ok, a pak jsem si najivně myslela, že bude klid a ted jsem ve 23.TÝDNU a musím na steh,mám čípek 25 mm.Tak to ještě neskončilo.Tak držím pěstičky, at máš dokonce pokoj, po těch nervech bysme si klid konečně zasloužily!!!

macanet
8. bře 2007

Carlisse, gratuluju k výsledkům!! Víš co máš v bříšku? 😉 Pessy, já včera koukala na tu diskuzi, co jsi založila, nemám s tím nijaký zkušenosti, ale známá taky byla na stehu, protože se začala předčasně otvírat, uvidíš, bude to dobrý 🙂 Holky, něco si za odměnu kupte, já těhu kalhoty a miminku dudlíky a kojící polštář 🙂

bledulka
8. bře 2007

carlisse-tak to je super,že jsi to zvládla a hlavně,že výsledky zatím značí zdravé miminko.Blahopřeji 🙂 Tak se opatruj a ještě buď opatrná a užívej si ten super pocit,že je mimi OK 🙂

carlisse
10. bře 2007

macanet my si to nenecháme říct🙂
Děkuju za gratulky!
macanet já s za odměnu koupím pohodlný zdravotní botky, abych si s váhovým přírůstkem nezničila klenbu nohy🙂 A mimouškovi samozřejmě taky něco pořídím🙂
Macanet kojící polštář jsem si koupila už na začátku těhu a nevím, jak jsem bez něj předtím mohla žít🙂)) Je to skvělá věcička i když ještě nekojím 😉

macanet
10. bře 2007

carlisse, já ho mám taky a válíme se po něm oba s manželem 🙂

carlisse
22. bře 2007

Tak konečně známe kompletní výsledky a mimoušek je v pořádku! Takový balvan co ze mě spadl... Tak a snad už si budu těhotenství jen užívat!🙂

macanet
22. bře 2007

carlisse, tak to jsem ráda 😉 Já jsem se objednala do Hradce na 4D ultrazvuk, chceme vidět, jak prcka vypadá 😀 Tak si užívej a pohodové těhulkování 😉

petra2204
22. bře 2007

Na amnio jsem byla před týdnem. Jsem v 18. tt a je mi 37 let. Doma mám dva téměř velké chlapy. Amnio jsem se nebála, spíš mám strach z výsledků. Samotný zákrok byl úplně v pohodě. Jen to trochu štíplo, asi jako píchanec od mušinky. To víc bolí odběr krve. Hned po odběru jsme mohli jet domů. Ležela jsem dva dny a teď se snažím tak lehce zajistit chod domácnosti, ale nepřetrhnu se. K nelibosti mého zaměstnavatele jsem zůstala týden doma a v pondělí bych chtěla jít do práce.Držte mi holky palce.

macanet
22. bře 2007

petro, budem na tebe myslet, hlavně se šetři 😉 Strach byl větší, než bolest že? 😉 I když bolest se to ani nazvat nedá.

macanet
22. bře 2007

Uvidíš, že výsledky budou dobrý, se mnou tam byly taky maminky kolem 35 a všechny jsme to měly v pořádku. 🙂

pomfrita
27. bře 2007

Ahoj holky, jsem 12+5tt, dnes jsem byla u mé doktorky na ultrazvuku a zjistila "ztluštění 2,2mm" - tloušťka kožní řasy. Byla docela nervózní a napsala mi doporučení na konziliární ultrazvuk (velmi dobré rozlišení), a pak popř. amnio. Jsem úplně vyřízená, v rodině nemáme žádné vývojové vady najednou tohle. Slyšela jsem, že kritická hranice je od 2,5 do 3,5mm. Ale i tak 2,2mm je dost vysoká hodnota. Hned jsem se objednala na ten ultrazvuk - jdu už zítra - do Hradce Králové. Nejdřív mi sice oznámili, že se objednává na měsíc dopředu (moje doktorka mi řekla, že nejpozději do konce týdne chce výsledky!!!!), ale pak jsem si to vybrečela. Nebyla některá z vás na tomto ultrazvuku v Hradci? Jmenovitě je to u MuDr. Hodíka.
V případě špatných výsledků zvažuji, že bych odmítla amnio....poradíte mi, prosím? Předem všem děkuji, Martina 😢

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru