Bola som na rozbore moču. Čo znamenajú tieto výsledky?

senja
29. říj 2008

Ahoj tehulky, jsem v 6 tt., gynekolog me poslal na rozbor moci. Ted jsem vyzvedla vysledky: Mam tam:
Leukocyty 1+,
Epit. dlazdicovite (nevim co to je) 1+
Bakterie - smisena flora ANO.
Vsechno jine je negativni.
Nevite co to znamena? Laborantka mi rekla, ze nejaky nalez tam je, ale ze vsechno mi povi doktor, ze to bude vedet. Na gynekologii jdu az za tyden, tak za tu dobu se asi zblaznim ☹ Vysvetlete mi to prosim nekdo! Jak moc je to nebezpecne? Moc dekuji.

sarkal
29. říj 2008

senja já teda nevím co to znamená...ale myslím si,že kdyby to bylo hodně nebezpečné,že by to ohrožovalo Tebe nebo miminko tak,že by Tě nenechaly čekat až do příštího týdne až půjdeš ke svému dr..Zkus si tam třeba zavolat.Držím palce 😉

kubinkov
29. říj 2008

Senja: z vyšetření moč chemicky + sediment se velké soudy dělat nedají, pozitivní bakterie mohou být nepatogenní, lze určit až z kultivace. Dlaž. epitelie jsou v těhotenství běžné a normálně svědčí pro špatný odběr vzorku. Leukocyty na jeden kříž nejsou nijak vysoké. Je to opravdu spíš orientační vyšetření, které u těhotných vyhledává spíš pozitivní bílkovinu, nebo větší množství bakterií a leukocytů, což může znamenat infekci močového ústrojí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru