Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

denses
21. únor 2008

holky, jen takovy dotaz. Jak dlouho po amc vas bolelo v podbrisku, nebo jste v nem meli divny pocit?

kacka.va
21. únor 2008

Já jsem jen cítila to místo vpichu, když jsem o něj zavadila nebo když jsem si sedala nebo když jsem ležela a chtěla jsem vstát.

denses
21. únor 2008

misto vpichu jsem citila jeste druhy den, ale od vcera mam jakoby vodnaty podbrisek a na dotyk bolestivy, jako by se po celem tvorila modrina. 😒

kacka.va
21. únor 2008

tak to jsem neměla, tak nevím jestli je to běžné. ☹

denses
21. únor 2008

pockam do zitra, jestli jeste nekdo neco napise, a pak podle toho, jak mi bude, se vnutim na kontrolu.

laaala
21. únor 2008

Holky, dotaz - lze provést amnio ve 20. tt ? Vyšel mi hraniční 1. trimestriální screening (T21 1/250), byla mi nabídnuta amnio, ale rozhodla jsem se počkat na výsledky trippl testu a na UTZ ve 20. tt. Protože když si tak porovnám riziko Downa 1/250 a riziko potratu při amnio 1/100 .... tak raději vyčkám, co vy na to ? Víc hlav, víc ví 😀

suzia
21. únor 2008

Dense:ja jsem to misto nemela ani malinko citlive bylo to v poradku me to pichali pres placentu 😒 Bejt Tebou radsi bych sla urcite Te to uklidni takhle budes jen tapat a na nic stejne neprijdes 😒 Ale drzim palce 😉

kacka.va
21. únor 2008

já myslím, že se většinou provádí okolo 18.tt ale je možná až někdy do 22. týdne, ne?

ceeruti
21. únor 2008

laaala-ja mela prvotrimestrilní(tudíš,daleko přesnejsi vysetreni než tripply) ještě horší!!! DS 1:9 a to me vysel velmi špatne i geneticky screening-měření NB(nosní kustka-nepritomna),nečekali jsme na tripple testy a vzhledem k tak velkemu riziku-jsme okamžite podstoupila CVS-verdikt-ZDRAVA HOLČIČKA!!! I když se uvadí screening jako přesnejsi než Tripple testy-porad i to je statistika,nikoliv vysledek!!! Držím pesti a hodne štěstí..

masacek
22. únor 2008

ahoj holky,mě říkal doktor že amnio se dělá od 16tt-20tt pak už to prý nejde dělat.Tak nevím.Já jsem šla v 16+1.
denses:Myslím že po vpichu by už druhý den nemělo nic bolet.Určitě si zajdi za doktorem-budeš klidnější!

jitdan
22. únor 2008

denses: ja mám stejný stejný problém s tím bříškem......... V úterý jdu k Dr., protože tam jsem už dlouho objednaná, tak se ji zeptám. Pokud by to ale bylo horší, tak dřív.........Stále čekám,že to přejde........ Dej vědět co ty........

ceeruti
22. únor 2008

Holky,me po vpichu(po odberu klků) zacalo brisko dost tvrdnout-musela jsem brat magnesium-6tbl denně a břísko me bolelo,ale i tak jsem tyden po CVS letela do Španelska na svatbu-samo,že se souhlasem Dr,ktery odber provaděl.Pozval si me před odletem pro jistotu na utz a po priletu me na KO vzal jeste jednou.A k Dr jsem volala a chtela abych prisla okamžite!Tak nevím,ale ja bych asi zavolala..pro jistotu 😉

denses
22. únor 2008

No, tak ja jsem volala na gyndu. Rekli mi, ze se mam objednat tam, kde mi delali amc. Tam jsem volala, ale vybehli se mnou, ze jsem na kontrolni UZ objednana na 18.3.!!! a ze to tak je spravne. Navic nemaji ani driv volny termin. Rikala jsem, jake mam potize, ale protoze nekrvacim, neodteka mi plodovka a ani mi netvrdne bricho, tak z jejich hlediska se nic urgent nedeje a mam se objednat na gyndu. Jenze posleze tam take nemaji volno a nemam panikarit. 🤐 Nejdriv jsou schopny me vzit 4.3., coz je termin, na ktery jsem stejne uz tri tydny objednana. Ach jo, prijdu si fakt jak debil, ktery je ve sparech doktoru a asi si ze vsecho delam vedu. Z rizika 1 z 8, z problemu po amc... Vzdyt ono se vlastne nic nedeje! 🙄
Jitdan: kdyz se optas a pisnes, tak budu rada. Ja evidentne nemam vyhlidky, ze bych se nekam dostala driv, pokud asi nebudu mit ty hlavni potize po amc. Doufam za nas obe, ze se fakt nic nedeje, ale mne uz ty nervy proste ulitavaj....

kacka.va
22. únor 2008

denses: to je docela blbej přístup. 😠

laaala
22. únor 2008

denses, chodíš do Gennetu ?

denses
22. únor 2008

kacka.va: Jo, taky si myslim, ze je to pristup na nic. Ale uklidnuju se, ze kdyby se fakt neco zavazneho delo, tak by se to projevovalo take zavazne. Trochu me nahlodava jen otaznik, ze me nabirali pres placentu.... 😨 Jen doufam, ze mimous je v poradku. Mit pokrocilejsi tehotenstvi, tak me uklidni pohyby, jenze ja zatim nic necitim. 😒
laaala: presne tam.

ceeruti
22. únor 2008

desnes-ja teda byla u Dr Břeštaka v Pronatalu a jak moje GynDr chtela abych k ni prisla okamžitě,tak i nasledne Dr Břeštak me řekl at prijedu okamžitě a rozhodně mi teda nikdo nerekl,že jsme hystericka,naopak!!Někdy je pristup Dr opravdu děsný..To nechapu 😒 O mě se tedastaraji jak o vlastní a ja se svou povahou bych si vynutila UTZ treba v noci na pohotovosti-jako jsem to na zacatku udelala nekolikrat-ale je fakt,že jsem mela opravdu velke problemy a byla nekolikrat hospitalizovana..Né kvuli riziku DS,ale OHSS,krvacení,obrovsky hematom,zanikle dvojce,proste exot..A je fakt,že pohyby uklidnuji neuveritelne!!!!

laaala
22. únor 2008

denses, já tam chodím taky , byla jsem tam tenhle týden a nějak mi to tam nesedlo. Měla jsem blbý výsledky - což mi nějak nikdo moc nevysvětlil a rovnou mě táhli na genetiku - byla jsem jako opařená - celý to proběhlo nějak rychle, pořádně jsem neměla ani připravený otázky...
dneska jsem šla ke svýmu dr., aby mi to nějak vysvětlil a uklidnil mě, což se v Gennetu rozhodně nedělo - spíš naopak.... ale já jsem teď moc přecitlivělá - tak snad proto. Mám pocit, že mi tak trochu páni doktoři "ukradli" klidný těhulkování ☹

Bude to ok, uvidíš 😉 Držím pěsti

denses
22. únor 2008

ceeruti: ty sis prosla fakt dost komplikacemi. Ja "jen" panikou z DS. Jeste zvazuju, jestli treba ten nynejsi problem nesouvisi s nejakym prochladnutim nebo tak. Dokud se valim v teple v posteli, je to docela v pohode. Jakmile se jdu na chvilku vyvetrat ven a vratim se, tak pak to zacne. Kdyby to bylo nejaky hodne bolavy nebo takovy, ze bych brala jako jistotu, ze je neco v neporadku, klidne bych si dofrcela do nemocnice na pohotovost taky. Ale tady furt zkoumam ty vedlejsi moznosti. Treba to prochladnuti, ktere se projevi na mocaku a jak se rozpina deloha po nahrazovani odebrane plodovky, tak to proste tlaci. A to, ze mam dojem, ze se mi dela modrina...no, mne se delaj furt. Kvuli tomu mi v gennetu delaj i jiny testy nez tu klasickou genetiku.
A co mala, vrti se ti pekne? No, psala jsi, ze to je cvalda, takze pohyby do nevhodnych mist uz kolikrat i asi boli, ne?

denses
22. únor 2008

laaala: ja tam byla v pohode, i kdyz prvotni komunikace, kdy jsem chtela preobjednat na drivejsi termin, taky nebyla nic moc. Ja vim, ze toho tam maj hodne. Ale nakonec i v pondeli ten doktor rekl, ze s tim rizikem je to vazne psychicky na bednu. Kdyby nezasahla ma gynda, tak bych mela vysetreni az pristi tyden. To bych ted byla asi zrala na bohnickou lecebnu! Jinak ja jsem se tam na vsechno, co me napadlo, vyptala. Ale mas pravdu, ze doktori nam opravdu klidu moc nedodavaji, spise naopak.

ada80
25. únor 2008

Ahojky holky chtěla jsem se zeptat jestli jste byla některá na odběru plodovky ve fakultní nemocnici v Hradci Králové?Já tam jdu zítra.Díky za odpovědi. 🙂

lukin
25. únor 2008

ada: Myslím, že tam byla lenkabu. Jaké ti vyšlo riziko?

ada80
25. únor 2008

lukin:já tam musím jít kvůli nevydařenému prvnímu těhotenství kdy mimčo mělo Edwardsův syndrom takže tam musím jít preventivně jako riziková.

lukin
25. únor 2008

ada: Aha, to mi je líto. Snad to tentokrát dobře dopadne 🙂

ada80
25. únor 2008

lukin.díky moc snad to podruhý dopadne.NT mi vyšel v pohodě tak uvidíme 😉

doriaa
25. únor 2008

ada taktiez ti drzim palce aby vsetko vyslo o.k, ja cakam na vysledky z amniocentezy ale budu az 12.3. ☹

martav
25. únor 2008

Ahoj, jsem nový člen a ráda bych se přidala k vaší diskusi.

denses
26. únor 2008

jitdan> jak ti to dnes dopadlo?

jitdan
27. únor 2008

Denses: jsi milá, že jsi si vzpomněla.....Výsledky mám mít až zítra.....Ach jo....
Jinak jsem byla u mé Dr. a prozradila mně, že čekáme také chlapečka 😀 A to citlivé bříško je prý po odběru normální. Teď už je to dobré a snad i bude.. A co Ty?.........

denses
27. únor 2008

jitdan: Zitra mas kompletni vysledky z amc? Budu moc drzet palce, ale urco to bude vsechno ok! A gratuluju ke klukovi! 😉 To bude mit ten muj mozna jednou kamarada jen o par dni starsiho. 😀
No, ja zatim nic, podbrisek stale citlivy, ale uz ne tak, jak ten minuly tyden. Jsem zatim doma, ucim se na zkousky a dnes jsem si udelala vylet do prace. Zjistila jsem, ze me ten shon a stres vubec nechybi...jen ty prachy. 😖 V utery pristi tyden jdu na gyndu, tak se kouknu na UZ, jestli je mrnous po amc v pohode. No a doufam, ze uz budu mit take ty vysledky z amc a dalsich testu, co mi v gennetu delali z krve. A jestli to klapne, tak si udelam obr radost dlouho odkladanym darkem pro sebe, a pak koupim nejakou tu prvni vecicku pro mrnouse. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru