Chybně určené pohlaví miminka z ultrazvuku. Stalo se?

hulda
2. zář 2008

Ahojte, chci se zeptat, jestli se také někomu stalo, že vám tvrdili na UZ jiné pohlaví, než se nakonec narodilo. Mně ze tří UZ dva různi doktoři tvrdili, že budeme mít holčičku, a teď v 31.tt si Dr vzpomněl, že to je kluk! Ješte ve 26.tt mi doktorka říkala, že je to holka, takže mě to teď dost překvapilo a popravdě řečeno nevim, čemu mam vlastně věřit...

wacinka
14. bře 2011

@inkana neboj určitě to gbude holčička a my máme šedo růžový kočárek a mohu ti říci, že kdykoliv nás někdo potkal, tak se ptal zda máme chlapečka nebo holčičku, nikdo se nepozastavoval nad tím, že když je kočárek do růžova, že tam musí být automaticky holčička. Miminku je jedno v čem jezdí, hkavně že se má v čem vozit. 😉

mamusa1611
14. bře 2011

@artepf já mám právě taky fotku, kde jde prý přímo vidět,že je to holčička.. Bohužel to ale nemám s čím porovnat... ☹ je tam něco malého,ale kamarádka tvrdí,že to pindík není,že holčičky ji maj tak ,,vypouklou,, 🙂 mám tu fotku v tady v albu...

inkana
14. bře 2011

@wacinka Tak to jsi mě trochu uklidnila, že bych mohla vozit v černo-růžové i kluka. Ale manžel by se na to asi netvářil...no snad holčičce pindík do příště nenaroste. Doktor nám dal důkaz holčičky fotku, ale vlastně ten důkaz je jen to, že nevisí nic mezi nohama... Ale byla jsem na tom velkém utz někde 25 minut, tak snad by to za tu dobu nepřehlídnul...pořád si říkám, jak by to bylo možné, když můžou detailně prohlížet srdce, močový měchýř, žaludek...počítat prstíky na všech rukou a nohou... a takhle zásadní věc jako pohlaví poplést ...asi bych to taky obrečela. Chtěla jsem samozřejmě i kluka, ale teď už jsem ztotožněná s holčičkou..... 😵

zdezli
14. bře 2011

Ahoj holky,

mne rekl muj dr v 18tt, ze to bude holcicka. Byli jsme s manzelem tak nejak prekvapeni, protoze jsem si mysleli, ze to bude kluk - tedy hlavne ja, tehu bylo od sameho pocatku uplne jine nez u dcerky. Ale bylo to pro nas ok, brali jsme to jako vyhodu, ze nemusime nic moc noveho porizovat a i pokojicek muze zustat ruzovy. No a na velkem UTZ + 3D ve 22tt se nas geneticka pta, zda vime, co to bude. Ja rikam, ze by to mela byt holcicka. A ona na to: Hmmm, tak holcicka to nebude! My byli s manzou jak opareni a pak jsme dostali zachvat smichu 😀

Nejde mi ani tak o to, ze tedy asi nakonec budeme muset malovat, ale ze uz jsem se ztotoznila s holcickou a mluvila jsem tak na miminko. A ani ted vlastne nevim, zda se mam ztotoznit s chlapeckem.... zatim jsem nezacala nic nakupovat, mam jit ve stredu na UTZ ke svemu mudrovi, tak mu reknu co a jak a jestli by to tedy nezkontroloval 😉 My mu fakt verili, protoze on nerika nikdy zadne tipy, to radsi mlci, pohlavi prozrazuje, az kdyz si je 100% jisty... 🤐 😅

mamusa1611
14. bře 2011

@inkana já tam taky byla asi přes 20.min. To mi taky není jasné, jak to, že vše tak perfektně vidí,nepřehlédnou, ale mnohdy pindika od pipiny nerozeznaj... 😖😀

wacinka
14. bře 2011

@inkana neboj určitě to bude holčička 😉 tak můj manžel naštěstí neřešil barvu kočárku, bylo mu to jedno, hlavně aby bylo mimi v čem vozit 🙂prostě kočárek nechal na mně 🙂

linalina
14. bře 2011

Mně teda řekli už na ultrazvuku při NT testech ve 12 tt, že to bude holčička - a Dr. Vlašín, který to dělal, si byl celkem jistý 😀. Pak mně řekla i gyn, že Vlašín se obvykle nemýlí, ale stejně jsem si to nechala říkat při každém utz, a každý doktor mi řekl, že SPÍŠ holčička, ale žádný - kromě Vlašína teda - to nechtěl říct jakože "určitě" 😀 . Řídila jsem se tím, co řekli kamarádi doktoři: pokud řeknou na utz, že to bude kluk, bude to nejspíš kluk, pokud řeknou holka, klidně se z toho může ještě vždycky vyklubat kluk 😉. U nás se trefili, máme holčičku. A kočár mám červeno-černý a každý se ptá, jestli kluk nebo holka.

rezicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rezicka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rezicka
14. bře 2011

Holky moc se omlouvám ,nějak jsem tu fotku vložila tam kam nepatří dolů na stránku a teď nevím jak to vymazat,poradíte mi? 😕

mamusa1611
14. bře 2011

Ona ani nejde vidět.. ☹ 😀 teda alespoň mi se zobrazuje stráášně malinkatá... Jinak mi to řekla ta dr.co mi řikala i oba kluky... Tak doufám že se nemýlí.. 😀 A zase kamarádce řekla už ve 14.tt že čeká holčičky, a fakt že má,dvojčátka..

mamusa1611
14. bře 2011

@rezicka aha už ju vidim... A kde má nožičky? 😀 to dlouhé? A to male odstávající je pindík? 🙂

rezicka
14. bře 2011

@mamusa1611 jo jo,ty dlouheé čárky jsou roztažené nožky a pinďík mezi nima 🙂 je to docela špatně vidět.Záleží na doktorech,ten můj se prý už několikrát spletl,ale vždycky když to říkal hodně brzo jako u mně.Jak se ti zobrazuje stránka,mě upně dole tam jsou příspěvky,to jsem tomu dala.Holky nemůže to některá upravit?

mamusa1611
14. bře 2011

@rezicka jj tež se mi to zobrazuje až dole...😀 jak si to dokázala...?? 😀 já to zpravit neumim.. 😝 tak to máš fakt jistého chlapečka, 😉 Koukni mi do alba, a pisni co tam vidíš... Jestli tam něco uvidíš...

mamusa1611
14. bře 2011

@rezicka album Naše princezna 🙂 jsou tam 2.fotky..

rezicka
14. bře 2011

@mamusa1611 já počítač moc neovládám,ale dala jsem normálně k odpovědi přidej fotky k příspěvku a takhle to dopadlo 😀 no už to někdo dal do pořádku,takže super.Jinak k tématu-řekla bych,že máš v bříšku opravdu princeznu,moje dcerka vypadala taky takhle,jasné kavové zrno.To musí být radost,vidím že máš dva kluky,moc roztomilí...Mně když řekl dr,že to bude holka,byla jsem přesvědčená,že půjdu do třetího 😎,asi to máte podobně,co? Kočárek mám po malé vínovo-oranžový,nový se mi kupovat nechce mimčo je v něm stejně jen zhruba rok a půl,tak doufám,že to malému nebude vadit 😒 .

mamusa1611
14. bře 2011

@rezicka no já taky ne, jsem ráda, jak se mi sem povedou nahrát fotky.. 😀
Jé, tak to jsem ráda... To je radost, ptž jsem fakt nevěřila, přítel má ještě z prvního manž. syna, a ti naši raubíři... 🙂 Ale teď jsme mimčo neplánovali, na inter.bych nešla, tak jsem si řekla,že se nám třeba povedla ta vytoužená holčička.. No a jak mi to řela na UTZ.. to bylo radosti... 🙂 Kočárek máme zase nový... 😵 no jako nový,máme ho z MMB. To bych nebyla já..😀 A u prvního jsme taky měli červenožlutý kočárek,a vůbec mu to nevadilo.. 😉 Tak špuntík už má každou chvíly přijíd na svět,tak jsem fakt zvědavá...😵

rezicka
15. bře 2011

@mamusa1611 Jsi hodně mladá,to obdivuju tři děti.. no jo za chvíli máš termín a jak se cítíš,bojíš se porodu?Kočárek máš pěkný,moderní.Já mám ještě starší typ,to víš že bych brala nový,ale penízky jsou potřeba na jiné věci,máme nový domeček a pořád ještě není hotový.Dneska mi přijde zavinovačka a sada do kočárku,aspoň něco nového a věcičky musím ještě nakoupit pro drobečka,po malé mám spíš holčičí barvy.Tak hlavně ať jste obě v pořádku,jméno máte krásné,i mě se líbilo na holku 🙂 .

mamusa1611
15. bře 2011

@rezicka nj, to bude mazec.. 🙂
Bojim se, a dost,no,ale ven jednou musí...tak co nadělám..Už týden posliky,a pořád nic..Tak jsem chtěla aby už to bylo,a teď bych to nejradši posunula.. 😀
Vy stavíte domeček? 🙂 To bych zase brala já...Ale řikam si,kde by jsme na to teď vzali...?😒 teď šel komplet celý obývák do nového,přestavba,tolik práce,a jen tak to tu nechat...
My jsme dostali věciček plno neutrálních, kdyby teda náhodou to byl kluk.. 😀 Tak doufám,že to už uteče, a nebude mě pořád strašit těma poslikama... 🙂

sshiva
15. bře 2011

Dnes sme v 18. týždnni absolvovali 3D UTZ,...na 3D snímkoch sa nám zdalo že medzi nožičkami niečo vyčnieva, vyzeralo to na chlapca, ale Dr si chcela byť istá a tak sme pohlavie pozerali pomocou 2D utz, vraj je na to spoľahlivejší...no a zistili sme že to čo vyčnieva je vlastne palček na nohe,ktorú drobec veselo vystrkoval a že v skutočnosti vraj čakáme dievčatko! Doktorka ani na chvíľu nezapochybovala, vraj podľa vyvinutých orgánov krásne poznať že sa jedná o dievčatko, ale 100% istotu budeme mať asi až pri porode 😀 V 20tt ešte poprosím svojho gynekológa aby skúsil pohlavie skontrolovať, dúfam že sa z dievčatka nestane chlapec 🙂

rezicka
15. bře 2011

@mamusa1611 Já se ku podivu porodu nebojím a to ten první nebyl nic moc,jak říkáš ven to jít musí 🙂 .Domek máme postavený,už bydlíme třetím rokem,ale jen malinký byli jsme omezeni stav.místem.Dokončujeme úpravy kolem,to je pořád něco,proto jsem i s druhým mimčem počkala,děti budou od sebe 5 let 😒 .Tak poslíky já vůbec u malé neměla,ani to neznám 🙂 .Ještě máš měsíc čas.Já budu rodit v létě,snad to přežiju 😝 .

rezicka
15. bře 2011

@sshiva Tak to gratuluju a snad to ta holčička opravdu bude.U mě to palec být nemohl,nožky mělo mimi pěkně od sebe a pupečník mi dr. ukazoval jinde,doufám tedy,že mám v bříšku opravdu chlapečka,jak už jsem psala,mě se stal z holčičky chlapec 😀 .

mamusa1611
15. bře 2011

@rezicka u druhého jsem se taky nebála, ale teď jak čert kříže... 😀 Tak to není tak moc, malá ti aspoň bude pomáhat, vozit kočárek 🙂
Já právě u kluků takové ,,jednorázové,, ale fakt pořádné,trvaly asi půl dne,a týden na to byli na světě... A teď se to nějak táhne.. 😀 Čas? Měsíc? Néé, už jen 19.dní od zítřka...
A ty už to máš taky za chviličku to se ti zkutálí,ani nevíš jak... 😉

rezicka
16. bře 2011

@mamusa1611 A jaké byly ty dva porody?Třetí bude brnkačka,uvidíš,už víš,co tě čeká a piješ maliník?Urychluje prý porod.Já si ho včera koupila a zhruba ve 34tt ho začnu pít,protože první porod byl děs-15 hodin 😢 tak třeba čajík pomůže.No jo,začátek dubna,tak to je za chvíli!! já malou přenášela 7 dní,holky se prý strojí,tak uvidíme co ta vaše princezna 🙂 .

tehuli
16. bře 2011

Můžu se zeptat od kterého týdne můžu jít na ten 3D UZ je to nějak určeno tt.?děkuji

zdezli
16. bře 2011

@tehuli Nevim presne, ale doporucila bych tak kolem 25tt, aby mimisek jeste nevypadal jako stazeny kralicek a zaroven jeste nebyl moc veliky 😉 Ja byla v prvnim tehu 25TT a super, ted jsme byli 22TT a maly vypadal jeste dost hubene, ale taky to bylo vse hezky videt 😉

mamusa1611
16. bře 2011

@rezicka tak u prvního co jsem měla pravidelné kontr., jsem do porodky odjela v 19.hod a ve 23:05 byl na světě,to me jeste asi od 16.hod přítel přemlouval,abych už jela,jinak že porodím doma.. 😀 a u druhého jsem odjela ve 3.hod ráno a narodil se v 10:25 Tak vcelku rychlé.. Tak jsem zvědavá teď...Brnkačka to nevim nevim.. 😀 a maliník nepiju, někomu to prý pomáhá,někomu ne...😒
Přenášení radši ani nevzpomínej... Jen pomyšlení,že ji nosím fakt ještě měsíc... Už teď chodím jak kačena.. 😅

rezicka
16. bře 2011

@mamusa1611 😀 chuďato,no mě to čeká taky.Tak porody dobrý,já jela u malé dost brzo, byla jsem vystrašená 🙂 .Sestřenka pila maliník u obou dětí a první měla 3 hodiny,druhý 2.Ale těžko říct,jestli to bylo tím.Tak budu držet palečky,ať je malá brzo venku.Kupovali jste pro mimčo to polohovací lehátko?Je to prý dobrá věc,malou jsem měla v auto sedačce při krmení a tak a byla pořád špinavá,tak nad tím lehátkem přemýšlím...

mamusa1611
16. bře 2011

@rezicka jj,drž... 😉 já pak budu takyy!! 😀
Tak my toho nekupovali nevím kolik.. Pár balíků plínek,ať se nemusí furt běhat,i Sunar do zásoby, 😀 (nevěřím,že budu mít dost mléka..) Hygienu jsme nakupovali, hračky,chrastítka mám ještě po malém.. A jinak takové ty vymoženosti, jako třeba lehátko,chodítko.. Stejně z toho za chvíly vyroste, a u těch čertíků ji stejně jen tak v lehátku nenechám...😉 Bude buď v postýlce, nebo u mě na rukou..A jak krmím,taky jsem vždy držela mimčo v náručí.. 🙂 Jako pro někoho je to třeba dobrá věc, záleží na lidech... 😉

rezicka
16. bře 2011

@mamusa1611 Já taky krmila malou v náručí,ale jak byla větší a dávala jsem příkrmy,tak bývala v sedačce.Jinak jsem si to říkala taky,co pak s lehátkem,ještě popřemýšlím.Už máš i Sunar?Ten já vůbec neznám,kojila jsem rok mléka jsem měla naštěstí dost.Doufám,že tomu bude i teď.Daneček je ještě celkem malý,budeš to mít naročné...

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru