Chybně určené pohlaví miminka z ultrazvuku. Stalo se?

hulda
2. zář 2008

Ahojte, chci se zeptat, jestli se také někomu stalo, že vám tvrdili na UZ jiné pohlaví, než se nakonec narodilo. Mně ze tří UZ dva různi doktoři tvrdili, že budeme mít holčičku, a teď v 31.tt si Dr vzpomněl, že to je kluk! Ješte ve 26.tt mi doktorka říkala, že je to holka, takže mě to teď dost překvapilo a popravdě řečeno nevim, čemu mam vlastně věřit...

rezicka
24. bře 2011

@mamusa1611 Ahoj,tak jak ti dneska je? Já mám už ten výtok žlutý,tak snad se to už spravuje... 🙂

zuzka84
24. bře 2011

ahoj holky,
ja tu nakukuju co to je za tema a vidim , ze zrovna tu resite placentu, a ze si toho doktori nevsimli ... tak ja mela tu nejhorsi moznou variantu a nikdo si toho nevsiml az nahodou v nemocnici kdyz me tam poslali kvuli spatnemu krevnimu obrazu ve 32tt, tak pri prijmu to na utz videli, jinak nikde nikdo , a to jsem tez byla ve 20tt na genetice (a vzdy tam musi kontrolovat i placentu) . A neni mozny , ze by predtim byla jinde. Takze ja jsem takhle do 32tt nosila malyho, normalne jsme meli sex , vyletovali jsme , vsechno normalka , nemela jsem problemy 😀 a pak najednou toto , už jsem musela zustat lezet v nemocnici az do porodu, nastesti delaji u tohoto sekci hned po ukoncenem 37tt, tak to byl "jen" mesic.
Ale Rezicko, pokud mas jen zasahujici do porodnich cest a jeste navic jsi teprve ve 23tt , tak to verim ze se jeste vytahne a bude vsechno v poradku 🙂

tak se omlouvam za vpad do diskuse

rezicka
24. bře 2011

@zuzka84 Ahoj,to je v pohodě,my už se tady taky zrovna nedržíme tématu,ale toto téma tu taky je-placenta praevia marginalis,tak si diskuzi přečti...Jinak měla si vlastně i štěstí,že si neměla problémy a když jsi o tom nevěděla,neměla jsi nervy a strach jako já...no na druhou stranu,je chyba doktorů,že si toho nevšimli,mě to vlastně zjistili relativně brzy.Taky mě straší císařem,ale já doufám,že se to zpraví a odrodím normálně,hlavní je ať je prcek v pořádku a nic se nestane.

rezicka
24. bře 2011

@mamusa1611 mamuso snad už nerodíte???

mamusa1611
24. bře 2011

@rezicka ahoj,bohužel (nebo bohudík?)ještě ne 🙂 no já ráno opět úklid, do obchodu, pak s klukama procházka, na hřišti.. No a prostě nic.. 😒 ještě počkám do zítřka, dneska má přítel poslední noční, pak až do neděle volno,tak to risknu a budem vyvolávat... 😀

rezicka
24. bře 2011

@mamusa1611 no vidíš to určitě zabere 🙂 .Ale tak nemusí to být dřív,prostě se malé to datum líbí a narodí se v termínu... 😉

mamusa1611
24. bře 2011

@rezicka nj, ale to už je fakt na palici.. 😀 vůbec obdivuju ty maminy,co maj fakt už po termínu, a stále nic.. 😅

rezicka
24. bře 2011

@mamusa1611 Znám to moc dobře,malou jsem 7 dní přenášela ☹ bylo to hrozné,nespávala jsem pořád čekala...chtěli mi už vyvolat porod a pak si dala říct 😉 .

mamusa1611
24. bře 2011

@rezicka tak mi včera dr říkal,že přenášet určitě nebudu... Ale i tak no,v tomto týdnu už byli oba kluci na světě..
No nic,jdu chrupkat, už tak tak držim oči otevřené... 🙂

zuzka84
25. bře 2011

@rezicka , tak placenta praevia marginalis je prave jen ta placenta zasahujici do porodnich cest , ja ji mela uplne pres porodni cesty. A uz je to celkem davno za mnou , ted mam placentu vzorovou 😀 , jen jsem ti to chtela napsat tak pro zajimavost , ze to zjistili dokonce az tak pozde.
tak prijemny zbytek tehotenstvi 🙂

rezicka
25. bře 2011

@zuzka84 Asi je ten průběh u každého jiný,někdo nepocítí problémy vůbec,jiného to zlobí... Hlavně že se malý narodil v pořádku a donošený i když o 3 týdny dřív,to není zas tak moc.Čekáš třetího chlapečka,to budete mít doma veselo 😉 ,no jen ať je zdravý a dělá vám radost...Holky stejně je to odvaha 3 děti 😎 .Já chtěla taky vždycky 3,ale manžel se necítí.. 😒 .Jinak je mi líp,špinění "zatím" přestalo,snad to vydrží...

zuzka84
26. bře 2011

@rezicka , no jo, mi tri deti chteli , ale puvodni plan byl pockat az ty dve odrostou a pak si poridit holcicku na rozmazlovani 😀
jo prubeh je urcite u kazdeho jiny, to je jasny. No a sekci delaj automaticky v tomhle pripadne hned po ukoncenem 37tt , kdyz uz je nektera pacienta v nemocnici hodne na prasky tak i o tyden driv 😀 , kamaradka tam prave s tim stejnym lezela (navic mela teda jeste pridavnou placentu) od 20tt , takze tu rizli uz ve 36+

mamusa1611
26. bře 2011

@rezicka ahoj, tak jsme ještě stále 2v1😒 🙂 to není možný, asi bude po mamince, taky mi to trvá,než se ,,vyšlechtím,, 😀
Tak je dobře, že už je to lepší.. Aspoň máš z velké starosti o něco menší... 😉

@zuzka84 my měli taky takový ,,původní plán,, 😀 Ale teď si stejně říkám,že je to tak lepší, špunti odrostou všichni najednou, a pak už bude jen práce,práce, práce... 🙂

zuzka84
26. bře 2011

@mamusa1611 , nu ale aspon vam klapla ta holcicka 😀

mamusa1611
26. bře 2011

@zuzka84 dlooouho jsem tomu nevěřila...😅 a taky nic není jisté, dokud se nenarodí...😀

rezicka
26. bře 2011

@mamusa1611 Dnes jsem si zrovna říkala,že už určitě rodíte,tak nee? Jo jo,nechce se jí do zimy,počká si pěkně na teploučko.. 🙂

mamusa1611
26. bře 2011

@rezicka 😀 no ještě né... A já jí kupovala takovou krásnou bíloučkou oteplenou kombinézku... 😒 😀

rezicka
26. bře 2011

@mamusa1611 no tak tu už asi neponosí 🙂.Mě ti teď za posledních 14 dnů hrozně vyrostlo břicho a taky přibírám víc,už neobleču žádné tričko,budu muse koupit větší 😒 a to mám před sebou ještě skoro 4 měsíce...no asi se má malý dobře a roste,to je dobře..

mamusa1611
27. bře 2011

@rezicka tak s tím já celé těhu neměla problém... 🙂 skoro nic na mě nešlo vidět, až teď od toho 35tt, a teďka už je to uplně síla.. Radši ani ven nechodím,a kupovat nové oblečko,to už na těch pár dní nemá smysl...🙂

rezicka
27. bře 2011

@mamusa1611 Na mě právě taky ne až teď co mám ten klidový režim 😉 ,asi víc jím a nehýbu se tak moc..Ráno jsem vlezla na váhu a hrůza,2kg za tento měsíc,takže už nežeru! 😒 .

mamusa1611
27. bře 2011

@rezicka 😀 ale no, jen hezky papkej at malinký pěkně roste... 😉

rezicka
28. bře 2011

@mamusa1611 To víš že hlady trpět nebudu,vždyť to zase shodím.. A jak je,pořád tě zlobí poslíci?A jak spíš,já totiž už teď blbě a to mám malé břicho 😒 .

mamusa1611
28. bře 2011

@rezicka tak dnešní noc byla hrozná.. 😒 šla jsem si lehnout až o půl jedné, a byla jedna, jak mi začla být zima,blbě od žaludku a chtělo se mi na velkou..a nic..😖 do toho začlo tvrdnout břicho,ale bez bolesti,jen tuhnutí,do půl třetí jsem nespala, a pak jsem asi z únavy usla... Tak nevím, jestli je to nějaká příprava..či co.. V jiném fóru psala jedna,že jo, že se tělo čistí...😕 ale tohle neznám..
No,třetí porod má být prý rychlovka, teď fakt vidím,že průběh je jakýkoli, tak mám ještě větší strach,aby se mi to nerozjelo hned,a do porodky to nestihnu..😒
Jsem už tak mimo, že jsem dokonce dneska zapoměla osolit brambory..😅 Malý mi říká: ,,mamí,ty brambory jsou nějaké divné...,, 😀 a pak mi to došlo...😎 Ještě tu v tu dobu byl instalatér,ptž nám praskla jakási hadice pod dřezem, tak kapala voda... Dneska veselo teda... 😒

rezicka
28. bře 2011

@mamusa1611 😀 tak prima den dneska...Taky si budu muset něco přečíst,ať pak poznám,že rodím 🙂 ,člověk to zapomene...Musíte být pořád ve střehu,co a kam dáte dětičky,k babičce? Já zatím nevím,co s malou,jako taťka by i uvařil,ale malá je děsně vybíravá,nechce nic jest a on s ní asi trpělivost mít nebude 😒 .Tak už se ti blíží termín,držím palečky,ať to v poho zvládnete a neboj,stihneš to,zas tak rychlé to snad nebude 😉 .

mamusa1611
28. bře 2011

@rezicka no tj teda.. 😀 ale tak odpoledne jsme byli zas na chvilku venku...😝
Ve střehu jsem teda hlavně já...🙂 jn,kluci půjdou k dědovi na baráček...přítel ten by to s něma zvládl,o tom nepochybuji, ale práce mu to nedovolí...😒

Ještě 7.dní do termínu... Jsem zvědavá,jestli si to malá nerozmyslí,a nebude ještě ,,březňátko,, 🙂

rezicka
29. bře 2011

@mamusa1611 Narodí se 1.dubna uvidíš 🙂 .Má být krásně,tak už ani ty teplejší věci neužije.. já pojedu za chvíli omrknout nějaké věcičky,ať má maličký i něco pěkného,tak snad nebude placenta dělat problémy 😒 ,doma už mě to nebaví..

mamusa1611
29. bře 2011

@rezicka to je pěkné datum.. 🙂
Tak ale co jí mám obléct jak pojedem z porodky? Jeden říká, že ještě v koncem dubna vozil narozené mimčo ve fusáku... Což se mi zdá moc..😒 v albu mám vyfocené věcičky,co mám sbaleno+ ještě ta teplejší kombinézka... Ale to by bylo asi moc...?? Já fakt nevím,ať se mi neuvaří v těch oblečkách... 😅 oba kluci jsou podzimoví...
Tak si pěkně užij nakupování.. 😉
Mě to taky doma nebaví, ale mám strach chodit někam daleko...nejraději bych už vozila kočárek... 🙂 A taky nemám moc těch věcí na výběr,do ničeho se nevlezu... 😒

rezicka
29. bře 2011

@mamusa1611 Těžko říct,určitě tu kombinézku vem sebou a uvidíš podle počasí,když bude hodně teplo,přikryješ ji jen dekou.Budeš ji dávat do peřinky nebo autosedačky? Já asi jen do sedačky a přikryju ho dekou...koupila jem jen rifličky a jedny dupačky,chtěla jsem něco na cestu z porodky,ale měli všechno teplejší,chci bavlněné,v červenci bude horko asi se mrknu na internet nebo nevím 😒 .Taky nechápu co budu pak nosit,už teď si připadám jak balon 😉 .

mamusa1611
29. bře 2011

@rezicka no do autosedačky, asi to budu muset ještě přetřídit... 🙂 jn,teď se tak špatně shánějí věci na mimčo... Já nevím,jako na take prďolky a tak drahé všechno, přitom to maj jen na chvíly a hned z toho vyrostou.. Ale i na netu maj pěkné hadříky,a jak dobře narazíš,tak levné..😉

rezicka
29. bře 2011

@mamusa1611přesně tak,malé jsem koupila v Tescu riflové kraťase za 87kč a na mimčo rifle za 150kč,obojí po slevě 😒.Neznáš nějaké stránky,kde je to levné?Terezka když byla mimčo,měla napletených svetýrků a byla kočka 🙂,jenže to už není moderní...Když bude malá v sedačce,dala bych jí ty teplejší věci,jak máš na fotečce a přikryla dekou,no uvidíš jak bude..

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru