Častý ultrazvuk. Kolikrát jste byly vy?

sirka
4. říj 2006

milé těhulky a mamulky..prosí o radu..můj pan doktor je celkem aktivní takže mi prováděl uz v 5.tt, 8.tt, v 11.tt, ve 14.tt a teď v 21.tt, taky jsem byla na amniocenteze kde taky dělaly uz v 17.tt, a teď bych měla jít na uz kontrolu po amnio. tzn 7krát uz za 22tt... kolikrát jste byly vy? mám tu kontrolu odmítnout? byli vaši lékaři taky tak aktivní??

leniik1
4. říj 2006

Sirko myslím že hodně tehulek by ti častý utz jen záviděly.Já teda chodím vždycky v každé poradně zatím jsem byla když zjišťovala těhu v 5. týdnu teď v 8.tt a další ve 12.tt.

alcatko.j
4. říj 2006

Sirko, ty si myslis asi ze je ten ultrazvuk skodlivy a proto se ptas, ze?Nazory na to se lisi, pokusim se ti neco vyhledat.Ale ja za sebe si myslim, ze to rizika je minimalni a ja osobne bych si prala, aby ma lekarka byla tak aktivni 😉

cumacek
4. říj 2006

Já jsem byla na utz v 6tt a teď mě čeká ve 12tt, potom mě čeká amnio a pak se uvidí.Sirko a co ta amniocentéza, bolí? 😒

leniik1
4. říj 2006

Souhlasím s alcatkem mám stejný názor. 😉

zany
4. říj 2006

Vzhledem k tomu, že můj doktor utz u sebe v ordinaci nemá, tak jsem absolvovala jen ty klasické - potvrzení v 6 tt, pak jsem byla v 8 tt (ale to byl výběrový ultrazvuk), 13 tt a 20 tt. Jinak bych měla jít až ve 30-32 tt.

alcatko.j
4. říj 2006

Ja to ted nemuzu najit, ale cetla jsem na wéwéwé.porodnice.cz, kde tato otazka padla, odpoved od odbornika na prenatalni diagnostiku, ze je to blbost, ze bys kodil, ze je to mytus..pokusim se to najit 😉

draga
4. říj 2006

sirka: já mám přesně tak aktivního doktora kdykoli jdu na kontolu tak je utz 🙂) mimi jsem viděla už od 4tt a pak pokaždé aspoň mám srovnání jak roste a že si tam lebedí....četla jsem, že není prokázáno, že by škodil...no na druhou stranu psali, že není ani prokázáno, že by neškodil... ale také si myslím jako alčátko, že kdyby škodil nebudou ho dělat, pouze v nejhorších případech, kdy potřebují něco zjistit apod.

gedren
4. říj 2006

Ja myslim, ze nic se nema prehanet, a jelikoz nikdo nevi, co to dela, tak prilis mnoho ultrazvuku je zbytecne riziko. I kdyby ty vlny neskodily, tak mimco je minimalne vypruzeny tmi, ze mu nekdo rejpe do domecku 🙂. Na ty amnio jsi byla oduvodnene (spatne vysledky tripple-testu, geneticke zatizeni v rodine, velmi vysoky vek apod.), nebo taky jen z aktivity lekare? Jestli to druhe, tak bych zmenila lekare, protoze jde o pomerne rizikove vysetreni a rozhodne by se nemelo delat jen tak.

lussius
4. říj 2006

ahojek Sirka, me tez pri kazde navsteve dr.dela UTZ,kontroluje tak vsechno mozny a zespodu uz ani lezt nemusi.. na utz vidi spoustu jinych veci,ktery by jinak neokontroloval. podle me dost zalezi i na tom, jak dlouho ho dela.me nikdy ne dele jak je nezbytne nutny.zkratka to okontroluje a zadny velky mazleni 😉
gedren,my mame asi peknyho flegmatika,kdyz jsme byli na 3D utz,gyndar do mimca lehce stouchal (rukou pres brisko) aby se pootocil,ale kaslal na nas a vyrusit se nenechal,ani se nehnul 😉 myslim ze jim to stouchani do bricha az tak nevadi. 🙂

sirka
autor
5. říj 2006

Díky děvčata vám všem, kokala jsem na nějaký dokument a zrovna tam říkali, že se nikdy neprokázalo poškození dítěte ultrazvukem, ale když dlouho svítili na myši bylo zjevné poškození mozku....takže na to asi není to nej ani pro mimi...

Na amnio jsem byla kůli trippletestům, a byla jsem podělaná až za ušima.. byl to nepříjemný zážitek..trochu to bolelo, ale já jsem citlivka po zákroku jsem tam začla padat do mdlob 😅 jinak ostatní maminy co tam byly (5) tak uplně v pohodě..potom příšerný 3 týdny a když jsem si volala pro výsledek ani jsem nedýchala, ale sestřička si jen tak zašvitořil že dobrý.. 😀 😀

draga
5. říj 2006

sirka: tak gratuluju to je moc dobře že je to ok ..ja dnes šla na kontrolu, vzala jsem i manžela moc se těšil, že uvidí mimi a doktor musel odjet někam pryč :(( tak to byla první kontrola kdy utz nebyl...a přitom zrovna jsme ho chtěli 🙂))

andrea73
9. říj 2006

Ahojky, tak já jsem UZV absolvovala již od 3 týdne, kdy se mi sice ještě mimi neukázalo, ale podle všech příznaků jsem byla přesvědčena, že těhotná jsem.Jinak pravidelně od 6 tt, ale měla jsem komplikace v podobě cisty na placentě, která se rapidně zvětšovala, takže jsem pak chodila co 3 týdny, pak co 2. Po skoro 2 měsících mi potvrdili, že se jedná opravdu o cistu a ne něco jiného....takže mě doktor začal zvát opět co měsíc. Pak špatné trippletesty a amnio a znovu pod UZV. Dnes ve 24 tt jsem byla dohromady 13x na UZV. ☹
Kdybych na to nemusela, určitě bych to odmítla..taky jsem slyšela, že myši po tom měly poškozený mozek.

andrea73
9. říj 2006

Mimochodem při mém prvním těhotenství jsem UZV absolvovala "pouze" 5x až do porodu. 🙂

sorathia
9. říj 2006

Ja na jedne strane - kazda utz kontrola mne uklidnuje, muj mudr je taktez aktivni, na strane druhe - existuje x clanku v medicinskych casopisech americke provenience, kde opravdu bylo pri pokusech na mysich zjisteno ze utz poskozuje mozek. O lidech zatim nikde nic.
V kazdem pripade pozitiva utz jsou dost velka na to abych utz neodmitala.... nejake dlouhe vokukovani mimca si ale odpustim, pokud bude vsechno ok...

slim
10. říj 2006

ahojky, muzu se zeptat (zda tu uz nepadla takova otazka), kolik zhruba stoji u doktora fotka plodu? myslim ze format 3D je drazsi,ze?

janacu
10. říj 2006

My jsme za obyčejnou platili 50 Kč.

slim
10. říj 2006

tak to je dobra cena. to si mohou maminky nechat vyvolavat klidne kazde 3 tydny nove a aktualnejsi fotecky.
diky janacu 😉

andrea73
10. říj 2006

Slim: Já jsem za obyčejnou 2D platila 100,- Kč a v našem okrese 3D stojí 400,- Kč, myslím že je to i s natočením na DVD, ale nevím přesně. A ceny se liší podle regionů.

draga
11. říj 2006

já neplatila zatím nic doktor vždy mávne rukou a řekne: příště ..a fotek už mám 6

sirka
autor
11. říj 2006

jsem ráda, že nejsem sama kdo už absolvoval více ulrazvuků..jinak já platila za normální fotku 30kč, ale kdybych to sestřičce nevrazila do ruky taky by nic nechtěla..

draga
11. říj 2006

sirka to teda rozhodně nejsi, já když jsem zjistila, že máme mít v těho 3UTZ jsem přemýšlela jestli není ten můj doktor do UTZ zamilovaný...ale je fakt, že mám vždy klid když mimi vidím jak se tam u mě v bříšku má 🙂)a pokaždý mě to úplně dostane 🙂)

sirka
autor
11. říj 2006

To je pravda, že je to pěkný vidět mimi a ze začátku jsem se vždycky těšila, pak jsem se pomalu dozvídala, že většina chodí třikrát za těhu a ta radost mě přešla uplně po shlédnutí onoho dokumentu..

peta.cz
11. říj 2006

Já souhlasím s tím, že pokud tam doktor nebude každou prohlídku koukat přes půl hodiny, tak proč ne...ty 3 minuty, kdy se podívá, jestli je všechno v pořádku včetně plodové vody a spol, si myslím určitě tak neublíží jako kdyby něco lékaři během těhotenství zanedbali. Ultrazvuk tu je už dost dlouho aby se zjistilo, jestli má nějaký velký vliv na vývoj plodu, takže já bych se toho zas tolik nebála.

kvokinek
1. kvě 2009

😎

lentilka11
2. kvě 2009

obecně se má za to, že UZ v těhotenství neškodí (je otázka, co nám poví výzkumy za pár desetiletí 😕 )

momentálně se jen nedoporučuje pouštět dopplera (barvu zobrazující směr toku krve) na malé týdny..

kay
2. kvě 2009

já mám za sebou uzv nepočítaně, ale naopak jsem byla moc ráda, bo jsme měli docela problémy a vždycky jsem se uklidnila... a fakt stačilo pár minutek, aby se koukla doktorka jestli srdíčko bije a malá se hýbe.. nemyslím, že by to nějak škodilo..

aponchie
2. kvě 2009

me dela usg kazdou navstevu aby se ujistil,ze pupcenik a dite a placenta je vporadku a jsem za to rada

popelka.miri
2. kvě 2009

Lentilko, asi taky záleží na kvalitě toho ultrazvuku, ne? já měla hematom, pořád jsem krvácela nebo špinila. Ležela jsem v nemocnici, při propouštění se dr. koukla na UZ a řekla, že hematom určitě nemám.. Druhý den ráno jsem začala doma zase špinit tak jsem jela do Č.B. k dr. Čutkovi a tam mi řekl, že mám hematom poměrně velký, takže fakt nevím jakto, že ta 1.dr. ho neviděla, když podle toho dr. tam být musel dle toho krvácení delší dobu 😒

simicak
3. kvě 2009

Ahoj holky,tak co ja vim,tak ultrazvuk muze skodit.My zijem v UK a vim ze nekolik zapadnich zemi dla jen nutne ultrazvuky-12tt.,pro potvrzeni tehu a jestli jsou dvojcata a pak 20tt.,jestli je mimi ok.tak se dela ten velky.Pak se dela vic ultrzvuku jen pokud je problem s placentou,tak v devatem mesici nebo tak. Kdyz jsem se ptala,proc delaji jen dva,tak mi doktori odpovedeli,ze neni prokazane,ze neni skodlivy,ze si mysli,ze muze poskodit diteti sluch.Me to vysvetlovali tak,ze to je neco jak rada nebo neco takoveho,ze my ten zvuk neslysime,ale ze v te deloze to mimi slysi a ze ne vi,jestli to neposkodi jeho sluch. TEd nevim,jeslti jste to pochopili 😀
Takze ja mela za kadze tehu jen dva. ALe teda brala bych kazdy mesic,nemyslim si,ze by to skodilo 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru