Chybně určené pohlaví miminka z ultrazvuku. Stalo se?

hulda
2. zář 2008

Ahojte, chci se zeptat, jestli se také někomu stalo, že vám tvrdili na UZ jiné pohlaví, než se nakonec narodilo. Mně ze tří UZ dva různi doktoři tvrdili, že budeme mít holčičku, a teď v 31.tt si Dr vzpomněl, že to je kluk! Ješte ve 26.tt mi doktorka říkala, že je to holka, takže mě to teď dost překvapilo a popravdě řečeno nevim, čemu mam vlastně věřit...

mamusa1611
26. dub 2011

@rezicka jj, celou dobu... 😉 přišel dneska ze školky, a říká : ,,maminko, to je špatná školka..,, že tam nemají pití.... bobek můj, byl celý den bez pití, místo aby se zeptal, tak mlčel.. 😕 dupa moje... 😅
No, je to prý zrušené uplně...kdoví kvůli čemu to tak je.. 😒
chjoo, dneska jsem dobitá jak pes... 😔 myslim, že jen co lehnu, tak spim..Sofinka by mohla spinkat aspon tak zase do té druhé... 😀 aby se maminka pěkně vyspinkala... 😀

rezicka
26. dub 2011

@mamusa1611 Ale chudáček malý... To Terka mají ve školce pitný režim,nalívají je až moc,ze začátku se i počurávala 🙂 .Já jsem dobitá dnes též,dvě hoďky jsme seděly s malou na ORL v přeplěné čekárně ,ma děsnou rýmu pak jsme šly asi 1km na autobus no a pak doma,uvařit trochu uklidit,takový já mám klidový režim.. 😉 .Sofinka tě určitě nechá,je toho moc jseš na všechno sama,když má přítel pořád noční,co...

mamusa1611
1. kvě 2011

Ahojky.. 🙂 noo, Přišli jsme ve ČT ze školky, a Kája byl nějaký divný.. a večer teplota...takže má rýmečku, kašel... a od včerejška i Daneček.. 😒 doufám že to nechytne i Sofí...Kdyby náhodou jo, co jí můžu dát za léky?? Můžu jí třeba vymazat nosánek nosníma kapkama?? Ale bohužel nemám pro novorozence, a tady lékárny v neděli zavřené... 😠
No, to máš teda klidový režim... 😀 se kapku šetři.. 😉
jn, ale tak pomáhá, ráno jak příjde, tak bud hlídá malou a malého, 😀 a já jdu do školky a nebo jde on... 😉 pak spí, a odpoledne si sněma hraje... takže v poho... 😵

mamusa1611
1. kvě 2011

@rezicka Ahojky.. 🙂 noo, Přišli jsme ve ČT ze školky, a Kája byl nějaký divný.. a večer teplota...takže má rýmečku, kašel... a od včerejška i Daneček.. 😒 doufám že to nechytne i Sofí...Kdyby náhodou jo, co jí můžu dát za léky?? Můžu jí třeba vymazat nosánek nosníma kapkama?? Ale bohužel nemám pro novorozence, a tady lékárny v neděli zavřené... 😠
No, to máš teda klidový režim... 😀 se kapku šetři.. 😉
jn, ale tak pomáhá, ráno jak příjde, tak bud hlídá malou a malého, 😀 a já jdu do školky a nebo jde on... 😉 pak spí, a odpoledne si sněma hraje... takže v poho... 😵

mamusa1611
1. kvě 2011

@rezicka krucinál, mám to tu dvakrát... 😠 😠 a nejde to smazat... 😕 tak si počti.. 😀 😀

rezicka
1. kvě 2011

@mamusa1611 Máš novou fotku,ani jsem tě nepoznala 🙂 .Terezka měla rýmu ve 14 dnech,dávala jsem jí Nasivin,ten je pro děti hned od narození,tak snad to dneska nechytne a zítra si ho preventivně kup..Jinak já vím že se nešetřím,ale když už jsem unavená,vždycky si hned lehnu a je líp.Zítra jdu na kontrolu,ale asi se ještě nevysunula,no uvidíme,břicho mi dost narostlo,tak by mohla.Jinak 1.máj je svátek práce,tak dnes teda nic nedělám,ni nevařím,jdeme na oběd... 😎 .

mamusa1611
1. kvě 2011

@rezicka jn, tak vypadám teď, včera jsem si barvila hlavu... 😀
doufám, že to bobánek nechytne, to se asi zblázním, Kája měl taky rýmu v měsíci, a pořád se dusil.. 😒
tak pak napiš, co jses dověděla 😉
No to se máš, téda... 🙂 svátek nesvátek, já peru, mám tam koš prádla, ale popravdě, se mě vůbec nechce... 😎 😒

rezicka
1. kvě 2011

@mamusa1611 Jseš kočka,kurňa to já po porodu měla dost,kruhy pod očima-ty mi zůstaly dodnes 😒 .Tak my jsme malou i odsávali,bylo to hrozné,ale jinak to nešlo.Snad to nechytne prdelka..A kojíš ještě trochu? Vykašli se na prádlo,já teď utřela narychlo prach a už fakt nic nedělám..

rezicka
1. kvě 2011

@mamusa1611 Jo a malá je nádherná,fakt,řekla bych že je do taťky podobná 🙂 to holky bývají...

mamusa1611
1. kvě 2011

@rezicka no já mám ještě na břichu takovou tu tmavou čáru, co vede od spod až pod žebra, jako vypadá to hrozně, a jen břicho mám taky celkově tmavší než zbytek těla... 😠 😀 no doufám, že to do léta zmizne po klukách to bylo hned fuč..
ještě kojím, ale jen večer a v noci.. no kdybych se na to prádlo vykašlala, tak by Sofinka neměla co na sebe, ptž to byly všechno pidi věcičky, které má akorát, ve zbytku ještě jaksi plave.. 😀
jj, je to celý Danek, jak byl mimčo, a ten je taky celý taťka 🙂 po mě má jen pusinku a dlouhé nohy.. 😀

rezicka
2. kvě 2011

@mamusa1611 bříško se spraví,kolik ti zůstalo kilo,myslím,že nic,co? Vypadáš dobře,závidím... 😉 .Já už mám 8kg nahoře,přibírám snad ze vzduchu,vůbec se teď nepřejídám,asi budu na těch 15kg jako u malé ☹ .No ale co,to jsem brzy zhubla a hlavně ať jsme zdraví a rodíme normálně.. Dnes jedu k dr.,tak pak písnu.. Terezka je taky celý taťka,po mě má též nohy a vlasy 😉 .Sofinka se ještě změní..

rezicka
2. kvě 2011

@mamusa1611 Tak placenta se malinko šoupla,je 1,5cm nad čípkem,což je málo,ale je prý stále čas,musím doufat ☹ .

mamusa1611
2. kvě 2011

@rezicka no to doufám.. 😉 ále... zůstalo mi nějaké to kilečko.. 😀 ale to mi vůbec nevadí, ptž ted vypadám aspon normálně...Po klukách jsem byla až nechutně hubená... 😒 než jsem otěhotněla tak jsem měla 62 - myslim..nabrala jsem na 74kg a ted mám 67kg, takže v poho 😉 a už to vůbec neřeším.. 😉 snad už to dolů nepůjde.. 😎
jo no, Terezka má ty vlásky úplně úžasné... 🙂 🙂 taková pravá vlasatá holčička.. 😵
vidíš, aspoň něco, to půjde nahoru.. 😉

rezicka
3. kvě 2011

@mamusa1611 Musí jít nahoru,potvora jedna...! Já měla 59kg a připadala jsem si akorát,asi jsi hodně vysoká,já měřím 173cm.Máš pravdu,nebudem řešit váhu,jsme jaké jsme 🙂 .Terča by ty vlasy nechtěla,špatně se češou a trpí u toho,ale co nadělá,máme to v rodině ty lokny 😉 .

mamusa1611
3. kvě 2011

Já jen o 2.cm víc.... 😉 má to jak mají některé ty panenky... 🙂
Co počasí u vás? Hrůza, co?? To je jaro jak hrom... ještě že jsem šla vyřizovat včera, nevim, nevim, jak bych se dneska trmácela s kočárkem a v dešti.. 😒 v Čechách prý sněží... maras..

mamusa1611
3. kvě 2011

@rezicka Já jen o 2.cm víc.... 😉 má to jak mají některé ty panenky... 🙂
Co počasí u vás? Hrůza, co?? To je jaro jak hrom... ještě že jsem šla vyřizovat včera, nevim, nevim, jak bych se dneska trmácela s kočárkem a v dešti.. 😒 v Čechách prý sněží... maras..

mamusa1611
3. kvě 2011

@rezicka heh.. už vím, co jsem udělala, že to tu mám zase 2krát... Pokaždé jedna a ta samá chyba... 😀 😀 😀 řikam, jsem antitalent na toto... 😀 😀 😝

rezicka
3. kvě 2011

@mamusa1611 To jsme dvě,já už si dávám pozor 🙂 .No u nás je zima jak blázen,neprší,ale snad budem muset zatopit.. Co si vyřizovala,já se na to netěším.Musím jít pak i na zdravotní pojišťovnu nahlásit jako malého,nevíš?Si to už nepamatujuu..Dneska bych pořád spala a prcek je taky klidnější,skoro se neozývá... 😒

mamusa1611
3. kvě 2011

@rezicka tak k večeru začlo sněžit i tady... jakooo.. tak opět bundy, teplé boty.. 😠 co to jako je, toto... 😎

No právě jsem byla ještě na té pojišťovně, vyzvednout průkazku... Hlásit ho nemusíš, oni už to tam mají asi z porodky, jen ti DR dá registrační list, tam zajdeš, s sebou RL malého a svůj OP a vydá ti to... Tak už snad všechno máme, ještě za 2. týdny znova na kyčle, a pak už jen ty příjemné věci... výběr náušniček.... už mám vybrané dvoje, ale nemůžu se rozhodnout... 😒 🙂
tak to je dneska i u nás... kluci jak celé dny řádí, tak dneska byli v klidu.. Káju jsem ještě nechala doma, at se z toho pořádně dostane... No a já taky usínala odpoledne u telky... 😀 ted už taky tak tak že držím oči otevřené... asi půjdu spát... 😉

rezicka
4. kvě 2011

@mamusa1611 To je mazec ten sníh,u nás nic,jen je zima,malá jdou dnes pěšky do kina,tak jsem vytáhla taky teplejší bundu... no a koncem května má být léto 🙂 .To je super pocit,vybírat naušničky,já si to taky užívala a užívám dodnes.. mají pěkný výběr na ty holčičky.. a necháš jí je nastřelit? Je to určitě bezbolestné,Terča ani nepípla...Kyčle má Sofinka teda v pořádku? Jé jak já se těším,až budu kupovat autíčka a pušky 😀 .Panenek máme plný barák...Máš řidičák? Já právě ne a je to naprd,furt se spoléhat na mojeho,jenže se bojím a jsu totální antitalent na řízení ☹ .

mamusa1611
4. kvě 2011

🙂 @rezicka po sněhu ani vidu ani slechu... 😀 sice svítilo Slunko, ale kosa jak blázen... 😒 Fáájně... už škrábe v krku i mě, i přítele.. kluci kašlou o 106..jen malá je jako rybička... 🙂 Kéž by to ani nechtěla chytit..
no já uvažovala... a když je nechám nastřelit, tak jí tam pak do těch oušek můžu dát jakékoli náušnice?? To nastřelí DR a dá tam nějaké dočasné, ne?? A pak je to jedno jaké? Už mám vybrané, ale přes net bych je musela kupovat... ještě mrknu tady u nás po zlaznictvích... 😉
Po první prohlídce ano, a tak snad už by je měla mít dobré pořád, né? Kluci byli taky bez řemínek... 🙂
Noo.. já už taky sháním pnenky, talířky oblečky... ať toho pak není moc najednou... 🙂
Já a řidičák?? 😀 heh, no to by dopadlo.. 🙂) jako já řídila jednou, taková zkouška... no jako šlo to, ale to vedle mě seděl přítel..nedovedu si představit, že by vedle mě seděl někdo cizí, pozoroval co a jak dělám, a já jezdila třeba po Ostravě.. 😀 😒 no říkám - zbytečně vyhozené prachy... 😉

přidám tady fotky těch náušniček.. pak pisni, které jsou hezčí.. mi se líbí ty s tím růžovým kamínkem, ale právě se mi zdá že je tam nějak divně nasazený... aby časem nevypadl... 😒

rezicka
5. kvě 2011

@mamusa1611 Já taky soplím a kašlu,tak polehávám.. 😒 .Pokud si dobře pamatuju,tak malé nastřelila dr. naušnice jen takové perličky,taky měla na výběr a ty se po nějaké době mohly vyměnit za zlaté,myslím po měsíci,to už fakt nevím.Ale pichat ouška jsem jí odmítla,je to bolestivé a to by mi rvalo srdce... 😉 .Malá měla takové modré tečky,celkem pěkné.Jinak krásné jsou oboje,taky ty s růžovým kamínkem se mi víc líbí,vypadnout by to nemělo.Podívej se radši v obchodě,bych měla asi strach takovou věc kupovat přes internet i kvůli reklamaci třeba...S tím řízením jsme na tom stejně,můj mě nutí,ale řídit mě neučí,je nervák a neměl by trpělivost,tak mě hold musí všude vozit 🙂 .

mamusa1611
5. kvě 2011

@rezicka tak dneska jsem se bavila s kámoškou, a říkala, že oběma holkám nechávala ouška propíchnout... 😕 že to nebolí, že to mimčo neřve proto, že to je velká bolest, ale proto, že se brání, že se mu to nelíbí.. jako joo, bolí to, ale není to prý nevím jaké mučení... 😒 ale nastřelená ranka se prý hojí dýl... no tak nevím...
Myslíš, že přes net raději né?? No je fakt, že jsem nikdy nic tak drahého takhle nekupovala... a vidíš to mě nenapadlo, kvůli reklamaci... 😉 no málo je toho ve zprávách... ?? 😀 😀
Já se bez řidičáku obejdu...s jistotou se svezu busem, nebo přinejhorším mi dělá taxi kámoška.. 😀 😀

rezicka
5. kvě 2011

@mamusa1611tak je to věc názoru,ale právě to nastřelení je okamžik,to dítě si ani neuvědomí,že se něco děje a vůbec to nebolí.Měsíc to s těma nastřelenýma vydrží,ale rozhodni se sama,stejně máš čas,u to dr. dělá až ve 3 měsících. Zlato bych přes net fakt nekupovala,radši bych si to prohlídla a určitě i v obchodech je velký výběr... Taky celý život jezdím busem,zvykla jsem si,ale říkám si dvě děti to už bude náročnější... 😒.A jak ti malá spinká,je to už lepší?

mamusa1611
8. kvě 2011

@rezicka mi to neukazuje upozornění... 😠 😒 proto píšu až teď... 😒 no, poradím se ještě s Dr. 😉
Dvě děti to ještě nic není.. Zvykneš si, 😉 Terezka je určitě hodňoučká, že ti nikam utíkat nebude, a určitě taky poslouchá... 🙂 No zato já měla co dělat i když jsem měla jen ty dva.. 😀 A teď? Zvlášť ten starší, ví, že nemůžu od kočárku odejíd, tak si dovoluje... 😒
jj, už spinká líp, vydrží už tak ty 4.hoďky, v noci se vzbudí jen 2krát.... No ale jak jsem byla ráda, že tu rýmu od nás nechytla, tak jsem to asi zařekla... Nosek sice ucpaný nemá, ale kýchá o 106, pokašlavá - od včerejška - a v noci co jsem jí dala jídlo, tak to vyblila... ☹ spapala vše, ale jak jsem jí chtěla dát odbrknout, tak bylo slyšet jak chraptí, a nakonec to vyblila... ☹ nevím, jestli to tak ty miminka dělají, že když neumí smrkat, tak to vyblijou...? Uvidím, počkám ještě do zítra, adneska stejně nic nezmůžu... a kdyžtak zajdu s ní k Dr...

rezicka
8. kvě 2011

@mamusa1611 Terezka vůbec není hodňoučká,co já si s ní od malinka užila! Je ja sto kluků 😠 .Neposlouchá vůbec,navíc je v té dětské pubertě,tak odmlouvá,hodně se s ní rozčiluju.Snad ju mimčo trošku tmění,žárlit bude určitě,to jí vadí když je jen přitulím k taťkovi... 🙂 no uvidíme... Asi bude Sofi nachlazená,kup odsávačku a kapičky,nebo zajdi radši k doktorce.. Nepřišla mi nemocenská,tak jsu nasr... ☹ ,musím to zítra obvolat,kde je problém a snad mi ji doplatí co nejdřív...

mamusa1611
9. kvě 2011

@rezicka né? vypadá taková princeznička... 🙂 tak říkáš andílek s ďáblíkem v těle, jo? 🙂
Odsávačku mám, ale není třeba, nemá nosek ucpaný, jen trošku chrčí... 😒 Zato já dost...vlastně vůbec nemůžu mluvit... ☹ trvá to od rána sem tam ze mě nějaká hláska vyleze, ale spíš je to takové písknutí... 😠 😒 no už mš to celkem štve... tak jsem radši uplně potichu... piju cibulovou šťávu s cukrem, ale nějak to nezabírá.... 😒
A jak jsi dopadla s tou nemocenskou? Nj jak maj platit oni, tak to mají času habaděj... 😒

rezicka
10. kvě 2011

@mamusa1611 Je to jak říkáš,anděl s ďáblem v těle,užívám si to od malinka,vztekací scény atd... Jako každý je teď nemocný,tak se uzdrav brzo i děti... Nemocenskou neposlali kvůli šéfové,asi ztratila lístek na peníze,obvolala jsem sociálku,účetního a nakonec byl problém zas v práci ☹ .To je celá ona,stává se to často.Tak doplatí mi ji s tou za duben zároveň,ale tento měsíc mám jako smůlu ☹ .Mamu chci se zeptat,dávali ti klystýr,nebo to nestihli?To víš,už se mi to krátí,tak se musím informovat 🙂 .A dělají se koncem těhotenství nějaké testy ještě?

rezicka
17. kvě 2011

@mamusa1611 Ahoj,kde furt lítáš???? 😀 :Dětičky tě zaměstnávají,co? U nás nic nového za tu dobu,včera jsem byla na kontrole a nic,furt stejné to je ☹ .Ty jo,císaře se bojím,no uvidíme jak rozhodnou.. Co prdelka malá,jak ses rozhodla s těma naušničkama?

mamusa1611
19. kvě 2011

@rezicka ahoj, no lítám... 😀 tak sem tam tu kouknu, no, ale moc tu nesedím, nedávno jsem dodala akorát pár inzerátů... jses ptala na klystýr.... u těch dvou ano, ted u malé to nestihly... 😉 Testy..myslím že né, - to víš, je to už dávno.. 😀 - ale počkej vlastně jo, ve 34.tt nebo 36.tt ted nevím, vemou ti stěry, na nějakou bakterii.. ale pokud budeš mít CS tak asi né... 🙂
No tak jsem si chválila, jak je Sofinka zdravá, až jsem to přechválila.... Pořád zvrací, od uterka, hlavně večer, tak jsem s ní byla dneska u Dr. a prý to má jen z té rýmy, že to přejde, není to nic hrozného... Musí ležet na vyvýšeném, dostala kapky, a sirup, a odsáváme... Jo a jak dělám Sunar, tak místo vody jí musím dělat odvar z rýže, aby to více zahustilo, a neletělo to z ní hned ven... Tak uvidíme, snad to zabere... 😅 Chudinka moje, i když jí není dobře, tak se na mě přes ty zaslzené očka tak krásně usmívá.... 😅

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru