Co když si nepamatuji datum své poslední menstruace?

eshi
16. bře 2011

Ahojte holky,
mam problem a doufam, ze se tu najde nekdo, kdo poradi 🙂 . Za 2 tydny jsme objednana k doktorce na prohlidku (tehotna jsem na 99%, leda ze by lhaly testy, me bricho, ma prsa atd..🙂), jenze samozrejme chteji datum me posledni menstruace, coz ja si moc dobre nepamatuju..nikdy jsem si to nepsala a menstruace sice prichazela pravidelne, ale cca po 5-6 tydnech. Jen vim, ze byla v lednu, ale ci na zacatku, nebo na konci.. Nevite, co s tim?? Bude to asi dost vadit, ze?
Diky 😉

dzejn81
16. bře 2011

já myslím, že hlavu ti za to neutrhnou a velikost miminka se dá zjistit i podle utz tak se tím zbytečně netrap 🙂 🙂

kristiluky
16. bře 2011

bola som na tom úplne rovnako, tiež som si to nikdy nejak presne nesledovala tak som povedala približne kedy /dala som stred mesiaca 😀 /a asi som sa týžden sekla, bo utz boli celé tehu o týžden pozadu aj som malého presne týžden prenášala, ale nikto to nejak neriešil, budú sa odvíjat od utz

dlabinecka
16. bře 2011

Pokud máš takovéhle cykly, tak je datum poslední MS stejně naprosto irelevantní -řekni pravdu 😉 stáří plodu se zjistí ultrazvukem 😉

marketa137
16. bře 2011

řekni pravdu, stejně to budou ěmřit dle UTZ a raději říct že nevíš než vymýšlet ěnjaké datum a pak by jim třeba mimi neodpovídalo 😒 . navíc jestli máš takhle nepravidelnou MS tak to stejně se dle MS řídit nemůžou a hlavní UTZ bude z toho 12tt 😉

spagatice
16. bře 2011

Možná na tebe budou koukat blbě, ale to je asi tak všechno. Já si ho například pamatuju úplně přesně a stejně mi je k ničemu, protože jsem otěhotněla cca 4 dny před začátkem poslední menstruace. Datum menstruace doktorka tedy vůbec neřeší a řídí se ultrazvukem z 13tt 😉

mataharyy
16. bře 2011

Nezoufej, já řekla poslední datum menstruace a bylo to stejně na prd, pač rozpětí mezi týdnama dle MS a dle UTZ jsem měla dva měsíce 😀 Takže řekni někdy v lednu a máš klid a i kdyby frflala, tak co ať si trhne stejně se vždy řídí dle UTZ 😉

ivasad.
17. bře 2011

Ahoj, určitě žádné datum nevymýšlej, řekni pravdu že nevíš. Kdyby se to co řekneš hodně lišilo od toho co změřej ultrazvukem, tak by se to řešilo, proč je třeba mimi vývojově zaostalé atd. Lepší říct fakt že nevíš, hlavu ti neutrhnou 😉 Termín budeš mít jen jeden, podle Uz 😉

slavicky
17. bře 2011

Ahoj, to nebude zas takový problém. Řekni, že si to nepamatuješ. U mě stejně vycházeli jen podle data z UZV, a to opravdu sedělo se dnem početí (víme kdy se to stalo). Takže si s tím nelam hlavu a nestyd se říct, že nevíš 😉

kristi
17. bře 2011

ja si to taky nepamatovala, a nic se nedelo. Rekla jsem to, tipla jsem si, kdy asi to bylo a od UTZ se to lisilo cca o 3 dny, takze zadna katastrofa 😉

kami1984
17. bře 2011

Já od zákroku MS nemela akdyz jsem otehotnela, vse se ridi podle velikosti miminka dle UTZ, ani v prukajde to nemam vyplneno, leda tak otaznik🙂) takze bud uplne v klidu!

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru