Amniocentéza - odběr plodové vody. Podstoupily jste?

pessy1
29. led 2007

ahojky, chtěla jsem se zeptat, jsem ve 20. týdnu a triplle testy mi nějak nevyšly.Podstoupil někdo z vás odběr??Mám strach, jestli je miminko zdravé.V rodině žádné nemoci nebyly, ale už pár let beru železo na anémii, je to možný, že to nevyšlo díky anemii???

kalerat
25. led 2008

suzi tak to já taky nevím, jaký maj být správný hodnoty. Ale beru, že tam mám napsaný riziko downa

kacka.va
25. led 2008

holky, od toho je právě ta genetická konzultace, aby vám to vysvětlili 😉

licina
26. led 2008

Holky,

prý normální hodnoty těch tří látek co zkoumají jsou od 0,5 do 2,5 MoM
Ale každá laboratoř na to má ještě svoje přísnější tabulky, tzn. že já jsem měla atypický skr., ale v jiné laboratoři by to bylo normální....

kalerat
26. led 2008

Tak já mám hodnoty takovéto 0,95 Mom, 0,71 Mom, 2,50Mom. Ale stejně s tím nic neudělám, mám ho pozitivní ☹

labell
26. led 2008

kacka.va: ale když někde ty zrychlené nedělají, tak je jedno jaké máš riziko ne?
kalerat: my měli riziko 1:120

labell
26. led 2008

kalerat: jo a byli sme na genetice na Veveří a tam ti ty zrychlené- to znamená do večera udělají, ale jinde je prý nenabídnou. Třeba kamarádka měla tuším riziko 1: 50, byla na testech v Dětské nemocnici a čekala těch 14 dní.

kalerat
26. led 2008

Labell a můžeš mě napsat jak ta konzultace probíhala. KLidně mi to písni do IP. Děkuji moc 🙂

labell
26. led 2008

kalerat: máš to v IP. Hodně štěstí!!!

e.k.t
28. led 2008

tak holky všem, které jdete na odběry držím pěsti a vám co už jen čekáte na výsledky přeji hodně pevných nervů bez stresů. My se výsledky dovíme už zítra. Hurááá

e.k.t
29. led 2008

Hurááá jsme zdraví, i když jsem to takto čekala, ale co je překvapení, je to že budeme mít holčičku, dle utz to dr typovala spíš na kluka, ale dle plodovky je to holka

kacka.va
29. led 2008

no tak to gratulujuuuuuuuuuu i k výsledkům i k holčičce 😉

suzia
29. led 2008

E.K.T JUCHUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU HURAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA moc ti Vam gratuluji dnes jsem koukam cely den jestli uz napises tak konecne!!!!!!Moc moc MOOOOOOC Vam to treju.Ja jdu volat zitra po 15 dnech tak uz to snad bude.taky mam takovej pocit ze to bude v poradku tak doufam.Poradne to oslav aspon rychlejma spuntama 😉

e.k.t
29. led 2008

myslím na tebe, no objednaná jsem byla na 13 hodin na výsledky, a potom ještě na genetiký utz. Tak se to dost protáhlo no a potom když už jsme byli v Pardubicích tak jsme ještě navštívili manželovy rodiče abychom je potěšili, tak to trvalo

e.k.t
30. led 2008

Krásné pohodové ránko

petule24
30. led 2008

e.k.t. moc ti gratuluji, opravdu, je to super zpráva a ta holčička je ještě bonus 🙂, taky doufám, že nosím holčičku, ale uvidím, já ještě musím do 12.2. vydržet 🙂 pak už se to konečně dozvíme

e.k.t
30. led 2008

no a všechny holčiny co byly na odběru se mnou mají zdravá miminka, tak žádné zbytečné nervy určitě to dobře dopadne. Držím pěsti

ceeruti
30. led 2008

e.k.t-nakukuji a mooooc Ti gratuluji ke zdrave holčičce 😀

suzia
30. led 2008

ahj holky tak ja volala na ty vysledky dnes a jeste opet nic nevedi mam zavolat v patek po 14 hod.uz jsem z toho nervozni v utery to bylo 14 dni co jsem byla na odberu a furt nic tak se bojim jestli se necoo nedeje ☹

e.k.t
30. led 2008

To bude dobrý, já měla výsledky taky po třech týdnech, neboj, kdyby to bylo špatný už by ti volali

jabber
30. led 2008

suzia - přesně tak, kdyby byly výsledky špatný, tak už ti volali 😉

kacka.va
31. led 2008

suzia: já měla výsledky taky až po třech týdnech, i když mi říkali, že budou po 14ti dnech.

suzia
31. led 2008

Diky holky jste fakt zlaty...ja uz byla docela v pohode rikala jsem si ze to bude dobry ale uz zacinam mit zase nerva 😒 Vy myslite ze by volali??

martinka79
31. led 2008

suzia: uričtš by volali. Já čekala na výsledky hodně dlouho kolem 22dnů. Neboj to by si chtěli hned řešit. 🙂

agy
31. led 2008

Nazdar ženský!
Jsem zde poprvé a jsem ráda, že jsem našla spřízněný duše, který mají stejný problém. Včera jsme volala na výsledky krve a doktorka mi jen řekla, že musim na plodovku. Objednala mě na příští čtvrtek a já jsem z toho hotová. Nevim zda to takovou dobu přežju 😖 a hlavně pak ty výsledky, píšete že to trvá až tři týdny.
Chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo zkušenost s Českbudějovickou poliklinikou a jak tam probíhají tyto odběry? Dělá se taky vyšetření, nebo jen ultrazvuk? Už te´d mě z toho všude píchá a bolí, ale pro svýho Pupíčka jsem ochotna ustát cokoli, jen aby to dobře dopadlo.
Díky za rady 😔

lukin
31. led 2008

Mě vždycky naštve, jak někteří doktoři těhotným říkají, že MUSÍ na plodovku. Nic nemusí, není to povinné.
Každopádně přeju hodně štěstí a zdravé miminka 🙂

agy
31. led 2008

No ona se mě potom sestřička zeptala, zda s tím vůbec souhlasím, ale já už měla na krajíčku a tak jsem ani nepřemýšlela a řekla, že jo. Tak uvidíme, všem přeju hezký den a málo stresu, škodí to 😉

suzia
31. led 2008

martinka 79 dekuju moooc urcite zejtra dam vedet jak jsem dopadla.Je ppravda ze doktorka na genetice mi rikala ze kdyby neco tak volaj a kkdyz nebudou ze se nic nedeje.jenze nerikala kdy by volali jestli az po tech 3 tejdnech nebo kdy ☹

suzia
31. led 2008

Jo A Agy me taky objednala v pondeli az na dalsi utery ale my jsme do fakultky jeli a tam me vzali jeste druhy den uplne v pohode tak to zkus treba by te taky vzali a ty AMC se neboj fakt to nic neni a budes mit jistotu.

lenkabu
31. led 2008

suzia: v klidu, kdyby něco volali by ti 😉 Máš to úplně stejně jak já...14 dní od odběru to taky bylo někdy v úterý a výsledky až v pátek...záleží kolik měli zrovna odběrů 😉

suzia
31. led 2008

lenkabu fakt takze myslis ze je to v poradku??Me furt uklidnuje ta tvoje veta ze ti doktorka i na genetice rikala ze by volali do tydne me prave nerikali do kdy.Muzu se zeptat odkud jsi??

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru