Bojim se, aby miminko nemělo genetickou vadu

kkattty
14. lis 2010

dobry den vsichni moc to tady jeste neznam ale ,posledni dobou mam hrozny strach o sve miminko,vse probihalo v pohode,screening v 1 trimestru mi vysel v poradku,riziko na down syndrom 1:11000,a NT 2,4,nosni kustka pritomna,,,,byla jsem klidna stastna, na velkem ultrazvuku ve 22tt mi zjistili ze maly ma mozkove komory na hranici normalu 9 a 10mm ,za 14 dni na kontrole se to jeste zvetsilo,na 11 a 11,6mm, za dalsich 14 dni ,to jsem sla na kontrolu uz k jinemu lekari protoze mi to v nemocnici nevyhovovalo a tam nameril komurky obe na 11mm (norma do 10mm),tak jsem byla stastna ale aby toho nebylo malo tak mame jeste mirne zvetsení ledvinovych panvicek na 11a 12mm,nejak jsem tomu neprikladala vahu,a rikala jsem ze tyhle 2 veci jsou na hranici a jinak je prcek.o.k srdicko ..atd v poradku..........nedalo mi to a jeste jsem napsala do poradny na porodnice.cz kde mi doktor Koucky napsal ze tyto 2 vady by mohli mit i hlubsi vyznam,treba genetickou poruchu ale ze nezna podrobnosti,tak jsem z toho nejaka rozhozena,amniocentezu mi nedelaly vzhledem k vysledku z krve a veku(31let),na kontrolu jdu az za 2 tydnu ,a moc se bojim aby mimino nemelo nejakou genetickou vadu,down syndrom apodobne........vim ze mi rekne vice asi az kontrola ,ale bojim se moc ,potrebovala jsem se vypsat ,dekuji a omluvte me preklepy..atd

romana29
14. lis 2010

Ahoj, věřím, že všechno bude v pořádku, pokud by podezření měli, určo by si tě pozvali na další prohlídku
My měli taky zvětšení pánvičky u jedné ledviny, řekli, že je to ale BĚŽNÉ a malá je absolutně bez problémů.
Snad napíše i někdo, kdo má zkušenost s tou velikostí mozkových komor.
Zatím se snaž být v klidu a mysli na to, že tvoje dítě bude v pořádku a uvidíš,že bude 😵

evatk
14. lis 2010

@kkattty úplně si dovedu představit, co prožíváš, naše elinka měla cysty na mozku (nějak spec. se to nazývá, nechce se mi hladat v papírech), rozšíření ledv. pánviček, chyběla jedna céva v pupečníku a měla hyperechogenní střevní kličky... všechny tyto znaky jsou častější u postižených plodů a pokud je jich více než jeden, je zvýšené riziko postižení a nabízí se amnio
všechna krev ok, na ty odchylky se přišlo v 19. týdnu, do 29. se vše srovnalo, až na ten pupečník, céva už nedoroste
amnio jsme se báli podstoupit, kvůli riziku potratu, na miminko jsme čekali 3 roky, vyšlo až druhé ivf

nakonec vše dobře dopadlo, tak pevně věřím, že tomu tak bude i u vás

kkattty
autor
14. lis 2010

@evatk jee to jsi me ted potesila ,ja porad jste pevne verim ze za ty 2 tydny pujdu na kontrolu a vse bude v poradku a nebude po nejakem zvetseni ani pamatky,taky si rikam ze treba jit na velky ultrazvuk v 19tt jak ty tak komurky nema zvetsene a to ze se oak zvetsily a zmensily bych ani nevedela na ty panvicky se prislo az ve 26tt,no bojim se ale verim ze budu mit zdrave mimi,uz bych chtela mit po kontrole at je vse v poradku.

kkattty
autor
10. pro 2010

@evatk tak komurky se zemensily a uz jsou temer v norme 10,5mm jen panvicky zustavaji stale rozsirene tak snad vse bude v poradku!!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru