Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

simonka.s
17. dub 2007

Ahoj holky, chci se zeptat z triple testu mi vyšlo že hodnota hcg je 111
neměl někdo stejný nebo podobný výsledek?jdu na amnio a strach je všemocný.
děkuji

terrysek
26. dub 2007

Tak jsem v uterý absolvovala odběr.
píchli mi to u pupíku trošku to štíplo pak dobrý.pak to štíplo když to vytahovali tu jehlu a vzali si 20 ml.
Teď už jen čekat na výsledky.
Riziko jsme měli 1,5 % na DS.

takže všem co to na vás čeká! Drž te se! A atˇto dobře dopadne.

macanet
26. dub 2007

terry tak hooodně štěstí, ať je všechno jak má být a mímo ať je zdravý 😉 Simonko, tak v tomhle ti neporadím, já už doma žádnej papír nemám a kolik jsem měla HCG to už vůbec ☹ Ale i tobě hodně štěstí!!

zdenucha
26. dub 2007

Ahoj všem já jdu na plodovku příští týden a moc se bojím vidím že je nás dost co to musely podstoupit tak doufám že to dopadne dobře ale to čekání budou muka!!!!!!!!!!! ☹

macanet
26. dub 2007

Zdenu, kolikrát jsou ty testy fakt falešně pozitivní, tady chodí každá druhá maminka na amnoio a opravdu nevím, že by byla některá který vyšli blbě. Vím, jak velkej je ten strach, taky jsem ho měla, i když jsem si říkala, že jsem udělala to nejlepší, co jsem mohla, jít na testy a mít jistotu 😉 Tak ať to dobře dopadne, budem držet pěstičky!! 😉

sylvous
26. dub 2007

Zdenu a Terrysku, jak uz psala Macanet, ty testy jsou opravdu hodne casto falesne pozitivni, byla jsem na amnio pred mesicem (vysel mi DS 1:130) a vsechno je v poradku. Nejhorsi je to cekani, ale urcite bude vse v poradku a potom budete mit jistotu, ze je miminko zdrave. Moc vam drzim palce, at vse dobre dopadne!!!!!! 🙂

zdenucha
26. dub 2007

holky moc děkuju,mě dělala Dr ty odběry asi ve 12 nebo 13 týdnu pak jsem byla na prosvěcování šíje na UTZ a vše bylo v pořádku a teď tohle.Chvílema mě přepadaj úplně šílený stavy strachu a bezmoci nevím jak to do čt vydržím.

macanet
26. dub 2007

Zdenu a nedělala je náhodou nějak brzo, normálně se chodí kolem 16tt, nebo se pletu? 😲

zdenucha
26. dub 2007

macanet tadyto jsou prý nějaké kombi testy něco jako tripl ale přesnější , nejdřív jeden odběr to jsou asi tři zkumavky to je kolem toho 12 týdne pak to prosvěcování a pak v 15 týdnu druhá krev a pak se to dává vše dohromady.když to vyjde divně tak plodovka.Vůbec nevím co bych děělala kdyby i ta plodovka vyšla blbě ☹

macanet
26. dub 2007

Zdeni to je rozhodnutí, který musíš udělat sama .To ti nikdo neporadí.Já jsem si nejdřív říkala, že bych si to nechala a pak, když jsem viděla kluka, kterýmu je 18, on se chová i vypadá na 4 roky, tak tohle opravdu ne.Tenkrát s tím nešlo nic dělat, tak si ho nechali, ale je to chudák on, i oni ☹ Ale na tohle zatím nemysly, je to sice těžký, taky jsem zvažovala, co když zrovna my, jo. Ale to bych se musela nad takovýma úvahama zbláznit ☹

zdenucha
26. dub 2007

no právě že já bych na to asi neměla jak psych.ani fyzicky.možná mě za můj názor jiné holky odsoudí.Zrovna dneska když jsem šla pro synka do školy jsem potkala paní s takovým vysokým sporťákem a tam seděl hošíček asi 10-ti letý a neměl ruce ,nožičky jak párátka.No neudržela jsem se a samozřejmě rozbrečela.

macanet
26. dub 2007

Nikdo by tě za to neměl odsuzovat, já kdyby mě to vyšlo blbě, tak bych to opravdu dala pryč, protože kdo se o to dítě, až bude dospělej postará, stejně zůstane v ústavu ☹ Ale musíš věřit, že to dobře dopadne, nic jinýho fakt nezbejvá, udělala jsi co jsi mohla a teď jen čekat, jak to dopadne 😉 Mám kámošku, co má tři děti a u všech byla na plodovce a všechny zdravý.Opravdu nevím o nikom v okolí, kdo by byl na plodovce a vyšlo mu to blbě.

zdenucha
26. dub 2007

Taky mám dvě kámošky mají po dvouch dětech s oběma byly na plodovce a dětičky mají krásný zdravý.Tak budu taky doufat že to klapne aspoň že si můžu s někým o tom pokecat.Děkuju

macanet
26. dub 2007

Zdeni budu na tebe myslet a pak dej vědět, stejně jako ostatní maminky tady na koníku, co jsme to měly nakonec všechno v pořádku 😉

zdenucha
26. dub 2007

Macanet to víš že se ozvu hlavně ať už to je za náma,manžel je z toho taky přejetej jenže on neumí moc dávat najevo že ho to trápí ale já to už na něm poznám.Až bude po všem-to už se fakt těším ještě jednou moooooccc díky za psych.podporu.

macanet
26. dub 2007

Zdeni u nás to bylo to samý, na manžovi jsem to viděla, že ho to taky trápí, ale nechtěl to dávat najevo přede mnou. Pak byl moc rád a přiznal, že měl opravdu strach 😉 Tak ahoj a drž se!!!

gondola
27. dub 2007

Zdeni, chtěla bych se také připojit, vím jak se cítíš, byla jsem na plodovce v lednu. Nevím, zda ti to pomůže, ale snad trochu. Můj gyndr. (praxe asi 3O let) mě uklidňoval (já jsem se mu tam totiž málem složila, když mi řekl o amnio) tím, že za celou kariéru neměl jedinou maminu, které by se Down potvrdil při odbětru amnio. Mám spoustu kámošek, které na amniu byly a děti jsou zdravoučké. Mám také 2, které mají postižené děti, ale ty měly 50% pravděpodobnost výv. vady (rodinná zátěž). Uvidíš, vše bude v poho..
Držím palce! 😉

iza
27. dub 2007

ahoj zdeni, neboj vše dobře dopadne,pokud ti ty komplexní testy vyšly dobře, tam amino bude také Ok..je pravda, že jsou často falešně pozitivní..stačí aby se dr. seknul v tvém těhu o den dva a už nemusejí vyjít. Moc držím palce 😉

zdenucha
27. dub 2007

Holčiny moc vám všem děkuju za podporu, opravdu je to fajn,když vidím jak mě držíte nad vodou.Jinak mám 7-mi letého klučinu a je zdravý a v rodině taky žádné postižení nemáme.Tak to snad dobře dopadne.Ještě jednou moc díky všem.

carlisse
30. dub 2007

Zdeni držím palce, aby bylo vše ok. Manžel měl taky velký strach a přiznal ho až když jsme věděli výsledky. Je fakt, že kdyby byl on stejně vyklepaný jako já a nebyl mi oporou, bylo by to o hodně horší.
Je dobré, že tu tohle téma je. Když jsem se dozvěděla o riziku DS, byla jsem moc ráda, že jsem tu našla holky, co to měly za sebou a poradily a teď zas jsem ráda, když můžu podpořit nějakou jinou, která se AMC taky nevyhla!

sasenka74
3. kvě 2007

Ahojte kocky,
moja amniocenteza prebehla v 24. tyzdni a robili mi zrychleny test. Pochadzam zo Ziliny a musim povedat, ze nasi doktori boli fakt uzasni.
V ziadnom pripade necitajte hrozostrasne pribehy ako ja o obrovskej ihle a o strasnych bolestiach. Vobec to tak nie je.
Do nemocnice som prisla o 7.00 rano, samozrejme vystresovana, nestastna a uplakana. Asi z celeho zakroku bolo najhorsie podpisovanie vyhlasenia, ze som si vedoma moznych rizik pri tomto zakroku, t.j. potrat, krvacanie, odtekanie plodovej vody.
Potom ma vysetril lekar a sla som rovno na zakrok. Robili to pri sone. Lekar mi povedal, co so mnou idu robit. Ja som si dovtedy myslela, ze sa to picha do pupku. Omyl. Je to v podbrusku. Cez sono som krasne videla, kde je moje babatko a kadial ide ihla.Babo sa ani nehlo, spalo spankom spravodlivych 🙂.
Potom sme zostali jednu noc na pozorovanie a hajde domov.
NAkazali mi zavolat o styri dni na genetiku po vysledky. Prvykrat ked som volala to tam este nebolo. Az na druhy krat.Sedela som na zemi vynervovana, hotova, upotena, s mobilom v ruke.Ked mi sestricka oznamila, ze je vsetko OK, tak som sa rozplakala. Chapem kazdu zenu a sucitim s nou,ked musi nieco taketo podstupit.
Na druhej strane som bola rozhodnuta, ze v pripade pozitivneho testu na Downov syndrom si dieta nenecham.Mozno je to krute, ale ja na to nie som. Nezvladla by som to psychicky.
Prajem vsetkym mamickam len zdrave deticky.

macanet
3. kvě 2007

Sasenko, tak gratuluju k výsledkům, užívej zdravého miminka a ať všechno probíhá hladce!!

zdenucha
3. kvě 2007

Zdravím holčiny tak jsem dnes byla na odběru plodové vody nebylo to bolestivé jen nepříjemné za 2 týdny mám volat na výsledky snad to bude v pohodě zatím se loučím a pak dám vědět papa.

macanet
3. kvě 2007

Zdeni tak držím pěstičky ať to dopadne dobře i tobě 😉 Tak ať ty dva týdny rychle utíkaj!!

carlisse
3. kvě 2007

sasenko gratuluju k dobrým výsledkům!
Zdenu držím palce, ať ti čekání co nejrychleji uteče. Snaž se na to nemyslet, i když to nejde snadno...

zdenucha
17. kvě 2007

dobré ránko tak výsledky plodovky jsou v pořádku ještě příští týden bude nějaký jeden výsledek-bude to holčička....... 😀

macanet
17. kvě 2007

Jupíííí gratuluju, tak vidíš, nervy to sice byli, ale stálo to za to!!! Gratuluju k princezně 😀

zdenucha
17. kvě 2007

Maci to teda byly nervy ufuf a děkuju moc 😉

kyri
17. kvě 2007

zdenucha - gratulace! 🙂
hezkou druhou půlku těhu a pohodový porod🙂

zdenucha
17. kvě 2007

kyri mooooc děkuju teď už si budeme snad užívat pohodu a klídeček.Taisha je krásná a roztomiloučká 😵 😵 😵 😵

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru