Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

denses
28. únor 2008

Ja necitim pohyby vubec a jsem z toho vystrasena. Pred amc jsem citila, ze se malej cely presunul na jednu stranu, ale po amc nic, hodne se mi zvetsilo bricho, asi se dotvorilo mnohem vice plodovky. Snazila jsem se dostat na kontrolu po tydnu od amc, ale nikde me nechteli vzit. Chtela jsem proste jen potvrdit, ze se plodovka doplnila a ze mimi je v poradku. Ted musim cekat nejen na vysledky z amc dva tydny, tak i na ultrazvuk, abych se uklidnila, ze je vsechno ok.

masacek
28. únor 2008

denses:Jestli máš první miminko tak je to normální.Můžeš je cítit až do 22tt.Já je cítím jen občas a jen když jsem v klidu a soustředím se na to!Záležím kde máš placentu atd.Já se objednala na kontrolu už před odběrem jako do poradny.Nejsou moc ochotné.V kterém týdnu tě odebíralia?Proč jsi šla na odběry?

denses
28. únor 2008

Jo, cekam prvni mimco. Musim ale rict, ze bych si kolikrat oddychla, kdybych citila pohyby. Pry to ty maminy uklidnuje. Placentu mam vpredu...coz asi brani trochu tomu citit ty pohyby,ne? Ja jsem se objednavala do poradny na pravidelnou kontrolu behem odberu na triply. Pak mi vysly 1 z 8, objednali me na amc na 25.2., ale nedokazala jsem to zvladnout, takze me moje doktorka preobjednala na 18.2. a ted tedy cekam. Cekam na vsechno.

masacek
28. únor 2008

Když je placenta vpředu tak to pohyby dost tlumí.Taky žádné bušení necítím jen ťukání.Je to dlouhých 14dní já vím.Bude to v pořádku uvidíš.Kde tě píchali?Já byla u Apolináře.Už jsi regisrtovaná k porodu?já ne čekala jsem na ty odběra a nikde už mě nechtějí vzít že mají plno.

denses
28. únor 2008

V kolikatem tydnu jsi?
Dva tydny cekani mi prijde jako dva mesice. Jindy ty dny tak leti, ale ted se to tak neskutecne vlece. Pichali me v Gennetu. K porodu jsem registrovana u Apolinare. Chtela jsem hrozne moc do Podoli, tak jsem tam na pocatku 13.tt, ktery je registracni, naklusala a tam mi rekli, ze uz maj druhy tyden plno.

masacek
28. únor 2008

denses koukám že máš o týden později termín porodu.Já ho mám 21.7.Ptala jsi se co to bude na UTZ že víš že chlapeček?

denses
28. únor 2008

Nam to rekli druhy den po amc po zrychlenem testu na downa. Kdyz se nas geneticka ptala, jestli chcem vedet pohlavi, tak manzel rekl, ze jo, kluka. A podarilo se mu to. 🙂 Ty chces take vedet pohlavi, nebo se nechas prekvapit?

jitdan
28. únor 2008

Ahojky, tak jsem volala o výsledky a nic....... Mám si zavolat zase v pondělí odpoledne. Dost mi to vzalo veškerý elán... Tak držím všem palečky a mějte se hezky!

jitdan
28. únor 2008

Masacek: já také nejsem nikde registrovaná.... 😕 Čekám stále na výsledky a už má strach jestli mě pak případně i někde vezmou.... 😕

denses
28. únor 2008

jitdan: to je mi lito, ze jeste nemas vysledky a musis cekat dal.

kacka.va
28. únor 2008

holky, být vámi tak se aspoň někam zaregistruju, odvolat se to dá vždycky, i kdybyste si pak vybraly porodnici, kde registraci nechtějí.

jitdan
28. únor 2008

denses: Je to fakt hrůza...kdybych aspoň věděla trochu. Takhle vůbec netuším.

kacka.va: víš, asi máš pravdu, ale člověk na tohle nemá teď tak nějak náladu...Radši se nekouká ani na výbavičky pro miminko a neplánuje ani kde bude rodit. Až prostě budu aspoň něco vědět, tak s chutí a elánem bych šla hned do toho!!!
Kde budeš rodit ty? Koukám, že už to máš za chvilku 🙂

kacka.va
28. únor 2008

jit: já vím, že na to člověk nemá náladu, ale já se radši registrovala hned v tom 16.tt co se v porodce začíná registrovat a je fakt, že mám klid. Jinak výbavičku jsem taky vůbec neřešila, tak nějak jsem měla dušičku, abych nezačala kupovat a pak by se třeba něco nepovedlo. Takže výbavičku jsme začali pořizovat až někdy v 6. měsíci. Já si vybrala Apolináře.

kacka.va
28. únor 2008

nebojte, určitě vám to dopadne dobře a pak se budete jen radovat. 😉

jitdan
28. únor 2008

denses: mně se také po odběru zvětšilo dost bříško
masacek: pohyby mám také. Už 2 dny před odběrem (tj.12.2.) jsem je začala vnímat.....a to mám placentu také na přední straně a je to mé 1.dítě. Je to krásné, ale chtěla jsem to až po výsledcích...Člověk si nevybere 😉

jitdan
28. únor 2008

kacka.va: U Apolináře jsem se narodila já 😀 Dobrá volba!!
Už aby jsme se tady všechny radovaly!!!

kacka.va
28. únor 2008

můj taťka taky 😉, ale rodily tam kamarádky a byly spokojené s profesionalitou personálu a já chtěla hlavně porodnici, kde mají vybavení, kdyby byl nedej bože nějaký problém při porodu, tak aby mimčo nemuseli převážet jinam.

jitdan
28. únor 2008

moje kamarádka tam porodila 2 děti a také spokojenost 🙂

denses
28. únor 2008

Holky, jak jsou citit ty prvni pohyby? Jen neco vnitrne, nebo i pres polozenou ruku na brisku? Prijdu si fakt divne, kdyz nic necitim a navic mam po amc vetsi strach, ze je neco v neporadku. Vlastne ted vnimam tehotenstvi akorat tim, ze mam vetsi prsa a bricho. Dva dny po amc mi dokonce prestalo byt i spatne od zaludku, ale ted nevim, jestli mam rikat Konecne, nebo se tim mam zabyvat jako spatnym znamenim.... A do utery vecer, kdy mam UZ je jeste tak daleko!!!!

denses
28. únor 2008

Jsem rada, ze ctu i dobre reakce na Apolinare. V posledni dobe se ke mne hrnuly jen spatne zpravy a nekolikrat vyrcene Nikdy vice!

kacka.va
28. únor 2008

denses: no já to cítila, jako kdybych měla ve střevech větry, přes ruku jsem to nepoznala, to až později teď nevím, jestli ve 20. nebo 21. týdnu jsem pocítila kopaneček a to jsem nahlásila jako první pohyby i u doktora.Máš dobrý, že máš aspoň břicho, já to poznala akorát na těch prsou, že jsem těhotná 😉 Břicho mi začalo růst v 6. měsíci.

kacka.va
28. únor 2008

Ono záleží i na člověku, protože všude je slyšet, jak je skvělé Podolí, ale já znám dvě maminy, které taky říkali, že do Podolí nikdy víc, že když rodily první před několika lety, že to tam bylo lepší.

masacek
29. únor 2008

denses: Já jsem 20tt.V porodnici neregistrují jen ve Vinohradské a v Krči.Do Krče nechci vzhledem k předešlým událostem.Mají plno i za Prahou/Neratovice,kladno/.Tak nevím.jitdan:taky jsem hned poprvé výsledky neměla.Jsou to hrozné nervy.Hned mi napadlo že tam musí být něco špatně když to tak dlouho trvá.Ale neboj mají toho prý hodně a posílají to pozdě.Dyžtak to zkus ještě dnes po poledni.Denses první pohyby během dne necítíš.Je to slabounký.takový šimrání.Já je cítím jen v klidu třeba u televize.Určitě se brzy dočkáš.

kacka.va
29. únor 2008

Včera jsem se o registracích bavili na cvičení a mamči, co rodí v Krči říkaly, že prý už se musí i tam registrovat, ale že je to až někdy později. Ale nejsem si jistá, jestli říkaly 30.-32. týden nebo tak nějak, tak se kdyžtak na to raději poptej.

denses
29. únor 2008

kacka.va: hihi...pokud jsi to citila jako vetry ve strevech, tak to uz pohyby mozna take mam 😀 Ne, ja fakt nevim. Ale tohle me rozesmalo, protoze manzel mi rika, ze od doby, co jsem otehotnela, jsem jak vecne se upoustejici balon. V zivote jsem netrpela na nadymani, ale posledni mesice je to fakt sila. 😅 🤐
Jinak s tim brichem.... mam ho znat az ted po amc. Vzdycky jsem mela na brisku takove puleni a ve spodni casti spek, rodova zalezitost (i jako vyzabla patnacka v modelingu jsem ho tam mela), takze v praci nidko nic nepoznal a kdyz jsem to v 16.tt oznamila, tak kazdy se ptal, kde to mrne schovavam.

masacek: s porodnicema je to ted vazne drsny. Silny rocniky a vsechny holky rodeji, takze treba v Podoli maj 350 rodicek na mesic! A take proto se tam ted registruje uz v osmem tydnu, sotva dostanes prukazku, protoze je proste vsude moc mamin. Ale na internetu i po telefonu mas porad info jen o tom, ze registrace je od 13. tydne. U Apolinare je to od 16. tt a tam tedy ten termin dodrzuji. Motol to pry uz take zavedl, pred dvema lety tam pry registrace nebyly. Ted zbyvaji prave takove ty mene oblibene jako Vinohrady, Bulovka, Krc, kde staci nahlasit se po tricatem tt. Zalezi take na tom, kam jak mas co daleko. Ono to ale pry ve finale je stejne jedno, protoze znam holky, co byly registrovany v Podoli, prijeli tam, tam byl stop stav, takze se obvolavaly porodnice a nakonec jedna frcela do Neratovic a druha snad do Brandysa...

kacka.va
29. únor 2008

denses: no bylo to, jak když se ti tam něco honí 🙂. každý říkal bublinky nebo motýlci, já to prostě měla jako když mi škrundají ve střevech větry 😀 , ale větry jsem zrovna neměla.

masacek
29. únor 2008

Snad někde porodíme!Já se nechtěla registrovat před výsledkama a byla to chyba.U apolináře nám Calda řekl že od příštího roku se budou regisrtovat už ty co budou chtít teprve otěhotnět 😀 .Podle mě je to hrozná blbost!Já už přibrala 5kg tak jsem zvědavá jak budu vypadat za dva měsíce.To největší přibírání nás teprve čeká.

mandragora
29. únor 2008

ahooj masacku 🙂

mandragora
29. únor 2008

držím pestičky 🙂

denses
29. únor 2008

kacka.va: ja to proste nepoznam, takze budu muset cekat, az me kopne nejak poradne. 😅
masacek: Jo, takovy vtipky, ze se budes registrovat uz v dobe, co se rozhodnes mit prte, tak to uz jsem take slysela. Je to jen takova zoufala hlaska v povetri kvuli tomu, ze stejnym problemem jako ty a jitdan se prodira spousta cekatelek. Proste vsude je plno, vsude jsou nejake parametry, od kdy se smis hlasit. A ve finale zjistis, ze tyhle parametry se nedodrzuji, nebo....mozna dodrzuji, ale nekde ma holt nekdo treba tlacenku, a tak ty poctivky, ktere byly odkazany na pozdejsi registraci, maj pak smulu. No nic.... 🤐
Ja jsem za prvni tri mesice pribrala 4 kg, protoze jsem musela porad malymi sousty zamestnavat zaludek, jinak jsem mela 24 h denne blinkavou. 😒 Pak jsem z nervu ohledne amc shodila 2 kg a ted uz je mam zpatky, ale kolisa to, protoze jeste furt nejsem v pohode. A navic ted uz blinkavou nemam a nemam vubec chute, takze jim az kdyz prijde hlad.
Jsem ale zvedava, jak se mi bude menit vaha, az se dozvim ty vysledky z amc. 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru