Chybně určené pohlaví miminka z ultrazvuku. Stalo se?

hulda
2. zář 2008

Ahojte, chci se zeptat, jestli se také někomu stalo, že vám tvrdili na UZ jiné pohlaví, než se nakonec narodilo. Mně ze tří UZ dva různi doktoři tvrdili, že budeme mít holčičku, a teď v 31.tt si Dr vzpomněl, že to je kluk! Ješte ve 26.tt mi doktorka říkala, že je to holka, takže mě to teď dost překvapilo a popravdě řečeno nevim, čemu mam vlastně věřit...

evamik
2. zář 2008

Huldi, v Plzni je 3D na Genetice - taky jsem tam objednaná. 🙂
Hupcza, já myslím, že to teda jedno není, když s tím 4 měsíce počítáš...

campi
2. zář 2008

V konecnym dusledku je to fuk, ale jakmile se dozvis pohlavi, tak se to uplne nekam posune, mluvis na konkretnejsi dite, myslis na konkretnejsi dite a ziskavas o nem nejakou predstavu. Je tezky se vnitřně přenastavit.

hulda
autor
2. zář 2008

Evi, Campi, já jsem tak ráda, že mě chápete! 🙂 Vy si asi obě pamatujete, že to těhotenství nemam zadarmo a měla bych být zticha a děkovat Bohu, že se to vůbec povedlo, což taky dělam, ale stejně... Prostě to člověka zaskočí.
Evi, díky za tip. Myslíš, že tam můžu jen tak zavolat a zeptat se, jestli mě vezmou bez doporučení? Když si to zaplatim... Nebo to mam nechat být a holt věřit tomu poslednímu UZ...

urbi
2. zář 2008

ahoj holky, teda Huldo, to mě hodně překvapilo a souhlasím s vámi, že teda jedno to není - je to jedno do okamžiku, než ti to řeknou, to bych slouhlasila, ale takhle s tím počítáš, na to mimčo mluvíš, přizpůsobuješ si v mysli obraz o tom malém človíčkovi - vlastně mu tím tak trošku dáváš konkrétní tvary, máš konkrétní představy o tom, jak bude vypadat, zasadíš ho už do kontextu rodiny - a nakoupíš věci do barvy - a to je fakt v řádu tisíců,však to sama poznáš -a najednou se máš přeprogramovat? to už je celkem problém....
fakt zkus nějaký ten lepší UTZ, na 3 D by to předpokládám mělo být jasné...
já vím o holčiče 3 týdny a kdyby mi zítra řekli, že to je kluk, už je to pro mě dost divné se přeprogramovat, natož pro Huldu v tak pokročilém těhu!!!

evamik
2. zář 2008

Huldi, já taky nemám žádné doporučení - prostě jsem zavolala, že chci 3D! 😉 A dají Ti DVD. Stojí to asi 1000,-
Já Tě naprosto chápu a rozumím, že je to fakt nepříjemný nevědět... Já bych tam určitě šla...

campi
2. zář 2008

Huldo: bych to na tvém místě nenechala tak být, i když to máš za pár.

Ty ultrazvuky nejsou žádná sranda, moje gyn. říká, že musí mít doktor zatraceně hodně nakoukáno, ale na specializovaných pracovištích se tomu prý dá věřit. A na tom 3D žádný doporučo chtít vědět nebudou.
Nám to řekli v 14tt a příští týden jdu ještě na genetický UTZ, tam by to mělo být vidět taky. Si říkám, že když se tam zobrazí slinivka břišní, tak by to pohlaví zatraceně vidět mohli (vaječníky a tak).

Jak říkám s oblibou, dokud to nevyleze, tak nemáme jistýho nic.

kristynaw
2. zář 2008

holka z naseho tematu(lenciatko) mela mit nejkou dobu chlapecka,mela i obrazek uzv se sulinkem... no a je to holka🙂

evamik
2. zář 2008

Já prostě nechápu, jak je možný, že i vyfotí pinďoura... a je to holka!!! 😕

campi
2. zář 2008

Asi to byla ruka, ne? Se mi na UTZ u gyn. zdálo, že má mezi nohama pindíka, ale prý to byla ruka.
Podle obyčejnýho UTZ bych se teda neřídila, ale co ty velký UTZ ve 20tt nebo 3D?

evulinkab
3. zář 2008

Tak já jsem si na 100% jistá, že čekám chlapečka, protože nejen že mi to řekl pan doktor ve 12tt na genet.ultrazvuku, ale vlastně pokaždé, když jdu na utz, tak se náš chlapeček umí tak pěkně natočit, že mu jde krásně mezi nohy vidět 🙂 .A dokonce i já sama jsem už dvakrát po sobě viděla, že tam má pindíka.
Jinak ale myslím, že když se doktoři spletou, tak právě když řeknou holčička a nakonec je to kluk.

campi
3. zář 2008

Evulinko, to mas pravdu, moje gyn. rikala, ze u kluku se nepletou.

ia.
5. zář 2008

ahoj hulda a ostatní, tak já jsem podobný případ, ale opačný, poprvé jsem se na pohlaví zeptala na velkém UTZ ve 20tt, kde mi dr. řekla, že je to jasný chlapeček a taky mi ho vyfotila🙂, no a před 14 dny jsem byla u své dr. (35tt) a ta mi řekla, že tam prostě pytlík nevidí a že si myslí že to bude holčička. Takže je opravdu možné, že jsem stejný případ jako píše kristinaw. Byl to docela šok, pže jsme bříšku od května říkali "Vojtíšek" a teď najednou na poslední chvíli vymýšlíme holčičí jméno..

artemiss
5. zář 2008

ahoky, já tady sice moc nepřispívám, ale všechna témata ohledně těhu čtu pozorně a tohle mě teda docela vystrašilo! My mému bříšku říkáme Natálka 🙂 a všem jsme avízovali, že budeme mít holčičku....to mě teď chcete vyděsit, že mi za měsíc řeknou, že to bude kluk??? A koukám, že takových případů je tady víc!!! to snad né!!! Holky kterým se vám to stalo: nic si z toho nedělejte, hlavně, že naše miminka budou zdravé, ne???!!! o to přeci jde 🙂

ia.
5. zář 2008

přesně tak..hlavně ať je miminko zdravé, na tom jsme se shodli i s mou dr., když jsem se začala smát poté, co mi nepotvrdila chlapečka...náhodou je to teď takové napínavější, pže jsme se s mužem rozhodli že už po tom nebudeme pídit a na dalším UTZ poprosím dr, at pohlaví vynechá a prostě se necháme překvapit, co nám v té porodnici řeknou..u prvního mimíse je to stejně fuk a své kouzlo mají jak kluci, tak holky, no ne?🙂

artemiss
5. zář 2008

jj, to máš pravdu 🙂 je fajn, že k tomu takhle přistupuješ 🙂 jsi zřejmě hodně pozitivní ženuška 🙂 své kouzlo maj všechny děti...... a myslím, že ani u druhého by mi to nevadilo měsíc před porodem stejně nic neovlivníš 🙂 Vojtíšek je ale pěkné jméno. Bylo pro chlapečka nebo jen pracovní verze? No a jmén pro holčičky je spousta krásných. My vybrali Natálku, říkáme jí zatím Naty 🙂 a není to pracovní verze, takhle se bude holčička jmenovat. Pokud nám neřeknou, že je to kluk 🙂 to bychom dlouho hledali jméno ☹

schwarzovka
5. zář 2008

teda já v těhu myslela, že už se nemůžou v téhle době doktoři splést. Na UZ jsem jasně i já viděla pindíka, tak jsme nakoupili všechno pro kluka...žádnný neutrální prostě vyloženě klučičí...a na poslední poradně před porodem mi doktor povídá " tak pohlaví známe, že? Holčička jak vyšitá"....no ve mě se v té chvíli krve nedořezal, naštěstí si dělal pan doktor srandu.....ale já to pak dlouho rozdýchávala 😀 ....ale nedávno se taky známým narodil chlapeček s růžovou výbavičkou 😀 😀
Hulda: já bych zašla ještě na ten jeden UZ a nejlepší asi ten 3D...jestli chceš mít jistotku 😉

ia.
5. zář 2008

právě že Vojtíšek je jméno, které už mám vybrané několik let a věděla jsem, že to nic nezmění 🙂 ale u těch holčičích jsme na štíru, kolují jména jako Nela, Elena, Amálie, Ema, a fakt nevíme, řekla jsem manžovi, ať se rozhodne on, pže já fakt nevím...tak teda tajně doufám, že to bude ten Vojta🙂)))

artemiss
8. zář 2008

ia: nezoufej, teď to bude Nelinka a Vojtíšek za rok 🙂 nebo plánujete zůstat u jednoho?
schwarzovka: to by se krve nedořezal ani ve mě 😀 docela srandista tvůj Dr. 😀

hulda
autor
8. zář 2008

ia. Tak to jsme na tom dost podobně, jen obráceně 🙂 Nejde o to, že by u prvního dítěte to pohlaví člověk nějak bůhví jak řešil, ale když už se na něco nastaví, je to divnej pocit... Máte hodně modrýho? I když, holčičku v modrém si představit dokážu, ale růžověj chlapeček, no, nic moc 😀

schwarzovka Ti dokoři mají stejně zvláštní smysl pro humor, co? 😀 Já už ten další UZ asi vzdam. Jak píše ia, aspoň bude ještě do porodu trocha napětí 😅 . Ale nějak tomu poslednímu Dr věřim, takže počítame s tím klukem.

gabka.d
8. zář 2008

Ahoj, tak my jsme věděli že to bude holčička protože jsem musela na odběr plodové vody...zvýšené riziko na nemocné mimi, ale to je jiná kapitola 😉
Na 3D UTZ jsem šla jen ať máme něco na památku, a dr. žádné doporučení nebo tak něco nechtěla, dokonce jsem byla v Havířově (jsem z Ostravy), dr. se ptala jestli víme pohlaví a já že jo a ona ať jí to neříkám, že se to pokusí poznat sama, že se jako otestuje 🙂 a uhodla to, takže si myslím že na 3D se nespletou, i kamarádka tam byla, řekly chlapeček a má Dominička 🙂
Modrá holčička-růžový chlapeček 🙄 , s tím souhlasím
A jméno pro kluka jsme měly vymyšlené hned, holka nám dělala problém...a taky jsme to vyřešily 😉

artemiss
8. zář 2008

Holky, vy jste mi nasadily takového brouka do hlavy, že teď přemýšlím nad klučičím jménem!!!
Holčička bude Natálka, ale kluka vymyšleného nemáme, teď ale když to tak pročítám začínám nad chlapečkem přemýšlet........a fakt mě nic nenepadá.....Možná Jakub, ale těch je teď strašně moc ☹ Jo a my jsme případ, kdy by byl chlapeček v růžovém .......!!!! 😝 😝 😝 Hm, tak to raději ne!!! zamyslím se nad nakupováním barevných oblečků 😀

kalo
8. zář 2008

Nejlepší je kupovat neutrální....My z genetického UTZ.věděli, že to bude holčička a i když jsem o tom, že by se mýlili nepochybovala, tak jsem neměla doma ani jeden kousek růžový nebo modrý....(abych pravdu řekla ani toto barevné rozlišování miminek nemám ráda...já taky nosím všechny barvy a jsem ženská 🙂) )

Myslím že to, že se na UTZ.s pohlavím spletou je 99,9% správně a 0,1% chyba...hrozně málo....věřila bych jim...hlavně tomu genetickému ve 20tt o amino nemluvě...tam se dělá i chromozomální rozbor, takže tam k omylům nedochází 😉

fifinka31
12. zář 2008

Ahojki.Pred 2 lety tvrdili znamym az skoro do porodu,ze je to holka,a 14 dni pred porodem,vykoukl pindik,a je to kluk,taky meli sok.Ale je videt ze se to muze stat.Ted kamaradka ceka holcicku,a ta to urcite bude,protoze uz-JI- 2 krat ukazala na UTZ takze bylo krasne videt zenske pohlavi.

alca31
12. zář 2008

Mě je to fuk, pořídím si neutrální věci a říct si to asi nenechám. Akorát tedy bych ráda viděla manžela, jak těsně po porodu nakupuje věci pro holčičku nebo pro kluka, to tedy před Campiným partnerem smekám. 🙂

kacka74
19. zář 2008

Dokud nebyl ultrazvuk, tak se to předem nevědělo, a bylo taky dobře. Hlavně ať je to zdravý, ne?

sikiki
19. zář 2008

Ahojík,já už s bříškem rozmlouvám jako s Tadeáškem,nebo mi na srdíčku pan dr. řekl,že je to na 99% kluk.Mojí kamarádce to řekl taky a z plodové vody jí pak řekli holčičku.Já sama budu mít výsledky plodovky 29.září,tak jsem zvědavá.nic méně,fakt je že utrácím za věcičky,ale budu ráda,když se nám narodí zdravé děťátko 🙂

urbi
25. zář 2008

ahoj holky, tak jsem tady před pár týdny psala o tom, jak musí být těžké se přeprogramovat a stalo se nám to samé.... doktor genetik!!! na supr ultrazvuku nám řekl, že je to jasná holka!!! - že se to nepozná jen dle absence pindíka, ale i stočení kostrče apod.... já tomu nevěřila, bo u manžela v rodě prostě holky nedělají... ale on mě přesvědčil, že opravdu to holka je, natáčel si ji ze všech stran.... tak jsem si pár týdnů žila v té představě, naplno rozjela své představy - toužila jsem po holčičce, i manžel, ale nedoufali jsme... a najednou holčička... nakoupili jsme spoustu věcí, prostě jsem si na tu představu hodně rychle zvykla.... a šup, je to kluk jak vyšitej, ale tak nepřehlédnutelnej, že to nejde nevidět.... už ho viděli tři doktoři - můj, genetik (tam jsme šli znovu, byl z toho hodně vyplesklej, evidentně se mu to nestává... sám tomu nechtěl věřit, ale že prý tak jasného kluka už dlouho neviděl), a ještě taky včera na 3D - opět první pohled na mimi a šup - piňďa ...
chápu, že se mohou splést na normál UTZ v ordinaci... ale tenhle jejich omyl - omyl genetika, mě teda fakt dostal...
už jsem si zvykla, že to bude Filípek, ale šok to byl pořádný a nikomu to nepřeju
tak přeju, ať se pletou co nejméně! protože ačkoliv jsem šťastná, že je mimi v pořádku a to je to nejdůležitěšjí, důležité je podle mě také to, jak si maminka mimi představuje, jak s ním rozmlouvá a to si najednou v hlavě musí přeprogramovat.... a to nemusí být vůbec jednoduché
je mi jasné, že pro někoho to může být prkotina, pro někoho ne... každý jsme jiný

ia.
25. zář 2008

ahoj urbi, tak to chápu, že je to šok, podobně jako u nás, kdy nám na srdíčku řekli, že už tak jasně kluka dlouho neviděla, no a v 35tt mi moje gynekoložka, která má asi 40 ltou praxi řekla, že tam nevidí pytlík a nemyslí si, že to bude kluk, no a my stejně pořád s bříškem mluvíme jako s Vojtíškem, každým dnem porodím a jestli to teda bude holka, tak to bude pořádný šok🙂))ale pro mě je nejdůležitější, aby bylo mimi zdravoučké a mělo všechno co má mít, nic nenadbývalo ani nepřebývalo, a jestli to bude kluk, tak příště uděláme holku a jestli to bude holka, tak příště uděláme kluka. U prvního mimča je totiž úúúplně fuk 😉

bejana
30. pro 2008

Ráda bych oživila toto téma, do něhož jsem dne 2. září 2008 ve 14:56 přispívala... a to tak, že MUDra to pohlaví u našeho druhého dítka fakt netrefila 😝 😎 😵

zdenallicka
30. pro 2008

Jedne moji kamosce se mela narodit Natalka... A narodil se kluk... ONa brecela na porodnim sale, ze chtela holcicku, byla z toho hotova a jeji manzel ji rika.. No tak mame Natalku s pindikem, no! 😠 A je z nej Patrik... 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru