CTG vyšetření. Měří srdeční frekv., děložní aktivitu, a?

terezt
16. zář 2010

Ahoj, byla jsem dneska na CTG vysetreni a mam z toho rozporuplny pocit. Miminko porad spalo, ackoliv se sestricka porad snazila ho vzbudit a stouchala me do bricha. Nakonec nejake odezvy vyprovokovala, ale stejne´- musim jit v pondeli na premereni. Jak jsem byla tak zmatena, tak jsem se zapomnela zeptat, co vsechny ty krivky znamenaji. Tak koukam na internetu, ale zamotavam se v tom cim dal vic. Nemam na tom papirku 2 krivky, ale 3. Chapu, ze jedna meri srdecni frekvenci - coz je u mimi meyi 140 a 160, coz je snad v pohode, no a potom nejake 2 dalsi, z nichy nevim, ktera meri tu delozni aktivitu a co meri ta treti... Nemuzete mi nekdo poradit? Taky se mi zda, ze mimi moc neodpovidalo na ty delozni stahy... Znamena to, ze ma nedostatek kysliku? Nebo, ze jenom spalo a nepodarilo se ho vzbudit?!? Sestra rikala, ze krivka je hodne slaba, doktorka, ze krivka neni uplne nejhorsi, ze nejake odezvy tam jsou. Coz mne teda nepovzbudilo a dost vydeptalo. A do pondelka daleko!!!

terezt
autor
17. zář 2010

Nikdo nema zkusenosti s monitorem? Vsem to dopadlo dobre? To se mate....

scai
17. zář 2010

Kdyby bylo něco v nepořádku, tak by to doktorka určitě řešila! neboj se!
Já jsem měla monitor vžýdy dobrý, když kopala, zyvšovala se srdeční frekvence, taky tam pak při tom kopání byla vidět práce dělohy. tři křivky jsem ale neměla. To nevím co je.

terezt
autor
17. zář 2010

Scai, diky za reakci! To mas asi pravdu. Kdyby bylo neco spatne, tak by me asi poslala rovnou do nemocnice... Koukala jsem, ze vetsina kardiotokografu ma jen 2 krivky....

marketa137
17. zář 2010

@terezt tak já měla vždycky monitor ok a většinou malej tak kopal že ze záznamu nic moc nebylo. ale poslední monitor dopadl dost blbě, napřed nemohli malýho najít, asi ležel nějak špatně a pak ta jeho křivka byla skoro do roviny a prý asi spí ale dělali mě monitor min 40 min a sestra taky furt hýbala s břichem a malej se nevzbudil. Pak přišel doktor a řek že to je patologický a okamžitě na porodní a at nic nejim a nepiju a za 2,5h se malej narodil císařem a problém objevili hned jak mě otevřeli, malej měl uzel na pupečníku ☹ , naštěstí udělali císaře včas. Ale doktor říkal že na záznamu poznají dost věcí a tak pokud lékařka řekla že je to ok tak to bude ok. Ale mě se ten poslední den malej skoro nehýbal tak jsme raději šla na monitor, takže kdyby se tě zdálo že se mimčo hýbe mín než obvykle tak bych si zašla na monitor do porodnice 😉 . před porodem jsme ještě byla napojená celou dobua křivka pořád stejná, prý spí, pak udělali UTZ a zhrozili se kolik váží v 36tt, ještě mam cukrovku takže prý raději at je venku 🙂. Žádný doktor by si nedovoli tě poslat domů kdyby se mu něco nezdálo tak hlavně klid 😉

terezt
autor
18. zář 2010

@marketa137 no tos teda mela hruzostrasny,.... Ja pohyby obcas citim, takze si myslim, ze v poho. Ale cely den litam s malym, takze si na nejake sledovani pohybu ani nevzpomenu - takze nevim, jestli jich neni min... No, asi pockam do toho pondelka a budu spolihat na doktorku... Kdyby neco, tak samozrejme pojedu driv. Diky...

simacek07
18. zář 2010

ahojky.moje holčička se narodila 10.srpna,do té doby jsem 14 strávila na odd.rizikového těhotenství,právě pro špatné ozvy miminka.lékaři to nazívají zúžené osilice,na ctg monitoru se to poznalo podle malinkých kopečku až rovné čáry,normální otvy mají velké kopce,tak my to vysvětlovali.pak už jsem věděla sama co je dobře a co ne.třeba ráno to bylo špatné,odpoledne ukázkové a večer znova na nic a tak to šlo každý den,až do 9.8.to už bylo celý den,a to jsem žďuchala do břicha,ležela na jednom pak druhém boku,na zádech,chodila a nic.konstatuji,že jsem pohyby cítila dost pěkně,ale nebyli tak silné aby to monitor zaznamenal.....10.8.byl nález stejný,tak se šlo rodit.Nelinka je naštěstí zdravá,ale nikdo mi nekontroloval plodovou vodu a když mi jí píchli byla zelená jak brčál..takže si říkám díky bohu za ty špatné záznamy,protože normálně jsme měli termín za tři dny,ale kdo ví co by se stalo,kdyby tam zůstala do termínu,a měla bych rodit císařem a tomu jsme se také vyhli,vyvolali to a já rodila přirozeně....dodnes nevím proč ty záznamy byli špatné,nikdo mi nic neřekl..přeji hodně štěstí a hlavně at jste oba v pořádku..jak říkala porodní asistentka mě,už jste dopečený tak se můžete narodit 😉 ,já díky hospitalizaci vydržela skoro do termínu

simacek07
18. zář 2010

jinak když jsem nebyla v nemocnici,tak jsem na kontroli chodila každý den....tak to asi zas tak zlé nebude,protože by tě také museli hlídat co nejvíce.

terezt
autor
18. zář 2010

Simacek07, to je perfekt, ze ti na to takhle prisli. A rodila jsi temer v terminu. Ja mam hruzu z predcasneho porodu, protoze Vasik se narodil o hodne driv. Ale ted uz jsem 38. tyden, tak si rikam, ze uz snad by to nebylo tak zle... Jen se bojim toho zauzlovaneho pupecniku. A tu rovnou caru jsi mela u toho horniho grafu? (toho s tou tepovou frekvenci?) Ja tam mam spis maly kopce, sem tam vetsi. Ale doktorka rikala, ze by jich tam melo byt min. 5 za urc. casove obdobi. Ja mam jen takovy kousek a nevim, za kolik minut, takze to neumim spravne interpretovat... No, uz aby me zase prohlidli....!!! Radsi byt v nemocnici, nez neco zanedbat!

terezt
autor
18. zář 2010

To je ale taky zvlastni, ze jsi citila pohyby a monitor to nezaznamenal....

marketa137
19. zář 2010

@terezt ten uzel na pupečníku je fakt náhoda a na ten ani při UTZ nepřijdou 😒 , ale dle mých záznamů doktor říkal že ěnco je špatně a až do císaře jsem byla na monitoru. neměla jsem sebou vůbec nic a původně jsme říkala že bych si zajela domů a do hodiny bych byla zpět a už mě nepustili a většinou ke konci už mimča víc spinkají taky ani ty záznamy nejsou ukázkové. monitor dělali v cca 11h a vlastně do porodu, malej se narodil ve 14:25 jsme byla napojená a žádný zlepšení na CTG nebylo 😒 ,a le trošku jsme malýho cítila takže jsme alespon věděla že je ok. Hlavěn klid, zítra máš další CTG a uvidíš co řeknou. když jsi tam byla neměla jsi hlad? Kamarádku poslali se najíst a dát si i ěnco sladkého a pak se jí záznam zlepšil 😉

terezt
autor
19. zář 2010

Marketa137, ja moc najedena nebyla... Tentokrat se vyzbrojim cokoladou a predem se jeste poradne najim. To musi mimco urcite probrat!

marketa137
20. zář 2010

@terezt hlavně něco sladkého, to se prý mimča pak rozhýbou 😀

terezt
autor
20. zář 2010

Tak ja spatny, jedu do nemocnice... ☹ ☹ ☹ Drzte nam pesti.

ined77
20. zář 2010

@terezt ...držím moc palečky, všechny co mám i s matýnkova!!!!!!! 😵 😵 😵

marketa137
20. zář 2010

@terezt držim palce a možná už dneska budeš mít malou v náručí 😉 . V nemocnici si Vás ohlídají. Já nakonec šla na císaře 😉

terezt
autor
23. zář 2010

No, tak mne se to jeste protahuje. Jak jsem prijela do nemocnice, tak ten prvni monitor nic moc, tak si me tam nechali. Udelali mi ultrazvuk, ten byl v pohode. Pak mi delali monitory 3x denne a od druheho dne byly v poradku. Takze me dneska, ctvrty den, pustili zase domu. Mezitim se mne to teda snazili trosku popohnat prohmatem spodem (dost neprijemny), ale nic se nedeje. Jenom mi pomalu odchazi delozni zatka, brisko obcas tvrdne, bolesti v podbrisku nepravidelne. Takze zatim to pry na porod jeste nevypada. Budu ted dochazet do rizikovky na monitor....

marketa137
23. zář 2010

@terezt to je teda blbý 😒 , už jsi to mohal mít za sebou vid´, než takhle furt chodit na monitory 😝 , ale možná už to bude brzo když odchází zátka. Já teda neznam ani tvrdnutí břicha 😉 . U prvního mě ukončili těhu v 37tt a ted v 36tt a doktor taky do mě hrábnul a prý že samo by se to stejně nerozjelo a kvůli monitoru by to neriskli a navíc mě nesměli ani nic píchnout na rozjetí porodních bolestí. Ale doktor říkal že kdyby neviděl papíry že jsem v 36tt tak by nevěřil. To je snad jediný co ěm nikdy v těhu nehrozilo, abych měla předčasný porod a i u prvního říkali že bych 100% přenášela. třeba si mimčo vybírá nějaký hezký datum 🙂

terezt
autor
23. zář 2010

No, prave, uz bych to radsi mela za sebou... Prenaset teda opravdu nechci. A navic rodim v Pardubicich a tam od 1. do 11. malujou, takze jestli to nestihnu do tydne, tak musim jet nekam jinam... ☹ Ja doufam, ze se to nejak rozjede. Asi si dam horkou vanu...

marketa137
23. zář 2010

@terezt nebo popožentě s manželem, když odchází zátka tak už je to na dobrý cestě 😒 . Já ěmla výhodu že jsme měla i cukrovku tak mě dost hlídali, i když jeden doktor mě taky posílal domů a nakonec jsme řekla že nikam nejdu apřišel primář a už jsme jela na sál 😀 . ještě že malýho vyndali dřív, i takhle to sám neudýchal jak byl velkej ale orgány měl malinký 😒 . zase dkyž budeš chodit často na monitory tak to bude vidět hned že se něco děje 😉

terezt
autor
24. zář 2010

Ja nemam mimco zas tak velky. Odhad je 2980 g....

marketa137
24. zář 2010

@terezt tak to je pohoda, Tomík ve 36tt měl 4140gr 😖 . Tak to se malá ještě chce dopíct 😀

terezt
autor
24. zář 2010

No, zas si rikam, jestli ji ten pupecnik opravdu dostatecne vyzivuje.... Protoze ja se opravdu cpu a nic si neodpiram...

marketa137
24. zář 2010

@terezt no vidíš a malej snad rostl jen z vody, mě bylo furt špatně takže ač jsme měla cukrovku tak sjme moc nejedla, přibrala jsme cca 11kg a malej byl obřík 😀 . na UTZ by zrovna špatně vyživující pupečník odhalili. malej byl už od 28tt pořád větší a nakonec všichni na sále koukali kolik váží 🙂

terezt
autor
25. zář 2010

Aha, tak ten UTZ my mame dobrej. Tak snad je vsechno v pohode...

marketa137
26. zář 2010

@terezt hlavně klid ale chápu že už bys to nejraději měla za sebou. Já jsem nakonec byla ráda když napřed řek doktor že to je špatný pak jinej at jdu domů a nakonec mě udělali hned císaře. Pak na JIp jsem si říkala že než jsem si ěnco vůbec stihla uvědomit tak byl malej venku 😀 , u mě tam bylo ětch rizik víc tak raději těhu hned ukončili a ještě že tak, pak na JIRP říkali že je moc tlustej a proto si to sám ani neudýchal, prý kdyby měl tak o kilo mín tak by na tom byl určitě líp 😉 . jsme zvědavá kdy slečna se rozhodne opustit pupík 🙂

terezt
autor
4. říj 2010

@marketa137 tak uz to mam za sebou!!!!!! 🙂 🙂 🙂 Mame zdravou krasnou holcicku!!!! 29/30. zari o pulnoci mi odtekla plodovka, do rana kontrakce a o 6. uz jsem byla na 7 cm, tak jsme sli rychle na sal a v 7.30 byla mala venku. Docela rychlovka. Tatinek to stihl jen tak tak na foceni miminka. Tak jsem moc moc rada, ze uz to mame za sebou. Kdyz nas vcera propousteli z porodnice, tak jsem si na zprave precetla, ze mala mela otocenou pupecni snuru kolem krku. Jinak bych nic nevedela, nikdo mi nic nerekl... Tak mozna proto mela obcas to CTG horsi...

marketa137
5. říj 2010

@terezt tak to je super že už to máte obě za sebou 🙂 . takhle rychlý porod se dá leda závidět 😉 . To byla fakt ale rychlovka. Pupečník kolem krku má poměrně dost dětí a málokdy to mamince řeknou. mě taky víceméně nic neřekli, jen jak viděli uzel tak ani plodovku neodsávali a honem malýho vyndali takže jen tim že jsem byla při vědomí jsme to věděla apak když jsme dostala propouštěcí zprávy tak tam bylo teda těch diagnoz víc 😝 . je to možní že CTG bylo horší, rpý na UTZ tohle poznat nejde. ještě jednou gratuluju k holčičce 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru