Chybně určené pohlaví miminka z ultrazvuku. Stalo se?

hulda
2. zář 2008

Ahojte, chci se zeptat, jestli se také někomu stalo, že vám tvrdili na UZ jiné pohlaví, než se nakonec narodilo. Mně ze tří UZ dva různi doktoři tvrdili, že budeme mít holčičku, a teď v 31.tt si Dr vzpomněl, že to je kluk! Ješte ve 26.tt mi doktorka říkala, že je to holka, takže mě to teď dost překvapilo a popravdě řečeno nevim, čemu mam vlastně věřit...

rezicka
18. bře 2011

@mamusa1611 Tak jak je,snad jsi ještě celá 🙂 .Já dneska začala trochu špinit,spíš takový hnědý výtok,tak jsem vystrašená,volala jsem dr. má dovolenou,tak manža volal známému gynekologovi a ten že mám radši přijet,zrovna slouží v nemocnici,že to jako být nic nemusí,ale pro jistotu se podívá.Tak čekám na mojeho,až přijede z práce.Třeba to nic nebude,ale chci mít jistotu.

mamusa1611
18. bře 2011

@rezicka zatím jsem celá.. 🙂 Téda,jestli bude i porod takový, jaké mi malá ,,vysílá,, poslíčky, no tak to potěš.. 😀
No jistě,jistota je jistota.. 😕 Hlavně ať to nic není,ať je prcek v pořádku... Musíš se šetřit... A dej vědět,jak jste dopadli...

rezicka
18. bře 2011

@mamusa1611 Už jsme zpátky,hrozně příjemný dr.,ještě že jsme jeli! Mám hodně nízko a velkou placentu,tlačí mi na čípek,proto to špinění.Může se stát,že začnu krvácet,musela bych do nemocnice a hrozí mi předčasný porod,ale to mi jen řekl rizika,vůbec to tak být nemusí.To víš,bojím se.Mám být víc v klidu,špinění může trvat až do porodu.Nejde mi to moc do hlavy,placenta přece pořád roste,bojím se aby se malému nic nestalo,aby měl dost místa v děloze.Ach jo,u malé žádné problémy nebyly ☹ .

mamusa1611
18. bře 2011

@rezicka jéžiši.. ☹ no zní to hrozně,ta rizika, ale pokud budeš odpočívat, tak to určitě bude dobré,uvidíš... 😉 právě proto,že je nízko,bys měla ležet,aby nenastalo to krvácení.. No, ještě s dítkem to bude těžké,ale to zvládnete.. Hlavně buď v klidu a nemysli tak na to...
Já u druhého ležela 3.týdny v nemocnici,a u prvního taky žádné problémy... Nj.to si člověk nevybere...
Tak držim palečky ať je vše dobré! 😉

rezicka
18. bře 2011

@mamusa1611dr. říkal,že většinou bývá porod předčasný a císařem ☹ .Celý den ležet nemůžu,to se nedá.Začnu si už chystat výbavičku,kdyby to fakt bylo dřív ☹ .Díky,budu věřit,že to dobré bude.A zakázal nám sex,řekl to extra ještě manžovi,asi kdyby mi nevěřil 🙂 .

mamusa1611
21. bře 2011

@rezicka jn, to tak bývá,když je plac.nízko... Raději císař...
To víš že to bude dobré, jen nechápu,jak to, že na to nepřišel už dřív tvůj dr.?? 😲
Tak manža vydrží..no...co by neudělal pro miminko..ne? 😉

rezicka
21. bře 2011

@mamusa1611 Muj dr. má nekvalitní ultrazvuk,tak sai proto.Zatí špiním pořád,snažím se polehávat,ale chodím i ven o tom nic dr. neříkal.Přečetla jsem o tom něco a diskuze to je na to téma,tak vím víc...Manžel problém nemá,řekl,že to zvládnem 😉 .A co ty,jak se daří?

mamusa1611
21. bře 2011

@rezicka no, ten můj se taky drží... 😀 od prosince jsme měli styk tak 3krát... Vim jak u druhého, tak jsem nechtěla skončit zas v nemocnici... A v lednu jsme na to hupsli, začla jsem krvácet, tak jsem jela.. ☹ a navíc pokažde po ,,tom,, mi hrozně tvrdne břicho.. Tak měsíc zpátky jsem se těšila,jak to vyvoláme, a teď mám takový strach z toho porodu,že radši nic... 😅 to věřím,že už by byla ten týden na světě...🙂
A co jsi se teda o tom dozvěděla?

rezicka
21. bře 2011

@mamusa1611 No musí to ti naši chlapi vydržet.Já už se teď porodu taky budu bát,když nevím jak to se mnou vlastně dopadne ☹ .Prý se ta placenta může ještě vytáhnout tím jak roste děloha,někomu se to spraví a rodí normálně,někomu ne.Už abych šla k doktorovi,ať se něco dozvím i od něho,znáš to,co dr. to názor.Jdu až za 14 dní,to ty už budeš mít malou u sebe 🙂 .A dáte jí dvě jména,bude se tak i podepisovat?

mamusa1611
21. bře 2011

@rezicka neboj, dopadne to dobře. 😉 Však jdi hned, já taky jak se mi něco nezdálo, tak jsem valila hned... Třeba jen i s blbou otázkou... 😀 za tu dobu bych měla být jak chodící encyklopedie.. 🙂
No jsem zvědavá, kdy se uráčí jít na svět.. 🙂 teď se chystám do spořky, a jestli mě tam zas vytočí tak jako vždycky,tak už by to snad mohlo být... 😀
No tak určitě, Sophie Anna bude mít v r.listě, pak na sešitech ve škole.. 🙂 v občance...(to už ale předbíhám) Ale říkat jí budem jen Sofí..
A jaké se líbí vám jméno na prcka??

rezicka
21. bře 2011

@mamusa1611 Ten doktor v nemocnici mi řekl,že mám počkat až do poradny a že s tímto problémem mám chodit k němu.Ale taky neřekl jak často mám k němu chodit,jen že se mám přijít ukázat s tím špiněním,kdyby trvalo a nebyly horší potíže.Nevytáčej se,to nemá cenu a ještě máš přece jen 14 dní. Na to jméno se ptám,že je to neobvyklé.Můj chlap je v tomto staromodní,já bych se vyřádila,ale když nesouhlasí,na kluka máme Lukáš a na holku Leonka.Sofinku jsem chtěla taky,jenže neprošla ☹ .

mamusa1611
21. bře 2011

@rezicka a myslíš proč ti to řekl...?? Chce získat další pacientku... Nevím, já kdybych měla nějaký problém, a jela na pohotovost,a dr mi tam řekl,že mám chodit k němu, tak bych se na něj vyprdla,ptž bych k němu neměla zas tak velkou důvěru...nevím jak to je u tebe.. 😉 ale jak jsi psala,jeden říká to,jiný to, abys pak nebyla zmatená... 😕
Dneska to kupodivu proběhlo hladce, učet zrušený, zloději ta spořka,to není možné...😠
Však to jsou taky pěkná jména.. 😉 my máme na kluka Michael..teda spíš mám.. Při prvním jsme se domluvili na Alex, ale já mu stejně dala Kájík... 😀 tak pak u druhého i teď mi řek,že jí nebo mu mám dát jaké chci,ptž bych to stejně zase změnila... Ale že to nemá být žádná Alžběta, Helga atd... 😀

rezicka
21. bře 2011

@mamusa1611 Toho doktora znám,je to známý mojeho,no jsou oba myslivci,takže se znají z různých akcí,měla jsem ho i u prvního porodu a je tady na Břeclavsku fakt odborník.Chce mě právě lépe pohlídat,má opravdu kvalitní ultrazvuk,což muj doktor nemá.4.4. mám poradnu,to vydržím a říkám si,kdoví,jestli vůbec něco uvidí,když to nepoznal doteď 😒 .Tak přítel bude spokojený,Sofinka i Michael jsou hezké.Mě se ten Lukášek líbí snad už od mala,stejně jako Terezka,i když je jich plno,prostě jsem ji musela dát. 😵 .

mamusa1611
21. bře 2011

@rezicka jo táák... Tak když už ho znáš,tak to je jiná... 😉
Terezka se mi taky líbí od mala,ale kámoška mě předběhla, přece nebudu na pískovišti volat ,,Terezko,, a příjdou mi obě... 😀 Už to zase straší... Žádné bolesti,nic, jen to pořád ztuhne, a přejde... Já se z toho zblázním... 😨

rezicka
21. bře 2011

@mamusa1611 Já ti táák závidím 🙂 ale fakt,chtěla bych byt taky už tak daleko,snad se i dostanu na 39tt a bude vše o.k. Zlobí tě potvůrka malá,jsem zvědavá,kdy to bude. Jak se týden neozveš,jsi jasná... 😀 .A přítel bude u porodu?Můj byl u prvního a už jít nechce 🙂 .Těch 15 hodin bylo náročných i pro něho.

mamusa1611
21. bře 2011

@rezicka taky budeš.. 😉 jen si to pěkně užívej... 🙂 jj zlobí,tj stejně zajímavé...vždycky to začne,jak se chystám ven, venku to přejde, a pak pokaždé,co příjdu domů...tohle bylo tak hodinu a co 5.minut...ale furt tu sedím bo to zase přešlo...hlavně že všude pišou,že při KO co 5.min se má jed... Tak jak se v tom mám vyznat? 😕
jj,bude a povinně.. 😀 u prvního nebyl,a to byla katastrofa, u druhého už byl, a i ty doktorky a sestry se chovaly jinak... Pořád mě tam rozesmíval,abych při těch bolestech myslela taky na něco jiného..i když to moc nešlo.. 😀 sice mi na začátku těhu říkal,že nepůjde,ale známe svoje lidi... 😝 je na něm vidět jak se těší.. 🙂

rezicka
21. bře 2011

@mamusa1611 Do pátku jsem si to užívala,ale teď mám jenom strach ☹ . Ty jo,to fakt vypadá na kontrakce,ale bolesti u toho nemáš? Aby si v noci nejela! Mě taky hrozně pomáhalo jen když mě držel za ruku a fakt ty sestry byly ochotné a příjemné,no ale nechci ho nutit. Tak se držte holky,vydrž aspoň do apríla,to je dobrý datum 😉 .

rezicka
22. bře 2011

@mamusa1611 ahoj tak jak ti dneska je,přestalo to? Já špiním pořád,sem tam mě pichne v podbřišku,to k tomu všechno asi patří...Musím zajet do obchodu pro nějaké spodní prádlo a košilu noční,kdyby něco ať jsem připravená do špitálu ☹ .

mamusa1611
22. bře 2011

@rezicka ahoj, tak bolesti,tomu se ani tak říkat nedá.. 🙂 i když je fakt,že jsem to včera musela rozdychavat...ale jen co přítel odjel do práce,tak jsem si lehla, a začlo to pomalu ustávat... Najednou to bylo po půl hodině, pak zase po 15.minutách...A pak zas nic...Nevím,je to normální??? Asi si ze mě dělá vyloženě srandu.. 😀 se budu muset zítra zeptat dr.
4.4. je krásné datum...no už začínám pomalu pochybovat,že to bude dřív... 😒
A tobě držim palečky, ať je to dobré... Ale určitě bude neboj, i kdyby si šla do špitálu, tak dneska už jsou ve všem tak vepředu, že by se špuntikovi určitě nic nestalo... 😉

rezicka
22. bře 2011

@mamusa1611 To mě taky uklidňuje a ten znamý doktor by se o mě určitě dobře postaral.Zítra zajedu přece jen k mému doktorovi,prý se na to špinění dá užívat ascorutin a magnesium,tak se s ním poradím a měl by to prostě vědět.Ty jo,já na tvém místě už bych jela do porodnice,jsem plašák 🙂 .To je zvláštní,že tě to vždycky přejde.Nakonec fakt budeš přenášet 😉 .A co ti říká doktor,oni to zhruba poznají,jestli už se mimi chystá...

mamusa1611
22. bře 2011

@rezicka no to je, dcl začínám mít strach, aby něco nebylo v nepořádku...☹ min.týden jsem tam byla,a říkal,že to na porod nevypadá... Já fakt už nevim... Jdu tam zitra,tak se zeptam... Dokonce i kámoška mi dneska říkala, že když je interval mezi stahy kratší jak 15.min.tak je třeba dávat pozor,natož po 3.minutách...

rezicka
22. bře 2011

@mamusa1611 Ty jo,abys neporodila nakonec doma! Zítra uvidíš co ti doktor řekne.. Ale tak pohyby cítíš,ne,tak by mimčo mělo být v pořádku...Dej vědět jak si dopadla.

mamusa1611
22. bře 2011

@rezicka no nestraš... 😅 Ale jestli mi opět řekne,že to na porod nevypadá... Nemám ráda čekání na něco...🙂 zvlášť pokud jde o něco důležitého... Pak začínám být nervózní a má to dopad na všechny... ☹
Jj pohyby cítím... Si tam vesele kopká, ale už je dost dole..
Dám vědět, a ty dej taky, co ti na to dal a ták... 😉

rezicka
22. bře 2011

@mamusa1611 já jsem stejná,proto zítra jedu 🙂 .Taky jsem protivná,s manž. jsme se chytli,tak s ním nemluvím 😉. Teď vím,že to byla blbost,ale nedává si pozor na to co řekne a já jsem teď hrozně chytlavá,no 😒 .Ráno jdu s malou na krev a výtěr z krku,měla angínu a pak hned za doktůrkem...

mamusa1611
22. bře 2011

😀 tichá domácnost jo? To je tady posl.dobou v normě... No doufám že to po porodu přejde..🙂 a přesně! Taky vždycky něco plácne, já se toho chytím a už to jede... 😀
Já jdu až odpoledne,ať se vyspí po noční... 😝

rezicka
22. bře 2011

@mamusa1611 Mě to do zítřka přejde,on už si zvykl 😉 .Taky mívá noční,dneska nespal,tak je protivný a já pak taky,tak nevím kdo to na koho vlastně přenáší 😅 .Já dojíždím asi 12km do jiného města,tak jedu radši dopoledne..

mamusa1611
22. bře 2011

@rezicka co jiného jim zbývá,než si zvyknout, v tomhle našem stavu... 😀
No tak valim spát,ptž kluci začli vstávat v 6.hodin... 😖
Tak dobrou... 😉

rezicka
23. bře 2011

@mamusa1611 tak se hlásím.. 😉 .Doktor mi to pěkně vysvětlil,prý nemám tu nejhorší formu a může se to ještě vytáhnout.Napsal mi magnesium a léky vlastně na to krvácení,ultrazvuk nedělal,až příští poradnu,teď je to brzy.Taky říkal,že se diví,že to nepoznali na tom utz ve 20.tt v nemocnici,jenže tam pan doktor hledal cvrčka a ne placentu! 😠 .Jinak to stejné,šetřit se,tak dneska taťka pěkně povysává,ráno se choval jako by nic,tak já taky.. 😀 .A co ty mamusko,co říkal doktor a Sofinka je ještě v bříšku?Já jsem dnes zjistila,že mám hodně růžových věcí po malé a ty košilky a dupajdy mám ještě po synovci,tomu je 13 a naše malá to nosila taky,no je to už takové dost ojeté,ale všechno se mě teda nové kupovat nechce,bude to mít prcek na doma a na ven něco přikoupím...

mamusa1611
23. bře 2011

@rezicka tak vidíš, aspoň nějaká dobrá zpráva...🙂 určitě se ti to zlepší,hlavně odpočívej. No na UTZ by měli zkoumat všechno,nejen cvrčka, tak to pak dopadá,jak se něco stane,člověk je pak vystrašený..🙄
Tak u mě taky menší pokrok, říkal jen,že už se tam začíná něco dít, že se příští týden třeba vůbec neuvidíme, a uvidíme se třeba už v neděli na porodním..😵 no kdoví... Tak jsem vzala kýbl,hadr a začla ještě vytírat prach (sice tam žádný nebyl)😀 teď jsem dovysávala a dovytírala.. Tak uvidíme,co bude dál... To co bylo v pondělí,byly prý poslíčci..
To víš,že jo, to na doma stačí,já mám taky ještě po klukách, něco neutrál, a růžovoučké jen to nové... 😉

rezicka
23. bře 2011

@mamusa1611 Ty seš číslo 😀 . No uvidíš,kdy to přijde asi co nevidět...Tak já můžu být nakonec ráda,že na tu mou placentu vůbec přišli 😲 .Jsu určitě klidnější,když beru ty léky. Ty věci teda už jsou značně nemoderní,ale není to pro ty mimča vůbec levné tak se nedá nic dělat. Tak se držte,buďte připraveni,já ráno vedu malou do školky,tak vstávám dřív...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru