Cytologie v těhotenství. Dělá se standardně?

petua
1. lis 2008

Ahoj holky, chci se zeptat, dělal vám váš MuDr. v těhotenství cytologii? Zajímalo by mě, jestli by se měla standardně dělat, nebo jak si to kdo usmyslí.

dvojka
1. lis 2008

ahoj,tak mě dělala doktorka cytologii naposled v 9tt,ono to odpovídalo časovému rozestupu půlroku před předchozí cytologii ,byla jsem po konizaci.
No a jen doufám,že příští mi bude dělat až po šestinedělí

vendulka
1. lis 2008

ahojky, já si myslím, že se to dělá normálně i v těhotenství po tom 1/2 roce, mě ji dělla na začátku těhu,asi taky tak nějak 8-9tt a další bych měla mít v lednu/únoru, tak uvidím.To že jsi těhu neznamená, že se nedělá, ne?

petua
autor
1. lis 2008

Vendulka: No to je jasný 😀 , ale já to myslela tak, jestli se dělá v těhotenství "navíc" - jako součást těhotenských vyšetření apod., víš 😎

dvojka
1. lis 2008

nojo to je sice pravda,ale zase když si vezmeš,tak do tebe musí strkat ty zrcadla a je to bezpečné?
Já teda nevim,ale při prvím těhotenství mi cytologii dělala jen jednou z kraje a pak v 36tt jen na špejli stěr na možnoupřítomnost streptokoka, ale bez použití zrcadel.
A čípek je položený mnohem dál a ty zrcedla asi zapotřebí jsou 😕 😅 😕
Tak teda nevim

dvojka
1. lis 2008

můj poslední příspěvek jsem adresovala vendulce 🙂

vendulka
1. lis 2008

aha, tak to...tak to si myslím, že ne...že není potřaba

vendulka
1. lis 2008

mě teda moje mudr. na každé kontrole prohlíží, takže si myslím, že kdyby něco bylo v nepořádku, že to pozná a nebo mi udělá tu cytologii...

dvojka
1. lis 2008

no ale zajímalo by mě to taky jestli se i v pokročilém těhotenství cytologie dělá 😕

vendulka
1. lis 2008

dvojka: tak to nevím, jak to funguje, já se o to tolik zase nestarám, spíše o mimi 😀

vendulka
1. lis 2008

no jdu ve středu do poradny, tak se jí zkusím zeptat,jestli si vzpomenu 😀

dvojka
1. lis 2008

no to si myslim že asi zapomeneš.Teda já osobně bych zapoměla,zapomenu vždy na vše 😀

vendulka
1. lis 2008

já většinou taky...ale co se týče toho zkrácenýho čípku, to snad mudr. pozná, ne?Mě teda kontroluje každou poradnu a nevím, jak u vás

dvojka
1. lis 2008

jojo taky,ale to do mě strčí jen prsty a sotva tímhle vyšetřením zjistí nějaké mikroskopické změny na čípku.

pajmis
1. lis 2008

Ahoj - tak mě osobně dělali v těhotenství cytologii už 2x... jednou ve 23tt a podruhé před dvěma týdny... ale to byl důvod, že sem v tom 23tt měla nějaký zánět, a v tom druhém případě mi prej teklo trochu plodové vody... tak kdyby těchle problému nebylo, tak mi to nedělají... takže pokud těhotná nemá problém, tak se myslim nedělá...

dvojka
1. lis 2008

pajmis-jé tak too je super.A to do tebe dal doktor normálně ty zrcadla? 😕

pajmis
1. lis 2008

No, ty zrcadla mi tam dávala... jednou moje gynekoložka a jednou přímo v nemocnici... ale nepřišlo mi to nějak blbé... ale je pravda, že v těhu je to tam uvnitř citlivější a kroutila sem se u toho jak žížala... ale bylo to spíš nepříjemné... ale teda nevím jak hluboko mi to daváli 😕 to fakt nevím... ale možná jen na kraj... a jak mi Dr. brala stěry z čípku tak to zabolelo...ale ten čípek je taky ted hodně citlivý... ale minulý týden mi brala Dr. stěry na streptokoka a to mi tam jen strčila špejli s vatou a zrcadla si nebrala... a to sem se ještě divila, proč si nebrala zrcadla... protože sem chtěla aby mě vyšetřila lépe i se zrcadli... ale asi je to tak správně...

marselina
1. lis 2008

mě v těhu citologii lékař dělal taky

katka82
1. lis 2008

Ahoj 🙂 můj Mudr. mi ji dělal minulý týden 😉 a pak jsem hodně špinila a docela dost to bolelo 😖

fanys
2. lis 2008

ahoj holky
tak cytologie se má dělat hned zkraje gravidity,u nás kolem 10.-12.t.t.,jednak to vyš.není tak nepříjemné jako v pokročilém tehotenství jednak výsledek PAP a MOP a vuběc obraz poševní muže být zkreslený.zrcadla jsou potřeba,protože bez nich doktor nevidí na čípek a ani nedošáhne,uplne nejlepší je když nabírá ne jen štetečkem ale tzv.cytobrushem,to je takový kartáček,je to víc nepříjemný a mužete po tom zašpinit i když nejste tehotný ale výsledek je pak více hodnověrný.ale pokud vám dr.delal cyto někdy zhruba tři až šest měs.před tehu není nutné nabírat znova.
v 34.t.t se pak nabíra pouze kultivace z pochvy na negativitu či pozitivitu GBS streptokoka,žádná dramo.......pouze při poz.výsledku se mamina proléčí počas porodu antibiotikama aby se díte nenakazilo při porodu por.cestama.zdar a hezký den fany

vendulka
6. lis 2008

tak jsem byla včera u mudr. a ptala jsem se na tu cytologii a prý se dělá jen na začátku těhu a pak až po porodu, teda aspoň ta moje to tak dělá 😉

kustka
10. lis 2008

Tak to mě mudra dělala cytologii - na zač. 9tt. Takovým jakýmsi kartáčkem, od fanys už vím, že je to cytobrush 😉 Bylo to docela nepříjemný, navíc jsem po tom i krvácela 😒 Doktorka mi ale pořád opakovala, abych se nelekala, že je to normální a protože mi potom dělala ještě vnitřní ultrazvuk, tak mi to tam ještě vysála tamponkem... Nebolele to, bát se toho není třeba, ale nepříjemný to bylo dost.

domi1988
11. čer 2013

baby prosim vas,som v 8 tt vcera so bola na sone a hned mi spravila aj cytologiu,vravela ze mozem aj spinit-spinila som,ale je mozne ze spinim z toho aj dnes? boze ked ja sa tak bojim,neviem co robit?

zabycka
1. srp 2014

Ahoj jsem v 10 tydnu +4 v utery sem byla na citolce jasne ze sem ten den spynila coz je normalni ale uz je patek stale spynim a mam bolesti v podbrisku.Jsem tehotna prvne ale asi myslim si ze to neni dobre nebo snad ano ?

zandapanda
14. dub 2016

Ahoj já spinila do 9 TT a dr.mi dělal cytologii v 8 TT,po te plod přestal růst ☹ a já musela na revizi dělohy.Bylo to pro me zklamání,ale snažíme se dal 🙂

persankaa
21. pro 2017

Ahoj holky, potřebuju poradit, prosím... Jsem 33+4 a minulý týden mi volala moje Mudr, že mi vyšly výsledky cytologie mimo normu a že mě objednala 8.1. do nemocnice na podrobnější vyšetření. Sice mi řekla, že se tím nemám stresovat, ale nějak mi to nejde... Nemáte některá podobnou zkušenost? Moc děkuji Lucka

novamamina
21. pro 2017

@petua navíc se nedělá. Ale pokud ti to vyjde v časovém rozestupu od poslední, tak ti ji udělá. Mně ji dělala v 6m.

novamamina
21. pro 2017

Ajaj, jsem si nevšimla jak je starý dotaz 😀.

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru