Co jste viděly na ultrazvuku v 5+3tt?

mila81
17. led 2014

Minulý pátek jsem byla na ultrazvuku, to jsem byla 4+3, viděl dutinku, dnes jsem 5+3 a na kontrole byl vidět žloutkový váček, ale bez plodu, měl to také někdo tak? Zajímá mě, kdy se má plod ukázat, děkuji 🙂

lenkaef
17. led 2014

@mila81 Myslím,že je ještě moc brzy,aby bylo něco vidět.
Tuším,že srdíčko u mě bylo vidět tak v 8 tt. 🙂

xmarg04
17. led 2014

@mila81 U prvních dvou deti nevim, byla jsem poprve az v 8 tt ale ted byl v 5+4 jen gestacni vacek, doktor me vydesil, ze je to spatny a ze by hned udelal kyretaz. Nenechala jsem se, v 6+2 uz tam byl plod s tlukoucim srdcem. Navíc se to v 7+2 zacalo tvarit jako jednvajecny dvojčata, ale to zatím není jiste...

pe3ka
17. led 2014

@mila81 v 5tt byl vidět jen gestační váček 🙂 srdíčko myslím 7 nebo 8tt 😉

mila81
autor
17. led 2014

@lenkaef děkuji za reakci, on tam to srdíčko hledal, ale neviděl ani plod právě, to mě děsí... ☹

@xmarg04 tak to jsi byla na utz skoro jako já, já jsem 5+3, ale viděl alespoň dutinku se žl.váčkem a mám přijít 6+1, tak uvidíme...děkuji za odpověď 🙂 a přeji, aby tam bylo jen jedno, mě by asi odvezli 😀 mít dvojčátka, ale no, co by se dalo dělat... 😀

maarika
17. led 2014

Já,co si pamatuju,tak jsem byla poprvé na kontrole 5+4 a byl vidět jen gestační váček a srdíčko bylo až tuším v 9tt 🙂

mila81
autor
17. led 2014

@maarika jejda a on Tě nehnal na kontroly utz? 🙂 mě si zve každý týden...je skvělej prostě

pitryludvikova
17. led 2014

Ahojky takhle fotka je z 5+0 tt 🙂

mila81
autor
17. led 2014

@pe3ka děkuji za odpověď... 🙂

maarika
17. led 2014

@mila81 ne,ne.On říkal,že to dřív stejně nemá cenu.Ale můj dr je divnej....☹ Já tam šla v práve v 5+4 protože jsem začal krvácet,on udělal jen UTZ a nic mi proti tomu krvácení ani nedal.....☹ Takže je super,že tvůj dr se takhle stará.měl by to dělat každý dr 🙂

mila81
autor
17. led 2014

@pitryludvikova děkuji za fotečku, tam je jen dutinka, že? A pak jsi byla ještě na kontrole? 🙂 jinak, přeji krásné těhulkování 🙂

mila81
autor
17. led 2014

@maarika no tak to je síla, že nedělal kontroly, když jsi krvácela, ale je fakt, že se říká, že v tomto období většina těhu končí, že to ani maminka nepozná, že je těhu a že potratila, tak třeba nechtěl dávat nějaké naděje a nechal to náhodě...hlavně ale, že to dopadlo dobře! 🙂
Můj gynekolog je fakt super 🙂

pitryludvikova
17. led 2014

@mila81 jasný za 14 dní nebo tak nějak a to bylo 7+2 a už bylo vidět i srdíčko 🙂

mila81
autor
17. led 2014

@pitryludvikova no tak tady je vidět už macek 😀 kéž by to bylo vidět i nám 🙂

maarika
17. led 2014

@mila81 to je sice pravda,ale mohl mi třeba dát,alespoň Utrogestan na udržení,ale on fakt nic.Jen mi řekl,že to je v pořádkua v tomhle týdnu celkem běžné....☹ Ale jak píšeš,hlavně,že to dobře dopadlo.Pak jsem krvácela ještě v 15tt,to jsem ležela v nemocnici ( kvůli placentě ) při propouštění mi řekli,že mám jít na kontrolu k dr za 2 dny.Tak jsem tam šla a on se na mě ani nepodíval,jen si zapsal,že jsem tam byla.... ☹ Takže asi tak

mila81
autor
17. led 2014

@maarika takže jsi doufám už u jiného... 🙂 tohle přeci nejde...to já se jednou zmínila, když mi dělal kontroly kvůli čípku, že jsem jednou po styku malinko špinila a hned mě hnal do nemocnice na výkon do narkozy na uštípnutí kousku čípku, jestli se mi ten čípek nezhoršil, já to odmítla, protože jsem měla už jednu narkozu kvuli zubum a on mi porad ale zduraznoval, ze at to hlidam a kdyby se to opakovalo, abych okamzite prisla...je to borec...jsem ráda, že k němu chodím...

maarika
17. led 2014

@mila81 to je fakt super,tenhle přístup 🙂 Noooo,nejsem 🙂 Ale plánuju teď druhé těhu,takže mám v plná jít k mudr,co mě rodil.Byl to fakt nejlepší dr,co jsem kdy poznala 🙂 Ten přístup a jak mi vše vysvětlovat,no prostě fakt borec!!!! 🙂

mila81
autor
17. led 2014

@maarika to určitě přejdi, takhle by se v dnešní době chovat neměl ☹

maarika
17. led 2014

@mila81 to ne,ale já když k němu šla,tak si ho každý chválil,tak nevím.Ale teď už člověk trochu ví,tak vím,co by se zhruba tak mělo a nemělo.u prvního jsem byla hrozně ze všeho vyplašená a tak jsem si ani nepřipouštěla,že by mohl něco zanedbat.... ☹

andelka
17. led 2014

V 5+0 jen dutinka. Plod a srdíčko na další kontrole za 14dní. U druhého dítka jsem šla na první kontrolu rovnou až na přelomu 8 a 9tt.

andelka
17. led 2014

Jo a takhle to vypadalo.5+0 podle ovulace (kdyby se to bralo podle poslední MS tak by to bylo o týden víc)
Dneska jsou prďolovi skoro 4roky

mila81
autor
17. led 2014

@maarika to máš pravdu, že to člověka prvně ani nenapadne 🙂 ale teď si to pohlídáš 🙂 kdy se začnete snažit? 🙂

@andelka děkuji za odpověď...jen dutinku jsem měla před týdnem, dnes žloutkový váček, tak snad to dopadne dobře... 🙂

andelka
17. led 2014

@mila81 určitě jo, vypadá to úplně standartně 🙂

mila81
autor
17. led 2014

@andelka týýý jo, tak to já mám v tom váčku kouli (žl.váček), jak hrom 😀 a to nejsem zdaleka 6+0 já jsem podle poslední ms 5+3 🙂 také jste mě uklidnila, díky

maarika
17. led 2014

@mila81 no,od nového roku na to jdeme na plno 🙂 Zrovna tento víkend bych měla mít asi plodný dny,tak to zkusíme 🙂 a uvidíme,zda se zadaří 🙂 A tvůj prcek teda ještě nemá srdíčko?Nebo,jak to vypadá?

jika10
17. led 2014

Na UTZ v 5+0tt byl vidět pouze gestační váček. Na další UTZ jsem šla v 9+0tt a bylo srdíčko a teď je bublince skoro rok

andelka
17. led 2014

Tohle je 9tt (8+0) a už tam bylo mimi i se srdíčkem
A druhé je 7+2 druhé dítko

betelgeuzz
17. led 2014

Tak takhle brzo jsem radši k dr nikdy nešla, protože výsledkem je často vystrašená těhule, kterou dr někdy žene i na kyretáž. Lepší je jít rovnou až někdy v 8 tt, kdy už je srdíčko jasný. Běhat tam co pár dni na UZV mi ani nepříjde zdravý.

mila81
autor
17. led 2014

@betelgeuzz máš pravdu, že jsem z toho vystrašená, ale dělám co nařídil, no 🙂 utz snad zdraví nevadí

ondrejka2
17. led 2014

Srdíčko bývá vidět od 6-9tt, tak neboj, ono se objeví. Já bych podle MS měla být 7+0tt,ale Dr. mi na kontrole řekla, že plod se vyvíjí pomalu, že by měl mít cca 10mm,ale má jen 5mm. O srdeční akci tvrdila, že si myslí, ře tam je.Mám strach, aby nedošlo opět k zamlklému těhotenství, které jsem prodělala v červnu. Měli jste někdo taky pomalejší vývoj + srdíčko bijící???

betelgeuzz
17. led 2014

@mila81 tak to já se radši řídím svým rozumem, než tím co nařídí dr. oni často dělají to, co je pro ně nejpohodlnější a aby byli krytí. Ne vždy je vše v zájmu pacienta.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru