Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

klaudies
4. pro 2007

Ahoj, holky, jak dlouho po AMC jste měly sexík? 🙂

lenkabu
4. pro 2007

klaudies: po 3 týdnech když skončil klidový režim 😉

martinataylor
5. pro 2007

Ahojky holky,taky vás chci uklidnit,vůbec to nebolí,nervy jsem teda měla.Vyšli mě krevní testy 1:12 na Dawnův syndrom.Čekáme zdravou holčičku a za 3 týdny mám termín.Tak se nebujte a nestresujte se.Doktor na genetice říkal,že ty pozitivní testy vychází skoro v 90%,protože berou krev ve špatný týden apod.

r.o.s.s.i.b
5. pro 2007

Ahojky,je možný odběr krve na genet.v 9týdnu?Doktorka mi chce dělat v úterý odběr krve na genet.a jak tady čtu tak se má dělat až v 16tt?? 😒

martinataylor
5. pro 2007

Má se dělat v 16 t,mě houdělali dříve a pak mi to vyšlo blbě,neseděli týdny... nevím třeba je něco novýho...

ceeruti
5. pro 2007

Co se tyka sexu,meli jsme vysledky po odberu tech klku druhy den a tak jsem samou radostí na manžela skocila a v pohode,odber samotný me strasne bolel,ale pry to bylo,že se napichl nejaky nerv-o plodovce každy říka,že neboli. 😀
Odber krve na testy je tusim od 11+3 do 13+6 ten nejrannějsí-biochemicky screening 😉 Dřív nevím,to jsem neslysela.

sius
6. pro 2007

Ahoj holky, v utery jsem byla na OPV. Je fakt ze to nebolelo...ted polehavam. Akorat to cekani...no snad to dopadne dobre🙂

gabite
7. pro 2007

já byla na plodovce dnes.

veda
11. pro 2007

ahoj holky, já jdu na plodovku v pondělí a nikdo mi neřekl co si mám sebou vzít a jak to probíhá. Jdu do gennetu v Praze. Ségra byla na Vinohradech a měla sebou i noční košili, ručník, mýdlo, bačkory. Tak bych byla nerada trapná. Díky za info

kacka.va
11. pro 2007

vedo: já jsem přišla, odebrali, manžel mě odvezl domu a hotovo 😉

jabber
11. pro 2007

veda - AMC se dělá ambulantně, žádné takové věci nepotřebuješ 😉. U mě to probíhalo tak, že mi dr udělal nejdřív normálně UZ a našel si přitom nejvhodnější místo pro vpich, pak mi to místo důkladně vydezinfikovali, pak mu sestřička podala jehlu, vzal jí asi tak ve spodní třetině do ruky a strašně rychle to tam píchnul až po prsty (byl fakt jak blesk 🙂 ). Pořád přitom samozřejmě koukal na obrazovku a povídal nám u toho, co mimi dělá a kde je srdce a kde má tohle a tamto....manžel byl celou dobu vedle mě, tak jsme zírali 🙂. Během chviličky nasál tu vodu a bylo to. Jen trošičku zatahalo, když tahal jehlu ven, jinak nebolelo nic. Pak to zalepili a šli jsme s tím, že mám dneska ležet a pár dní být v klidu. Měla jsem tam asi týden červenou tečičku.
Ale měla bys předtím normálně dostat informace a podepsat papír, že víš o co jde (a taky o riziku). Gennet je výborné pracoviště, ničeho se neboj 😉

veda
11. pro 2007

jabber díky za info a ty jsi byla také v Gennetu?

naneta
11. pro 2007

veda: ahojky, já byla před 14 dni na odběru v Gennetu a bylo to přesně jak popisovala jabber.
už ve čtvrtek bych měla mít konečný výsledky tak jsem dost nervozní. ale ty rychlý jsme měli do 24 hodin a to nám řekli, že Downův syndrom je vyloučen a že čekáme chlapečka 🙂

jabber
11. pro 2007

veda - mě to nedělali v Gennetu, tam mi akorát posílali výsledky na rozbor, jak z triple testu, tak z AMC. Ale vím, že patří mezi nejlepší 😉

naneta - já ani žádné rychlé výsledky tehdy neměla. Nejlepší bylo, že mi řekli ať si zavolám pro výsledky a když jsem v určený den volala, tak mi řekli, že toho mají hrozně moc a ještě je nemají, takže jsem čekala asi o týden déle 🙂 Držím pěsti 😉

veda
12. pro 2007

naneta, tak to Ti gratuluji. Já bych chtěla také tu rychlou metodu, ale na té jejich recepci mi řekli, že můj genetik tam napsal normální metoudou a že to bude za 14-18 dní. Myslíš, že by stačilo, kdyby buď můj gynekolog nebo ten genetik napsal o rychlou metodu a oni by mi to udělali?Jinak bych musela čekat až do ledna a to přes svátky nevydržím.

kacka.va
12. pro 2007

veda: a jak velké máš riziko?
Při té zrychlené variantě odebírají té plodovky o něco víc, tak by ses asi leda musela zeptat před tím odběrem, aby s tím počítali.

minda
12. pro 2007

Já mám zkušenost s odběrem ve FN v Ostravě - Porubě. Nejdříve jsme byli s manželem v genetické ambulanci, kde nám doktor vysvětlil vše potřebné, jaké rizika nám vyšly, jak bude AMC prováděna, podepsali jsme příslušné papíry a jeli do nemocnice. Lékařka i sestry, které mi AMC prováděly byly velmi příjemné, lékařka mi vysvětlovala vše co zrovna dělá, postup byl stejný jak popsala jabber výše. V den odběru jsem doma ležela, 2 týdny jsem měla nemocenskou. Měli jsme riziko Downova s. 1:45 a Smith-Lemli-Opitzova s. 1:2, rozbor plodové vody na S-L-O s. trvá déle než 3 týdny, takže kompletní výsledky jsem dostala až za 6 týdnů. Čekáme zdravé miminko.

r.o.s.s.i.b
12. pro 2007

ahojky,v Lednu mě čeká odběr plodové vody a hodně se bojím 😒 chtěla jsem se zeptat kde v Praze se to dělá?Doktorka mi prý napíše doporučení.. 😉 Moc děkuji za odpověď

kacka.va
13. pro 2007

kde všude se to odebírá, to určitě najdeš a internetu. Já ti bohužel neporadím, mně to odebíral přímo můj gynekolog.

jabber
14. pro 2007

rossib - ono se to dělá všude možně, těch laboratoří je víc, já myslím, že každý doktor posílá ty své ovečky jinam 😉. Já jsem se akorát tehdy své doktorky ptala co je to za pracoviště (kolik dělají odběrů a jak jsou úspěšní), protože čím víc odběrů, tím méně rizika, že něco pokazí. Řekla, že se nemusím bát, že neměli jedinou komplikaci za celou dobu, to mě hodně uklidnilo. Nakonec se ukázalo, že jdu k normálnímu gynekologovi, který akorát má nějaký větší UZ, dělá AMC a ve dveřích vedle sedí genetická poradkyně 🙂

kacka.va
15. pro 2007

jabber: já myslím, že těch laboratoří zase tak moc není, akorát jde o to, že to může víc lidí odebrat a do těch laboratoří to posílají 😉

jabber
15. pro 2007

kacka.va - no jasně,tak jsem to taky původně myslela 🙂 jsem se do toho nějak zamotala 😀

kacka.va
16. pro 2007

jabber: 😀 😉

petruna
17. pro 2007

rissip : ja myslim, ze na odber jsou hodne dobri v Genetu. Je to na Praze 7.
Ja jsem amnio odmitla, ale kdybych si ho nechala udelat, tak urcite tam. 😉
Jim verim.

ceeruti
17. pro 2007

Gennet je urcite dobry a nebo pobocka Pronatalu-pan Dr Břeštak-tak skveleho Dr jsem nezažila,moc nam pomohl,když to vypadalo opravdu špatně..

sius
19. pro 2007

Tak hlasim vysledky. Budeme mit zdravou holcicku...ale byly to nervy ty dva tydny. Jsem to nevydrzela a volala jsem na genetiku uz 13. den...a vse ok. Takte preju dalsim cekatelkam...hodne stesti a pevny nervy🙂

veda
2. led 2008

ahoj holky, já byla na odběru plodové vody v Gennetu a bylo to rychlý, profesionální a bezbolestný. A hlavně dnes už vím výsledky. Vše dopadlo dobře a čekáme zdravou holčičku. Jsem neskutečně šťastná. Určitě doporučuji Gennet.

jabber
2. led 2008

sius, veda - gratuluju 🙂

andrejak
2. led 2008

ahoj holky ja jsem take byla na odběru plodové vody, bohužel dnes jsem se dozvěděla, že výsledky nejsou dobré a zítra tam mám přijet,nechtějí to se mnou řešit po tel. Mám hrozný strach že o miminko přijdu. ☹ cvhtěla jsem se zeptat jestli některá z vás měla také špatné výsledky a co pak následovalo 😒

kacka.va
2. led 2008

ahoj andrejak, držím palce, ať to dopadne co nejlépe. ☹

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru