Chybně určené pohlaví miminka z ultrazvuku. Stalo se?

hulda
2. zář 2008

Ahojte, chci se zeptat, jestli se také někomu stalo, že vám tvrdili na UZ jiné pohlaví, než se nakonec narodilo. Mně ze tří UZ dva různi doktoři tvrdili, že budeme mít holčičku, a teď v 31.tt si Dr vzpomněl, že to je kluk! Ješte ve 26.tt mi doktorka říkala, že je to holka, takže mě to teď dost překvapilo a popravdě řečeno nevim, čemu mam vlastně věřit...

janika7
30. pro 2008

No kdyz to ctu, tak zacinam znejistovat🙂 Nam rekli, ze to bude 100% kluk a shodli se na tom 3 doktori, tak doufam, ze se nesekli vsichni. Mam doma uz uplne vsechno a jasne ze modry...Jednim nasim znamym se ale stalo neco jeste drsnejsiho. Ona byla jen na tech zakladnich 3 utz za tehotenstvi a kdyz rodila, tak cekali chlapecka, jenze oni to byli dvojcata! Pak ji rekli, ze ten druhy musel byt skovany za tim prvnim. Byli naprosto v soku, uz meli kocarek, no proste vsechno. Tak takovy prekvapko bych asi dlouho vydejchavala. Mam za sebou asi tak 15 utz, tak se takovyho nadelenicka asi nedockam🙂

luzza
26. led 2009

ahoj holky
čekám dvojčata 🙂
v 16.týdnu nám řekli,že je to pár
v 18.týdnu potvrdili pár a dostali jsme fotku buchtičky a "pindíka"
ve 22.týdnu mi řekli,že to budou 2 holky 😅
tak už vážně nevím 😅 😀 😀 😀

hedera.p
9. bře 2009

Ahoj holky....tak jste mi nasadili pořádného brouka do hlavy....Nám dr. na velkém UTZ v 21 tt řekl, že je to holčička, dokonce nám ukazoval vaječníky a napsal to dokonce i do lékařské zprávy, že pohlaví je ženské..... ale po přečtení vašich příspěvků jsem začala propadat panice.....Máme nakoupeno na holčičku.Naše první dítě byl kluk, tak v nejhorším máme i modrou výbavičku....... 🙂 Tak snad se Dr nespetl, když už viděla ty vaječníky a napsal to do zprávy.......příští týden jdeme na UTZ ve 32 týdnu, tak jsem zvědavá... 😅

wjerushka
9. bře 2009

Nám se měla taky podle UTZ ve 20. týdnu narodit holčička, 4 týdny jsme jí říkali Nikolka. Pak jsme byli na UTZ ve 32. týdnu, tam doktor spěchal, takže nás odbyl tím, že pohlaví známe. Pak jsme byla v pátek poprvý na křivkách a ještě pro sichr mi doktor dělal UTZ a když jsem se ho ptala, jak je na tom holčička, tak se zarazil, chvíli bylo ticho a pak z něj vylezlo, že holčičce narostl pindík. No v úterý jsem pak šla rodit, mimčo chtělo na svět dřív. kdyby mi na porodním sále cpali kluka, tak jim asi tvrdím, že není můj. Takhle jsme mu stihli koupit aspoň modrou čepičku na ven 😀

rioko
9. bře 2009

tak to nám řekli ve 20 tt že to bude kluk, pindík byl krásně vidět, stejně tak pak na 3 UTZ se krásně ukázal pytlík a pak ve 30 tt taky a nakonec i na normálním UTZ asi ve 32 tt byl vidět taky, takže doudám, že nás žádné překvapení nečeká 🙂

wacinka
9. bře 2009

jak to tak čtu tak to prostě stejně nikdy není na 100% 😀 ale i tak si myslím, že barvy jsou úplně ukradené, hlavně, že je miminku dobře a že se má do čeho obléci. Řekla bych, že je to takový jakýci přežitek z dřívějších dob, kdy kluci měli modrou a holky červenou nebo růžovou. A i chlapovi sluší třeba růžová košile nebo tričko.. tak proč to řešit u miminek 😀 to je aspoň můj názor 😉

myisiska
9. bře 2009

No, je to opravdu zajímavá diskuze. My jsme to vyřešili jinak. Pohlaví miminka jsme si nechali jako překvapení. Ikdyž já jsem měla tušení, že to bude kluk, ale byl to opravdu jen můj pocit. Holčina, co se mnou ležela v porodnici čekala holčičku a pár dní před porodem jí řekli, že Adélce narost pindík. Tak to byl Adámek.

hedera.p
9. bře 2009

Wacinko to je sice pravda, že chlapy nosí růžové košile, ale nedovedu si představit, že muj chlapeček nosí kytičkové tričko, nebo tepláčky s motýlkama....nebo dokonce šatičky....... 🙂

wacinka
9. bře 2009

tak já brala v potaz spíše ty barvičky. Šatičky a kytičky, mašličky jsou snad jasný 😀 🙂 😉

hedera.p
9. bře 2009

Mě je to úplně jasný 😀 😀 😀

Náš malý taky nosil červenou a žlutou barvu a jaký to by fešák a nosí tyhle barvy do teď......a když to bude holčička, tak jí klidně obleču modrou 😉

wsmoulinkaa
9. bře 2009

néééééééé ani mi to neříkejte 😀 já teda čekám prý holčičku...a že chci holčičku a mluvím na ní jako na holčičku-byl by to šok 😀 😉

balisek
9. bře 2009

teda holky to jsem narazila na diskuzi ated mám fat strach,já začla nakupovat a mám zatím vše pro chlapečka:D taky jsem si to nechala říct od dvou doktorů:D a pokaždý jsem tam viděla pindu a na tom druhém tam byli i kuličky a to byl 4D ultrazvuk

hedera.p
9. bře 2009

Tak koukám, že nejsem jediná, kdo začal plašit po přečtení této diksuze...Ale zase se uklidňuji tim, že si snad Dr. nemůže splést varlata, která jsou venku z vaječníky, které jsou uvnitř 😅

vypadá to, že budu až do porodu nervózní 😕

k.ate
9. bře 2009

My pořád s manžou přemýšlíme, jestli si necháme pohlaví prcka říct, ale teď, jak to tak sleduju, ani nevim, jestli to má smysl 😀 Ale chtěla bych to vědět, i když manža říká, že pak se k malýmu moc upnu, že když by se pak něco stalo, bude to pro mě těžší, když už to bude ten konkrétní človíček, než když bychom nevěděli, jestli je to kluk nebo holka... Ale s tím já osobně teda nesouhlasím 😀

hedera.p - no občas se u kluků stane, že varlata nemaj sestouplý, tak kdo ví, jak to pak doktor vidí na UZ 😕

balisek
10. bře 2009

Prdím na to:D 30.3. jdu zase na ultrazvuk, tak si tam nechám toho pindíka pooořádně zvětšit:D jestli už tam nebude pipinka:D 😀

hedera.p
10. bře 2009

Balisku ono ti nic jiného nezbyde.....Já jdu na poslední velký UTZ v pondělí ve 32tt, a při mém štěstí to zrovna bude natočené špatným směrem...takže dokud se nenarodí, tak stejně nemáš 100 % jistotu...Nejhorší je, že už máme vše nakoupené do holčičích barev, i když po synovi máme schované úplně všechno.... takže v nejhorším to růžové prodáme 😅 😅 😅
Nejhorší asi bude zvyknout si na to jiné pohlaví.....2 měsíce člověk žije s myšlenkou na holku, obzvlášť, když v manželovo rodině jsou samí kluci a holka žádná a pak najednou by to byl zase kluk......ale nic nenaděláme 🙂
Musíme věřit tomu, že u nás se dr. nespetl 😉

lucie.krajcarova
13. bře 2009

k.ate, klidně si to nechte říct, třeba to nebude vidět 😀 ve 20tt na velkém ultrazvuku nám řekli, že je to asi holka, ale ať nekupujem moc růžového ☹ takže mělo hodně nožičky u sebe. Od 32tt jsme hlavičkou nahoře, takže dole je málo místa, takže i když jsme na utz každý týden(!), tak to fakt není vidět!!! a my bychom to tak moc chtěli vědět... ve skrytu duše doufám, že to je holčička, ale raději mu říkáme miminko, aby v tom nakonec nebyl zmatek..

wsmoulinkaa
13. bře 2009

mam důkaz na dvd z 3D že tam má buchtu...a to vám povídám, jestli vyleze kluk, tak ....nevím...nic 😀

karmeelka
5. zář 2009

tak jsem si poctivě přečetla diskuzi...holky vubec vám nezávidím...u nás je to opačně 😀
první syn jsme si pohlaví říci nenechali...byl překvapení a já na konci těhu citila,že to bude kluk.... 🙂

ted čekáme druhé mimčo a moc jsme si přáli holčičku,ale ve 20tt a 24tt nám dva ruzní dr.potvrdili,že je tam další kluk....takže pokud by se u nás spletli a narodila se nám holka nakonec..tak to bude super milé překvapení.... 😀 😀 😀

lucie.krajcarova
30. kvě 2010

ahoj, nám podle utz ve 20tt tipovali SPÍŠE HOLČIČKU. pak už žádný tip nebyl, protože bylo malé hlavičkou nahoře a dolů moc nebylo vidět. a narodil se KLUK JAKO BUK 😀

rezicka
11. bře 2011

Ahoj,tak mě řekl dr. v 16tt,že na 100% čekám holčičku,dokonce si za určení nechal zaplatit a před týdnem na velkém ultrazvuku ve 20tt mi ukázal doktor pinďíka a už mi to i můj dr. potvrdil,takže čekáme kluka a jsme moc šťastní,holčičku doma už máme 😉 .

kalo
12. bře 2011

V tom 20tt na genetickém UTZ. se ale v 95% určitě nespletou. Kdo má tu zkušenost, tak bohužel spadl do té 5% chybné přepovědi. Ani doktoři nejsou neomylné stroje, proto je dobré brát vše s rezervou.... 😉

mamusa1611
12. bře 2011

No to jsem zase narazila na diskuzi...😲😝 máme už dva raubíře, a teď už co nevidět přibude další drobeček... No tak já byla ve 22.tt a řekla na 95.procent holčička, na UTZ mi ukázala přímo tu buchtičku, a fakt mi připadalo,že je to bez pindika... Ve 27.tt mi zas řekla holčička,ale to zas jiná dr., a ve 31tt mi ji opět potvrdili... Téda tak snad by to tak mohlo být... Mám sice dost neutrálních věciček,ale těch šatiček a sukýnek je tam taky dost... 😀

andy80
12. bře 2011

Proto já si ani u jednoho nic říct nenechala a o to krásnější překvápko mě čekalo na konci. Při třetím si také pohlaví říct nenechám. Kamarádce celé těhu tvrdili, že bude mít holčičku, nakoupila vše růžové a nakonec z toho byl Vojtíšek. Jenže ona se na tu holčičku tak upnula, že se s tím potom dlouho vyrovnávala. Radši nevědět.

dadous
12. bře 2011

mě doktoři říkaly že to bude kluk, potvrdily to dva, tak jsem s tím tak počítala, že když se pak narodila Nikolka, pořad jsem o ní mluvila jako o něm, tyden mi trvalo, než jsem si zvykla že mam holku 😀

inkana
13. bře 2011

Jejda lidi, nestrašte mě!!! Při velkém utz nám doktor řekl, že to bude holčička.. a já za ten týden stihla obstarat komplet výbavičku v růžovo-bílé do půl roku mimča....chudák kluk, jestli v tom pak bude muset být oblečený...na koupi kočárku tedy radši počkám po 3D a po utz ve 30tt, mám vybraný černo-růžový.. to by už asi bylo na kluka moc. 😀

rezicka
13. bře 2011

@mamusa1611 tak ty to máš určitě jasný,několikrát potvrzenou holčičku,to už bych byla v klidu 🙂 .Inkana to má potvrzené jednou,to bych se na to zatím moc neupínala,já to totiž udělala taky,mluvily jsme s dcerkou s bříškem jako s holkou a nakonec čekáme chlapečka a malá to i obrečela 😒 .Ale zase je fakt,že to víš z velkého ultrazvuku a tam se tak často nepletou,mě to řekl jen můj doktor.

mamusa1611
13. bře 2011

@rezicka 🙂 v klidu ale i tak nejsem... Byla jsem štěstím bez sebe,jak mi to dr.řekla, hrozně si přeju holčičku, a asi bych to taky obrečela... 🙂
No,mojí švagrové taky řekli na velkém UTZ že čeká chlapečka, u druhého těhu taky, a nakonec má 2.holčičky... 😀

artepf
14. bře 2011

Jak to tady tak čtu, nevycházím z údivu, že se dneska doktoři ještě tak často spletou 😀 .
@mamusa1611 já už doma taky jednoho chlapečka mám, teď čekáme druhé a na velkém UTZ nám potvrdili druhého chlapečka, i když jsem si ve skrytu duše přála holčičku 😅 . Máme i fotku, na které je to vidět, tak by mě ani nenapadlo, že by z toho mohla být holka, ale vůbec bych se nezlobila 😵 . Ale jak na to tak koukám, není to nikdy 100%.

pajinka111
14. bře 2011

ahojky 😉
no taky koukám ,že se teda doktoři pořád pletou.. 😕
mě prvního miminka řekl jeden doktor 3x že to bude kluk,takže doma všechno do modra a do zelena,já si teda toužebně přála holčičku a světe div se,ona se fakt narodila holčička,v porodnici sem se 3x ptala jestli je to fakt holčička.. 😀 ,je teda úplně stejná jako mm 🙂
no ted čekám druhé,to mi řekli 2 doktoři nezávisle na sobě asi z 5 UTZ že je to kluk,tak su fakt zvědavá,sem si říkala že ted už se snad nepletou,doktor na genetice,říkal,že ztohohle už fakt holčička nebude.. 🙂 no ovidíme,hlavně at se narodí zdravé miminko 😉

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru