Častý ultrazvuk. Kolikrát jste byly vy?

sirka
4. říj 2006

milé těhulky a mamulky..prosí o radu..můj pan doktor je celkem aktivní takže mi prováděl uz v 5.tt, 8.tt, v 11.tt, ve 14.tt a teď v 21.tt, taky jsem byla na amniocenteze kde taky dělaly uz v 17.tt, a teď bych měla jít na uz kontrolu po amnio. tzn 7krát uz za 22tt... kolikrát jste byly vy? mám tu kontrolu odmítnout? byli vaši lékaři taky tak aktivní??

marketazam
3. kvě 2009

Já bych to s ultrazvukama moc nepřeháněla... před lety se tvrdilo že je rozhodně neškodný rentgen v těhotenství a rentgenovali každou těhuli a taky se potom zjistilo že to nebude to pravé ořechové

aponchie
3. kvě 2009

kontrolni usg ,ktere trva s prominutim 15vterin max30je v porovnani s hodinovym spehovanim plodu s 3D lepsi ne? 😎

mili84
3. kvě 2009

Ahoj holky, mě dělá utz můj dr. od začátku těhu každé 4 týdny. A můžu říct, že jsem díky tomu mnohem více v pohodě. Sám říká, že je třeba zkontrolovat, jestli je vše tak, jak má být 😉 A kdyby to škodilo, tak to určitě nedělá - v našem městě je mlj dr. vyhlášený odborník😉 Dříve byl nějaký primář nebo něco na utz oddělení v nemocnici.

aponchie
3. kvě 2009

mili ja si myslim ,z elehka kontola je v poradku..hele driv nebyl usg a kolik bylo nezachytelnejch vad za ktere jsme ted rady kdyz nam odhalej to mas jak prilba na kolo nebo autosedacka taky driv nebyla a ted je a je to lepsi preventivne samo nic neprehanet,ale s mirou

mili84
3. kvě 2009

aponchie: Jasný🙂 Já navíc v tomhle svýmu dr. věřím - vím, že dělá, co musí a co je potřeba 😉

aponchie
3. kvě 2009

ja jsem rada,ze ten muj je odbornik na usg a genetiku sledovanim via usg takze mu taky verim sice mi nabizel 3D ale nechtela sem,zaprve silene drahe za druhe dlouhe 😝

maova
3. kvě 2009

Mě dělá doktor utz na každé kontrole a ta je po 14ti dnech, kromě toho jsou ještě ty velké utz ve 13tt, 22tt ... a aby toho nebylo málo, tak si sem tam zajedeme na pohotovost, kde utz dělají taky 😅 Ale říkám si, že utz nevadí a jsem klidná, když vím, že je všechno v pořádku 🙂

lentilka11
3. kvě 2009

ad simicak: poškození sluchu plodu ultrazvukem považuju za dost nepravděpodobné, ledaže by byly poškozeny neurony sluchových drah..ale poškození neuronů bylo prokázáno, jak už tu několikrát bylo zmíněno, zatím pouze u myší, a nešlo konkrétně o sluchovou dráhu..

ad mili: "kdyby to škodilo, tak to určitě nedělá" - to je pěkný příklad důvěry ve svého lékaře, ale měli bychom mít vždycky na paměti, že znalosti našich lékařů odpovídají v lepším případě současným poznatkům vědy (které se v budoucnu mohou ukázat jako naprosto zcestné, viz např. to rentgenování těhotných..)..

janulla84
4. kvě 2009

Ahoj holky me dela dr USG pri kazde poradne tj asi tak jednou za 4 tydny a to jsem jeste jezdila na vyvojovky do Olomouce asi 3x,takze taky porad 😝 a myslim,ze ty petiminutovky(a to nekdy ani to) nemuzou vadit,aspon mam prehled jestli je mimi zdravoucke. 😅

minonka24
4. kvě 2009

Ahoj všem,
já jsem těhotná podruhé, poprvé jsem prodělala zamklé těhotenství a ultrazvuk mi Dr. dělala jenom jednou, podruhé mi jej dělali v nemocnici, při kterém konstatovali, že plod je už dva týdny mrtvý. Te´d jsem v 15 tt a utz jsem podstoupila už 4x, protože jsem měla hematom. Musím říct, že i když taky přemýšlím, jestli to němůže dítěti škodit, jsem ráda, když mi Dr. udělá utz a já vidím srdeční aktivitu, nebo poslední dobou už i to, jak si tam mímo plave a že je v pořádku. Myslím, že doktoři to taky nedělají, pokud to není nutné, protože i to použití utz určitě něco stojí. A na druhou stranu, pokud je mimino v pořádku a zdravě se vyvíjí, nepředpokládám, že by mu to mělo nějak uškodit.

broucek26
4. kvě 2009

Sirko já mám také UTZ při každé poradně, ještě ke všemu jsem musela podstoupit 2x amnio (první se nezdařilo), takže kontrola po každém amniu u mé gynekoložky i v Gennetu a myslím, že kdyby to škodilo, tak to nebudou dělat 😉 Mimíska vidím pomalu každých 14 dní a jsem za to moc ráda 🙂

poletucha
4. kvě 2009

tak ja jsem na tom jako vy...pomerne dost castej ultrazvuk, protoze jsem do minulyho mesice navstevovala doktora jak v CR,tak ve Spanelsku a fakt se takovych tech kratkych ultrazvuku nebojim....jediny ceho lituju je,ze jsem si pred par tejdny zaplatila 4D v Podoli a to bylo trapeni jak me,tak mimca...bud spinkal,nebo byl zakrytej,tak me tam doktorka zkoumala fakt hodne dlouho a dloubala mi do bricha,az mi zaclo tvrdnout 😒 ..tak to uz bych nikdy vic nepodstoupila...no snad to nijak neublizilo ☹

ladida.l
4. kvě 2009

Já mám za sebou jen dva ultrazvuky, první v 8 týdnu na potrzení těhotentví a pak ve 12 první genetický. Na kontrole mě vždycky doktorka "jen" prohlédne, přeměří a poslechne. Příští týden mě čeká ten velký genetický, tak jsem zvědavá.

petronelie
4. kvě 2009

Ahojky, já myslím,že UTZ neškodí - tedy myslím ty dnešní mašiny 😀 Mě dělali UTZ často, sama jsem si to vyžádala a mám krásného zdravého chlapečka. Faktem je, že na konci těhu mi už mudr. UTZ dělat moc nechtěl, protože dráždí dělohu a malej mu vždycky kopal do sondy.
Hlavně se nestresujte častým UTZ a užívejte těhu 😀

jana.cb
4. kvě 2009

Ahojky holky tak vam sem taky pridam svuj nazor na UTZ 😉 mam hodne rizikovy tehotenstvi takze co se tyce UTZ tak jsem ho mela pokazde v poradne u gynekolozky a od te doby co si me hlida primo rizokove oddeleni tady u nas v porodnici tak mam taky pri kazdem vysetreni UTZ - navic jsem byla 2y na 3D/4D UTZ 😉 to ze jsme s manzelem chteli mit DVD a fotecky pamatku takze to jsme nemuseli ale x krat jsem se vsech tch Dr ptala jak v JIhlava na tom 4D tak tady na genetice tak v nemocnici tak moji Mudry zda to skodi a vsichni mi jednoznacne rekli ze vubec ne ..ze je to zalozeni na principu nejakych mg vlneni a maximalne to miminko zahreje trosku ale v zadnem pripade mu to neuskodi!A fakt ja jich mela x a cekame krasnou zdravou hocicku dle vsech testu nejen z krve co mame za sebou a vim o cem mluvim 😉 fakt jsem hlidana od A do Z navic si tedka ke konci hlidaji i prutoky pupecnikem a predcasne starnuti placenty apod a zrovna dneska jsem zase byla v nemocnici takze zase jsem videla malou a pokud vydrzim do pondeli tam budu mit posledni jeji fotecku i pred porodem 😉 takze rozhodne se UTZ nebojte a verte DR a naopak budte radi pokud mate tak aktivni DR jako mam kolem sebe ja a urcite nejen ja 😉

jana.cb
4. kvě 2009

https://www.modrykonik.cz/album/album.php?vAlbu...

JInak kdyz kouknete do myho albika tak tam vsechny ty UTZ mam 😉

jana.cb
4. kvě 2009

a jinak co se tyce placeni tak me zadny UTZ nic nestal ...jo vlastne asi jeden 50 korun 😉 a ten jeden 4D v Jihlave jsme si taky platili 1000 kc ale byli jsme moc spokojeny 😉

jana.cb
4. kvě 2009

a tema UTZ mam na mysli ze jak vnitrni tak ten brisni oba dva mi byly delany nejen na mou zadost 😉 a nebyl zadny problem jako z hlediska Dr ze by ho nechteli udelat ci cokoliv jinyho 😉

adetka
2. čer 2011
niki88
11. kvě 2013

Ahoj holky, ult určitě škodlivý být nemůže, já chodím na kontrolu každé 3 týdny a pokaždé mi moje doktorka dělá ult, sama jsem se jí ptala a ult by váš doktor měl dělat ppři každé návštěvě aby sám viděl zda je vše v poho. Názory maminek jsou odlišné ale nezlobte se na mě. jeden doktor dělá jen 3x za těhu a jiný víckrát, takže to škodlivé asi být nemůže ne? 🙂 Sám doktor by měl vidět plod jak roste a jak se vyvíjí .... 🙂

markkketa
11. kvě 2013

A co vám mají ti doktoři říct? Mají drahé přístroje a účtujou si spoustu peněz za provedení UTZ. Je to nepřirozené vysílání ultrazvuku směrem k mimi. Měla jsem jich za celé těhu asi 6 a kdybych byla znovu těhotná, rozhodně odmítnu tolik ultrazvuků a budu jich chtít méně. To je jako s mobilními telefony. Taky všichni tvrdili, jak je to neškodný... Každý se může rozhodnout podle sebe. Podle mě jde v celém zdravotnictví hlavně o prachy a těhotná žena jich může přinést spoustu.

sqita
20. zář 2013

Holky, nebuďte přecitlivělé. UTZ přežilo milion, možná miliarda dětí - většina je zdravá, ti co zdraví nejsou, nejsou nemocní z UTZ. Podle mě jsou to jen hloupé spekulace "o ničem". To si pak můžu sama položit otázku - zda-li dítě může mít podložku na dech, zda u sebe může mít chůvičku (taky přece nějaké vlny rozesílá..) atd. Takže klídek a na UTZ si klidně zajděte. A jsem přesvědčena, že pokud si na dítě nebudete svítit půl dne, nic se nestane . 😉

besita
26. zář 2013

Já zase slyšela, že utz není pro doktora vůbec povinný, že správně ho "musí" dělat jen 2x za celé těhotenství, což mi přijde šíleně málo! Já sama jsem vždycky ráda, když mi ho udělá, protože jsem po 1x zamlklém těhotenství (a následné kyretáži) a pokaždé, když mi ho/ji doktor ukáže, si trochu oddychnu. Takže sirko - buď jenom ráda 🙂)

coccinella
27. zář 2013

Ahojky,
našla jsem na internetu tento článek a z více zdrojů jsem zaznamenala, že ultrazvuky nejsou zrovna prospěšné miminku.. tak jen o tom chci informovat, obrázek si udělejte samy..
pá 🙂
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultrazvu k.pdf

coccinella
27. zář 2013

Omlouvám se za špatně zkopírovaný odkaz, vkládám funkční:
http://medium.mysteria.cz/text_scr/2008_8_ultra...

mari90
15. pro 2017

Vcera jsem si precetla nejaky clanek o negativnich ucincich utz a jsem z toho nejaka spatna ☹ jsem ve 31tt a mam dle slov lekare extremne rizikove tehotenstvi, tudiz utz delany velmi casto ☹ ale zase byl vzdycky pomerne rychly cca 2-3 minuty, jen screening a velky utz trvaly dele asi 10 minut. Myslite ze se mam nejak obavat? Jste tu na tom nekdo podobne? Uklidnuji se tim, ze jine maminky jsou treba na screeningu nebo na velkem utz mnohem dele a jeste absolvuji 3D nebo 4D utz, ktery

mari90
15. pro 2017

take trva treba i pres pul hodiny

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru