Chybně určené pohlaví miminka z ultrazvuku. Stalo se?

hulda
2. zář 2008

Ahojte, chci se zeptat, jestli se také někomu stalo, že vám tvrdili na UZ jiné pohlaví, než se nakonec narodilo. Mně ze tří UZ dva různi doktoři tvrdili, že budeme mít holčičku, a teď v 31.tt si Dr vzpomněl, že to je kluk! Ješte ve 26.tt mi doktorka říkala, že je to holka, takže mě to teď dost překvapilo a popravdě řečeno nevim, čemu mam vlastně věřit...

mamusa1611
19. kvě 2011

@rezicka jo a na ty náušničky jsem se ptala taky a říkala, že až po dvou očkováních, a že ona to nastřeluje... tak to asi nechám udělat u ní... 🙂

rezicka
20. kvě 2011

@mamusa1611 No jo,my co máme ještě čas vysedávat u komplu 🙂 ...Za ty testy už mi sestra říkala,budou mi brat odběry,asi krevní obraz a tak a ty stěry asi později o císaři ještě nerozhodli až v nemocnici... ☹ .Tak Sofinka je tak nemocná,to je určitě hrozné když pořád zvrací,takové miminko a ten odvar jsem dělávala taky,malá měla v šesti měsících salmonelu 😝 .Jinak už chystám postýlky a kočárek sundáme z půdy,ať jsme připraveni...Naušničky už máš koupené? A budete mít vítání nebo křtiny? Malého chceme pokřtít,nebo i Terča je,tak snad farář svolí,do kostela totiž nechodíme.. 😉

mamusa1611
20. kvě 2011

@rezicka 😀 no,taky jsem tak vysedávala...
Jn...už jsem fakt nevěděla,co mám dělat,vždycky si odbrkla,netřepala jsem s ní po jídle,ale hned to z ní letělo....tak jsem s ní radši zašla...ještě to ráno jsem jí 2.krát převlíkala,než jsme vyšly...no mazec... Ale už vypadá líp... 🙂
nj,koukám,že už jsi ve 31.tt,to to ale letí... 🙂 to už budeš co nevidět vozit... 😉
náušničky ještě nemáme,máme čas, říkala,že bude muset mít min. 3.týdny ty,co jí tam nastřelí...Ale už mám vyhlídnuté dvoje, tak uvidím...🙂 nn,křtiny né...kluci nejsou křtěni,ani do kostela nechodíme, asi vítání...
To se může,i když nechodíte do kostela?

rezicka
21. kvě 2011

@mamusa1611 Kočička nemocná,já vždycky bulela jak želva,když malé něco bylo 😉 . No ono záleží s těma křtinama na faráři.Tady kde bydlím by nám dítě nepokřtil,ale v mém rodném městě mu stačilo,že jsme oba pokřtění a slib,že budeme malou vychovávat v křesťanském duchu 🙂 ..On je takový hodně moderní,tak doufám,že se nezměnil,tehdy nám řekl,že máme přijít i s druhým... Dnes jsem nachystala postýlku,ještě zítra tu druhou,máme domek na patro a kuchyň dole tak musím mít dvě a nešly mi pověsit nebesa,tak musí až taťka,je v práci 😒.Letí to děsně a ty horka už začínají,to bude mazec...

mamusa1611
21. kvě 2011

@rezicka jn, já taky... 🙂 a litovala je, utěšovala... 🙂
No a to je jak, v křestanském duchu? 🙂 Já vůbec nevím, nemám ani tucha... 😀 my je vychováváme, jak nejlíp umíme, aniž by to bylo podle nějaké církve.....
Jéé, jak já ještě nedávno chystala postýlku.... 😵 a dávala tam nebesa... tý jo jako by to bylo včera... 🙂
prý má být parný červenec... 😒 nemám ráda vedra, tak kolem 25stupňů, to ještě jde... ale ve třicítkách se nedá sedět ani ve stínu... 😒

rezicka
21. kvě 2011

@mamusa1611 To je jako že je budeme učit modlit,jednoduše řečeno... 🙂 .No jediné co dodržuji,že jsem malé řekla o Ježíšovi,jinak vůbec tak nežijem,žádná křesťanská výchova se nekoná,naši nás tak taky nevychovávali,do kostela jsme nechodili...Jen mamka když byla dítě a babička je teda silně věřící.. Mě to přijde takové důstojnější ty křtiny.Ani nemluv,veder se bojím,nám peče celý den slunko do zahrady,nedá se tam sedět asi budu zavřená celý červenec a v prodnici to bude taky zajímavé... ☹

mirax
22. kvě 2011

..kde vám zůstalo základní téma?????

mamusa1611
22. kvě 2011

@mirax jsme kapku popošly... 😉

mamusa1611
22. kvě 2011

@rezicka aháá... 🙂 tak to jo... 🙂 my máme tak skvěle kuchyň i obývák, že nám tam celé dopoledne pere slunko 😒 A odpoledne je to všechno už tak rozpálené, že je tam nepříjemné dusno... A vařit musím, že... tak je to mazec... ted zrovna jsem malou musela převlíknout, bo byla celá spocená...Jediný pokoj, kde je fajně v létě, je ten dětský.. ale zase v zimě, jak tam nezatopíš jeden večer, tak tam přes noc zmrzneš... 😒
Ták, já jedu dneska odpoledne pro klouzačku do OVY, jsem na FB sehnala od jedné paní, za 500Kč taková ta malá, pro prcky... 🙂 Do pokoje na hraní jim to stačí... 🙂

rezicka
23. kvě 2011

@mamusa1611 Já si říkala,že nás brzy někdo napomene,že odbočujem od tématu,no za týden jdu na velký ultrazvuk,tak uvidíme jestli je Lukášek pořád kluk 😉 .. Ale to je skoro u každého tématu,že holky probírají vše... Jinak co klouzačka? Mymáme na dvoře taky,ale úplně malou,Terča už se na ní neklouže.Dnes je mi od rána blbě,těžko se mi dýchá... 😠 .

mamusa1611
4. čer 2011

Ahoj, tak co? Je to pořád kluk? 😉 Klouzačka je velice oblíbená, 😀 dokonce tak, že se o ni kolikkrát i perou... 😠 No jinak je Sofinka od večera v nemocnici... ☹ Pořád blila, i když jsme změnili stravu, ze Sunaru na Nutrilon AR 1, byla jsem s ní ještě včera u Dr a říkala, že prospívá, i přibrala, ale poslala nás na pondělí na sono bříška, tak jsme to už nevydrželi, blinkala jídlo co jídlo, raději jsme jeli na pohotovost.. ☹ Je mi smutno po ní, udělám oběd, a pádím zaní, nebo zešílím... ☹ ☹ Ty se drž a opatruj, a s nohama nahoře 😉

rezicka
5. čer 2011

@mamusa1611 Ahoj,nekecej,tak pořád se vám to nelepšilo a jakto,že nejsi v nemocnici s ní? Musí to být hrozné,už jí něco zjistili? Chudinka,určitě jí pomůžou a průjem neměla?Kurňa,vždyť jí dáváš jenom mlíko tak snad nemohla nic chytit ☹ . No náš maličký je pořád kluk,není už pochyb,ale pěkně si s náma hraje,je v poloze příčné,přitom už přes měsíc byl hlavou dole a teď se najednou otočil,tak mám zase důvod být z toho nervní,protože jestli se neotočí hlavičkou dolů,císař mě nemine 😠 .Placenta je 2cm nad brankou,taky nic moc ☹ .Jinak hnus ty vedra,teď fakt často ležím s nohama nahoře 🙂 🙂 .Vy se držte,ať malou brzo pustí...

rezicka
8. čer 2011

@mamusa1611 Čauky,co nového se Sofinkou,je pořád v nemocnici?

mamusa1611
9. čer 2011

Ahoj, né, dneska ji pustili, no a hned první jídlo mi zase vyhodila... 😒 No bohužel, má to co jsem říkala od začátku, ten reflux... 😒 Ze Sunaru jsme museli přejít na Nutrilon AR 1 už uplně.., bere léky - Motilium, na stažení jícnu, aby se jí strava nevracela zpět... no prostě antirefluxní režim... Jinak jí nic není, je zdravá, a zlepší se to snad až bude mít tužší stravu...
Neboj, v klidu, on se ještě otočí, za chvilu se mu tak přestane líbit, a otočí se zpátky 😉
No my budem za chvíly nakupovat věci do školičky, pro toho našeho prvnáčka... to bude... už začíná být pěkně vybíravej... 😠 😀 a kam pak se chystáte na dovču?

rezicka
9. čer 2011

@mamusa1611 Jejda,no hlavně že nemá nic vážnějšího,ale i tak musíš mít pořád strach.. Tak malý už jde do školy,to je síla jak to letí,Terča půjde za rok taky. Malý se zatím neotočil,cítím to asi už tam má i málo místa ☹ . Na dovču letos nikam,vždyť mám koncem července termín a s tou mou placentou nechci riskovat...

rezicka
23. čer 2011

@mamusa1611ahojky,jak se daří,co nového??? U nás vše při starém,malý se neotočil,v pondělí jdu k dr.,dozvím se co dál... ☹

luckabasek
29. čer 2011

Tak jdu taky do diskuze.Před 14.dny mi doktorka řekla na UZ,že čekáme holčičku,kterou bychom si moc přála,protože máme doma již dva kluky, a teď ve 20.tt mi na UZ řekla,že je to chlapeček.Doktorka řekla,že si je jistá na 95%,ale já přesto pořád cítím,že je to holčička.Cítím to od začátku a teď nevím jestli si mám na dalším UZ nechat říct pohlaví nebo to nechat až na porod.Nemá nebo neměl někdo stejnou situaci?

mv2011
15. črc 2011

@luckabasek Zdravím, musím se podělit o pocity. Mám doma také dva kluky a tentokrát jsem si skutečně moc přála holčičku, no ale včera jsem byla na UT ve 20 tt. a pan doktor zcela neomylně řekl, že to bude opět chlapeček. Samozřejmě důležité je aby mimi bylo zdravé, ale nějak se s tím nemůžu srovnat.. Asi nám nejsou holky souzeny🙂

lentilka28
16. črc 2011

@luckabasek
@mv2011
tak to máte asi termín taky v prosinci🙂 Holky, já vás úplně chápu. Já čekám naše první dítko, nám je celkem jedno co to bude.....i když jedno to se taky říct tak úplně nedá...s manželem si myslíme, že budeme mít chlapečka a myslím si, že jsme si to tak vsugerovali, že se malinko bojím zklamání, co kdyby to náhodou byla holčička. Od úterý za týden jdeme na UTZ, tak uvidíme. Samozřejmě budeme rádi i za holčičku, hlavně, ať je malé zdravoučké, ale víte asi o čem mluvím.... 🙂

sysysy
16. črc 2011

Holky, já když čekala první dítko, tak mi bylo jedno, co to bude, ale tak nějak jsem cítila, že to bude kluk. No a ve 20tt byla potvrzena holka 😀 Dcerka je tak úžasná, že jsem i druhé dítko chtěla holku. V podstatě to pro mě byla jasná věc a s jinou variantou jsem ani nepočítala, už několik let jsem měla vsugerované, že budu mít 2 holčičky. Takže jsem cítila, že i druhé dítko bude holka. No, na UZ potvrzen kluk 😀 Takže pokaždé jsem byla vedle jak ta jedle 😉
No ale kluci jsou samozřejmě taky úžasní, takže ty moje děti miluju stejně 😎
A nejvíc si vážím toho, že jsou zdraví....moje velmi dobrá kamarádka se kterou jsem prožívala její/moje těhotenství před týdnem v termínu porodu porodila mrtvou holčičku..., takže i když bychom si přály to či ono pohlaví, nejdůležitější je OPRAVDU, aby byly děti hlavně zdravé...a živé...

verca182
19. črc 2011

Ahoj, nám slibovali kluka a máme holčičku 😎

blueapple
19. črc 2011

@verca182 ahoj a vítej na MK, to je zajímavé, většinou se pletou "opačně"... byli jste na UTZ kolem toho 20tt a viděli aspoň mini pindíka ? Když to měl být´klouček ?

cacenka_d
19. črc 2011

@sysysy O tom nemuze byt rec ze by bylo neco dulezitejsiho 🙂

mataharyy
19. črc 2011

Já u prvního celou dobu čekala holčičku a jaké bylo naše překvapení na porodním sále 😀 A to kdyby ho měl nějak malého, ale ne i sestřičky se chodili koukat 😀

verca182
19. črc 2011

@blueapple já se v tomprd vyznala, nepoznala jsem ani hlavičku 😀 Doktor se dušoval, že vidí pinďu

bublina88
29. črc 2011

@mataharyy a to vám tvrdili i na genetice, že to bude holka?

mataharyy
29. črc 2011

@bublina88 ne pouze podle utz 🙂 Ale myslím že z gen. je nepravděpodobné že by to špatně určili, dle mého 😉

bublina88
29. črc 2011

@mataharyy tak uvidíme co budeme mít my 🙂. Hlavně ať jsou ty naše miminka zdravý.

mataharyy
29. črc 2011

@bublina88 tak, tak 🙂

hardlove
29. črc 2011

No já jsem byla na uz ve 30tt a doktor mi řek, že to bude holčička. Přála jsem si sice kluka, ale co. Holka je taky dobrá hlavní je , aby to všechno dobře dopadlo a když se mě doktor na porodním sále ptal co to vlastně bude, že se zapoměl při UZ těsně před porodem podívat na to co to vlastně je tak jsem mu tvrdila, že to bude holka. To bylo pak překvapení, když mě po probuzení z nárkozy oznámily, že mám kluka

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru