Byly jste na 1. screeningu v Prediku, Zlín?

laola
23. čer 2008

Byla jste některá v 1. trimestru na screeningu v tomto centru? Jak to probíhá? Díky 🙂

petroska
4. bře 2010

díky lenule79.já že se tam čeká dlouho na vysledky jak mě prvně říkali na oskarovi v batovce,že prý to je na celej den?!tak to je super že me jen vysetří a na krev si zavolám.děkuju za informace si zlatá 🙂

petroska
5. bře 2010

dnes jsem byla na prediku a doporučuji!!nádherný zážitek a krásna fotečka sebou 🙂 .běhen 15 minut jsem byla i z ordinace venku a na to že tam předemnou byli 3 holky tak to šlo rychleji než sem čekala.za 1400 to stojí,fakt

lenule79
5. bře 2010

petroska: jsem ráda, že jsi byla spokojená jako já 🙂 😉 ať máš vše v poho 😉

petroska
6. bře 2010

děkuju lenule.snad budou ok i vysledky a konečně budu štastná

ee.liska
9. bře 2010

tak dneska jsem byla v Oscarovi a jsem nadšená 🙂 výborný přístup, čekali jsme asi 15 minut, pan doktor všechno krásně vysvětlil. na krev jsem nečekala, dr říkal, že kdyby něco bylo špatně, tak do dvou hodin zavolá, výsledky pošle mému dr. Takže já hodnotím oscara na 1* 😀

mlada.maminka
12. bře 2010

Měla bych dotaz....Jsem taktéž objednaná do Predika a to budu 12+4...
Chtěla jsem se zeptat, zda je při vyšetření v 1.trimestru možnost, že by nám mohli prozradit alespoň v procentech pohlaví miminka....Řekli vám tam některé, co čekáte? Děkuji

sirella
12. bře 2010

ahojky mladá maminko.Já byla v Prediku dneska ráno.Natáčeli jsme DVD a na konci se mě p.dr.ptala jestli mě zajímá pohlaví.Já řekla,že ano a ona mi řekla ,že to "předběžně" vypadá na slečnu.Takže podle mě určitá možnost je,ale fakt je to jen předběžné a záleží na tom jak bude prcek "spolupracovat" a jestli se ukáže.Naše malá měla na konci pořád nožky od sebe a tak jsem se znovu přesvědčila i doma,že to fakt vypadá na holčičku 🙂
Jinak u našeho prvního dítěte nám ještě na velkém ultrazvuku říkali,že to bude holka(protože mezi nožkama nic nenarostlo) a mám doma kluka jako buka...takže to opravdu ber s rezervou

mlada.maminka
13. bře 2010

SIRELLA: A v kolikátém týdnu jsi tedy jsi? To DVD stálo kolem 1.000,-, že? Silně nad ním taky uvažuju ...

sirella
13. bře 2010

nene...mlada.maminko...DVD bylo za 250 Kč Jinak jsem platila 1400 celkově za ten test.
Dá se říct,že jsem byla spokojená,ale čekala jsem víc.Holky to chválily strašně moc a mě to trošku zklamalo.Byla jsem objednaná na 8 a brali mě až po půl 9 Paní dr.nebyla moc komunikativní a nic mi neříkala.Kdybych neměla zjištěné předem jaké jsou dobré hodnoty NT tak bych ani nevěděla jestli jsem na tom dobře nebo ne.Ale myslím si,že pokud by bylo něco špatně tak by mi to řekla.Usmívala se až na konci když se mě ptala jestli mě zajímá pohlaví.Na konci už jsme domluvily triply a velký ultrazvuk.Moje chyba asi byla,že jsem se na nic neptala.Já byla v šíleném stresu a taky jsem ji nechtěla rušit při práci.Byla jsem tehdy 12+2 takže skoro jako ty(co jsem slyšela tak je to ideální doba na tento test)
Ale jsem jediná kdo má tuto zkušenost.Jinak jsem četla jen samou chválu.Ničeho se neboj a to DVD ti jen doporučuju 😉 Já ho včera viděla asi 3x a pořád jsem zkoumala jestli naše holčička je fakt holčička 😀
Teď ještě čekám na pondělí..to budou výsledky krve,takže ještě trošku nervy mám.
Hodně štěstí 🙂

mlada.maminka
13. bře 2010

SIRELLA: 250,- ? Tak to neváhám 😉 Díky za info...
Mohla bys mi ještě poradit, kde najdu nebo jaké jsou ty dobré hodnoty NT? Ať jsem také v obraze, kdybych narazila také na tu paní...
Jééé, ale to by bylo hezké, kdyby mimís spolupracoval a bylo mu už mezi nožky vidět...Dcerka se mě neustále ptá, kdy už budeme vědět, jestli bude mít ségru nebo bráchu....Bylo by to fajn 🙂

Pevné nervy do pondělí na výsledky z krve..

sarlotta
14. bře 2010

mladá m. normal hodnoty NT- šíjové projasnění -jsou kolem 1,2...1,3...1,4...1,5..... do 2-2,5mm je to v pořádku nad je riziko Downova syndromu.

sirella
14. bře 2010

mladá.maminko...přesně jak píše šarlotka...prostě do 2,5 buď v klidu.Znám děvčicu co měla 2,5 a řekli jí že je to hraniční a už se chystá rodit 🙂

mlada.maminka
14. bře 2010

SIRELLA: Dobře, děkuji....Před 6 lety, kdy se narodila Natálka takové vyšetření nebývalo...Ani žádná cukrovka, ani ultrazvuk při každé prohlídce...je to pro mě všechno tak nové...A mám větší strach, než předtím...
Jinak moc krásně vyfocená ta druhá fotečka miminka, ta se podařila.... 😵

mlada.maminka
23. bře 2010

Tak PREDIKO mám za sebou....Ultrazvuk mi dělal sám pan primář...
Na výsledky z krve si musím do zítra počkat, ale dle ultrazvuku je mimís v pořádku...
Na větu pana primáře:,,Na určení pohlaví není brzy, tady to vidím-je to CHLAPEC!" do smrti nezapomenu...
Jsem nadšená....Jen aby ty výsledky byly OK a ke štěstí mi už nic nechybí

romana29
23. bře 2010

mlada.maminko tak to je paráda. Moc gratuluji ke zdravému miminku a že je to kluk, to je paráda, když už máš doma holčičku, že? 😵

mlada.maminka
23. bře 2010

Mám...A klučinu jsme si do páru moc přáli...Tatínek se usmívá celý den jak sluníčko... 😀 Už bych chtěla aby kopkal 🙂

so007
24. bře 2010

Ahijky maminky,
včera jsme byli v Oscaru a jsme velice spokojení.Sice mě vzali zhruba hoďku po objednaném čase,ale čekání se vyplatilo.
Paní doktora,byla moc příjemná a vše vysvětlila,taky jsme se dohodli,že pokud by vyšla špatně krev,tak cinkne,
ale předem mě uklidnila,že si myslí,že je vše v pořádku,bohudíky nevolali,takže jsem šťastná.
Přítel byl dost na měko,když doktorka vše podrobně kontrolovala a popisovala.Nakonec nám dali i fotečku.
Takže Oscara doporučuji.pa pa

selu
9. dub 2010

holky, prosim chci se zeptat, v pondeli jdu do predika na NT, jsem objednana na urcitou dobu, stava se tam casto ze se treba ceka dyl? dekuju 😉

blanka988
14. črc 2010

Ahoj,holky chci se podělit s dnešní zkušenosti z oscara Zlín.Jak už tady některé psaly tak i já si vyčkala 2 hodiny.A to jsem měla vysledky krve z předešlého týdne.Byla tam paní doktorka Dhaifalah.Docela příjemná.Ultrazvuk probíhal docela rychle,řekla jenom pár informací a byly jsme za 10 min. venku.Viděly jsme všechno moc v rychlosti,takže zážitek velice žádný.Vysledek nás ale potěšil -negativní.Mimčo v pořádku a 6,5 cm v 12+6 týden.

romana29
14. črc 2010

Blani, takže nic moc, co? Třeba příště, jestli tam půjdeš na ten velkej ve 20tt, budou mít víc času a víc se ti budou věnovat a ultrazvuk si užiješ 😉

ined77
30. črc 2010

ahojky 🙂 ,
holky nevíte náhodou jestli i na oscarovi natáčí dvd? 🙂
předem děkuji 🙂

zelvatko
15. dub 2011

ahojte.. vím, že se tady bavíte spíš o Prediku, ale já bych potřebovala kontakt na Oskara do Baťovky.. Mohly byste mi ho napsat do IP??Dekuji mooc!! 😉

lena82
29. kvě 2012

Ahoj, jak to tady čtu, tak jsem asi jediná, která má s Oscarem špatnou zkušenost. Nejraději bych tam už nešla. Vyšetřovala mě mladinká doktorka, na pohled velmi příjemná, ale bylo vidět, že nemá mnoho zkušeností. Řekla bych, že na screening snad ani nemá oprávnění. Vypadalo to, že se zaučuje. Vyšetření ultrazvukem bylo nejenom nepříjemné, ale přímo bolestivé, až jsem měla slzy v očích a vyloženě se snažila, abych se tam nerozbrečela. Mimi se nechtělo nastavit tak, aby mohla cosi změřit, tak mi opakovaně bolestivě bušila sondou do břicha. Trvalo to velmi dlouho, přišlo mi to nekonečné. Nakonec si zavolala jinou doktorku na určení nosní kůstky a šíjového projasnění, střídaly si ultrazvuk, zase to strašně dlouho trvalo a bylo bolestivé...no prostě hrůza. Horší než bolest bylo, že jsem v ně vůbec neměla důvěru a říkala si, že jsme si raději měli zaplatit Prediko. Výsledky vyšly v pořádku, ale stejně mám z celého vyšetření velmi špatný pocit.

majka1976
30. kvě 2012

Ahoj, já jezdím jen do Predika a jsem velmi spokojená. Loni mě tam vyšetřoval takový mladý doktor, taky ve mě nebudil moc důvěry, ale hned po prvním nahlédnutí nám našel vrozenou vývojovou vadu - velký rozštěp dutiny břišní. Nevěřila jsem mu, protože normálním okem to vůbec nešlo vidět, tak jsme jeli ještě za MUDr. Polákem do Olomouce a ten nám to potvrdil - během týdne už to šlo vidět i pouhým okem, jak se ten rozštěp zvětšil. Teď jsme byli v Prediku ve 13.týdnu znova a byla tam paní doktorka Huspeninová, udělala mi velkou radost, že tentokrát je vše OK a vypadá to na holčičku. My jsme neplatili ani jednou nic, protože s vývojovou vadou a pak po ní vše platí ZP. Teď tam jedeme 14.6. znova, doufám, že bude opět vše OK.

simona80
11. čer 2012

zdravím,

potřebovala bych poradit.... Mám se objednat na 1screaning. Vzhledem k tomu, že jsme po IVF máme hotovou genetiku (mě a partnera) v PREDIKU. Uvažovala jsem, že na vyšetření půjdu tam. Ovšam můj gyn. mi napsal žádanku do Baťovky - to je ten OSCAR???

nějak se v tom ztrácím - díky za pomoc

majka1976
11. čer 2012

To bude asi ten OSCAR. Každý doktor má smlouvu s někým jiným.....

siskin
5. dub 2013

My jsme teda v Baťovce na OSCARovi nikdy nebyli, tak nechci psát nic negativního, zkušenosti kamarádek mě však od objednání tam odradily, hlavně skrz dlouhatánské čekací doby a odměřený přístup některých dr. 😒 ... Takže jsem volila Prediko a mám jen ty nejlepší zkušenosti 🙂 Poprvé jsem tam absolvovala oba screeningy před 3 lety, když jsem čekala syna, teď ve druhém těhotenství jsem se rozhodla zase pro Prediko. Čekací doba max. 15 min., líbí se mi přístup doktorů, vystřídala jsem 3 různé a všichni byli vstřícní a pečliví. Úroveň péče je myslím dost vysoká. Navíc mají teď nový 3D UTZ, dělají ho i na screeningu, nemusíte si platit zvlášť 3D, jsou z něho krásné fotečky... Pojišťovna mi sice screening v I. trim. neproplatila (některé ho proplácí celý nebo částečně), ale za mě to byla dobrá investice 🙂

beata1984
25. dub 2013

Byla jsem právě v Prediku a vyšlo mi po screeningu vysoké riziko, že moje miminko bude mít Downův syndrom. Bála jsem se jít na odběr plodové vody, tak mi nabídli neinvazivní test Harmony. Brali mi pouze krev a zrovna čekám na výsledek. Byla jsem strašně nadšená z přístupu pana primáře a možnosti vyhnout se píchání do břicha. A 3D ultrazvuk fakt super, doporučuji. Teď jen, aby vše dobře dopadlo...

pladik
27. srp 2015

Holky, a v Prediku se platí ve 20tt nebo ne?

pampeliska1
27. srp 2015

@pladik Neplatí.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru