CS a římská číslovka, může mi to někdo vysvětlit?

zlatickamoje
2. dub 2013

maminky bohuzel po moji dr nic v prukazce neprectu ale ted tam hodne pise CS neco co neprectu pak rimskou cislovku a neco.k dr jdu az za 14 dni ale jsem netrpeliva a zajima me co to je cs vim to je cipek a to rimsky cislo nevim co je vim ze jsme ve 26tt mela cipek dlouhy 24mm tot vse co vim o mem cipku aspon to jsme vycetla z dokumentace co me posilaly do nemocnice

ajina17
2. dub 2013

To je stav děložního čípku 😉 CS0 znamená, že je čípek klidný a zatím se nezkracuje...některý maminky mají třeba CS2 a to znamená, že už děloha pracuje a miminko začíná naléhat a pomaličku se vše chystá k porodu 😉

zlatickamoje
autor
2. dub 2013

no pokud to poznavam dobre tak mam ve 33tt zapsano cs3 nebo 4 vim ze malej dost uz naleha je hlavickou dole nahela uz prave od 26tt a to rimsky cislo jsem nikde nedohledala co znamena

zlatickamoje
autor
2. dub 2013

21.3 33tt cs3nebo 4(neprectu)pak neco psanyho asi ze naleha 8 a zase neco co neprectu 😀

aktaka
3. dub 2013

Cervix skore (CS) – při vaginálním vyšetření gynekolog kontroluje pět parametrů, které signalizují připravenost děložního čípku k porodu : 1. naléhající část plodu, 2. dilatace hrdla, 3. zkrácení čípku, 4. konzistence čípku, 5. jeho směr. Ke každému z nich přiřadí lékař hodnotu 0-2body a jejich součtem je tzv. cervixscore. Maximální součet může být tedy číslo 10, v prvních měsících bude CS 0 a postupně se bude zvyšovat, pro každý týden těhotenství je stanovená kritická hodnota.

Kriticka hodnota

Týden 24 26 28 31 33 36. 38
1. 2. 3. 4. 5. 6. 7

aktaka
3. dub 2013

Se mi to posunulo, pro 24tt je kritická hodnota CS 1, pro 26tt CS 2 atd. Já v 33tt měla CS3 a rodila jsem 36+0

zlatickamoje
autor
3. dub 2013

Takze pokud jsem dobre pochopila ta rimska 8 je soucet?dnes budu nejspise navstevovat dr tak uvidim co tam bude dnes

zlatickamoje
autor
5. dub 2013

🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru