Bílkovina v moči v těhotenství. Je to něco vážného?

masacek
13. bře 2008

Ahoj,prosím nemá někdo zkušenosti s tím že mu našli bílkoviny v moč?co to znamená?je to něco vážného?V poradně jsem na papírku měla bílkoviny a teď čekám na výsledky výtěrů!

lisounek
13. bře 2008

masacek: muze to byt nejaka infekce mocovych cest a je dobre, kdyz se to podchyti vcas, aby to nepreslo na mimi

masacek
autor
13. bře 2008

takže bych mohla potratit?

lisounek
13. bře 2008

ne to si myslim, ze rozhodne ne, jen muze jit proste o infekci a ta se musi prelecit (nemas treba zanet mocovych cest - paleni, rezani pri moceni apod.?). Nebo v nekterych pripadech muze jit o prvni priznaky pozdni gestozy,tj. onemocneni, ktere se obcas pridruzuje tehotenstvi a pak zase volne odezni...patri k tomu taky otoky nohou a vysoky krevni tlak apod. Proto se proste musi odevzdavat moc a kontrolovat, aby se neco nezanedbalo...

lisounek
13. bře 2008

tady jsem ti nasla neco o tom: http://www.rodice.cz/clanky/tehulky/problemy/pr... 🙂

kajule
13. bře 2008

Masacek, ja jsem taky mela v tehu bilkovinu v moci, pak mi delali vyter a brali i krev, kde se taky objevila. Dali mi ATB a nakonec se zjistilo, ze to bylo tim, ze jsem byla nachlazena. Potom uz se tam neobjevila akorat jsem pak zase mela pozitivni GBS, zanet mocovych cest a na to je dobry jist hodne brusinky pry to pomaha a asi na tom neco bude. 😉

atreides
13. bře 2008

masacek, taky jsem měla bílkovinu v moči (osobně jsem se cítila OK, ale před tím neži mi ji našli jsem měla malinké problémy s močením) a dostala jsem na to ATB, prý o nic vážnýho nejde, ale je to infekce, která se musí přeléčit a v pohodě 😉

atreides
13. bře 2008

jj ty brusinky jsou suprový, u mě konkrétně vždy zabrali od Swiss 🙂

kajule
13. bře 2008

Atreides, jj ja jsem se na nich od ty doby stala zavisla. 😀 😅

masacek
autor
13. bře 2008

Děkuju za uklidnění .Žádné problémy nemám ani s čůráním ani s tlakem ani otoky nohou.Dík za adresu nikde jsem nic nemohla najít!

lisounek
13. bře 2008

to bude v pohode, neboj nic 😉

kajule
13. bře 2008

Jj, urcite to nic neni. 😉 Ja jsem se taky bala, pak i s tim streptokokem, co jsem mela v ty kultivaci z 35.tt, pred porodem mi dali ATB a vsechno bylo v pohode...Pata je ted krasny, zdravi miminko a taky pekne zivy. 🙂 To zdravi je nejdulezitejsi. 🙂 Pac kdyby se mu melo neco stat, tak to asi nepreziju. ☹

atreides
13. bře 2008

kajule já je mám pemranentně v lékárničce 😀 , páč na močáky nějak trpím 😠, ale teď musím zaťukat 🙂

kajule
13. bře 2008

Atreides, to ja driv taky, ale ted to je celkem v pohode...to je asi tema brusinkama. 🙂

janeyzelvicka
13. bře 2008

masacek buď v pohodě, pokud ti jen našli bílkovinu a jinak žádné problémy, tak myslím že se nemusíš strachovat, já mám to samé 😉

masacek
autor
13. bře 2008

Když mi dají jen ATB tak to je dobrý ale hlavně jsem se bálá abych z toho třeba z toho nepotratila!
janeyzelvicka taky ti dělali výtěry a čekáš týden na výsledky?

janeyzelvicka
13. bře 2008

Nějaké výtěry mi dělali hned ze začátku, to mohl být tak... 10-12tt... čekala jsem týden, to jo, ale všecko ok... a teď už žádné...

iva345
2. říj 2013

bílkovina v moči může mít za následek selhání ledvin..takže zakpanej pes je v ledvinách, kdy tělo je natolik zatížené, že estíhá čistit odpadní látky přes ledviny.

romca05
2. říj 2013

@masacek Taky jsem měla v prvním trimestru. Měla jsem zánět močových cest, ale žádný pálení ani jiný problémy jsem neměla! 3 dny antibiotik to vyřešilo. 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru