Byly jste na 1. screeningu v Prediku, Zlín?

laola
23. čer 2008

Byla jste některá v 1. trimestru na screeningu v tomto centru? Jak to probíhá? Díky 🙂

kkaja
28. led 2010

Díky oliras 🙂 tak si budu muset počkat 🙂 a na Oscarovi ti vysledky reknou hned nebo cekas nejakou dobu prosim?

oliras
28. led 2010

hned ten den jsem je měla 🙂

milinoj
28. led 2010

Ahoj holky, já jdu do Oscara 3.2., jen mě zaráží ty čekací doby, co tu píšete. Jsem objednaná na určitou hodinu, tak předpokládám, že čekat nebudu. Fakt je to tam tak na dlouho?
Oliras a tobě ty výsledky telefonovali?

oliras
29. led 2010

ne dali mi je do ruky i s papírem pro gynekologa kde byli jak výskedky UTZ tak krve na určitou hodinu jsi sice objednaná ale to ti vezmou krev a pak budou čekat na výsledky mě např ale vždy brali krev předem takže já tam dojdu a vysledky krve už mám takže jen UTZ a dají to do kopy s krví a hotovo ovšem vždy mi berou krev moc brzo podle mě naposled mi brali v 10+0tt a pak vysledky vyšli blbě a chtěli mě dělat hned odv´běr klků, ale nechtěla jsem tak mě objednali na amniocentézu hnede na druhý den jsem volala do predika a tak mi řekli at si ještě ten den skočím na krev na druhý den jsem šla do predika výsledky byli OK a ještě mi paná dr řekla že určitě nedoporučuje amniocentézu že je to s hematomem který jsem měla 90% potrat amnio jsem odhlasila je fakt že v prediku jsem platila 1400 ale za ten klid to stálo (nakonec jsem stejně potratila ale to už je jiná) nyní jsem opat v rizikové poradně kvůli hematomu krev mi brali opět už 9+2tt tak seobávám výsledku naštěstí vím že v prediku když tak zase zaplatím a udělají mí scree. znovu i za tu cenu se to iplatí pro klid duše aby čklověk nemusel na amnio původně jsem chtěla zase do predika mám totiž ibv gyn dr huspeninovou ale bohužel byla jsem předána do rizikové v nemocnici a ani spolupracují samosebou s oskarem ☹ mám strach co zase bude ve výsledcích

romana29
29. led 2010

oliras to je mi moc líto, četla jsem si i tvůj příběh a běhal mě mráz po zádech...
Doufám, že tentokrát to už vyjde, musí! Ale nějak nerozumím, proč ti krev berou tak brzo, když se to má dělat až v tom 12tt, ne? Mě to doktorka spočetla a řekla, objednejte se na 8.2., paní v telefonu byla nepříjemná, že co má co doktorka říkat, kdy mám přijít, ale pak si to vypočítala sama a řekla, že o.k., že mám přijít 8. 😀

milinoj já jsem taky na určitou hodinu, tak pak dej vědět, jak dlouho jsi čekala, jo? 😵

sarlotta
29. led 2010

oliras taky držím palečky... já už bych teda šla jedině do Predika... v dnešní době si snad můžeš péči vybrat ne ?

milinoj
29. led 2010

Romčo - hned jak dojedu tak to všechno do podrobna popíšu 🙂
Sarlott - nestresuj s Predikem 😀 , já věřím, že bude všechno Ok i v Oscaru 😉
Já byla původně objednaná o týden později, ale potřebovala jsem to uspíšit a paní v telefonu neříkala nic a byla celkem příjemná. 🙂

veka
4. únor 2010

Maminly, pokud mohu přispět svou troškou do mlýna, tak čtěte 😉
Ve 13tt jsem absolvovala OSKARA v nemocici s paní doktorkou israq ...... zkrátka arabka, jak poleno. Byla jsem objednaná na 13,00. Asi 13,10 mi vzala sestřička kvev (docela jsme se nasmály i přesto, že jsem se třepala, jak to všechno dopadne) pak jsem se vrátila zpět do čekárny a tam čekala a čekala a čekala až do 15,30. Nějak mi to nevadilo, ptž jsem to dělala kvůli miminku, tak se to dá přečkat. Paní doktorka byla velmi příjemná i sestřičky vevnitř a bylo mi řečeno, že jsme na více než 90% chlapeček 🙂 Byla jsem šťastná jak bleška, ptž vše vyšlo ukázkově krev i ultrazvuk.
Ve 20tt jsem absolvovala na PREDIKU povinný ultrazvuk. Sestřička byla velice příjemná, zato paní doktorka Huspeninová mě docela zklamala. Čekala jsem lidštější přístup... Vůbec se semnou nebavila, manžel seděl u otevřených dveří k sestřičce tudíž slyšel jen sestřičku, takže kde má malý co nějak nestíhal pobrat a tudíž se docela divil, když jsem vstala a brečela jsem. Myslel si, že mám zas nějaký svůj těhu stav, ale to chudák neslyšel pí doktorku, která mi jen taky mezi řečí řekla, že máme v hlavě malou cystu a že ať přijdeme na kontrolu za 3 týdny. Když jsem se zeptala, co že to znamená, tak mě nebyla schopná odpovědět, takže jsem 3 týdny psychovala co z toho bude. Naštěstí se nám to ztratilo a máme se čile k světu.
Sečteno podtrženo, oscar nebo prediko, všude je to o lidech. Přeju Vám ať jste zdraví vy i vaše miminka.

romana29
5. únor 2010

veko tak to je prima, že je všechno v pořádku a dokonce ti i řekli pohlaví - my jdeme v pondělí.
To Prediko - no umím si to jasně představit, jak jsi musela být něštastná, hlavně když ti ještě řeknou něco o cystě a ani ti to neumí vysvětit, to je na zabití :(

milinoj
5. únor 2010

ahojky,
tak mi byly na Oscarovi ve středu. Jak píše Veka prohlížela mě(nebo spíš mimi) paní "arabka" - příjemná, opravdu, i sestřičky. Já teda nečekala tak dlouho, protože jsem musela do práce. Mohla jsem taky čekat ty dvě hodky a mít výsledky přímo ten den od nich. Domluvili jsme se tak, že pokud budou výsledky v pořádku pošlou je mojemu gyn. a mě kontaktovat nebudou. Pokud by bylo něco v nepořádku tak zavolají a budu tam muset jet znova. Nevolali, tkže předpokládám, že je vše Ok.
Moje hodnocení - byla jsem spokojena, na Utz jsem ležela 25 minut, manžel stál vedle mně a koukal paní doktorce přes rameno. Nálada v ordinaci výborná 🙂
Mimochodem - pohlaví nám řekli taky, ale my tomu ještě moc nevěříme 🙂 uvidíme až na dalším UTZ

oliras
6. únor 2010

tak to je super milinoj že je vše OK mě to teorve čeká a mám hrozný strach

milinoj
6. únor 2010

Oliras, držím pěsti ať je vše v pohodě.

romana29
6. únor 2010

oliras kdy jdeš? Já už v pondělí, docela se těším 🙂 jen na tu čekačku né 😀

oliras
6. únor 2010

NO JÁ AŽ 17.2 VE STŘEDU TO JE TAK DALEKO

p.e.t.u.l.k.a
6. únor 2010

Holky já jsem v Predigu byla víckrát a spokojená moc 😵

romana29
8. únor 2010

Tak jsem zpátky z Oskara.
Dnes tam byla paní doktorka Sukupová, milá mladá blondýnka. Přes břicho nic neviděli - jsem opravdu dost tlustá, takže kdo je tlustej, tak ať počítá s tím, že to bude vnitřně 🙂. Vnitřně dobrý, ale bohužel naše miminko neposlouchá už v bříšku. Odmítalo se otočit, aby viděla záhlaví atd., nepomohlo klepání, kašlání, nic. Půl hodiny jsem pak musela chodit po chodbě, ale o moc lepší to nebylo. Nosní kůstku vůbec nemohla změřit, jak bylo mimčo otočené, pohlaví taky neviděla.
Ale jinak pohoda. Ani jsme dlouho nečekali, byli jsme tam o čtvrt na devět, asi za hodinu nás vzali a měli už i krevní testy (normálně trvají dvě hodiny, ale to je test na činnost štítné žlázy, kterou si chodím léčit, takže ten test dělat nemuseli).

klariks
9. únor 2010

Ahoj holky zlíňačky, mám otázku k Oscarovi, byla jsem tam tento týden a jak říkáte, sestřičky moc milé i paní doktorka, byla tam ta blondýnka, jak o ni píše Romana....jenže jsem tam byla jen chvíli a ani jsem se na nic nestihla zeptat-moje chyba, manžel taky jen seděl a zíral na monitor, takže tak..no a pak jsme dostal ifotečku, ale jen tu malinkou na tenkém papíru...no a viděla jsem u jiných těhulek, co byly na prediku, že mají i takovou jakože opravdu fotku na tvrdém papíře...myslíte, že takovou dělají i na Oscarovi, ale musíte si o ni říct a zaplatit? Klidně bych zaplatila, jen vědět, jestli to tam dělají...a 3D ultrazvuk tam taky nabízí? a taky se musím ozvat?

klariks
10. únor 2010

haló, těhulky 🙂 kde jste kdo 🙂

milinoj
10. únor 2010

ahoj klariks - tak tohle vůbec nevím, ale za zeptání nic nedáš. Mě stačila ta malá papírová fotka, necháme ji kdyžtak zalaminovat 🙂

klariks
10. únor 2010

já si taky říkám, že to stačí, ale když víš, že ta možnost se nabízí, tak tě to láká 🙂

oliras
10. únor 2010

mě na oskarovi nedali ani fotečku a díky bohu že jsem si nechala nahrát dvd ted jak tam půjdu mám v plánu si zase nechat nahrát dvd

romana29
13. únor 2010

no já se ani nezeptala, jestli nám to natočí na DVD, protože v čekárně měli na nástěnce napsaný, že se nahrává na vlastní DVD, který jsem si sice chtěla vzít, ale pak na to zapomněla.....
A fotka no nic moc, jak píšeš, vidět sice miminko je, ale když mi dělali při Daníkovi ultrazvuk ve stejnou dobu v Kroměřížské nemocnici, tak mám fotku mnohem hezčí, výraznější miminko.
Chtěla bych tam jít na ten screening ve 20tt, ale nevím, jestli mě mudr nepošle do KM. To by snad měli dělat už ten 3D, že jo?

veronika88
13. únor 2010

Ahojky !

Taky se přidám k hodnocení.
Byla jsem na I.i II.screeningu na Oskarovi-paní dr.Ishraq-naprosto úžasná doktorka-všechno krásně popisovala, ukazovala,komunikovala i s přítelem, byla jsem tam moc spokojená.
Ve 20tt jsem se objednala na 3D do Predika a byla jsem docela silně sklamaná- ano-sestřička se sice krásně usmívala(bodejď by ne,když za to berou takové nekřesťanské peníze a vydělávají na těhotenství),ale paní dr.vůbec nekomunikovala,byla až nepříjemná,že z toho čučel i partner, jenom pořád říkala, že to prostě nejde,že malá nespolupracuje....Asi po 10 min.to vzdala, tak jsme si odnesli aspoň DVD s 2D utz a asi 3 min.3D(vubec nic nejde poznat-brala to moc detailně).
Pak mám velmi výbornou zkušenost s 3D v nemocnici v UH, poloviční cena 3D oproti prediku se nedá srovnat-o 100% lepší a dr.moc příjemný,vše popisoval, byla jsem tam snad půl hodiny,snažil se nám natočit opravdu kvalitní video...Pacientek si tam váží a neberou to jak na běžícím pásu...
Hlavně všem přeji zdravá miminka a klidné těhotenství !!

romana29
13. únor 2010

veroniko a byla to taková menší blondýnka?
To to teda brzo vzdala, když to má být genetický ultrazvuk, tak by snad měla všechno udělat pořádně, ne? 😕 a třeba tě nechat i pochodit na chodbě, jako mě 😀 , i když je fakt, že naše dítě taky nespolupracovalo...
Tak asi vezmu to Prediko radši,

oliras
16. únor 2010

romanko asi jsi chtěla napsat že půjdeš radši na oskara do nemocnice protože Veronika píše že v prediku děs

Holky já jdu zítra na oskara a mám hrozný strach že něco nebude v pořádku jako minule

sarlotta
16. únor 2010

veroniko a kolik stojí 3D v Hradišti... to je fajn, že je tu i tady 😎
já mám z predika super zkušenost- ale měla jsem doktora Poláka... tak to bude asi o lidech hlavně. 😅

oliras
16. únor 2010

já si na Prediko nemůžu stěžovat ani na dr huspeninovou na mě byla milá a vše vysvětlila a poradila

antana123
16. únor 2010

Ahoj holky můžu se přidat?já jsem nebyla nikde ani na predicu ani na oscarovi kdy bych tam měla jít?děkuji moc za odpověd 🙂

antana123
16. únor 2010

holky ve kterém týdnu jste byli na oskarovi?

antana123
16. únor 2010

já jsem ještě kromě svého doktora nikde nebyla chodím k dr.Baranovi Huspeninová má ordinaci hned vedle to jsem nevěděla že je na predicu

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru