Amniocentéza u dvojčat ano nebo ne? Proč ano nebo ne?

karlam
6. únor 2012

Pokud nemáte zkušenosti s dvojčaty, tak klidně pište i o amnio versus jedno miminko

mojsha
6. únor 2012

ahoj, já jsem na amnio byla kvůli špatnýmu výsledku testů z krve,myslím že nákej triple test to byl a nakonec byl syn naprosto v pořádku.ted jsem znovu těhotná a doufám že už na amnio nebudu muset pač to teda příjemný není, každej mi říkal že to nebolí a mě zrovna to bolelo...každej má jinej práh bolesti asi...

kettynka1234
6. únor 2012

Ahojky, mám doma 4 děti ( 9,7 a 3 měsíční dvojčata) U obou kluků jsem byla na plodové vodě ( oba kluci jsou v pořádku.
U dvojčat nám paní doktorka nabídla, že můžeme jen ve 13 týdnu těhotentsví na sceening do Brna ( A už tam vám řeknou, že jsou miminka v pořádku ( stojí to tedy 1500,- ale rádi jsme to za to dali!!!!!)
Odběr plodové vody má určité riziko potratu a to riziko se zvyšuje dvojčaty!!!!!! Proto jsme raději obětovali peníze a jeli do Brna! Každé miminko kousek po kousku zkoumali ( prohlíželi srdíčko - komory, nosní kůstku, páteř, záhlaví miminka, prostě vše a už nám i řekli, co budeme mít 🙂)
Výsledky z Brna jsem měla ještě ten den odpoledne. Když jsem byla na odběru krve v 16 tém týdnu, výsledky naštěstí dopadli dobře! Ale kdyby nedopadli, stejně bych na plodovku nešla.
Přeji dobré výsledky a zdravá mimuška 🙂)

crca
6. únor 2012

dle tripplů mě vyšlo vyšší jen HCG,následovala genetika a rozebírání,byla jsem z toho na prášky,riziko potratu mě děsilo víc,než samotný zákrok,nebo že by bylo jedno,nebo oba postižený.Měla jsem to ale na rychlo,ve čtvrtek(bylo před Vánocema08),na genetiku a v pondělí nástup.I když jsem podepsala,že přijedu,nakonec jsem to odvolala 😀 Konzultovala jsem to ještě s dr.z porodnice jak je velké riziko...já měla v tu dobu 29let,v rodině žádné postižený,žádné vady...prostě nic,jen to vyšší HCG mě vyšlo a nemluvě o tom,že u dvojčat na to ani nemají tabulky,takže je to nejisté a nepřesné.V pondělí jsem tam volala že nepřijedu...... 😅 Děti jsou zdravé,šikovné.... 😉 Kdybych věděla v tu dobu o screeningu ve 12tt tak si to zaplatím 😅

ivarei
6. únor 2012

Odmítla jsem amnio ve 21. týdnu, když dětem zjistili cysty chor. plexu. Riziko, že o ně přijdu, bylo daleko větší, než riziko, že děti budou postižené. Musela jsem podepsat asi milion papírů na genetice i ultrazvuku a vyslechnout náznaky, jak nezodpovědně jednám, ale nelituju. Nenechala bych si stejně miminko vzít, protože výsledek amnio nikdy není stoprocentní. Můj gynekolog mě podržel a potvrdil, že jsem se rozhodla správně. Jinak k UTZ ve 12. týdnu - výsledky nejsou směrodatné, u nás se problém ukázal až ve 20. týdnu, kdy jsem si myslela, že když byl screening OK, bude to jen formalita.

evitaa
6. únor 2012

ivarei Omyl - výsledke amnio je vždy stoprocentní.

darjanka
6. únor 2012

Amnio určtiě není 100 %. Zjistí pouze chromozomální vadu, ale jiné postižení vůbec nemusí zjistit. Nikdy vám nikdo nezaručí, že budete mít zdravé dítě.
Já jsem amnio odmítla, cpou ho všude horem dolem .....
Za rok bude nový způsob jak zjistit Downův syndrom a to budou testy z krve matky na DNA, v Českých Budějovicích a ve Zlíně už proběhly studie, ale bohužel to bude v provozu až za rok, takže to bude pro maminky nulové riziko potratu, škoda, že to bude až za rok. Dnes mě to potvrdil doktor z genetiky v ČB.
I když každý na to mít asi nebude, protože v USA to stojí 2500 dolarů, nedovedu si představit, kolik to bude stát u nás ......

nikollita
6. únor 2012

Darjanka: 2500 dolarů na české koruny 😕 to je PSYCHO 😀

majinka1981
6. únor 2012

Já na ní byla a jsem ráda. Jsem klidná, že jsem pro zdraví mojí lásky udělala maximum. Doktoři např. v Motole jsou opravdu velmi opatrní, aby miminku neublížili. Jsou u toho dva doktoři, jeden u ultrazvuku, druhý píchá. Oba se domlouvají. A mám i 100% jistotu, že se jedná o holčičku 🙂

jmisa
6. únor 2012

Já amnio odmítla, nabízeli mi ho kvůli věku, podepsala jsem papír, že odmítám a tím to pro mě bylo u konce.
Testy v prvním trimestri i tripple i velký ultrazvuk , to vše bylo OK.
Riziko komplikací je asi 1-2:100, amnio bych zvažovala pouze v případě, že by riziko postižení bylo větší než riziko komplikací.

Amnio bohužel 100% zdraví nezaručí,zkoumá se jen malá část eventuálních postižení.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru