Co vyšetřuje praktický lékař během těhotenství?

lu777
9. črc 2007

ahoj, chtěla jsem se zeptat, jak je to s praktickým lékařem a zubařem v těhu?
vím, že se k nim musí jít a píše se to do průkazky.
co se vyšetřuje?
ve kterém tt se tam zhruba má jít?
je ještě nějaké jiné vyšetření, kam se standardně všechny těhulky posílají? (kromě gynekologické oblasti) třeba něco před porodem?

díky moc za odpovědi (nějak nefunguje vyhledávač, tak doufám, že jsem to v tématech nepřehlédla)

lu777
autor
10. črc 2007

aha, tak to je dobry, to ja ani nemam 🙂

lynn77
26. čer 2009

ahoj, trosicku ozivuji toto tema, i kdyz muj dotaz je spise kdy k praktickemu lekari?

Vim ze na zacatku tehotenstvi mi sestra rekla, ze si mam zajit na zubni a k praktickemu lekari, jenze pak jsem zmenila gynekologa a nejak na toho praktickeho lekare zapomela (zubni je OK). Staci tam jit jeste ted nekdy nebo je to jiz zbytecne?

diky moc

samsulka
26. čer 2009

Lynn, já jsem šla k praktickému kolem 17tt amyslím,že vůbec nevadí když půjdeš ted nic tím nezkazíš.
Mě dělala EKG,tlak a dala razítko a šla jsem.
K zubaři nejdu tam mám fobii jdu až po porodu nikdo mě tam nedotáhne, raději si čistím 3x denně zuby.
Tak určo zajdi.

hannah23
11. črc 2009

Ahoj holky chtěla bych se zeptat kam jít na to plicní do nemocnice nebo k nějakému soukromému lékaři.Dík za radu.Hanka

lea132
11. črc 2009

Ahojte, mna moj gynekolog neposlal ani k zubarovi ani k praktickemu...A pozerala som v teh.knizke a nevidim tam ani ziadnu kolonku, kde by sa mala dat peciatka od tych doktorov...Tak ja neviem 😅

tygrous
12. črc 2009

Me můj gynekolog poslal kromě zubaře taky na plicní a na internu... To tu nikdo nepsal, tak se teď docela divím, proč tam mám jít... ALe prý to nespěchá...

januska26
12. črc 2009

Caute, teda to som vobec nepocula, ze by sa malo ist k praktickemu, naco, ked je vsetko v poriadku???a tomu zubarovi tusim dva krat za tehotenstvo, ale to je na kazdej z nas...Inak ja som v Londyne, a zacal ma boliet zub tak som isla zubarovi a tam mi povedala, ze mi s tym nemoze nic robit, lebo nemoze robit rtg, takze mam vydrzat 6mesiacov kym porodim...dost divne, nie?na slovensku normalne vrtaju, ked je baba tehotna, nie?

dracekmracek
12. črc 2009

v těhotenské průkazce je kolonka pro lékaře....byla jsem u praktického a stejně mi razítko nedala,jen mi vytiskla papír že jsem v pořádku 😝 změřila tlak,prohlídla mě,zvážila,prohmatala břicho....

januska26
12. črc 2009

Ale ved to vsetko robi gynekolog alebo sestricka u gynekologa, nie?

inka28
12. črc 2009

janus asi mas schovany kaz bez rtg ti ho poriadne nevidi, rtg je v tehotenstve totalne zakazany

januska26
12. črc 2009

Inka, ja viem, ze sa rtg nemoze, ale tak nemoze mi to vyvrtat bez rtg?na slovensku ked mi moj zubar vrta kaz, tak mi NIKDY nerobi rtg...dokonca aj ked mi vytahoval nerv, tak mi nerobil rtg...

bustedka
8. bře 2016

Diskuze sice velmi stará, ale třeba bude někdo hledat, jako já včera 🙂 Mám to po dnešku za sebou.. Změření tlaku, konzultace rodinné anamnézy, kontrola dosavadních zdravotních výsledků, kontrola zraku, sluchu, kontrola dechu, páteře, doporučení pro další vyšetření 🙂

rony77
9. bře 2016

@bustedka chtěla bych se zeptat. Na kontrolu vás poslali z gynekologie?

bustedka
9. bře 2016

@rony77 Ano ano. Mám na to i kolonku v těhotenské průkazce. 1 návštěva praktického lékaře, 2x návštěva zubního lékaře a před porodem budu potřebovat i razítko dětského lékaře, kam přihlásíme malou 🙂

maxinkaa
9. bře 2016

já u prvního těhu u praktického nebyla ani můj gynekolog nic neříkal, jen u zubařky. Teď se na kontrole zeptám,ale asi půjdu zase jen k zubařce, stačí 1x 😉

mrs_v
14. bře 2016

@bustedka ano bez razítka v prukazce by tě v porodnici jisto jistě odmítli přijmout.

123eva123
Autor odpověď smazal
Zobraz

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru