Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

verusky
28. bře 2014

@mar8 Dekuju. Ja bohužel ten prvni screening vynechala, nedoslo mi, ze budu mit 35 a budu tim pro ne rizikova. Tak verim, ze miminko je zdrave a z Prenascanu prijdou výsledky v poradku. Pekny den 🙂

kasyma
4. črc 2015

Holky prosím Vás je nějaká hranice,kdy posílají na plodovku automaticky? Je mi 34 zřejmě začátek těhu zatím jen z testu nepotvrzeno doktorem je to od nějakého věku "povinné"? Díky za info 🙂

mayyas
4. črc 2015

@kasyma Povinně to není kdy, je čistě na Tobě, jestli na amnio půjdeš nebo odmítneš. Záleží i na doktorovi, každý má jiný přístup a pohled na věc.
Mě je 40, NT screening v 1.trimestru mi vyšel OK, jedna doktorka mi i tak amnio doporučovala, můj stálý doktor to naopak vzhledem k dobrým výsledkům nepovažoval za nutné. Já každopádně stejně byla rozhodnutá na amnio nejít. Příští týden mne čeká genetický utz ve 2.trimestru, věřím, že to bude taky v pořádku a budu zase o velký kus klidnější.

mayyas
6. črc 2015

*povinně to není nikdy

kasyma
6. črc 2015

@mayyas díky za info a můžu se eptat byla jste? Bolí to? jsem hrozná co se týče jehel 🙂

mayyas
6. črc 2015

@kasyma Ja jsem prave nebyla, výsledky byly v poradku, takže jsem na amnio nesla - a byla jsem uz předem rozhodnuta to odmítnout.

socialm
6. črc 2015

@kasyma byla jsem na ni 10 dni nazpet a ne neboli to, citis jen mirny tlak v miste vpichu. Behem 60 vterin bylo vse za mnou. 2 dny jsem se setrila a pak uz normalne..
Kdyz NT scan v 12 tt vysel dobre, na screeningu v 21tt bylo vse v norme az na dve male anomalie ktere samy o sobe nemuseli nic znamenat.. Ja osobne jem pro informovanost, nemocne dite ktere vetsinu zivota protrpi nebo o sobe nevi bych si vedome nenechala.

pavlakosec
6. črc 2015

My měli špatné výsledky z prvotr. sc. a nakonec jsme podstoupili odběr klků. Měla jsem strašný strach, nesnáším totiž jehly. Zvládla jsem to. Určitě doporučuju aby tam s Váma někdo byl. Mě byl obrovskou podporou partner, držel mě za ruku a hladil. Jen jsem mu tu ruku skoro zlomila. 🙂

turbina
27. črc 2015

Holky,mám dotaz. Jak dlouho po odběru jste měli klidový režim? Po jaké době jste se vrátili do normálu? Děkuji 🙂

cica002
27. črc 2015

@turbina Ja byla na odberu choriovych klku,prislo mi to setrnejsi.Vubec to nebolelo,jen neprijemne,nicmene domu se mnou musela kamaradka,motala se mi hlava a bylo mi divne. Druhy den jsem jeste polehavala a pak se par dnu jeste setrila. Byl mi doporucen tyden klid rezimu.

turbina
27. črc 2015

@cica002 Moc děkuji. U odběru choriovych klku je pry o něco větší riziko potratu. Jedna se mi o to, že bychom meli 14dni po odběru odletat na dovolenou.

cica002
27. črc 2015

@turbina Riziko je stejne 0,5-1% Ja se pro CVS rozhodla kvuli tomu,ze jde udelat uz 11-15tt kdezto plodovka az 16-18tt. Kdyby vysledek nedopadl,aby se mohla situace "resit".Drzim pesti,at mas testy ok 🙂

markee
27. črc 2015

@turbina mě bylo po CVS doporučeno 3 dny klidový režim,ale to prý je,že můžu na procházky a v klídku. Ale netahat nic těžkého. Takže jsem doma fungovala, jen když se mi zdálo,že mi není nejlépe,tak jsem si šla lehnout. Ten den po odběru jsem ležela, byla jsem hrozně unavená. Usnula jsem v sedm večer a spala do osmy ráno. Jinak já byla i na amnio(před 6 lety)a odběr je v podstatě stejný. Oboje nebolí,jen má člověk strach co bude.

turbina
27. črc 2015

@cica002 U nás se čekalo na výsledky ze screeningu. Na amnio jdu kvůli geneticke vade v rodině. Děkuji, Já doufám, že to bude ok. 🙂

@markee
Já mám v plánu taky ležet a fakt nic nedělat. Doktor říkal, že po týdnu už se funguje úplně normalne, ale jedna se mi spíše o to letadlo 14dni po odběru by uz melo byt vše zhojene (misto po vpichu atd).?

markee
27. črc 2015

Radši se zeptej doktora. Zahojený to určitě je,to jo. Kam letíte? Že jsem tak zvědavá 😀

leontynkar
27. črc 2015

@turbina Byla jsem na plodovce v 15.tt a nebylo to vůbec hrozný - ten odběr. Vše okolo a hlavně to čekání na vše nekonečný... JInak jsem 2-3 dny polehávala, ale taky ten týden cca klidový režim. Jinak za 14 dnů si myslim, že už by to mělo být OK. Držím moc pěsti!

turbina
27. črc 2015

@markee Kanáry -Fuenteventura 🙂. Moc se těšíme, tak doufám, že nebude problém. Už takhle jsme museli zrušit jednu dovcu (v tom termínu jdu na ten odběr).

@leontynkar Moc děkuji! Naplánovala jsem si to,ze fakt tech 14dni nemam nic důležitého. Takže budu jen odpočívat. 🙂.
Čeká se prý 2-3 týdny? Proc jsi musela jít a dopadlo vse v pořádku? Děkuji.

leontynkar
27. črc 2015

@turbina jestli jdeš na AMC , tak ty 2 tydny jsem čekala. Ale mela jsem rychlý protokol na Downův syndrom. To jsem vedela uz ten vecer. Jinak jsem se rozhodla kvuli suspektnimu výsledku neinvazivniho testu Prenatalsafe ... Naštěstí je vše v poradku. Taky bude. Uvidíš ❤️

turbina
27. črc 2015

@leontynkar Mě na screeningu vyšlo riziko na Downa 1:23000. Výsledky mam super i na detskym kardiu jsem byla. Máme dědičný špatný chromozom a to se zjistí jen z plodovky. No 13.8. jedu na genetiku a hned jsem objednana na AMC. Tak snad to bude v pořádku. Mockrát děkuji za info. 🙂

leontynkar
28. črc 2015

@turbina aha. Mimco bude urcite zdravé jako říká. Moc moc držím pěsti. 💕

madlis
6. zář 2015

Ahoj holky, jsem po plodovce 3.den a mám občas píchaní v podbřišku/brise. Nevim jestli to připisovat odběru nebo růstu dělohy. Různý křeče a tlak mám od zacatku tehu, ale tentokrat je to ostre pichnuti. Mate nekdo stejný zážitky?

turbina
6. zář 2015

@madlis Taky jsem to tak měla a to jsem šla třeba jen na WC. Každopádně odpočívat! Ono to odezní.

verunka_korunka
6. zář 2015

@madlis doktor mi řekl, že po odběru plodovky jsou cca 1-2 dny kdy se něco může projevit a je to v souvislosti s odběrem, ale je nutná kontrola. Co je později, tak už není způsobeno odběrem. Ale jestli té to opravdu bolí, není nic špatného na kontrole na pohotovosti nebo zítra u gynekologa svého. Já bych šla rovnou a raději dala na pohotovosti 100kc 🙂

melis7
6. zář 2015

@madlis Taky bych sla na vysetreni na gynekologockou pohotovost.

babanci
30. říj 2015

Alarmující mi přijde, kolik žen tento zákrok podstupuje a ...zbytečně. Napřed Vás vystraší nějakým falešně pozitivním testem a pak každá třetí na odběr plodové vody. Zákrok je to nepřirozený, navíc, rizikový a ve většině případů naprosto zbytečný. Ale jsou za něj bodíky, že ano. Vím, že bych na něj nikdy nešla. Zažila jsem u kolegyně potrat po této proceduře, naprosto zdravého dítěte. A přímo mě vytáčí, jak někdo píše, je to povinné? Do pytle, co by mělo být povinné, kdo by Vám to jako měl nařizovat? Vy jste svébytné bytosti a rozhodujete za sebe a dítě jen Vy sama.

madlis
30. říj 2015

@babanci já bych šla ihned znovu a jsem za tento test ráda, mám jistotu. Postižený dítě bych nezvládla... ano, je to riziko, ale celý těhotenství je riziko, že to nedopadne. Nedávno jsem četla přiběh tady jedné holčiny, jak meli screening hranicni, ale ještě v pohodě, všechny další testy v pohodě a narodila se jim holčička s Downem... prostě za mě, asi půjdu dobrovolně i další těhu na tento test...

kajalka
30. říj 2015

@babanci Blýská se ale na lepší časy, pojišťovna má začít hradit prenascan. Vím od patoložky, která se zabývá právě takto potracenými dětmi, že často vycházejí i výsledky amnio falešně a že se "odstraňuje" i mnoho naprosto zdravých miminek. Pro prachy...

tajemna30
30. říj 2015

@babanci ano vidím to stejně, podstupují to spousty žen zbytečně, jen pro body doktorů, zdravotních center apod. Prvni maminku "zvyklají" ale ona 100% jistota není v ničem ...... mě odběr nabízeli opakovaně v jednom centru, kde jsem byla na NT screeningu opakovaně jsem to odmítla, ale to jsem byla asi jedna zmála, a tak se hodně divili. Moje gynekoložka se naopak divila že mi to vůbec nabízeli. Mně přišlo o moc rizikovější podstupovat odběr. Ale je to o tom jak je každý nastaven ...... pro mě byl větší strach z toho odběru, respektive z možných komplikací po něm.

babanci
30. říj 2015

@tajemna30 No prave. Jestli mam pravdepodobnost,ze 1:262 porodim dite z Downovym syndromem a ja budu riskovat potrat pri plodovce 1.:100...to bych musela byt pekny cvok. Navic znam pani a pise se i vyse,ze plodovka dopadla dobre a dite se stejna narodilo postizene.Doktorka rekla moji dceri,ze kdyby porodila 262 deti,jedno z nich by melo downa! K cemu je takovy vypocet pravdepodobnosti?

luckavolosyn
30. říj 2015

Já měla špatný výsledky u prvního odběru krve, bála jsem se, tak jsem šla na Prenascan. Ten dopadl dobře, ale stejně mám strach. Protože ačkoliv jsem měla všechny testy na jedničku s dcerou, narodila se mi s genetickou vadou, která těmito testy nelze odhalit.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru