Byly jste na 1. screeningu v Prediku, Zlín?

laola
23. čer 2008

Byla jste některá v 1. trimestru na screeningu v tomto centru? Jak to probíhá? Díky 🙂

fiallinka
31. kvě 2009

pupen: díky za odpověď, tak ve vašem případě se toho sešlo opravdu hodně ☹, jsem moc ráda, že to dobře dopadlo, musely to být strašné nervy. Já jsem šla automaticky do Predika, ani jsem nevěděla, že ve Zlíně je ještě něco dalšího... A jinak naštěstí je už od porodu skoro osm měsíců a čas léčí, kdyby to pořád mělo být stejné jak na začátku, asi se zblázním....

f.miracle
10. čer 2009

Byla jsem v Prediku v 11. týdnu i ve 20. Krev mi odebrali u mého gynekologa ve Vsetíně, a to ze žíly a poslali ji na rozbor. V Prediku už mi pak udělali jenom UTZ a sdělili výsledky krevních testů. Pokud jde o přístup lékařů, nemůžu si stěžovat; poprvé mně vyšetřovala dr. Huspeninová, byla moc fajn, i když se sekla, když nám řekla, že čekáme holčičku, ale to je naprostá prkotina 🙂 Podruhé mně vyšetřoval dr. Polák a byl taky moc příjemný.

kajra
11. čer 2009

Ahoj. Já byla také v Prediku. Přístup se mi velmi líbil. Avšak ty peníze....Rozčílilo mě spíš to, že mi moje lékařka hodně doporučovala Prediko. Když jsem se ptala na rozdíl mezi ním a Oskarem, mluvila tak, že jsem z toho příliš nepochopila. ale prý je to lepší , přesnějš, lepší domluva a kdesi cosi...Avšak pak jsem se na to ptala jedné odbornice a ta říkala, že v podstatě jde o stejné vyšetření, akorát ,že prediko nemá smlouvu s VZP, proto si to pacienti hradí sami. Na Oskaru jsem nebyla. Ale při dalším těhotenství budu vážně uvažovat....Kdyžbych však měla posoudit samotný přístup Predika , nemám si na co stěžovat. Bezvadná sestřička, se kterou se dá perfektně domluvit a příjemní lékaři.... 🙂

manesa
1. črc 2009

Také jsem byla v Prediku, ve 13 týdnu a pak ve 20 týdnu. Můj lékař mi tuto možnost nabídl s tím, že to opravdu není na začátku povinné, takže čistě na našem zvážení. Dle doporučení kamarádek, které už zkušenosti měly, jsme se rozhodli, že si to zaplatíme a půjdem do Predika už v tom 13 týdnu. A vůbec nelitujeme - bylo to úžasné, s takovým přístupem jsem se ještě u doktorů nesetkala. To samé bylo i ve 20 týdnu na velkém UTZ, byl to úžasný zážitek, doktorka se nám věnovala maximálně, všechno nám ukázala, povídala si s miminkem, prostě super. Sice to člověk zaplatí, ale myslím, že to za to opravdu stálo. F.miracle: Nám poprvé také řekli, že je to asi holčička a podruhé to byl stoprocentní kluk 😀 ALe na tom začátku je to prý ještě málo rozeznatelné, říkala, že to máme brát s rezervou 😉

mrs.bistra
28. črc 2009

ahoj,já byla v Prediku ted nedávno a byla jsem moc spokojená s přístupem personálu.Bili milí,vstřícní a ochotní si s námi o všem popovídat a vše vysvětlit.Doktorka mi toto vyšetření poradila vzhledem k tomu,že máme v rodině VVV.Nejprve jsem volala do Batovky ohledně vyšetření oskar,ale tam mě nevzali a tak jsem zavolala do Predika a objednala se.Vzali mi krev a udělali UTZ.Vyšetřovala mě Dr.Huspeninová,stejně jako u prvního těhu a byla moc fajn.Odnesla jsem si odsud DVD s naším prckem a fotečku a dobrý pocit,že i když toto vyšetření není povinné a také ne moc levné,my platli 1400kč,udělala jsem dobře ve prospěch mimča.výsledky dopadly dobře a určitě nelituju,že jsem toto vyšetření podstoupila.Co se týče financí,paní doktorka říkala,že moje pojištovna proplácí 1000kč z vyšetření,dostala jsem doklad pro pojištovnu,ten jsem tam zanesla a do měsíce mi peníze pošlou na účet

milin
28. črc 2009

Ahojky holky
tak mě sice teprv čeká UTZ v prediku,ale krev mi už brali.Chodím k dr. Huspeninové jako ke své gynekoložce.Navrhla mi tohle vyšetření.Ani mě k tomu nepřemlouvala.Prostě pohoda.Sice musíme zaplatit 1400 ale moje pojišťovna mi s toho hradí 1000kč takže se to dá. 🙂
Každý máme jiné zkušenosti a já věřím že budu mít zkušenosti dobré 🙂 a hlavně že bude všechno v pořádku 😉

mrs.bistra měla jsi u sebe muže?A kolik jsi tam platila za fotku a DVD? 🙂

barborecha
28. črc 2009

já byla včera v nem.TOMÁŠE BATI ve ZLÍNĚ A JE TO TAM ZCELA ZDARMA...JEDNALO SE O VYŠETŘENÍ V 1.TRIMESTRU....OSCAR ..ODBĚR KRVE A NT CREENING. PERFEKTNÍ PŘÍSTUP.....

marinka
28. črc 2009

milin, za 2D DVD platíš 250 Kč, za fotku si nejsem jistá, ale do stovky.. 3D DVD stojí kolem tisícovky.
Musím říct, že utz ve 20 tt byl fakt zážitek!! Trvalo to půl hodiny a kontrolovalo se opravdu všechno, všechny orgány, končetiny, prstíčky, cévní napojení, důkladný utz srdíčka atd. Opravdu super 😵

f.miracle
28. črc 2009

Marinko, máš stejný termín porodu jako moje kamarádka 🙂

marinka
29. črc 2009

f.miracle, tak třeba se trefíme, Anička byla přesně na termín 😀

raada
29. črc 2009

Já byla na Oskara v Batovce v 14. týdnu, čekání hrůza, ale paní doktorka byla úžasná a milá. Je to zadarmo a uplně to samé vyšetření. I fotku jsem dostala zdarma. V Prediku jsem byla v 20. týdnu, to už je zdarma, žádné čekání, brali mě hned, luxusní přístup a pan primář Polák velký sympaták. S oběma vyšetřeními jsem byla spokojená. Ale s dalším těhu na 1. screening pujdu zase do Batovky, je to zdarma, milý přístup a aspon jsem okoukla porodnici.

raada
29. črc 2009

Jinak v prediku stojí fotka barevná 200 Kč, celkem pálka, ale neodolala jsem🙂

mrs.bistra
29. črc 2009

Ahoj Milin,partnera jsem u sebe měla,stejně tak ostatní maminky.Za dvd zaplatíš 250 kč,černobílá fotka stojí 100kč a barevná myslím 150kč,3D dvd stojí 950kč.

sennorita
26. lis 2009

Já byla v prediku tento týden na NT screeningu v 13.týdnu a nemůžu si na nic stěžovat. Krásné prostředí, milý přístup sestřičky i doktorky. Už se těším na ultrazvuk v 20.týdnu, ten už bude zadarmo.
Jinak za černobílou fotečku jsem neplatila nic, asi se na mě sestřička slitovala, když jsem jí tam nechala těch 1400,-kč za vyšetření 🙂

romana29
26. led 2010

Ahoj holky, dlouho tu nikdo nepsal.
Já mám jít do Baťovky, naše doktorka tam posílá všechny, že tam mají grant a mají to proto zadarmo.
Ona tvrdí, že ultrazvuk je vnitřně, je to tak? Díky.

oliras
26. led 2010

ahojky romano ano oskar jak to nazívají v baťovce je zadarmo a UTZ není vnitřně je normálně přes bříško a můžeš si vzít sebou manžela(všichni tam chodí v páru) příjdeš tam vezmou ti krev tu odneseš do laborky a pak půjdeš na UTZ můžeš si nechat nahrát video na DVD které stojí tušík kolem 200kč aspon tak stálo v červnu jsou tam příjemní v prediku jsou ale taky moc příjemní jen tam to stojí 1400kč

romana29
26. led 2010

oliras díky moc 😉

oliras
26. led 2010

kdy jdeš na oskara já 17.2 vidím že jsi ve stejném tt jako já

romana29
26. led 2010

já jdu 8.2., už se moc těším, přítel půjde se mnou a necháme si to teda natočit 🙂, už jsem mu říkala, cos tu psala, že to je na dýl, ale říkal, že v pohodě, že na to máme celej den 😀 . Ono se to možná prodlužuje i kvůli tomu natáčení a tak, že?

oliras
26. led 2010

jo jo to čekání je sice na dýl ale pak až uvidíš ten UTZ tak to stojí za to ukážou ti moč měchyř atd průtok krve pustí nahlas srdíčko mozek komory zkontrolují nožičky ručičky šíjoé projasnění je to užasný zážitek 🙂 semnou tam manžel u toho prvního těhu nebyl ale naštěstí jsem věděla že se to dá natočit tak jsem vzala DVD ale tentokrát tam půjde semnou stejně jsem tam byla jako exot sama všichni tam chodí v páru 🙂

sarlotta
26. led 2010

Holky včera jsem byla v Prediku a super, úžasný přístup, moc krásný a podrobný UTZ... doc Polák všechno vysvětlil, ukázal, srdíčko jsme si poslechli-změřil tep. frekvenci,viděla jsem bránici, močový měchýř, nožky, ruce, prstíky, dívali sme se na hlavičku zeshora- na mozek, změřil hlavu, šíji, prohlédl nosní kůstku. Změřil CRL. Mám to na dvd a taky fotku. Krev mi brali včera a výsledky už mám🙂
Vzali mě přesně na minutu na objednání, perfektní sestra. Už se těším na březen na další UTZ.

oliras
26. led 2010

jo v PREDIKU jsem taky byla a ten přístup super dr co tam je je moje gynekoložka ale přešla jsem do rizikové poradny a oni spolupracují s oskarem v batovce ale pokud by mi to tam vyšlo zle jako poprvé(krevní testy) tak půjdu zase do predika (tam mi to vyšlo OK)

romana29
27. led 2010

oliras teď jsem četla na jedné diskuzi, že krev berou nalačno. To jako fakt? To mě asi zabije, protože budeme ráno brzo vstávat, malej do jeslí, než dojedem atd. no to asi nevydržím 😖

editah222
27. led 2010

Romana - já jsem byla v Prediku v Olomouci a krev nemusela být na lačno. Prý to nemá na genetické testy vliv. Kdyby jsi měla být na lačno tak ti to určitě řeknou.

romana29
27. led 2010

editah no já si právě říkala, na co by musela být krev nalačno...+navíc né všichni se vlezou na dopoledne, to pak chodí hladové třeba ve 3 odpoledne? 🙂

sarlotta
27. led 2010

určitě ne nalačno🙂 to je hloupost.

romana29
27. led 2010

díky. mě se totiž zdá, že některý lidi si pletou ten screening vrozených vad s normálním ultrazvukem u svého doktora+odběrem krve kvůli protilátkám atd...protože jináč to není možný 🙂

oliras
28. led 2010

nebyla jsem na lačno šla jsem na oskara až na 13hod a v prediku jsem na krev byla až kolem 15hod to bych asi nedala 🙂 to někdo spletl

kkaja
28. led 2010

Ahoj holky, taky me ceka vysetreni v Batovce. Jsou soucasti Oscara i krevni testy? Nebo kdy ty se delaji? Nekde jsem cetla, ze se krev testuje na vsechny pohlavni nemoci, Rh faktor atd. Delaji to v ramci Oscara nebo to mi musi udelat muj doktor? K nemu jdu na prvni odber krve az ve 14 tydnu, neni to pozde? diky za info 🙂

oliras
28. led 2010

Kkajo myslím že součástí oskara jsou krevní testy ale na zjištění vývojových vad rh faktor a pohlavní nemoci by měl dělat dr

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru