• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Cytologie v těhotenství. Dělá se standardně?

14. dubna 2016 
Ahoj holky, chci se zeptat, dělal vám váš MuDr. v těhotenství cytologii? Zajímalo by mě, jestli by se měla standardně dělat, nebo jak si to kdo usmyslí.
1. lis 2008 ve 14:29  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj,tak mě dělala doktorka cytologii naposled v 9tt,ono to odpovídalo časovému rozestupu půlroku před předchozí cytologii ,byla jsem po konizaci.
No a jen doufám,že příští mi bude dělat až po šestinedělí
1. lis 2008 ve 14:31  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojky, já si myslím, že se to dělá normálně i v těhotenství po tom 1/2 roce, mě ji dělla na začátku těhu,asi taky tak nějak 8-9tt a další bych měla mít v lednu/únoru, tak uvidím.To že jsi těhu neznamená, že se nedělá, ne?
1. lis 2008 ve 14:37  • Odpověz  • To se mi líbí
autor
Vendulka: No to je jasný :grinning: , ale já to myslela tak, jestli se dělá v těhotenství "navíc" - jako součást těhotenských vyšetření apod., víš :sunglasses:
1. lis 2008 ve 14:38  • Odpověz  • To se mi líbí
nojo to je sice pravda,ale zase když si vezmeš,tak do tebe musí strkat ty zrcadla a je to bezpečné?
Já teda nevim,ale při prvím těhotenství mi cytologii dělala jen jednou z kraje a pak v 36tt jen na špejli stěr na možnoupřítomnost streptokoka, ale bez použití zrcadel.
A čípek je položený mnohem dál a ty zrcedla asi zapotřebí jsou :confused: :sweat_smile: :confused:
Tak teda nevim
1. lis 2008 ve 14:39  • Odpověz  • To se mi líbí
můj poslední příspěvek jsem adresovala vendulce :slight_smile:
1. lis 2008 ve 14:42  • Odpověz  • To se mi líbí
aha, tak to...tak to si myslím, že ne...že není potřaba
1. lis 2008 ve 14:43  • Odpověz  • To se mi líbí
mě teda moje mudr. na každé kontrole prohlíží, takže si myslím, že kdyby něco bylo v nepořádku, že to pozná a nebo mi udělá tu cytologii...
1. lis 2008 ve 14:44  • Odpověz  • To se mi líbí
no ale zajímalo by mě to taky jestli se i v pokročilém těhotenství cytologie dělá :confused:
dvojka: tak to nevím, jak to funguje, já se o to tolik zase nestarám, spíše o mimi :grinning:
no jdu ve středu do poradny, tak se jí zkusím zeptat,jestli si vzpomenu :grinning:
1. lis 2008 ve 14:45  • Odpověz  • To se mi líbí
no to si myslim že asi zapomeneš.Teda já osobně bych zapoměla,zapomenu vždy na vše :grinning:
1. lis 2008 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
já většinou taky...ale co se týče toho zkrácenýho čípku, to snad mudr. pozná, ne?Mě teda kontroluje každou poradnu a nevím, jak u vás
1. lis 2008 ve 14:52  • Odpověz  • To se mi líbí
jojo taky,ale to do mě strčí jen prsty a sotva tímhle vyšetřením zjistí nějaké mikroskopické změny na čípku.
1. lis 2008 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj - tak mě osobně dělali v těhotenství cytologii už 2x... jednou ve 23tt a podruhé před dvěma týdny... ale to byl důvod, že sem v tom 23tt měla nějaký zánět, a v tom druhém případě mi prej teklo trochu plodové vody... tak kdyby těchle problému nebylo, tak mi to nedělají... takže pokud těhotná nemá problém, tak se myslim nedělá...
1. lis 2008 v 18:07  • Odpověz  • To se mi líbí
pajmis-jé tak too je super.A to do tebe dal doktor normálně ty zrcadla? :confused:
1. lis 2008 v 18:41  • Odpověz  • To se mi líbí
No, ty zrcadla mi tam dávala... jednou moje gynekoložka a jednou přímo v nemocnici... ale nepřišlo mi to nějak blbé... ale je pravda, že v těhu je to tam uvnitř citlivější a kroutila sem se u toho jak žížala... ale bylo to spíš nepříjemné... ale teda nevím jak hluboko mi to daváli :confused: to fakt nevím... ale možná jen na kraj... a jak mi Dr. brala stěry z čípku tak to zabolelo...ale ten čípek je taky ted hodně citlivý... ale minulý týden mi brala Dr. stěry na streptokoka a to mi tam jen strčila špejli s vatou a zrcadla si nebrala... a to sem se ještě divila, proč si nebrala zrcadla... protože sem chtěla aby mě vyšetřila lépe i se zrcadli... ale asi je to tak správně...
1. lis 2008 ve 20:04  • Odpověz  • To se mi líbí
mě v těhu citologii lékař dělal taky
1. lis 2008 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj :slight_smile: můj Mudr. mi ji dělal minulý týden :wink: a pak jsem hodně špinila a docela dost to bolelo :confounded:
1. lis 2008 ve 20:30  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj holky
tak cytologie se má dělat hned zkraje gravidity,u nás kolem 10.-12.t.t.,jednak to vyš.není tak nepříjemné jako v pokročilém tehotenství jednak výsledek PAP a MOP a vuběc obraz poševní muže být zkreslený.zrcadla jsou potřeba,protože bez nich doktor nevidí na čípek a ani nedošáhne,uplne nejlepší je když nabírá ne jen štetečkem ale tzv.cytobrushem,to je takový kartáček,je to víc nepříjemný a mužete po tom zašpinit i když nejste tehotný ale výsledek je pak více hodnověrný.ale pokud vám dr.delal cyto někdy zhruba tři až šest měs.před tehu není nutné nabírat znova.
v 34.t.t se pak nabíra pouze kultivace z pochvy na negativitu či pozitivitu GBS streptokoka,žádná dramo.......pouze při poz.výsledku se mamina proléčí počas porodu antibiotikama aby se díte nenakazilo při porodu por.cestama.zdar a hezký den fany
2. lis 2008 v 10:45  • Odpověz  • To se mi líbí
tak jsem byla včera u mudr. a ptala jsem se na tu cytologii a prý se dělá jen na začátku těhu a pak až po porodu, teda aspoň ta moje to tak dělá :wink:
6. lis 2008 ve 14:30  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak to mě mudra dělala cytologii - na zač. 9tt. Takovým jakýmsi kartáčkem, od fanys už vím, že je to cytobrush :wink: Bylo to docela nepříjemný, navíc jsem po tom i krvácela :unamused: Doktorka mi ale pořád opakovala, abych se nelekala, že je to normální a protože mi potom dělala ještě vnitřní ultrazvuk, tak mi to tam ještě vysála tamponkem... Nebolele to, bát se toho není třeba, ale nepříjemný to bylo dost.
10. lis 2008 ve 12:39  • Odpověz  • To se mi líbí
baby prosim vas,som v 8 tt vcera so bola na sone a hned mi spravila aj cytologiu,vravela ze mozem aj spinit-spinila som,ale je mozne ze spinim z toho aj dnes? boze ked ja sa tak bojim,neviem co robit?
11. čer 2013 v 19:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj jsem v 10 tydnu +4 v utery sem byla na citolce jasne ze sem ten den spynila coz je normalni ale uz je patek stale spynim a mam bolesti v podbrisku.Jsem tehotna prvne ale asi myslim si ze to neni dobre nebo snad ano ?
1. srp 2014 ve 12:10  •  čeká miminko, termín má v únoru 2015  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj já spinila do 9 TT a dr.mi dělal cytologii v 8 TT,po te plod přestal růst :frowning2: a já musela na revizi dělohy.Bylo to pro me zklamání,ale snažíme se dal :slight_smile:
14. dub ve 14:26  •  snaží se  • Odpověz  • To se mi líbí
Tvůj příspěvek