Asi jsem těhotná. Co mě čeká na prohlídce?

hubikanetka91
19. dub 2012

Ahojda holky. Prosím o radu. Po 3 pozitivnim testu budu nejspíš těhotná ( zatím nepotvrzeno od doktora.) na prohlídku jdu 4.5 tak by mě zajímalo co mě čeká.Menstruaci poslední sem měla dostat 31.3. děkuji za odpovědi

lulii
19. dub 2012

@hubikanetka91 Ahojky, možná že ti vezmou krev kvůli stanovení hcg v krvi a určitě ti udělá vnitřní ultrazvuk a mrkne, jestli je mimi tam, kde má být a stanoví další kontrolu 😉

missymici
21. dub 2012

Ahoj,...presne jak pise lulii,naberou ti krev,ultarzvuk aby se presvedcil jestli tam je videt zarodek,....odpovis mu na par otazek,ohledne tvyho zdrav.stavu,zvazi si te,...tlak zmeri,...nic extra se nedela.nemas se ceho obavat.Mozna bude chtit vzorek moci,....nepamatuji si jestli to chtel hned,nebo az pri dalsi kontrole.

scvrcek
21. dub 2012

me teda krev nikdo nebral, jen mi udelali vnitrni ultrazvuk a tim to haslo 🙂

sova33
21. dub 2012

@hubikanetka91 Ahoj, mně na první prohlídce (byla jsem na začátku 7. týdne) udělal vyšetření nejdřív "ručně", zjistil, že těhotná pravděpodobně jsem, udělal nějaké stěry a potom vaginální ultrazvuk. To bylo vše. Tlak, váhu atd. řešil až na další prohlídce v 10. týdnu. Krev mi kvůli tomu nebral vůbec, na krvi jsem byla až v 11. týdnu v nemocnici.
Moč mám nosit až teď, tedy od konce 3. měsíce.

beta.m
21. dub 2012

mě taky krev nikdo nebral, až v 13 tt na screening. Na první prohlídce mě jen udělal vnitřní UTZ a teď už si nejsem jistá jestli jsem se vážila a měřili mi tlak, ale to není podstatné 😉

lfunkova
22. dub 2012

@hubikanetka91 Ahojky, mě čeká prohlídka taky 4.5. a už se nemůžu dočkat🙂 Byla jsem na první prohlídce 13.4 a náš mimísek měl 8,4mm 🙂 cca 7.týden. Teďka půjdu v 10. Mám s sebou přinést ranní moč, a co říkala mamina tak mi budou měřit tlak, ale že bych měla přijít na lačno doktor neříkal - takže krev asi brát nebude.

slundo
23. dub 2012

Sestřička Ti změří tlak, zváží tě a Dr. udělá klasickou prohlídku ( pokud se Ti blíží termín prevence, udělá i stěry a tak ). No a pak se přes ultrazvuk koukne na mimčo a řekne Ti kdy přijít příště. Takže to bude běžná prohlídka akorát s tím, že uvidíš mimčo na ultrazvuku ( teda spíš malou fazolku 🙂 ) Jinak nevím jestli je normální brát krev na hcg, možná úplně z kraje těhu, ale teď už bude mimčo na ultrazvuku vidět, tak to nebude potřeba 🙂

kammka
23. dub 2012

mně nikdy na první prohlídce krev nebrali, pouze vnitřní utz a klasicky vyšetření na koze, ohmátne dělohu, aby měl porovnání, jestli je správně velká , odpovídající stáří těhotenství....utz udělá, aby zjistil, jestli velikost embrya odpovídá poslední ms, pokud bude už vidět srdeční akce, pozve si tě za cca tři týdny, pokud ne, tak dřív...
pokud tě prohlásí za těhuli, sestřička změří tlak a zváží tě, aby věděli, jak kyneš 🙂
jinak je důležitý ne kdy jsi měla dostat ms, ale kdy jsi ji ve skutečnosti měla... tedy kolik týdnů jsi bez ms...jak dlouho po vynechání ms jsi měla první pozitivní test...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru