Amniocentéza z důvodu infekce. Jít - nejít?

siposovi
2. led 2013

Vím, že otázek zda jít na Amc je tu hodně, ale všechny se týkají spíše možnosti postižení, což není můj případ, proto zakládám nové téma. Přes dva roky sme se snažili o první mimi, klasicky se zadařilo až když sem se na to vykaškala. Vše bylo ok, jen jsem už od narození častěji nemocná tak sem měla asi 3x virózu. Při té poslední mě asi 2 dny bolelo v kříži a dost sem spala, ale nebylo mi to divné, ještě jsem si nečetla nic o porodu, byla jsem teprve ve 26.týdnu. Najednou ze mě na WC vyteklo poměrně velké množství krve, v porodnici řekli, že se už nic nedá dělat, musela sem se rozhodnout, zda dítě zachránit nebo ne. Vzhledem k tomu, že pracuji s postiženými dětmi a vidím ty následky, tak rozhodně vím, že nechci postižené dítě. Takže jsem porodila mrtvého chlapečka i přesto, že nám předtím 3 různí doktoři řekli, že je to holka. Po porodu - potratu jsem po dr. požadovala nějaké vyšetření, pže závěr byl že k tomu došlo z důvodu intraovulární infekce. Ale prý to nejde, že taková infekce by byla v děloze a tam se už nedostane.... To se mi nelíbilo, ale tuto doktorku všichni chválí, tak sem si říkala, že sem v dobrých rukou. Ale stejně sem nakonec přešla. Nová dr. mi hned udělala běžné stěry a našla ureaplasmata. Ale v době, kdy jsem si šla pro výsledek, jsem už měla pozitivní test.... a samozřejmě je problém to v těhu léčit, pže na to zabírají snad jen ty tetracykliny.... Jedny atb jsem po 1. trim už brala, ale kontrolní stěr ukázal, že nezabraly. Byla jsem na vyšetření u odborníka, který se těmito bakteriemi zabývá. řekl, že je to v podstatě běžná bakterie, většině těhulek nedělá problémy, že se může nacházet běžně mezi plodovými obaly a do pochvy se mi mohla dostat až při porodu a že to nemusí být příčina našeho potratu... že by to přeléčil až když by nastaly nějaké komplikace (zkracoval by se mi čípek atd). Ale nelíbí se mi řešit to až když se něco stane..... Hlavně prý záleží na množství těchto bakterií, které se dá zjistit jen a pouze odběrem plodovky. Ale ten by mi nedoporučoval, pže má svá rizika.... Jenže já už od mala slíznu všechno špatné, co běžně potká jen jednoho z milionu, tak se toho bojím, ale zase se mi nelíbí, vědět, že mám zánět, který může a nemusí způsobit znovu to samé. Snažím se vůbec si ani nepřipouštět, že sem těhu, asi se tím psychicky chráním, ale s pohyby v teď už 20. týdnu už mi to moc nejde. Mám to risknout nebo ne? Za odpovědi předem děkuji.

mabe
2. led 2013

@siposovi ahoj, je me lito, cim si musis prochazet. ja byla na odberu plodovky kvuli dvakrat mensimu nosu a spatnyma triple testama. bylo to tezky rozhodovani, ale cekat do porodu, jestli je to ok jsem nedokazala. takze jsem sla. pak jsem se bala, jestli jsem udelala dobre kvuli tomu riziku potratu. nakonec vse dopadlo v poradku, ja radsi tyden poctive lezela, a mam krasnou dceru. musis sama vedet, jestli chces cekat a zvladnes cekat nebo chces mit jistotu, ze ses ok a tim padem i mimco. je to moc tezky rozhodovani. drzim palce, at vse dopadne dobre

petrusew
2. led 2013

toď otázka, pokud ti doktor - odborník - řekl, že by odběr nedoporučil a počkal až bude potřeba léčit, jestli je to opravdu běžné, moc bych se tím netrápila a těšila se na miminko i když to asi není moc lehké. A jak píše @mabe - rozhodnout se stejně musíš sama.

veruska007
2. led 2013

@siposovi Taky jsem po potratu, prvni byl v 19.tt. V dalsim tehotenstvi jsem chodila do rizikovky a i kdyz mam vzdycky falesne pozitivni tripple test 🙄 , tak mi odber plodovky nedoporucil - pry v rizikovych tehotenstvich je tam to riziko potratu prilis vysoke. Stejne bych se asi pro potrat nikdy nerozhodla. Vsechny deti mam naprosto zdrave.

siposovi
autor
2. led 2013

Moc děkuji za rady. Právě že mě se nelíbí, když doktoři většinou hledají příčinu potratu až po min 2 až 3 potratech, do tý doby nechci být pokusný králík jestli to vyjde nebo ne. Četla sem o dost holkách, kterým právě tahle bakterie způsobila potrat. Špatně se to průměruje, pže to je zánět v podstatě bez příznaků a když to nedělá problém tak nikdo neví, že to má.
U mě nezjišťovali co to konkrétně způsobilo, nevím asi to nešlo, placenta byla na rozboru a jen napsali, že sou na ní známky zánětu. Nevím proč se nedá zjistit konkrétní bakterie. Každý dr mi řekl, že se to už podruhé nestává, ale zdá se mi divné, že by se ten zánět z minula jen tak vypařil.... Kdyby to šlo zjistit nějakou neinvazivní metodou tak je to v pořádku... Všichni mi říkali, že podruhé určitě budu chodit do rizikovky, ale oni prostě tvrdí, že už se to podruhé nestatne. Mám pocit, že kdybych chodila k šamanovi tak to vyjde na stejno..... Naštěstí je moje nová gynekoložka opravdu opatrná a říkala, ať radši chodím na vyšetření s každým píchnutím než aby se něco zanedbalo. U té předchozí se měla vždycky pocit, že spíš otravuju...

mabe
2. led 2013

@siposovi ja jsem kvuli pristupu me byvale dr. ji vymenila. mela jsem za sebou dva MA vzdy v 8tt a chtela jsem znat, jestli je neco spatne. rekla, ze az potreti se to stane, tak to budeme resit. taky jsem si rikala, jsu nejakej pokusnej kralik nebo co? tak jsem zmenila a moje nova dr. me poslal vsude, nasly me spatnou stitnou zlazu, poslala me na mojzisku,....proste jsem moc rada za ni, je sice hodne prirodni a verici, ale ja mam svou hlavu a ona doporuci a ja se zaridim.

maximka33
2. led 2013

@siposovi máš toho teda za sebou dost.... mně se bohužel z plodovky potvrdil downův syndrom, který se ukazoval i v triplech. riziko potratu po plodovce bylo menší než riziko downa, tak jsme do toho šli. bohužel jsem skončila na interrupci. teď čekám další a chci jít na odběr choriových klků (před plodovkou v 1, trimestru) pokud Nt screening vyjde špatně. prostě vím, že bych postižené dítě nezvládla.. vím že to máš jiné. my si řekli, že raději jedno dítě než dvě a jedno postižené.. ještě není vidět, kolik ti je, kolik máš času na další pokusy. rozhodnutí bude na tobě.

siposovi
autor
2. led 2013

@maximka33 je mi 25, takže čas máme, ale vždycky sem chtěla být spíš mladá mamka... Taky vím, že bych postižené dítě nezvládla. Nemám nic proti lidem, kteří tvrdí opak, ale většinou se nikdy s takovou situací nesetkali.... Pracuju v tom a vím, jaké to má dopady na psychiku a na celou rodinu. Kdyby mi z vyšetření zjistili nějaké postižení, tak se ani nerozhoduju... Ale mě jde spíš o to, že ta bakterie způsobuje potrat a ne postižení. Dr říkal, že kdyby s z plodovky přišlo na to, že se to musí přeléčit, tak by mi museli nasadit nějaké drastické ATB, čehož se tedy taky bojím, ale zase nesmějí dávat nevyzkoušené léky....

siposovi
autor
5. led 2013

Tak závěr je takový, že si mě dr. bude na kontroly objednávat častěji, min po 14 dnech a kdyby něco tak můžu samozřejmě kdykoli. Na netu jsem se dočetla i o homeopatikách, která se na to dají užívat, tak jsem si je pořídila a uvidíme... Všem děkuji za názory.

nikmik
5. led 2013

Ahoj, asi už píšu pozdě... taky pracuji s dětmi s handicapem, já jsem AMC podstoupila, měla jsem velké riziko downa. Ale to není tvůj případ. Sama píšeš, že bakterie způsobuje potrat, ne postižení, proto bych v tvém případě na odběr nešla. Pokud by stejnak přišli na to, že se zánět musí léčit a dali ti drastické ATB, hrozilo by poškození plodu ne?
Hodně síly při dlouhém čekání...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru