Byly jste na 1. screeningu v Prediku, Zlín?

laola
23. čer 2008

Byla jste některá v 1. trimestru na screeningu v tomto centru? Jak to probíhá? Díky 🙂

breberuska
16. únor 2010

anatana: já jdu do predika příští týden (13tt), na letáčku psali, že je nejlepší tam jít mezi 11 a 14 týdnem. Krev mi brali u mojí gyn minulý týden a prý jí posílájí tam 😉

antana123
16. únor 2010

aha já jsem dneska 13+5tt to už je asi pozdě mě muj doktor nic takového neříkal

p.e.t.u.l.k.a
16. únor 2010

antano no screening v I trimestru je do 13+6 tt , tak si tam zkuz zavolat a třeba tě tam někde píchnou, já jsme to tak taky měla šla jsme přesně v poslední den, protože můj Dr to zpackal ,ale vzali mě ale přichystej si 1400 Kč , ale stojí to za to 🙂

oliras
16. únor 2010

antano tady máš počteníčko o tom, ale ne každý dr tam posíla jinak v prediku to stojí 1400 ale oskar v nemocnici v batovce je zdarma dám ti číslo když tak si tam ještě zavolej i do predika někde tě vezmou ale musíš hned zítra jít tak volej obvolavej ještě dneska oskar tel: 577552869 a Prediko : +420577645172 anebo : +420606780317 http://www.forumzdravi.cz/clanek-123-screening-...

antana123
16. únor 2010

holky moc díky 🙂

antana123
16. únor 2010

oliras:a to se tam můžu jen tak objednat aniž by o tom věděl můj dr.?

oliras
16. únor 2010

jo můžeš

sarlotta
16. únor 2010

oliras tento screening není povinný ale je nejpřesnější a výhodný v tom, že se dělá tak brzy, kdyby byla nějaká vývojová vada lze těhotenství ukončit chirurgicky. Klasické povinné triple testy se dělají až v 16tt.. než máš výsledky tak už je mimi tak velké, že ho můžeš cítit a v případě problému se pak posílá na odběr plodové vody....a pak už není možné těhu jen tak ukončit - dítě musíš porodit.

Takže proč nevyužít všechny možnosti moderní vědy 😉 a je to krásný zážitek, mají perfektní utz.

oliras
16. únor 2010

já vím že není povinný

a.dolezalova
17. únor 2010

Ahojte holky...já jsem byla v prediku včera...jsem ve 13tt ...ultrazvuk prováděla Dr.Huspeninová...no jako na to že to stojí tolik peněz mi skoro nic neřekla s manželem jsme se dozvědeli ze naše miminko ma nožičky a ručičky a že měří 7 cm....pak mlčela a neříkala nic...sestřička byla naopak úplně úžasná...prosím až půjdu na ten velky utrazvuk ve 20tt budu muset za to zase platit?předem děkuji za odpověď Andrea

oliras
17. únor 2010

ahojky holky tak já byla dneska na oskaru v nemocnici a mužu řístb že to bylo taky rychle a ani dvd nechtěli nahrát přitom pře 8 měsící mi ho nahráli ☹ ale duležité je že vše máme v pořádku

a dolezalova za screening ve 20tt už v prediku neplatíš ten hradí pojištovna 🙂

romana29
17. únor 2010

a.dolezalova promiň, já se musela úplně smát, jak jsi to popsala, že jste se za 1400 dozvěděli, že vaše miminko má ručičky a nožičky. Fakt hroznej byznys...:(

oliras tak to je blbý, přitom to mají na nástěnce, ceník nahrávání DVD, tak to si teda moc reklamu nedělají. Hlavně ale, že je miminko zdravé! 🙂

veronika88
17. únor 2010

romano: Já nebyla spokojená s predikem, ne s Batovkou...V batovce prave super pristup,vsechno popisovali,dr.komunikovala....

Na prediku jsem byla pouze na 3D-dr neprijemna jak..... !!!Na rto,ze i za to 3D si berou 950,-....

V UH stoji fotka i s DVD 500,- !

oliras
17. únor 2010

romanko no oni mi řekli že to se musím objednat přimo na nahráni dvd přitom při posledním těhu mi to nahrali přimo při screeningu

romana29
19. únor 2010

oliras tak to je super, a to je kdy? 🙂 vždyť já ani nevěděla, že se má vzít ručník, přitom, když jsem tam volala, tak mi to paní mohla říct, na letáku to vůbec nemají....teda na letáku mají i úplně blbý tel. číslo 😀

petroska
24. únor 2010

ahoj holky.tak dnes jsem byla u doktora a na oskarovi je narvané takže skouším objednání na prediko.mužete někdo poradit?je to na poliklinice ve zl nebo furt na atlasu?čekáme první miminko,sem dnes 11+2 a nedávno jsme o jedno přisli hned na začátku těhu tak nechci zase nic podcenit a rači si zaplatím a pujdu na prediko.jak tak koukám tak více holek si ho chválí než oskara.což když sem tam volala na(oskar)tak se mě ozvala protivná baab a že sem se mela dávno měsíc dopredu objednat že už ted nemají na 2 měsíce volno takže sem s batovkou skončila jdu rači prediko.

klariks
24. únor 2010

ona protivna neni, ona je proste takova herdek baba a mozna se to po telefonu muze zdat...na takove lidi musi byt clovek mily a vetsinou to zabere...me taky doktor rikal, ze volat co nejdriv...ale rekl mi to driv, nez ten tvuj...takze jsem tam volala, kdyz jsem byla v 8 a sla tam ve 12tt...jak rikas, zkus Prediko, plati se to, takze tam nebude takovy natresk...ale kvuli jedne sestricce, ktera neni uplne nejcukrovatejsi bych Oscara nehanila...dalsii sestricky jsou naopak mile a usmevave...na neprijemne lidi se da narazit vsude, i na Prediku...kazdopadne at ti to vyjde, objednaji te brzo a vse je v poradku!!!

klariks
24. únor 2010

Ráa bych se poradila, jestli nemáte některá ze Zlína zkušenosti...sestřička říkala, že mám jít na plicní pro razítko-potvrzení, že nemám tuberkulózu...je to vážně jen kvůli tomuhle? Říkala, ať tam nechodím já, ale pošlu kamarádku nebo někoho, že stačí ji dát těhotenskou průkaku a kartičku pojišťovny, a že ji to dají....alespoň ve Zlíně v Baťovce...neporadíte některá, jestli to tak fakt je díky moc

petroska
24. únor 2010

tak sem se teda objednala do toho predika.na příští pátek na ráno.tak sem zvědavá.rači si teda zaplatím a uvidím jak to bude.treba ve 20 týdnu pujdu do batovky zase.KLARIKS já vím.po telefonu to zní vždycky jinak jak kdybych pred ní mela stát ale prostě me sprcla za to za co já nemužu že udělala doktorka chybu.ted tam mají na měsíc prý plno tak me tam nevetře takže musím do predika ale jak to tu čtu tak je s ním víc spokojených jak s batovkou.uvidím vyskouším.za prachy at je mimi zdravé to stojí
jen mi miminko 3 týdný nikdo nekontroloval na ultrazvuku tak mám strach at je to všechno dobrý.dnes mi dělala jen vnitřní kontrolu a všechno dobrý tak mám strach když ho neviděla na ultra

klariks
24. únor 2010

já mám úplně stejné pocity...neboj, to bude vše v pořádku...taky bych nejraděj miminko vždy viděla na ultrazvuku při každé návštěve.. 🙂 v Prediku budou milí a dají ti krásnou fotečku...teda snad už je v ceně 🙂 já mám zkušenosti z Oscara, ale jak říkáš, kdybych byla v tvé situaci tak neváhám a volám do Predika...doktorka měla tobě říct dřív..to máš pravdu...když jsem byla já na Oscarovi a zrovna mi tahle sestřička brala krev, taky ji nějaká volala, že se chce přeobjednat a věřím, že jestli to byla nějaká citlivější dušička, že měla na krajíčku...já si pak vždycky jen řeknu, proč to povolání ti lidi dělají, když k tomu nemají vztah a nebaví je to... 🙂

petroska
24. únor 2010

klariks.jj to si říkám taky.bud at jsou milí a baví je ta práce nebo at se na to nedávají,já jsem povahy co mě hned všechno veme a hned bulím takže na mě se musí trochu mile a ne hned hrrr,všechno si pak moc beru.no 2x sme krásně viděli tlouct srdíčko,všechno bylo v pořádku,testy taky do ted dobrý a dnesní kontrola taky tak by to snad poznala a nebyla by si jistá že je to dobrý takže to dobrý je a věřím tomu a už se těším na pátek jak toho našeho prcka po 4 týdnech zase uvidíme.mám z toho všeho furt takové strachy.každý se těší na ultrazvuk ale já ani jednou sem se netěšila a spíš sem byla jen s nervama pryč.děsně se ted všeho bojím po první ztrátě.snad mi prediko pomuže.

petroska
24. únor 2010

holky nevíte některá jak to teda na tom prediku chodí?dělají ultrazvuk vnitřně nebo přes bříško?to sem se zapoměla sestřičky zeptat

klariks
24. únor 2010

pomůže, neboj 🙂 dělají to přes bříško, jen holky, co mají kila na víc psaly, že těm to dělají vnitřně... a na miminko se těš a nestuduj žádné články 🙂 to říká jeden známý doktor...jen se zbytečně vystresuješ..problém se má řešit, až přijde...a ne přemýšlet dopředu co a jak bude špatně ...

romana29
25. únor 2010

petroska jak píše klariks přes břicho, jen my tlustí vnitřně 😀

klariks jj, do průkazky musíš mít i to razítko z plicního, já jsem teda z KM, ale stačilou pouze u okýnka dát průkazku těhotenskou a pojištovny, oni si to vyhledají, že nejsi v registru a je to. Otázka pěti minut, mě teda nikdo neříkal, že tam nemám chodit sama, ale jestli ti tam někdo zajde, tak toho využij 😀 .

lenule79
3. bře 2010

ahojky těhulky, tak musím přidat svůj včerejší zážitek z PREDIKA 🙂 (byla jsem na prvnítrimestrový NT sreening)

první mi v laboratoři vzaly moooc šikovná laborantka krev (nemám žíly a tak chodím na odběry nerada, ne, že by mě to bolelo nebo se bála ale když vidím jak se sestřičky trápí a na jednu zkumavku musí píchat častěji.. 😎 )

pak jsem šla na UZ (přes bříško). Velmi milá a usměvavá sestřička automaticky brala i manžu, kterého usadila vedle UZ na sedačku 🙂
vyšetření prováděla MUDr. Huspeninová, na začátku moc nekomunikovala, jen se příjemně usmívala ale na naše dotazy se rozpovídala až jsme ji pak nemohli zastavit 🙂 Krásně nám mimíska popsala a ukazovala ze všech stran. Na začátku jsme si s ní domluvili natočení vyšetření a tak jsme si odnesli kromě fotečky (jako bonus) krásné, 15min DVD (2D za 250kč).

My teda za vyšetření neplatili, měli jsme to na pojišťovnu, protože první naše dítko mělo VVV.. Ale jinak to stojí 1400Kč.

Všechny zdravím a přeji jen příjemné zážitky 🙂 😉

so007
3. bře 2010

Ahojky těhulky.
Jsem na začátku 10.týdne těhotenství,včera mi můj lékař při kontrole dal kontakt na vyšetření Prediko.
Včera jsem strávila hodně času hledáním info,až jsem se dostala na tyhle stránky.Rozhodla jsem se nejprve zkusit zavolat na Oscara,číslo je tam 577552537,paní mi řekla,že toho mají moc,
ale po chvilce a pár příjemných frázích mi termín na 23.3. našla.
Je mi už 30 let a čekáme první miminko,mám velký stach,ale snad bude vše v pořádku.
Mám si něco,krom průkazky a přítele 🙂 vzít s sebou?
Děkuji a držím i Vám pěstičky,určitě se pak ozvu,pa

petroska
3. bře 2010

ahoj LENULE 79 byla jsi prosím objednanaá na určitou dobu?vzali tě přesně jak si byla obvjednaná?jak dlouho to tam zhruba časově trvá a čekala si na vysledky?já tam jdu totiž v pátek na 8 tak se chci jen informovat.je fajn že se ti to tam líbilo 🙂

lenule79
3. bře 2010

petroska: byla jsem objednaná na 14hod ale byla jsem tam už 13,30 (jsme z daleka a chtěli jsme mít časovou rezervu 😉 ) sestřička nás volala po řadě, jak jsme kdo přišli... šlo to tam ale rychle, určo dlouho čekat nebudeš 🙂 výsledky z UZ jsem věděla hned při vyšetření a krev si mám zavolat dnes po 14 hodině 🙂 tak snad budou dorbý 😉 jinak sestřička říkala, že celkové výsledky půjdou poštou MUDrovi i mi domů. Taky mě hned objednala na UZ ve 20tt a na odběr krve na trriply. Budu na tebe myslet, pěkně si to užij 🙂

lenule79
3. bře 2010

so007: mám zkušenost jen z Predikem, tam bych si sebou vzala kromě průkajdy a a chlopka ještě nabitou peněženku-samozřejmě penězy 😀

lenule79
3. bře 2010

petroska: jo a naše vyšetření trvalo 15 min, natáčeli jsme totiž z něho DVD, ale jinak maminky byly tak do 10min hotové 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru